درد دل مردم | شرط و شروط سخت برای دادن وام مسکن/ چرا از آلمان برای فروش سلاح شیمیایی به عراق، شکایت نکردیم؟/ زباله‌های دردسرساز کوت عبدالله

گروه اجتماعی الف،   3990630110

درد دل مردم | شرط و شروط سخت برای دادن وام مسکن/ چرا از آلمان برای فروش سلاح شیمیایی به عراق، شکایت نکردیم؟/ زباله‌های دردسرساز کوت عبدالله

مدتی است که در بخش «‌درددل مردم» پنجره‌ای به سوی شما گشوده‌ایم تا مشکلات خود را با ما در میان بگذارید. بدیهی است در بسیاری از موارد مطرح شده امکان قضاوت برای الف وجود ندارد. به همین دلیل در انتظار پاسخ مسئولان و دستگاههای مربوطه خواهیم بود که در همین بخش منتشر خواهد شد.

شما می توانید مسایل و مشکلات خود را در بخش کامنت‌های ذیل همین مطلب ارسال کنید. این مطلب هر روز با پیام های شما بروز خواهد شد.


چند نکته :
۱- مطالب حتی المقدور کوتاه و بدون حاشیه روی نوشته و به موضوع اصلی مورد نظر پرداخته شود. در نوشتن دقت کنید مطالب، مفهوم و روشن بیان شوند.
۲- فقط مشکل و مساله خود را مطرح و از اظهار نظر یا ابراز همدردی خودداری کنید. 
۳- در صورتی که مطلب نیازمند الصاق تصویری از مدارک بود حتما به پیوست ارسال گردد.
۴- در مواردی ممکن است دستگاه مربوطه نیازمند ارتباط با نویسنده مطلب باشد در صورت تمایل نام و نام خانوادگی و شماره ای برای تماس اعلام نمایید.
۵- به مشکلات مطرح شده قبلی در این صفحه پاسخ ندهید و مشکل خود را نیز به صورت مستقل از آن ها بنویسید.
۶-بدیهی است پیامهای حاوی توهین به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نخواهد شد.

**********************************

2/مهر/99

 


 • از نماینده گان مجلس درخواست دارم با عنایت به این بعضی قوانین مربوط به حدود 40 سال پیش است نسبت به روز رسانی و نیاز حال جامعه اقدام کنند.
  یک نمونه از آن پارک خودرو در مقابل پل و درب ورودی منازل است در خیلی از جاها اصلا رعایت نمی شود و قانون باز دارنده ای هم موجود نیست ، بند ه خودم معمولا هر روز در مقابل درب پارکینگ خوروام یک خودرو پارک کرده و برای ورود و خروج باید کلی وقت گذارم و دنبال مالک خودرو بگردم و بعضی مواقع به علت بی ادبی مالک خودرو درگیری هم.پیدا می کنم ، در حال حاضر نهایت قانون موجود این است که شماره پلاک را به 110 اطلاع دهم و بعد از چند بار تماس با 110 شاید حدود 2ساعت بعد به مالک خودرو تماس بگیرند جهت جابجای خودرو لذا تا این معزل مشکلات زیادتری بوجود نیاورده است یک قانون جامع به تصویب رسانند .

 


 • برای  وام مسکن شرایطی قائل شده‌اند که شاید بالای 60-70 درصد افراد نتوانند آن را دریافت کنند. چک برگشتی نداشته باشند (حتی ضامن)، کارمند رسمی باشند، بازنشسته زیر 50 سال یا 60 سال باشند و...  دو ضامن کسر از حقوق برده‌ام یکی از آنها 2 سال قبل یک چک برگشتی داشته و می‌گویند نمی‌تواند ضامن شود!
  چرا به راحتی اعلام نمی‌کنند که به جز اعضای دولت و مقربان آنان کسی نمی‌تواند این وام را بگیرد؟

 


