قوی تر از سالهای دفاع مقدسیم

محمدكاظم انبارلويي/ گروه سیاسی الف،   3990629147 ۱۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
قوی تر از سالهای دفاع مقدسیم

هشت سال دفاع مقدس، يك قطعه طلايي در تاريخ ايران چه قبل از اسلام و چه بعد از اسلام است كه نظيري براي آن نمي‌توان يافت. در هيچ مقطعي از تاريخ ايران سراغ نداريم كه تمامي كفر در برابر تمامي اسلام قرارگيرد و فرماندهي جنگ به عهده يك فقيه عادل، يك حكيم الهي، يك مرجع فيلسوف شجاع و يك روحاني سياستمدار چيره‌دست باشد.


ما آغازكننده جنگ نبوديم و در اين معركه مظلوم واقع شديم، اما دشمن را زمينگير كرديم و نگذاشتيم به اهداف شوم خود برسد. جهان انسانيت جنگ ما را دفاع مقدس، جنگ حق و باطل، جنگ فقر و غنا و جنگ ايمان و رذالت، جنگ استضعاف و استكبار و جنگ پابرهنه‌ها و مرفهين بي‌درد ديد و در كنار ملت ايران از اين مظلوميت دفاع كرد.


ما در هشت سال دفاع مقدس جهان انسانيت را در برابر اقيانوسي از معارف  الهي، ايثار و ازخودگذشتگي ملت و آموزه‌هاي سترگ انساني قرار داديم و نشان داديم براي حفظ اسلام جنگيديم و اين حقيقت در وصيتنامه شهداي جنگ تحميلي به عنوان يك واقعيت تاريخي ثبت شد. ما در جنگ تحميلي از اخلاق نظري به اخلاق عملي رسيديم. عالمان و عارفاني را به جهان معرفي كرديم كه ره صدساله را يك‌شبه طي و پايه‌هاي مكتب مقاومت در برابر قداره‌بندان تاريخ معاصر را پي‌ريزي كردند.


صداي اسلام‌خواهي در پنج قاره جهان در سال‌هاي دفاع مقدس به بركت خون شهداي مظلوم ما شنيده شد. قرار بود اين جنگ اگر 20 سال هم طول بكشد، پاي آن بايستيم، اما آن زمان كه فرمانده كل قوا تشخيص داد بنا بر امر الهي و مصالح ملت، آتش‌بس را بپذيرد، هنگامي كه در تحليل وقايع جنگ و فلسفه پذيرش صلح به عنوان ثبت در تاريخ، خطوطي را مي‌نگاشت، اعلام فرمود؛


ما مي گوييم تا شرك و كفر هست، مبارزه هست، تا مبارزه هست، ما نيز هستيم.
- ما تصميم داريم پرچم لااله‌الاالله را بر قلل رفيع كرامت و بزرگواري به اهتزاز درآوريم.
- من با صراحت اعلام مي‌كنم كه جمهوري اسلامي ايران با تمام وجود براي احياي هويت اسلامي مسلمانان در سراسر جهان سرمايه‌گذاري مي‌كند.
- ما اعلام مي‌كنيم جمهوري اسلامي براي هميشه حامي و پناهگاه مسلمانان آزاده جهان است.
- ايران به عنوان يك دژ نظامي و آسيب‌‌ناپذير نياز سربازان اسلام را تأمين مي‌كند و آنان را به مباني عقيدتي و تربيتي اسلام، به اصول و روش‌هاي مبارزه عليه نظام‌هاي كفر و شرك آشنا مي‌سازد.
- قبول قطعنامه از طرف جمهوري اسلامي به معناي حل مسئله جنگ نيست. جوانان عزيز خود را براي يك مبارزه علمي و عملي بزرگ تا رسيدن به اهداف عالي انقلاب اسلامي آماده كنند.


 • امام بزرگوار با پذيرش قطعنامه به جنگ نيابتي آمريكا و رژيم صهيونيستي و نوكران آنها در منطقه پايان داد و از همان روزهاي اول، پايه‌هاي يك جنگ نيابتي عليه استكبار جهاني را شكل داد كه بعدها به شكل‌گيري مقاومت در منطقه منجر شد و آثار و نتايج آن را ديديم.
  امام(ره) با بيان اين جمله عاشورايي در آن روزها با استكبار جهاني، يك جنگ جديد را اعلام كرد كه حمايت همه آزاديخواهان جنگ را در پي داشت و آن جمله اين بود كه؛ «اگر بندبند استخوان‌هايمان را جدا سازند،‌ اگر سرمان را بالاي دار ببرند، اگر زنده زنده در شعله‌هاي آتش ما را بسوزانند، ‌اگر زن و فرزندمان را جلوي ديدگانمان به اسارت و غارت ببرند، هرگز امان‌نامه كفر و شرك را امضا نمي كنيم».


