فرمانده ناجا: ایران با تقدیم این همه شهید جای عربده کشی ارازل و اوباش نیست

گروه اجتماعی الف،   3990701165

فرمانده نیروی انتظامی گفت: کشوری که این همه شهید داده و مقاومت کرده جای عربده کشی اراذل و اوباش نیست و همه دستگاه‌های انتظامی امنیتی باید در شناسایی و برخورد با آنها کمک کنند.

به گزارش مهر، سردار حسین اشتری عصر سه‌شنبه در مراسم تودیع و معارفه فرماندهی نیروی انتظامی خوزستان، با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و ایام عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) اظهار کرد: در هفته دفاع مقدس باید یاد و خاطره امام راحل، رزمندگان و شهدا را در کنار استان مقاومی که از سوی امامین انقلاب با تعابیر والایی از آن یاد می‌شود، گرامی بداریم.

وی با اشاره به اینکه هرکسی باید به اندازه خودش به این ایثارگری مردم در دوران دفاع مقدس افتخار و از آن یاد کند، افزود: خوزستان برای ما یادآور خاطرات خوبی است و این توفیق نصیبم شد که به برکت حضور زائران حسینی، بیشترین سفر را به استان خوزستان داشته باشم.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: مقام معظم رهبری با تعابیر بسیار هوشمندانه و زیبا در خصوص دفاع مقدس به نقش و فرماندهی امام راحل در آن ایام اشاره فرمودند و باید گفت که بسیاری از توفیقات را به فرماندهی و رهبری مقام معظم رهبری در دوران دفاع مقدس، بعد از آن و ۳۰ سال اداره کشور مدیون هستیم.

سردار اشتری عنوان کرد: هنگامی که جنگ به ایران تحمیل شد، مردم به خوبی در مقابل دشمنی تا دندان مسلح بود، مقاومت کردند.

وی ادامه داد: پیشکسوتان دفاع مقدس می‌دانند که واقعاً در آن دوران خیلی کسری‌ها از نظر تجهیزات داشتیم ولی مردم خوزستان به خوبی دفاع کردند. مردم شهرها و روستاهایی که مورد حمله واقع شدند، همه زنان و مردان کنار هم مقاومت کردند.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه صدام تصور داشت که خوزستان را اشغال و آن را به کشور عراق الحاق می‌کند، گفت: مردم ولایتمدار، مقاوم و شهیدپرور خوزستان حق بزرگی در دفاع مقدس و انقلاب اسلامی بر گردن کشور دارد.

سردار اشتری افزود: نباید خاطرات جانبازان و مقاومت رزمندگان و حتی شهدایی را که به انقلاب و ایران تقدیم شده است، فراموش کرد چرا که دوران دفاع مقدس تابلوی بزرگی است که هرچه به آن نزدیک‌تر می‌شویم به عمق و زیبایی آن بیشتر پی می بریم.

وی اظهار کرد: شهادت زنان، مردان و کودکان در جنگ سخت است و هیچ کسی از جنگ خوشحال نمی‌شود ولی هشت سال دفاع مقدس، جنگی تحمیل شده به ملت ایران بود که خود مردم نیز به خوبی دفاع کردند و چنین مقاومتی باعث شد تا ایستادگی، قدرت، اقتدار و عزت ایران حفظ شود.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: امروز موفقیت و پیشرفت‌های کشور به برکت روحیه جهادی و موفقیت هشت سال دفاع مقدس است. شاید برخی از دانشمندان فعلی در دوران دفاع مقدس نبودند ولی به شهید باکری، همت، خرازی و دیگر شهدای دفاع مقدس و حتی شهید قاسم سلیمانی تأسی می‌کنند و موفق می‌شوند.