 • سلام فرزندم برای کار در جزیره کیش 14 سال زندگی کرد و در انجا با پول زحمت کشیده اش ماشینی خرید در منطقه آزاد و در طول 10 سال دارای ماشینی هم بود و اکنون به علت بسته شدن کارخانه و از بین رفتن کارو حقوق به شهرمان برگشت  چرا اجازه ندارد که ماشین خریده خود و تنها دارایی ارزشمند خود را هم بیاورد ؟

 


 • با سلام ما ده ها سال هست که از پیگیری پرونده سلاح های شیمیایی در مجامع بین المللی صحبت می کنیم. چرا هیچ وقت این موضوع علیه آلمان پیگیری نمی شود؟ آیا نمی شد حداقل یک دادخواست در یکی از دادگاه های آلمان مطرح کنیم؟ این موضوع فارغ از روابط سیاسی با آلمان می باشد. خود آلمانی ها بارها در دهه های گذشته علیه ما اقدام کرده اند، میکونوس، همکاری در ویروس استاکس نت، عدم همکاری بانکی بعد از برجام، ...

 


 • سلام علیکم
  وقتتون بخیر
  از ساکنین کوت عبدالله هستم حدودا دو هفته س که زباله های شهروندان جمع آوری نشده و الان خیابانهای شهر تبدیل به زباله دانی شده
  مردم از وضعیت پیش آمده حسابی کلافه و عصبی شده اند
  خواهش میکنم به فریادمان برسید

 


 • سلام
  وقتتون بخیر
  عذرخواهم وقتتون بخیر
  علت مزاحمتم اینکه برای انتقالی همسرم که دانشجوی پزشکی بیرجند هستن برای مشهد که محل کار وزندگیم هست درخواست دادیم وکلاس ها عملی هست و باید حضور داشته باشن،الان دانشگاه بیرجند موافقت کردن اما مشهد مخالفت کرده و فقط فرزندان هییت علمی رو قبول کردن وبقیه رو رد کردن.
  همه جا باید تبعیت از شوهر برای انتقالی قبول کنن اما ظاهرا مشهد حکومت خودش رو داره،عدالت فقط بحرفه ،من به شما گفتم تا بدونید شاید گره ای باز کنید

 


 • صدای سهامدار
  بیشتر از بیست روزه درخواست فروش سهام عدالت رو تو کارگذاری مفید ثبت کردم اون هم بخاطر نیاز مالی
  هنوز هیچ سهمی فروخته نشده از طرفی با این قیمت ها فروش پرتفوی عدالت دیگه منطقی نیست اما کارگذاری ها اجازه لغو کردن درخواست رو نمیدن
  نه سهامو فروختن نه الان اجازه لغو سفارش رو میدن با این منفی ها دیگه خدایی غیر منصفانه است
  لطفا کمک‌کنید حق مردمو نخورن و حداقل امکان لغو سفارش های فروش برای سهامدارا محفوظ باشه

 

1/مهر/99

 


 • دو سال است که طرح پارک حاشیه خیابان در منطقه 2 تهران در حال اجراست. مطابق این طرح به ازای ساعت‌هایی که ماشین در کنار خیابان پارک شده است مبلغی برای پرداخت به شماره تلفن صاحب ماشین پیامک می‌شود. یعنی ما ساکنین منطقه و فاقد پارکینگ با این طرح بابت پارک اتومبیل خود در کنار خانه مان ماهیانه باید پول به شهرداری بپردازیم! چرا برای رفع عیب‌ها و اشکال‌های این طرح چاره‌ای اندیشیده نمی‌شود؟

 


 • کمک معیشت جانبازان تحت پوشش ساتا علیرغم قول های آقای نوبخت تاکنون (شهریور 1399) هنوز به حداقل دریافتی کارکنان دولت نرسیده است. بنیاد شهید هم بر خلاف قانون حاضر به قبول این جانبازان نیست.در ضمن جانبازان زیر 25 درصد فاقد بیمه دندانپزشکی و عینک هستند.جا دارد در این هفته دفاع مقدس به مشکل دیرینه جانبازان هم رسیدگی شود.

