نکیسا: آقای سعادتمند و رسول‌پناه از کیسه خلیفه می‌بخشید؟

گروه ورزشی الف،   3990701014

یک کارشناس فوتبال ایران با انتقاد از مدیران استقلال و پرسپولیس می‌گوید اگر این تیم‌ها پول دارند چرا بدهی بازیکنان و مربیان خارجی خود را پرداخت نمی‌کنند؟

نیما نکیسا در گفت‌وگو با ایسنا، درباره ناکامی پرسپولیس مقابل الدحیل قطر اظهار کرد: مشکل پرسپولیس در این بازی عدم هماهنگی بعضی از بازیکنان است که به تازگی به این تیم ملحق شده‌اند. التعاون تیم ضعیف‌تری بود و این مساله خودش را نشان نداد اما الدحیل، منسجم‌تر و بهتر بود و ناهماهنگی بازیکنان به چشم آمد.

وی با اشاره به آشنایی بازیکنان الدحیل با نقاط ضعف و قوت پرسپولیس گفت: گروه آنالیز الدحیل خیلی خوب پرسپولیس را شناسایی کرده بود. این مساله باعث مشکلاتی برای پرسپولیس شد. برای مثال اگر آل‌کثیر عجله نمی‌کرد و خودش را در فضای هدف قرار می‌داد، خیلی راحت به توپ می‌رسید و می‌توانست گلزنی کند چرا که دروازه‌بان الدحیل فوق‌العاده ضعیف بود و خیلی راحت می توانستیم دروازه این تیم را باز کنیم.

دروازه‌بان سابق پرسپولیس و تیم‌ملی خاطرنشان کرد: یک روزی حرفی زدم که برخی ناراحت شدند و فکر کردند عرق ملی ندارم. گفتم این گناه است که در مسابقات بین‌المللی و در آسیایی نتیجه بگیریم. خیلی‌ها فکر کردند این چه حرفی است که نکیسا می‌گوید اما ساختار ما ایراد دارد.

نکیسا با اشاره به مشکل کنونی فوتبال که ناشی از نبود مدیران فوتبالی است، افزود: فوتبال احتیاج به مدیران فوتبالی متخصص دارد. فوتبال احتیاج به اصلاح ساختار دارد. اگر برویم در آسیا و نتیجه بگیریم، چطور بفهمیم که ایراد کارمان کجاست؟

این کارشناس فوتبال با بیان اینکه به غیر از تعداد محدودی مدیر ورزشی، هیچ مدیر فوتبالی در باشگاه‌های لیگ‌برتری وجود ندارد، گفت: چه انتظاری از این فوتبال دارید؟ آلمانی‌ها سال‌ها بیرهوف را برای تیم‌های ملی خود پرورش دادند. یواخیم لوو دو دوره نتیجه نگرفت که با تیم ملی آلمان جریان‌سازی کند و برای فوتبال دنیا سبک تعریف کند. سالی که ورود دروازه‌بان خارجی را ممنوع کردند، از چه کسی استعلام گرفته بودند؟ با کدام دروازه‌بان و نسبت به کدام منبع این تصمیم را گرفتند؟

مسئول توسعه فوتبال پایه با بیان اینکه او در حال حاضر کارمند فدراسیون فوتبال محسوب می‌شود ولی منتقد قانون منع جذب بازیکن و مربی خارجی جدید است، گفت: آقایان تصمیم‌گیر در فدراسیون بر چه مبنایی ورود مربی و بازیکن خارجی را ممنوع کردند؟ می‌توان برای جلوگیری از خروج ارز از کشور به تیم‌ها گفت بازیکنی را بگیرید که در یک سال گذشته در ۷۰ درصد از بازی‌های ملی کشورشان حضور داشته باشند یا مربیانی جذب شوند که بیش از ۶ ماه بیکار نبوده باشند. آن‌ها می‌توانستند قانون را درست کنند اما صورت مساله را پاک کردند.

نکیسا با انتقاد از کسانی که ترانسفر بازیکنان داخلی به لیگ‌های خارجی را نشانه بی‌غیرتی می‌دانند گفت: برخی می‌گویند علی علیپور و رامین رضاییان بی‌غیرت هستند و تعصب ندارند. می‌دانند که ضیا عربشاهی، اکبر کارگرجم، شاهرخ بیانی، مهدی و مرتضی فنونی‌زاده و ... چطور امرار معاش می‌کنند؟ خبر دارند که پیشکسوتان فوتبال از کجا پول در می‌آورند که شرمنده زن و بچه خود نشوند؟ برای کدام یک بازنشستگی تعریف کردید؟ صندوق حمایت از قهرمانان ماهانه ۲۴۵ هزار تومان به حساب پیشکسوتان می‌ریزد که پول قبض تلفن همراه هم نمی‌شود.

این بازیکن سابق فوتبال یادآور شد: سه سال پیش به آقای سلطانی‌فر گفتم کمیته آسیب‌شناسی را در هر رشته‌ای ایجاد کنید که به قراردادها و بسیاری از مسائل و مشکلات ورود کنند. خدا را شکر بعد از ۱۰ سال یکی یکی به حرف‌های من می‌رسند.