سردار اشتری با اشاره به الگوبرداری جبهه مقاومت از دوران دفاع مقدس، ایران عنوان کرد: کشورهای لبنان، سوریه و عراق از دفاع مقدس ایران روحیه گرفته‌اند. بنابراین دفاع مقدس نه برای ایران بلکه برای تمام آزاده خواهان جهان الگو بوده است؛ نباید فراموش کنیم که موفقیت رزمندگان به واسطه ایمان به خدا، اخلاص و پیروی از امام راحل بود.

وی با اشاره به اینکه همه مشکلات با روحیه جهادی، انقلابی و ایثارگری به موفقیت تبدیل می‌شوند، تصریح کرد: به واسطه خون شهدا و ایثار رزمندگان نیروی انتظامی در استان امروز امنیت باثباتی داریم و این امنیت خوب در کشور بالاترین نعمت محسوب می‌شود و باید ضمن مراقبت از آن، حرفی را نزنیم که بیگانگان از آن خوشحال شوند.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه خوزستان همیشه مورد طمع دشمن بوده و هست، افزود: کشور ایران هر روز موفق‌تر از گذشته بوده و رزمندگان نیروهای مسلح در جبهه‌های مختلف مشغول خدمت هستند و اگر تلاش شبانه‌روزی آنها نبود، چنین امنیت باثباتی را در این زمینه نداشتیم.

سردار اشتری بیان کرد: تهدیدات در حوزه فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و اعتقادی برای استان خوزستان مورد نظر دشمن است ولی تلاش‌های نیروهای مسلح، دستگاه‌های اطلاعاتی امنیتی و قضائی همه با وحدت و همدلی موجود این تهدیدات را خنثی کردند و کسی نمی‌تواند به این امنیت خدشه‌ای وارد کند. البته با توجه به فشارهای موجود از جمله مسائل اقتصادی و بیکاری مشکلات و نارسایی‌هایی را در این راستا داریم که تبعاتی هم به دنبال دارد ولی همه باید برای پیشگیری از وقوع جرایم تلاش کنند.

وی با اشاره به اینکه گام‌های خوبی در راستای پیشگیری از وقوع جرایم برداشته شده است، گفت: افتخار نیروی انتظامی این است که حافظ جان، مال، ناموس و امنیت مردم باشد و همچنین باید از این امنیت پاسداری و احساس امنیت را نیز مراقبت و ارتقا دهیم.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه ایران امنیت خوبی دارد ولی دشمنان در تلاش هستند که احساس امنیت را از مردم بگیرند، ادامه داد: تقدیم شهیدان برای تأمین امنیت مردم نشان‌دهنده این است که پرسنل فداکار نیروی انتظامی جان خود را برای تأمین امنیت مردم این استان گذاشته‌اند.

سردار اشتری با اشاره به اینکه آمارها نشان‌دهنده کاهش جرایم است چرا مقتدرانه با مجرمان برخورد شد، عنوان کرد: در استان خوزستان برای جمع آوری سلاح‌های غیرمجاز اقدامات بی‌نظیری شده است و همچنین در شناسایی مجرمان و کشف سرقت‌ها کار بسیار بزرگی صورت گرفته ولی به این حد راضی نیستیم و تلاش خود را افزایش می‌دهیم.

وی با اشاره به تشدید برخورد با اراذل و اوباش و مخلان نظم و امنیت، اظهار کرد: اقتدار توأم با عدالت و رفعت و مهربانی یکی از فرمایشات مورد تأکید مقام معظم رهبری به نیروی انتظامی است. بنابراین باید با مردم مهربان باشیم به طور مثال در حوزه ترافیکی اعمال قانون با رفعت انجام می‌شود ولی کسی که به امنیت مردم تعدی کرده، تجاوز به عنف دارد و یا سرقت مسلحانه انجام می‌دهد باید بداند که دستگیر و یا با برخورد مقتدرانه نیروی انتظامی زمین‌گیر می‌شود.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: دستی که قمه را بالا برده و باعث رعب و وحشت میان مردم می‌شود، محارب است و بدون تفاوت بین سلاح گرم و یا سرد باید این دست قلم شده و سالم برنگردد.