 


 • عرض سلام لطفا از مسولان محترم قوه قضاییه بپرسید که وقتی در تمام کشورهای همسایه ایران فارغ التحصیل حقوق با مراجعه برای مراکز تربیت وکیل برای وکالت اموزش می بیند و به مدرک دانشگاه ها اعتماد می شود چرا این امر در ایران هم پیاده نمی شود و و با ازمودن بلاجهت ازموده ها حداکثر به حدود پنج درصد داوطلبان وکالت اجازه کاراموزی داده می شودایا این نحوه جذب یک رانت ویژه برای دارندگان پروانه وکالت ایجاد نمی کند تا گروهی از بیکار نگه داشتن دیگران منتفع شوند و  اگر بنا بر این است که ظرفیت محدود در مشاغل ازاد و اشتغال در ان باشد چرا برای رانندگی بدون ظرفیت گواهینامه داده می شودکه مستقیما با جان مردم سرو کار دارد یا برای تدریس خصوصی هیچ محدودیتی وجود ندارد ایا احتمال دارد چون بعضی از قضات بعد از بازنشستگی وکیل می شوند با وکلا به خاطر منافع اتی شان  هم نظر باشند تا وکیل مثلا مانند کشور ترکیه بدون ظرفیت ثابت به کشور اضافه نشود انشالله جایی که بنا است مانع انحصارات و کمک کننده به اشتغال باشد حداقل نسبت به بیکاری صدها هزار فارغ التحصیل حقوق پاسخگو باشد زیرا اگر این افراد به سهولت وکیل شوند اکثر مشکلات حقوقی مردم با استفاده از وکیل ارزان اصلا بوجود نمی اید و بودجه لازم برای قوه قضاییه با خالی شدن دادگاه ها کمتر هزینه شده و این تفاوت بودجه صرف رونق تولید شود


 • در لاهیجان گیلان که بهشت استان و شهری سبز بود، شهرداری با ولنگاری و تفاهم با بر هم زنندگان شهر  اجازه اپارتمان سازی هایی را داده که فضای  شبز شهر سبز را قفل کرده . مثل تهران در کوچه ها و مناطق کوچک هم ماجازه ساخت و ساز داده اند. ساخت و سازهای دردناک در کوهستان لاهیجان به سمت لنگرود ادامه دارد و کاش مسئولی برای جلوگیری از  نابودی لاهیجان اقدام کند  تا لاهیجان سبز مان برقرار ماند

31/شهریور/99

 


 • چند روز پیش برای دریافت سهمیه گازوئیل دولتی برای گرمایش منزلم به شرکت نفت ناحیه دماوند مراجعه کردم که گفتند منزل شما خارج از بافت شهری است و باید از بازار آزاد تهیه کنید (4 برابر قیمت دولتی!) با توجه به در پیش بودن سرما، آیا این دستورالعمل باعث قاچاق، دلالی، رانت و فساد نمی شود؟ از مسئولین امر درخواست رسیدگی دارم.

 


 • بنده یک گوشی از دیجی‌کالا تهیه کردم و با اینکه گوشی آکبند بود ولی وقتی باز کردم دیدم خراب است. 3،2 مرتبه گوشی را برای تعمیر و رفع عیب از من تحویل گرفتند ولی باز هم خراب ماند. الان حدود سه هفته است که گوشی من دست دیجی‌کالا است ولی به هیچ عنوان پاسخ روشنی دریافت نمی‌کنم و مرا سر می‌دوانند.