او با اشاره به عقد قرارداد با آنتونی استوکس که در گذشته ثابت شده بود بازیکن مناسبی نیست، گفت: چرا با آنتونی استوکس که پدر تراکتور را درآورده بود، قرارداد بسته شد؟ خیلی‌ها به خاطر صلاح و مصلحت خودشان و گردش مالی بالای فوتبال حرفی نمی‌زنند اما مردم، نیما نکیسا را ساختند و من به خاطر آن‌ها دلم می‌سوزد و حرف می‌زنم. من یک روز از شکم مادر به دنیا آمدم و یک روز از شکم قبر به دنیای دیگر می‌روم. من نسبت به مردم مسئولم و سکوت نمی‌کنم.

نکیسا ادامه داد: من استاد دانشگاه و داور بین‌المللی مقالات بین‌المللی هستم. یک نفر تا به حال نگفته بیا کمک کن. خیلی از کسانی که همراه با فوتبال مدارک دانشگاهی را هم به دست آوردند، در این فوتبال نیستند. کسانی که سالم زندگی کردند در سیستم مدیریتی به کار گرفته نمی‌شوند. تنها جایی که از سیستم مدیریتی استفاده می‌شود کشتی و ورزش‌های رزمی است. در حال حاضر خیلی از روسای هیات‌های استانی ما هم غیرفوتبالی هستند.

او با اشاره به عقد قراردادهای میلیاردی و هنگفت توسط استقلال و پرسپولیس گفت: آقای سعادتمند و رسول پناه این رقم‌هایی که منعقد می‌شود از کجا می‌آید؟ اگر پول دارید، چرا بدهی بازیکن و مربی خارجی که فوتبال و نقل و انتقالات را تعلیق کرده‌اند، نمی دهید؟ اگر ندارید این عدد و ارقام چیست و از کجا می‌آید؟ از کیسه خلیفه می‌بخشید؟ این پول‌ها مال بیت‌المال و مردمی است که به سختی زندگی می‌کنند.

این کارشناس فوتبال ادامه داد: این مدیران با خودشان می‌گویند در نهایت فلان بازیکن را می‌آوریم و اگر نتیجه گرفتیم که هیچ و اگر نتیجه نگرفتیم هم می‌رویم و مدیر بعدی جوابگو خواهد بود. کدام صندوق و بیت المال باید این پول‌ها را بدهد؟

پربحث‌های هفته

 1. صحبت‌های کوبنده نماینده ایلام: کجا دشمن گفته است پراید بنجل ۸ میلیونی را ۱۳۰ میلیون بفروشیم

 2. یا رومی روم یا زنگی زنگ !

 3. اگر بایدن پیروز شود ...

 4. وقت فریاد است، از ساحت علم تاریخ دفاع کنید

 5. جنجال توییت «ذوالنوری» به روایتی دیگر

 6. اوراسیا تایمز: چرا ایران قادر است جنگنده های بسیار پیشرفته آمریکا را "سرنگون" کند؟

 7. استیضاح روحانی و آزمون ولایتمداری

 8. فیلم / تصاویر دوربین مداربسته از محل درگیری مهرداد سپهری

 9. خیانت یا حماقت ؟+فیلم

 10. آقای دکتر؛ جدیدترین گزینه ریاست جمهوری ۱۴۰۰

 11. چهار دلیل ریزش عجیب دلار

 12. دوباره برگشتیم به اول داستان کرونا !

 13. سودای خام سودان در ایجاد رابطه با اسراییل

 14. دلایل عجیب سلبریتی‌ها برای ازدواج‌نکردن!

 15. شهادت یک بسیجی در تهران‌پارس به دست اراذل و اوباش

 16. تازه‌ترین قیمت انواع خودرو/ پژو ۲۰۶ ارزان شد

 17. فرماندار آبادان: همه کسانی که در فیلم حاضرند بازداشت شدند

 18.  سر و کله ترامپ از کجا پیدا شد؟

 19. رهبر انقلاب: برای مقابله با کرونا باید تصمیم قاطع حاکمیتی گرفته شود/ توصیه‌های مهم برای مواجهه با ویروس کرونا/ انتقاد صریح از هتک حرمت رئیس‌جمهور

 20. عدم خوشبینی مقام معظم رهبری به مذاکره با آمریکا

 21. چرا قرعه کشی خودرو عادلانه نیست؟

 22. ارزهای خانگی از پستوها در آمد؟

 23. تهیه طرح استیضاح رئیس جمهور با ۶۰ امضاء در مجلس + اسامی نمایندگان و محورهای استیضاح

 24. تشکیل پرونده‌ برای مرگ یک جوان در جریان دستگیری توسط مأموران نیروی انتظامی

 25. با مروجان «بی‌بند‌ و ‌باری» با قاطعیت برخورد‌‌ می‌کنیم/ اسیر جوسازی‌‌ نمی‌شویم

آخرین عناوین