سردار اشتری تأکید کرد: قطعاً کسی که سلاح به روی مردم می‌کشد، دستگیر می‌شود و در غیر این صورت با آن برخورد می‌شود و به این اقتدار افتخار می‌کنیم تا شر یک شرور را از سر مردم کم کنیم، کشوری که این همه شهید داده و مقاومت کرده جای عربده کشی اراذل و اوباش نیست و همه دستگاه‌های انتظامی امنیتی باید در شناسایی و برخورد با آنها کمک کنند.

وی در خصوص ایام اربعین نیز عنوان کرد: بهترین فرمایشات مربوط به اربعین را امروز مقام معظم رهبری داشتند و کار را بر ما راحت کردند. روز جمعه که اعلام شد، تعدادی از زائران برای حرکت به سمت مرز در حرکت هستند، نگران بودیم ولی با تدبیر استان این موضوع به خوبی مدیریت و همه برگشتند.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند تکلیف را ستاد ملی کرونا مشخص کرده و توصیه داشتند که مردم روز اربعین در خانه حضور داشته و زیارت‌های مخصوص اربعین را قرائت و از مفاهیم و مطالب این زیارت‌های وارده بهره‌مند شوند.

سردار اشتری با اشاره به اینکه اربعین اوج شور و شعور دلدادگان حسینی است، بیان کرد: متأسفانه امسال از این حماسه پرشور به دلیل بیماری کرونا محروم و صفای پیاده‌روی و موکب داری را نداریم ولی همه باید دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنیم.

وی با اعلام این خبر که مرزهای کشور برای تردد زائران و ارادتمندان حسینی بسته است، گفت: هر سال مشتاق به خدمت گذاری برای زائران حسینی بودیم ولی امیدوارم با همکاری خوب از مراجعه به مرزها خودداری و رعایت نکات لازم را داشته باشند.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه انتخاب یک فرمانده انتظامی با تصمیم‌گیری یک شبه میسر نیست، گفت: با توجه به اینکه خوزستان استانی راهبردی، مهم و استراتژی است، با بررسی‌های بسیار نسبت به انتخاب یک گزینه بومی که آشنا به مسائل و جغرافیای این استان اقدام کردیم.

سردار اشتری اضافه کرد: البته از مسئولان استان هم کسب نظر شد چون در خوزستان به خاطر شرایط این خاص این استان به همدلی و وحدت نیاز است.

وی در پایان با تأکید بر اینکه باید حق مظلوم را از ظالمان بگیریم، اظهار کرد: عزت و موفقیتی که شهید قاسم سلیمانی دارد، به خاطر این روحیه بود که تمام مجاهدت‌های ۴۰ ساله خود را برای اخلاص به خدا و تبعیت از مقام معظم رهبری بود و با شهادتش نیز به افتخاری برای ما و آیندگان تبدیل شد.

پربحث‌های هفته

 1. یا رومی روم یا زنگی زنگ !

 2. نقدي بر سخنان رييس‌جمهور درباره صلح امام حسن (ع)

 3. اگر بایدن پیروز شود ...

 4. پایان یک تحریم داوطلبانه/ وقتی «خودتحریمی تسلیحاتی» را «فتح الفتوح» جا ‌زدند!

 5. ذوالنوری خطاب به روحانی: با این منطق شما، رهبر انقلاب باید دستور دهند هزار بار شما را اعدام کنند تا دل مردم راضی شود

 6. وقت فریاد است، از ساحت علم تاریخ دفاع کنید

 7. استیضاح روحانی و آزمون ولایتمداری

 8. خیانت یا حماقت ؟+فیلم

 9. آقای دکتر؛ جدیدترین گزینه ریاست جمهوری ۱۴۰۰

 10. چهار دلیل ریزش عجیب دلار

 11. دوباره برگشتیم به اول داستان کرونا !