 


 • پارک‌های تهران بسیار وضعیت خوبی به لحاظ زیبایی و خرمی ایجاد نموده است. اما مسئولین محترم باید بدانند امنیت و حفاظت از این پارک‌ها بر همه به‌خصوص نیروهای انتظامی لازم است. در ایستگاه مترو آزادگان محله اسماعیل‌آباد، پارکی با نام مرجان وجود دارد که واقعا ناامن است و برای اهالی محل مشکل ایجاد کرده است. قاچاق فروشی، ناامنی، کارهای خلاف شرع، ولگردی، اعتیاد و... در این پارک بیداد می‌کند.

 


 • سلام.لطفا مشکلات نوشته توسط مردم را به مسوولان  ارسال کنید تا حل کنند وگرنه فایده ندارد

 


 • قبض برق پیشین که بموقع پرداخت شده و شماره پیگیری هم دراد دوباهر بعنوان بدهی در قبض این ماه امده! مراجعه به اداره برق هم بدلیل کرونا ممنوع است و تلفن ها هم اشغال و احیانا اگر هم تماسی برقرار شود سر میدوانند و به شماره دیگری پاس میدهندکه انهم مدام مشغول است. این کرونا ایام خوبی برای خالی کردن جیب ماست!.

 


 • با سلام و خسته نباشید
  اینجانب با مدرک فوق لیسانس در حدود سیزده سال در یکی از ادارات دولتی مشغول به امر خطیر کارشناسی هستم . مشکلی که داریم در مورد وضعیت قرارداد خودم و امثال خودم هست . ما هر سال آخر سال مالی با مشکل تمدید قرار داد و یا افزایش حقوق مواجه هستیم . واقعا برای ما شده معضل اصلا با حدود چهل و پنج سال سن هنوز از لحاظ مالی برنامه ای برای آینده خود نمی توانیم متصور باشیم چون ممکن با هر اتفاقی حکم ما تمدید نشده و .... . قابل ذکر است در وزارت خانه مربوطه حدود دو هزار و اندی نیرو با این وضعیت دارند که بعضا بعلت عملکرد خوب موفق به ارتقاء شغلی و انتصاب مدیریتی شده اند .  لذا خواهشمند است موضوع تبدیل وضعیت کارمندان طرحی یا خرید خدمت در الویت کار مجلس قرار بگیرد.....
  با تشکر

 

30/شهریور/99

 


 • پیشنهاد به مدیران محترم سایت الف
  با سلام واحترام
  ضمن تشکر از سایت الف و ایجاد بخش درد و دل ، حدود یکماه پیش درخصوص نایاب شدن داروی خارجی مادو پا 250 مخصوص بیماران پارکینسون، در این بخش درد و دل کردم ولی تاکنون هیچ مسئولی پاسخ نداده و همچنان این دارو پخش نمیشود و ما ماندیم با بیماری که ده سال این دارو را خورده و داروی جایگزین هم به ایشان نمی سازد باید چه کنیم.
   چند سوال از خدمتتون دارم :
  - آیا هدف این سایت حل مشکلات مردم هست یا فقط بازگو  مسائل روزمره مردم هست؟ 
  - اگر حل مسائل مردم هست، تاکنون چند درصد از مشکلات مردم توسط مسئولان ذی ربط حل و فصل شده است؟
  به دلیل ذیق وقت مسئولان اجرایی بعید به نظر میرسد که این بخش را در سایت الف مشاهده کنند و پاسخ دهند، لذا فقط مردم در این بخش، از مشکلات هم با خبر می شوند.
  لذا پیشنهاد دارم سایت الف، آخر هفته در دل مردم را بررسی و مشکلات را دسته بندی کرده و مکتوب به هر دستگاه اجرایی ذی ربط ارسال نماید و پاسخ های دریافتی را در یک صفحه به عنوان " پاسخ مسئولان " درج نماید.  با تشکر

 


