گوشت ارزان شد/ تخم‌مرغ به شانه ای ۵۰ هزار تومان می‌رسد؟

گروه اقتصادی الف،   3990702020 ۲۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی کشور از کاهش قیمت گوشت در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۹۲ تا ۹۵ هزار تومان به مغازه دار و ۱۱۰ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می‌شود.

گوشت ارزان شد/ تخم‌مرغ به شانه ای ۵۰ هزار تومان می‌رسد؟

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: این روزها قیمت اقلام اساسی نوسانات زیادی دارد که تولیدکنندگان دلیل اصلی این گرانی‌ها را افزایش بهای تمام‌شده کالا عنوان می کنند.

هر از گاهی اقلام اساسی سبد خانوار با نوسانات قیمتی رو به رو می شود که این امر بیش از پیش اقشار ضعیف و متوسط جامعه را در تامین نیازهای حداقلی خود دچار چالش می کند.

بررسی ها از سطح بازار نشان می دهد که قیمت هر کیلو عدس ۲۷ تا ۳۰ هزار تومان، لوبیا چیتی ۲۵ تا ۲۹ هزار تومان، لوبیا قرمز ۲۷ تا ۳۰ هزار تومان، لیمو امانی ۸۵ تا ۱۱۰ هزار تومان، ماش ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان، نخود ۲۸ تا ۳۰ هزار تومان، چای خارجی ۱۶۰ تا ۱۸۰ هزار تومان، چای ایرانی ۱۲۰ تا ۱۴۰ هزار تومان، برنج هندی ۲۰ تا ۲۳ هزار تومان، برنج پاکستانی ۲۳ تا ۲۶ هزار تومان، برنج ایرانی ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان، هر مثقال زعفران ۶۰ تا ۸۰ هزار تومان، هر قوطی روغن ۵ کیلویی ۶۰ هزار تومان و هر شانه تخم مرغ ۴۵ تا ۴۸ هزار تومان در بازار عرضه می شود که نسبت به ماه های اخیر جهش معناداری داشته است.

همچنین قیمت هر کیلو شقه گوسفندی ۱۱۰ تا ۱۱۵ هزار تومان، شقه گوساله ۱۰۰ تا ۱۱۰ هزار تومان، سردست گوسفندی ۱۲۵ هزار تومان، سردست گوساله ۱۲۰ هزار تومان و مرغ ۱۸ تا ۲۰ هزار تومان است.

بسیاری از مسئولان بر این باورند که با وجود افزایش چندبرابری هزینه های تولید، حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و هزینه های بالای حمل و نقل، قیمت اقلام سبد خانوار دچار التهاب شده است که اگر تدابیری برای توزیع نهاده ها اندیشیده نشود، سیر صعودی قیمت ها ادامه دار خواهد شد و با این وجود بسیاری از اقلام به عنوان کالای لاکچری در سبد خانوار قلمداد می شود.

حال به سراغ مسئولان ذی ربط می رویم تا از آخرین جزئیات بازار اقلام اساسی، دلایل گرانی ها و آینده قیمت ها با خبر شویم:

عاملان اصلی گرانی مشخص شدند

قاسمعلی حسنی دبیر کل بنکداران مواد غذایی، با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه اقلام اساسی نداریم، اظهار کرد: علی رغم واردات کالا با ارز ۴۲۰۰ تومانی و نیما، اما واردکنندگان تمامی اقلام را بر مبنای دلار آزاد حساب می کنند که این گرانی کالا ناشی از کمبود نیست، بلکه گرانفروشی مصرف کنندگان است.

وی افزود: با توجه به پیک برداشت حبوبات و برنج، قیمت محصولات باید کاهشی باشد که متاسفانه واردکنندگان با سود حداقل راضی نیستند و سودهای بادآورده ای را نصیب خود می کنند.

حسنی زمزمه گرانی در ۶ ماهه دوم سال را تکذیب کرد و گفت: در حال حاضر کالا با ارز آزاد به هر میزانی که بخواهیم وحود دارد و تنها با نرخ دولتی نیست که این امر نشان می دهد منافع و سودجویی علت اصلی گرانی است.

دبیر کل بنکداران مواد غذایی با اشاره به اینکه حبوبات و برنج در بازار عمده فروشی نوسان چندانی نداشته است، بیان کرد: این درحالی است که در بازار خرده فروشی به سبب سودجویی عوامل واسطه قیمت با نوساناتی روبرو شده است.