 12. شهادت یک بسیجی در تهران‌پارس به دست اراذل و اوباش

 13. تازه‌ترین قیمت انواع خودرو/ پژو ۲۰۶ ارزان شد

 14. تماشاخانه جنگ قره باغ

 15. صحبت‌های کوبنده نماینده ایلام: کجا دشمن گفته است پراید بنجل ۸ میلیونی را ۱۳۰ میلیون بفروشیم

 16.  سر و کله ترامپ از کجا پیدا شد؟

 17. معلم فرانسوی را در خیابان سربریدند

 18. ارزهای خانگی از پستوها در آمد؟

 19. تهیه طرح استیضاح رئیس جمهور با ۶۰ امضاء در مجلس + اسامی نمایندگان و محورهای استیضاح

 20. با مروجان «بی‌بند‌ و ‌باری» با قاطعیت برخورد‌‌ می‌کنیم/ اسیر جوسازی‌‌ نمی‌شویم

 21. علی مطهری: با مذاکره مخالفم، اینکه رهبری مخالف مذاکره هستند مانع اظهارنظر دیگران نیست

 22. همتی: انتظار داریم صندوق بین المللی پول تقاضای وام ایران را تصویب کند

 23. نرخ جالب تورم در فنلاند و سوئد

 24. جهانگیری: امروز زمان انتقام و فشارآوردن نیست/ نمی‌توانیم برای مردم همه مسائل مرتبط با تحریم را بازگو کنیم

 25. دختر ۷ساله ای که ملکه قلعه شوش شد

پربحث‌های هفته

 1. دوباره برگشتیم به اول داستان کرونا !

 2. با مروجان «بی‌بند‌ و ‌باری» با قاطعیت برخورد‌‌ می‌کنیم/ اسیر جوسازی‌‌ نمی‌شویم

 3. ۵۰ مشاور برای یک استاندار

 4. تصمیمی برای تعطیلی دو هفته‌ای تهران نگرفته‌ایم/ داروی درمان کرونا وجود ندارد

 5. قالیباف: آموزش و پرورش را رها کرده ایم/ معلمان تربیت کننده جامعه هستند

 6. رئیس پلیس تهران: نمره بالای ۱۷ به امنیت می‌دهم/ عدد ۳۰۰ تجاوز کیوان.ا را تائید نمی‌کنم

 7. رکوردهای تازه کرونا؛ آیا دولت به وظایفش عمل کرده است؟

 8. روز سیاه کرونا در کشور/ جان باختن ۳۳۷ بیمار

 9. انتقاد وزیر بهداشت از عدم رعایت پروتکل‌ها: چند نفر را جریمه کردید/ چقدر من و همکارانم باید التماس کنیم؟/ به تنهایی نمی‌توانم این وضعیت را جمع کنم

 10. دفاع علی مطهری از چرخاندن اراذل و مجرمان در خیابان

 11. عوامل شهادت «محمد محمدی»بسیجی آمر به معروف دستگیر شدند

 12. واکنش معاون سیاسی وزیر کشور به ادعای نماینده چابهار درباره خودکشی یک زن برای تامین آب

 13. مینو محرز: تعطیل نکردن‌ها سیاسی است تا علمی/ برای قرنطینه خیلی دیر شده

 14. سخنگوی سازمان غذا و دارو: ترانزیت دارو از ایران به کشور‌های همسایه متداول است

 15. تاکید رئیس قوه قضائیه بر «برخورد قاطعانه با مسببین شهادت شهید امر به معروف و نهی از منکر»

 16. انسولین هست، انسولین نیست!

 17. مردم می خواهند رعایت کنند اما...

 18. محدودیت‌های تردد و افزایش روزافزون قربانیان کرونا

 19. آقای رئیس جمهور! علت عدم استفاده از طب سنتی برای درمان بیماران کرونایی چیست؟!

 20. کرونا سرایت پذیرتر از قبل در تهران جولان می دهد/درخواست برای منع سفر و اعمال جریمه

 21. کرونا فرصتی برای راهنمایی و رانندگی!

آخرین عناوین