 • رسانه ها 24 ساعت درموردمتناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی مطلب می نویسند و وزیرکار و مدیران تامین اجتماعی مرتب از هم تشکر وقدرانی می کنن. 14 سال بازنشستگان تامین اجتماعی انتظار کشیدن تا حقوقها همسان سازی شود اما بعد 14 سال طرح متناسب سازی اجرا شد که 150تا400به حقوق 80درصد بازنشستگان تامین اجتماعی بعد 14 سال انتظار  اضافه شد یعنی 5 تا 15 کیلو برنج ایرانی.حالا این کیسه برنج دیگه اینقدر تبلیغات وتشکر وقدرانی نداره با این تورم وحشتناک .از مجلس شورای اسلامی درخواست داریم به داد بازنشستگان تامین اجتماعی برسن قرار بر همسان سازی حقوقها بود نه متناسب سازی

 


 • یه خواهشی دارم، 
  خواهشمندم که این قبض گاز و آب را همزمان و هماهنگ ارسال کنید برای ساختمان های مسکونی، چون تا یکی را هماهنگ میکنیم و همه پرداخت میکنند دوباره قبض بعدی میاد و مدام باید درحال تقسیمات سهم واحدها باشیم و داستان. 
  ممنون

 


 • این پیامک‌های فیک بد حجابی قابل رهگیری هست. قطعاً باید با عامل چنین کاری محکم برخورد بشه. شک ندارم که عامل (عاملان) این کار، با حجاب گیر داره و از این راه داره عقده‌گشایی می‌کنه. اگر بنده مسئولیتی داشتم، عامل این کار رو عبرتی برای بقیه می‌کردم.

 


 • در شهرک نفت واقع در انتهای بزرگراه اشرفی اصفهانی بالادست سیمون بولیوار، خیابان ۲۹ اسفند بیش از بیست سال است که تپه خاکی بزرگی درست در میانه بافت مسکونی متراکم با جمعیتی زیاد قرار دارد که بسیار موجب آزاد و سلب آسایش ساکنین منطقه است. شهرداری از بابت درآمد حاصل از پروانه های فراوان انبوه سازی صادره طی این سالها در این منطقه درآمد فراوان کسب کرده و میکند، اما نه تنها از انجام وظیفه خود در مورد عمران آبادانی و رفع مزاحمت این تپه خاکی برای ساکنین منطقه خودداری میکند بلکه به طی این سالها به چندین مرحله پیگیری ها در سایت شهرداری منطقه پنج از این بابت کوچکترین واکنشی نشان نداده و گویی سایت شهرداری منطقه 5 صرفا ابزاری برای نمایش است و اصولاً مسئولین شهرداری منطقه هیچگونه توجهی به آنچه مردم در سایت عرضه میکنند، نداشته و ندارند. لذا بدینوسیله از مسئول یا مسئولین ذیربط محترم شهردای تقاضا می شود زحمت بکشند مراجعه به خیابان 29 اسفند در شهرک نفت بالاتر از سیمون بولیوار نموده و با چشمان خود مشکل مهم ساکنین منطقه را که عنوان شده از نزدیک ببینید. این تپه خاکی تبدیل شده به محلی بعنوان مخفی گاه دزدان و سارقان( در طول هفته حداقل دو مورد دزدی و سرقت خودرو در این خیابان دیده میشود مامورین نیروی انتظامی هم‌ میگویند منطقه وسیع است کاری بیش از این نمیتوانیم انجام دهیم. همچنین دائما در این تپه با مشکل آتش سوزی و خطرات ناشی از آن مواجه هستیم. البته بزرگترین مشکل زیست محیطی ناشی از وجود این تپه بزرگ خاکی هنوز بیان نشده. بزرگترین مشکل غبار و گرد و خاکی است که در تمام طول ایام سال (به جز ایام بارندگی و پس از آن) به خانه های ساکنین منطقه نفوذ میکند. در مناطق دیگر تهران چنین پدیده ای دیده نمی شود و این گرد و خاک دقیقا ناشی از وجود این تپه خاکی است که بدلیل ارتفاع و بادگیر بودن آن تبدیل به منبع انتشار گرد خاک و گرد و غبار شده است و اگر هر دو سه روز یکبار  منزل را غبارروبی و تمیز نکنیم وضعیت غیر قابل تحمل است و در مقابل میهمان احتمالی وضعیت آزار دهنده ای را باید تحمل کرد چرا که میهمان تصور میکند صاحب خانه بی مبالات است و رعایت نظافت را نمی داند. در حالی که این مشکل را شهرداری منطقه سالها است که با بی مبالاتی و ادامه بی توجهی برای ساکنین منطقه خلق کرده. با این توضیح که این پیام و پیام های مشابه بارها برای ملاحظه و توجه معاونت محترم خدمات شهری شهرداری منطقه پنج در سایت شهرداری منطقه پنج قرار داده شده و آخرین نوبت نیز در تاریخ دهم بهمن ماه 98 در سایت شهرداری منطقه(5) قرار داده شده است. اما متاسفانه تاکنون کوچکترین بازخورد و نشانه ای از توجه به پیام ها مشاهده نشده است.