وی آینده بازار اقلام اساسی را تابع تک نرخی شدن ارز، ثبات قیمت ارز و آزاد شدن واردات کالا اعلام کرد.

نرخ موز همچنان بالاست/ ممنوعیت ثبت سفارش علت اصلی گرانی موز

مصطفی دارایی نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار، از ثبات قیمت میوه نسبت به هفته قبل خبر داد و گفت: با توجه به فراوانی تولید، کمبودی در عرضه میوه نداریم.

وی قیمت هر کیلو نارنگی انشو را ۵ تا ۷ هزار تومان اعلام کرد و افزود: قیمت هر کیلو نارنگی تخم ژاپنی ۸ هزار تا ۱۱ هزار تومان، هلو انجیری ۷ هزار تا ۹ هزار تومان، هلو زعفرانی ۵ هزار تا ۸ هزار تومان، انجیر زرد ۱۰ هزار تا ۱۸ هزار تومان، انجیر سیاه ۵ هزار تا ۹ هزار تومان، انگور بی دانه زرد ۸ هزار تا ۱۲ هزار تومان، انگور بی دانه قرمز ۱۰ هزار تا ۱۵ هزار تومان، انگور عسگری ۶ هزار تا ۹ هزار تومان، آلو قطره طلا ۷ هزار تا ۱۱ هزار تومان و الو سیاه ۴ هزار تا ۷ هزار تومان است.

دارایی نژاد با اشاره با نرخ سایر میوه در میدان مرکزی بیان کرد: در حال حاضر هر کیلو خیار رسمی ۴ هزار تا ۶ هزار تومان، خیار گلخانه ۴ هزار تا ۶ هزار تومان، سیب ۲ رنگ ۸ هزار تا ۱۰ هزار تومان، سیب لبنانی زرد ۶ هزار تا ۹ هزار تومان، سیب لبنانی قرمز ۵ هزار تا ۸ هزار تومان، شلیل شبرنگ ۵ هزار تا ۹ هزار تومان، گلابی بیروتی ۱۳ هزار تا ۲۰ هزار تومان و گلابی شاه میوه ۱۲ هزار تا ۱۸ هزار تومان است.

وی نرخ کنونی هر کیلو موز را ۱۵ هزار تا ۱۸ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به ممنوعیت ثبت سفارش و کاهش ۵۰ درصدی واردات نسبت به ماه گذشته، قیمت موز با نوساناتی روبرو شده است و تازمانیکه این معضل برطرف نشود، گرانی ادامه دارد.

بال و پر مرغ چیده شد/ قیمت مرغ با نرخ تمام شده تولید همخوانی ندارد

حبیب اسداله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی، از کاهش قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون متوسط قیمت هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۲ هزار تا ۱۲ هزار و ۲۰۰ تومان و مرغ گرم ۱۷ هزار و ۵۰۰ تا ۱۸ هزار تومان است.

وی افزود: علی رغم وعده‌های مسئولان طی روزهای گذشته تغییری در وضعیت نهاده‌های دامی ایجاد نشده و کماکان شرایط در این حوزه بحرانی است.

اسداله نژاد قیمت تمام شده هر کیلو مرغ زنده با احتساب نهاده دولتی را ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: این درحالی است که در شرایط فعلی تولیدکنندگان نمی‌توانند نهاده‌های مورد نیازشان را با نرخ مصوب تأمین کنند.

این مقام‌مسئول با اشاره به اینکه ۴۰ درصد نهاده‌ها با نرخ مصوب و مابقی از بازار آزاد تامین می شود، بیان کرد: براین اساس قیمت تمام شده هر کیلو مرغ زنده به بالای ۱۶ هزار تومان و مرغ گرم ۲۳ هزار تومان می رسد.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه قیمت مرغ با هزینه تمام شده تولید همخوانی ندارد، گفت: روز گذشته مسئولان با افزایش قیمت مصوب تخم مرغ موافقت کردند و امیدوار هستیم در کنار تسریع در تأمین نهاده‌ها، نرخ مصوب مرغ افزایش یابد چرا که قیمت فعلی به هیچ عنوان مورد رضایت تولیدکنندگان نیست.