پربحث‌های دیروز

 1. جنجال توییت «ذوالنوری» به روایتی دیگر

 2. پاسخ محکم به هتاکی ماکرون به پیامبر اسلام/ محصولات فرانسوی در کویت تحریم شد

 3. اوراسیا تایمز: چرا ایران قادر است جنگنده های بسیار پیشرفته آمریکا را "سرنگون" کند؟

 4. رهبر انقلاب: برای مقابله با کرونا باید تصمیم قاطع حاکمیتی گرفته شود/ توصیه‌های مهم برای مواجهه با ویروس کرونا/ انتقاد صریح از هتک حرمت رئیس‌جمهور

 5. ایران در فهرست سیاه FATF باقی ماند

 6. وضعیت قیمت آپارتمان‌های ۱۰۰ متر به بالا در تهران + جدول

 7. کمبود انسولین قلمی در بازار ایران وجود ندارد

 8. سیگنال تازه همتی به بازار ارز/ صادرات نفت افزایش یافت

 9. نقشه ترامپ برای جلوگیری از لغو تحریم‌های ایران در صورت شکست در انتخابات

 10. سرقت حرفه‌ای موبایل از یک موتورسوار

 11. دادستان تهران: دشمن روی اوباش برنامه‌ریزی کرده است

 12. آذری جهرمی به مدیرکل ارتباطات گیلان: تا رفع مشکل اینترنت منطقه بلوکات حق بازگشت به رشت را ندارید

 13. رهبر انقلاب: برخورد یکی دو هفته قبل بعضی ها با دولت و رئیس جمهور کار غلطی بود

پربحث‌های هفته

 1. صحبت‌های کوبنده نماینده ایلام: کجا دشمن گفته است پراید بنجل ۸ میلیونی را ۱۳۰ میلیون بفروشیم

 2. یا رومی روم یا زنگی زنگ !

 3. نقدي بر سخنان رييس‌جمهور درباره صلح امام حسن (ع)

 4. اگر بایدن پیروز شود ...

 5. پایان یک تحریم داوطلبانه/ وقتی «خودتحریمی تسلیحاتی» را «فتح الفتوح» جا ‌زدند!

 6. وقت فریاد است، از ساحت علم تاریخ دفاع کنید

 7. جنجال توییت «ذوالنوری» به روایتی دیگر

 8. استیضاح روحانی و آزمون ولایتمداری

 9. خیانت یا حماقت ؟+فیلم

 10. آقای دکتر؛ جدیدترین گزینه ریاست جمهوری ۱۴۰۰

 11. چهار دلیل ریزش عجیب دلار

 12. دوباره برگشتیم به اول داستان کرونا !

 13. دلایل عجیب سلبریتی‌ها برای ازدواج‌نکردن!