وی درباره اظهارات برخی فروشندگان مبنی بر عرضه مرغ با نرخ بالای ۳۰ هزار تومان در فصل پاییز گفت: در حال حاضر بخش عمده نهاده مورد نیاز از بازار آزاد تامین می شود که این امر در افزایش هزینه تمام شده تولید تاثیر بسزایی دارد، اما از الان نمی توان پیش بینی دقیقی راجع به شرایط بازار داشت.

گوشت ارزان شد

علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی کشور، از کاهش قیمت گوشت در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۹۲ تا ۹۵ هزار تومان به مغازه دار و ۱۱۰ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می‌شود.

وی رکود بازار و کاهش قدرت خرید خانوار را علت اصلی افت قیمت گوشت در بازار اعلام کرد و افزود: با توجه به خروج‌ غیرقانونی دام از مرزهای کشور به سمت امارات نمی توان پیش بینی خاصی راجع به وضعیت بازار داشت چرا که با استمرار این روند زمینه برای عرضه گوشت در بازار کاهش می یابد.

ملکی قیمت هر کیلو دام زنده را ۴۲ تا ۴۴ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با رکود حاکم بر بازار،  قیمت دام زنده نسبت به هفته‌های اخیر کاهش یافته است.

کمبودی در عرضه دام نداریم/ نرخ هر کیلو دام سبک ۴۰ هزار تومان

منصور پوریان رئیس شورای تامین‌کنندگان دام ‌کشور، با اشاره به اینکه مشکلی در تولید دام نداریم، اظهار کرد: با توجه به انباشت دام در دامداری ها، نبود بازار مناسب و همچنین گران شدن و کمبود نهاده های دامی فشارهایی بر دامداران وارد می شود، اما در مجموع مشکلی در عرضه نداریم.

وی افزود: با آغاز زایش دام در فصل پاییز، جمعیت زیادی به دام اضافه می شود که این امر بر انبوه مازاد دام و مشکلات دامداران می افزاید.

پوریان قیمت کنونی هر کیلو دام سبک درب دامداری را ۳۹ هزار تا ۴۰ هزار تومان و دام سنگین ۲۹ هزار تومان اعلام کرد و گفت: این درحالی است که در میادین هر کیلو دام سبک به سبب سودجویی عوامل واسطه و دلال با نرخ ۴۷ تا ۴۸ هزار تومان عرضه می شود‌.

تخم‌مرغ به شانه ای ۵۰ هزار تومان می رسد؟

ناصر نبی پور رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران، از افزایش قیمت تخم مرغ خبر داد و گفت: هم اکنون متوسط نرخ هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۱۳ هزار و ۵۰۰ تا ۱۴ هزار تومان است.

وی قیمت تمام شده تولید تخم مرغ را بالای ۱۴ هزار تومان اعلام کرد و افزود: مرغداران انتظار دارند که قیمت تخم مرغ درب مرغداری به ۱۵ هزار تومان برسد.

نبی پور ادامه داد: در حال حاضر ۳۰ تا ۴۰ درصد نهاده‌های مورد نیاز تولید با نرخ مصوب و مابقی بازار آزاد تامین می شود که درنهایت کمبود عرضه و گرانی نهاده‌های دامی در کاهش جوجه ریزی و افت قیمت جوجه تاثیر سو داشته است.