 14. شهادت یک بسیجی در تهران‌پارس به دست اراذل و اوباش

 15. تازه‌ترین قیمت انواع خودرو/ پژو ۲۰۶ ارزان شد

 16. تماشاخانه جنگ قره باغ

 17. فرماندار آبادان: همه کسانی که در فیلم حاضرند بازداشت شدند

 18.  سر و کله ترامپ از کجا پیدا شد؟

 19. عدم خوشبینی مقام معظم رهبری به مذاکره با آمریکا

 20. ارزهای خانگی از پستوها در آمد؟

 21. تهیه طرح استیضاح رئیس جمهور با ۶۰ امضاء در مجلس + اسامی نمایندگان و محورهای استیضاح

 22. با مروجان «بی‌بند‌ و ‌باری» با قاطعیت برخورد‌‌ می‌کنیم/ اسیر جوسازی‌‌ نمی‌شویم

 23. علت واجب بودن عفاف و حجاب برای زنان/ حیثیت زن، حریم خداوند است

 24. همتی: انتظار داریم صندوق بین المللی پول تقاضای وام ایران را تصویب کند

 25. نرخ جالب تورم در فنلاند و سوئد

پربحث‌های هفته

 1. دوباره برگشتیم به اول داستان کرونا !

 2. فرماندار آبادان: همه کسانی که در فیلم حاضرند بازداشت شدند

 3. با مروجان «بی‌بند‌ و ‌باری» با قاطعیت برخورد‌‌ می‌کنیم/ اسیر جوسازی‌‌ نمی‌شویم

 4. ۵۰ مشاور برای یک استاندار

 5. تصمیمی برای تعطیلی دو هفته‌ای تهران نگرفته‌ایم/ داروی درمان کرونا وجود ندارد

 6. مردم می خواهند رعایت کنند اما...

 7. آقای رئیس جمهور! علت عدم استفاده از طب سنتی برای درمان بیماران کرونایی چیست؟!

 8. قالیباف: آموزش و پرورش را رها کرده ایم/ معلمان تربیت کننده جامعه هستند

 9. رئیس پلیس تهران: نمره بالای ۱۷ به امنیت می‌دهم/ عدد ۳۰۰ تجاوز کیوان.ا را تائید نمی‌کنم

 10. رکوردهای تازه کرونا؛ آیا دولت به وظایفش عمل کرده است؟

 11. روز سیاه کرونا در کشور/ جان باختن ۳۳۷ بیمار

 12. انتقاد وزیر بهداشت از عدم رعایت پروتکل‌ها: چند نفر را جریمه کردید/ چقدر من و همکارانم باید التماس کنیم؟/ به تنهایی نمی‌توانم این وضعیت را جمع کنم

 13. دفاع علی مطهری از چرخاندن اراذل و مجرمان در خیابان

 14. عوامل شهادت «محمد محمدی»بسیجی آمر به معروف دستگیر شدند

 15. واکنش معاون سیاسی وزیر کشور به ادعای نماینده چابهار درباره خودکشی یک زن برای تامین آب

 16. مینو محرز: تعطیل نکردن‌ها سیاسی است تا علمی/ برای قرنطینه خیلی دیر شده

 17. سخنگوی سازمان غذا و دارو: ترانزیت دارو از ایران به کشور‌های همسایه متداول است

 18. تاکید رئیس قوه قضائیه بر «برخورد قاطعانه با مسببین شهادت شهید امر به معروف و نهی از منکر»

 19. انسولین هست، انسولین نیست!

 20. محدودیت‌های تردد و افزایش روزافزون قربانیان کرونا

 21. کرونا سرایت پذیرتر از قبل در تهران جولان می دهد/درخواست برای منع سفر و اعمال جریمه

 22. دادستان تهران: دشمن روی اوباش برنامه‌ریزی کرده است

 23. آذری جهرمی به مدیرکل ارتباطات گیلان: تا رفع مشکل اینترنت منطقه بلوکات حق بازگشت به رشت را ندارید

 24. کرونا فرصتی برای راهنمایی و رانندگی!

آخرین عناوین