این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: با استمرار این روند قیمت هر کیلو تخم مرغ به ۲۰ هزار تومان و شانه ای ۵۰ هزار تومان افزایش می یابد‌.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۶۰۸۸۲۵۰۹:۱۸:۲۸ ۱۳۹۹/۷/۲
تا زمانیکه قانون حمایت از سوت زنان را نداشته باشیم گرانی و اختلاس و دزدی و فساد و رانت و غارت خزانه، همچنان جان ملت را می گیرد.
آریابان۱۶۰۸۹۴۵۱۱:۰۴:۰۸ ۱۳۹۹/۷/۲
واردات کالا با ارز ۴۲۰۰ تومانی و نیما، فروش بر مبنای دلار آزاد !!!!!!!!! نتایج این معادله دقیقا مشابه آنست که بیماری را در اتاق عمل بیهوش کنند ولی بعدا بنا بدلایل اعمال نفوذ ،رانت و .. اون بیمار بینوا را در حالت کما !!!!! رها نمایند ؛ پیدا کنید پرتقال فروش را !!!!!!!
ناشناس۱۶۰۸۹۶۸۱۱:۱۶:۲۴ ۱۳۹۹/۷/۲
خبر این ارزانی ها را " یک مرتبه " ندهید , طاقت نداریم , ممکنه سکته کنیم
نادر۱۶۰۹۰۴۷۱۱:۵۹:۰۵ ۱۳۹۹/۷/۲
(با استمرار این روند قیمت هر کیلو تخم مرغ به ۲۰ هزار تومان و شانه ای ۵۰ هزار تومان افزایش می یابد‌.) علی برکت..
ناشناس۱۶۰۹۰۹۷۱۲:۳۲:۳۹ ۱۳۹۹/۷/۲
چقدر ارزان ؟ گوشت زیاد نخوریم نقرس میگیریم
ناشناس۱۶۰۹۱۱۷۱۲:۴۷:۵۷ ۱۳۹۹/۷/۲
این افراد به چه رویی صحبت از ارزونی می کنند.10 تومان گران می شود صغری کبری می چینند که دلیل چه بوده (یعنی گران شدن صحیح بوده)1هزار تومان کاهش پیدا می کند خبر از ارزونی می دهند .واین سیکل تکرار می کنند.خدا از شان نگذرد.
ناشناس۱۶۰۹۱۲۴۱۲:۵۳:۰۳ ۱۳۹۹/۷/۲
این فرد که اسم مسئول را .. هیچ شانه تخم مرغ بالای 2 کیلونیست(شاید استثناء باشد)چطور کیلوئی 20 تومان شانه ای 50 می شود از الان با بیان تخم قیمت بعدی را می کارد .خدا.. نگذرد به حق خون پاک شهداء
ناشناس۱۶۰۹۱۳۷۱۲:۵۶:۵۶ ۱۳۹۹/۷/۲
گوشت 110 هزار تومانی ارزان است سه برابر شده....
بیگی29۱۶۰۹۱۷۶۱۳:۱۸:۴۵ ۱۳۹۹/۷/۲
درود بر دولت که سهمیه شکلات ما را از 30 گرم به 20 گرم افزایش داد.،،،
ناشناس۱۶۰۹۲۵۶۱۴:۰۶:۱۹ ۱۳۹۹/۷/۲
واقعا جای تاسف است دولت مملکت را به حال خود رها کرده و کسبه به همنوع خود رحم نمی کنند شرکتهای تولیدی به مشتریان رحم نمی کنند روز به روز قیمت محصول را بالا می برند .نه از تعزیرات خبری است نه کسبه انصاف دارند خیار شور فله ای در منطقه پایین شهر کیلویی 50هزار تومان (خیار کیلویی 3 هزار تومان ، آب و نمک هم که قیمتی ندارد نیازبه دلار هم برای این محصول نیست ) چگونه خیار شور کیلویی 12تا 15 هزار تومان اول سال الان شده کیلویی 50هزار تومان بخدا اگر 6 ماه وزیر صنعت و معدن وتجارت بودم قیمت ها را به سال قبل برمی گرداندم . و ارزش پول ملی را به سال گذشته برمی گرداندم .
ناشناس۱۶۰۹۲۹۷۱۴:۲۹:۲۶ ۱۳۹۹/۷/۲
چاقی بده.زیاد نخورید عامل اصلی کرونای حاد چاقی...
ناشناس۱۶۰۹۳۰۳۱۴:۳۱:۵۷ ۱۳۹۹/۷/۲
تخم مرغ غذای فقرا بود که دیگر نیست .
ناشناس۱۶۰۹۳۲۸۱۴:۴۳:۲۲ ۱۳۹۹/۷/۲
واقعا ننگ بر کسانی که نان وتخم مرغ را گران کردند کارگران ومحرومان نان خالی وشاید در دو روز یک بار تخم مرغ بخورند واقعا خوردن آجر را جایگزین کرده اید از خدا بترسید اگر اعتقاد دارید
ناشناس۱۶۰۹۳۴۰۱۴:۴۹:۱۸ ۱۳۹۹/۷/۲
مرغ کشتار روز در اهواز خ .. ۱۹۷۰۰ تومان دیروز می فروختند چرا دروغ می گویید . گوشت هم هیچ ارزان نشده شاید به رییس اتحادیه ارزان داده اند برای مردم که چیزی ارزان نشده .
ناشناس۱۶۰۹۴۱۱۱۵:۲۷:۳۳ ۱۳۹۹/۷/۲
یارانه ای که نمیگیریم یعنی میشه 400 گرم گوشت یا یک شونه تخم مرغ
ناشناس۱۶۰۹۴۷۸۱۶:۰۷:۰۷ ۱۳۹۹/۷/۲
همه چیز تو این مملکت گرانه و پول ملت ارزانه کلا دروغگویی مسئولین و فرافکنی شون هم مفته مفته
ناشناس۱۶۰۹۴۹۷۱۶:۱۴:۴۵ ۱۳۹۹/۷/۲
خجالت نمیکشین اقتصاد کلان ما رسیده به بررسی موردی کالاها!
ناشناس۱۶۰۹۷۱۰۱۸:۱۷:۴۴ ۱۳۹۹/۷/۲
تخم مرغ نگو طلا بگو‌
حسین۱۶۱۰۰۴۲۲۲:۰۲:۰۳ ۱۳۹۹/۷/۲
سران سه قوه چه کردند قرار شد جهانگیری مامور کاهش نرخ تخم مرغ شود چه کرد حالا سلطانش را معرفی کنین تا بشناسیم
علی۱۶۱۰۰۶۶۲۲:۱۵:۰۹ ۱۳۹۹/۷/۲
این مرد.. هرچندهفته یکبار میاد باکمال .. میگه گوشت ارزان شده! درصورتیکه همیشه همان نرخ قبلی را میگه و یک ریال هم کاهش نیافته و بعضا مقداری هم، گوشت گرانترمیشه.
ناشناس۱۶۱۰۳۳۵۰۶:۳۳:۲۳ ۱۳۹۹/۷/۳
دیروز که وزیر جهاد اعلام کرد از شنبه تخم مرغ ارزان میشود. بهتر بود این خبر را هفته ی بعد پخش می‌کردید شاید خبر وزیر را فراموش میکردیم.در ضمن این را هم میدانیم که همیشه عامل گرانی سودجوها هستند نه دولت تدبیر و امید.

پربحث‌های دیروز

 1. فیلم / تصاویر دوربین مداربسته از محل درگیری مهرداد سپهری

 2. سودای خام سودان در ایجاد رابطه با اسراییل

 3. آغاز بهره‌کشی اقتصادی رژیم صهیونیستی از رژیم‌های عربی

 4. ایرانی‌هایی که خواهان تحریم ایران هستند/ چند میگیری مزدور باشی؟

 5. فیلم/ به تاراج بردن خیارهای یک مزرعه حاشیه تهران!

 6. طرح تامین کالاهای اساسی به زیان کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی

 7. پیشنهاد سه گانه چین برای صلح و ثبات در منطقه خلیج فارس

 8. با ارزش ترین برندهای جهان معرفی شدند

 9. واکنش پلیس به مرگ یک فرد هنگام بازداشت در مشهد

 10. واکنش ایران به تصمیم سودان برای عادی سازی ر‌ابطه با رژیم صهیونیستی

 11. انتصابات عجیب و دردسرهای تمام نشدنی فوتبال

 12. تذکر لسانی بهانه‌ای برای ضرب و شتم/ دلجویی امام جمعه رشت از بانوی آمر به معروف

 13. دفاع پاریس از توهین به پیامبر اسلام؛ ماکرون: عقب‌نشینی نمی‌کنیم

 14. نامه رؤسای دانشگاه‌‌های علوم پزشکی کشور به رهبر انقلاب؛ عزم راسخ خود را برای صیانت از سلامت مردم اعلام می‌کنیم

 15. توضیحات بازپرس ویژه قتل از معاینه اولیه جسد مهرداد سپهری

 16. یارانه ۱۲۰ هزار تومانی به چه کسانی می رسد؟

پربحث‌های هفته

 1. صحبت‌های کوبنده نماینده ایلام: کجا دشمن گفته است پراید بنجل ۸ میلیونی را ۱۳۰ میلیون بفروشیم

 2. یا رومی روم یا زنگی زنگ !

 3. اگر بایدن پیروز شود ...

 4. وقت فریاد است، از ساحت علم تاریخ دفاع کنید

 5. جنجال توییت «ذوالنوری» به روایتی دیگر

 6. اوراسیا تایمز: چرا ایران قادر است جنگنده های بسیار پیشرفته آمریکا را "سرنگون" کند؟

 7. فیلم / تصاویر دوربین مداربسته از محل درگیری مهرداد سپهری

 8. غرب لیبرال، آزادی بیان یا مدیریت افکار!؟

 9. استیضاح روحانی و آزمون ولایتمداری

 10. خیانت یا حماقت ؟+فیلم

 11. آقای دکتر؛ جدیدترین گزینه ریاست جمهوری ۱۴۰۰

 12. چهار دلیل ریزش عجیب دلار

 13. چرا قرعه کشی خودرو عادلانه نیست؟

 14. دوباره برگشتیم به اول داستان کرونا !

 15. سودای خام سودان در ایجاد رابطه با اسراییل

 16. دلایل عجیب سلبریتی‌ها برای ازدواج‌نکردن!

 17. شهادت یک بسیجی در تهران‌پارس به دست اراذل و اوباش

 18. تازه‌ترین قیمت انواع خودرو/ پژو ۲۰۶ ارزان شد

 19. فرماندار آبادان: همه کسانی که در فیلم حاضرند بازداشت شدند

 20.  سر و کله ترامپ از کجا پیدا شد؟

 21. رهبر انقلاب: برای مقابله با کرونا باید تصمیم قاطع حاکمیتی گرفته شود/ توصیه‌های مهم برای مواجهه با ویروس کرونا/ انتقاد صریح از هتک حرمت رئیس‌جمهور

 22. عدم خوشبینی مقام معظم رهبری به مذاکره با آمریکا

 23. ارزهای خانگی از پستوها در آمد؟

 24. تهیه طرح استیضاح رئیس جمهور با ۶۰ امضاء در مجلس + اسامی نمایندگان و محورهای استیضاح

 25. تشکیل پرونده‌ برای مرگ یک جوان در جریان دستگیری توسط مأموران نیروی انتظامی

پربحث‌های هفته

 1. چهار دلیل ریزش عجیب دلار

 2. چرا قرعه کشی خودرو عادلانه نیست؟

 3. تازه‌ترین قیمت انواع خودرو/ پژو ۲۰۶ ارزان شد

 4. ارزهای خانگی از پستوها در آمد؟

 5. همتی: انتظار داریم صندوق بین المللی پول تقاضای وام ایران را تصویب کند

 6. پشت‌پرده کاهش قیمت سکه و طلا چیست؟

 7. طرح تامین کالاهای اساسی به زیان کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی

 8. با ارزش ترین برندهای جهان معرفی شدند

 9. بازگشت دلار به کانال ۲۷ هزار تومان

 10. سوداگران بازار ارز را به انتخابات آمریکا گره می‌زنند/ ۸۰ میلیارد دلار ارز بلوکه شده در سایر کشورها داریم!

 11. توکلی خطاب به وزیر صمت: انحصار واردات کالاهای اساسی را بشکنید

 12. ایران در فهرست سیاه FATF باقی ماند

 13. واکنش اتاق بازرگانی به عدم بازگشت ارز صادراتی توسط ۷۰ کارتن خواب

 14. روحانی: حفظ سلامت و جان مردم اولویت اول است/ برنامه‌های دولت برای ثبات در بازار ارز و کنترل گرانی

 15. ماجرای صادرکننده‌های کارتن خوابی که ارز را برنگرداندند

 16. قیمت دلار در صرافی: ۲۵,۴۷۰ تومان

 17. صرافی‌ها: خریدار نیست؛ همه فروشنده‌اند/ ۶ دلیل ریزش قیمت دلار

 18. بلومبرگ: اقتصادی که ترامپ تلاش کرد نابود کند با «ساخت ایران» رونق می گیرد

 19. وضعیت قیمت آپارتمان‌های ۱۰۰ متر به بالا در تهران + جدول

 20. جدول قیمت طلا و دلار/ سکه ۱۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان شد

 21. استیضاح وزیر اقتصاد کلید خورد/ ناکامی بورس پاشنه آشیل وزارت اقتصاد؟

 22. روحانی: مسکن مهر یک طرح بزرگ بود/ تکمیل مسکن مهر در دوره اسلامی شتاب گرفت

 23. گوجه در کانال ۱۲ هزارتومان!

 24. سیگنال تازه همتی به بازار ارز/ صادرات نفت افزایش یافت

 25. حاجی بابایی: باید به ۶۰ میلیون نفر کالا برگ پرداخت شود

آخرین عناوین