امام(ره) در 29 تيرماه 67، قطعنامه را پذيرفت. طولي نكشيد صدام به كويت حمله كرد و معادلات قدرت در منطقه به هم ريخت. او بلايي بر سر حاميانش آورد كه از عجايب تاريخ معاصر است. صدام با همان بلا به دار مكافات آويخته شد، بدون اين كه كمترين هزينه به ارتش و سپاه و ملت ايران تحميل كند.


امام(ره) 29 تيرماه 67 قطعنامه را پذيرفت، هشت ماه پس از پذيرش قطعنامه در پاسخ به كساني كه ثمره خون‌ها، شهادت‌ها، ايثارها و دستاوردهاي دفاع مقدس را زير سؤال بردند و از منافقين و ليبرال‌ها خط مي‌گرفتند، پاسخ فرمودند. البته امام(ره) در همان قطعنامه اين جماعت را خطاب قرار دادند و فرمودند؛ اين‌ها از عوالم غيب و از فلسفه شهادت بي‌خبرند و همانجا دو دستاورد بزرگ را يادآور شدند؛


الف- خون شهيدان، انقلاب و اسلام را بيمه كرده است.
ب- خون شهدا تا ابد درس مقاومت به جهانيان داده است.


امام در پيام منشور روحانيت در پاسخ به ياوه‌هاي منافقين و ليبرال‌ها، استراتژي نظام و رسالت حوزه‌هاي علميه را تعيين و در ضمن اين پيام، فهرست جالبي از دستاوردهاي دفاع مقدس را به شرح زير بيان مي‌فرمايند كه شنيدني است؛


1- ما در جنگ، انقلاب اسلامي را به جهان صادر كرديم.
2- ما در جنگ، پرده تزوير را از چهره جهانخواران كنار زديم.
3- ما در جنگ، دوستان و دشمنان انقلاب را شناختيم.
4- ما در جنگ، ريشه‌هاي انقلاب را با دفع تجاوز و اثبات صلابت اسلام محكم كرديم.
5- ما در جنگ موفق شديم مظلوميت ملت ايران و ستم متجاوزان را اثبات نماييم.
6- ما در جنگ به اين نتيجه رسيديم بايد روي پاي خود بايستيم، به احدي جز خدا تكيه نكنيم.
7- ما توانستيم در جنگ حس برادري و وطن‌دوستي را در نهاد يك‌يك مردمان بارور كنيم.
8- سردمداران نظام فاسد به واسطه دفاع مقدس در مقابل اسلام احساس ذلت كردند.
9- در جنگ بود كه صنايع نظامي ما رشد كرد.
10- روح اسلام انقلابي در پرتو جنگ در ملت ما تحقق و استمرار يافت.
11- ما در جنگ شعارهايمان را در عمل محك زديم.
12- صداي اسلام‌خواهي در جهان از جنگ هشت‌ساله ماست.


درباره هر يك از اين دستاوردها مي‌توان ساعت‌ها بحث كرد و كتاب‌ها نوشت. امروز بيش از 32 سال است از پايان جنگ تحميلي مي‌گذرد. تمامي كفر و شرك جهاني در برابر ملت مظلوم ما صف كشيده‌اند. ظالمانه‌ترين تحريم‌ها را عليه ملت دارند تحميل مي‌كنند، اما هرچه بيشتر خصومت‌ورزي مي‌كنند، كمتر نتيجه مي‌گيرند.


40 سال پيش كه استكبار جهاني تصميم گرفت يك جنگ سخت نيابتي را به ملت ايران تحميل كند، ارتش ما به دليل انقلاب اسلامي و جنايات سران ارتش در به گلوله بستن مردم در تظاهرات سال‌هاي 56 و 57 از هم پاشيده بود. دولت موقت در حالي كه صدم 12 لشكر و ده‌ها تيپ پياده را در مرزهاي ايران براي حمله تجهيز مي‌كرد و نيروهاي ذخيره را احضار كرده بود، سربازي را از 24 ماه به 18 ماه كاهش داد و در فكر پس دادن هواپيماهاي F-16 به آمريكا بود، به همين دليل دشمن طمع تجاوز به خاك مقدس ايران كرد، اما امروز به بركت هوشياري و هوشمندي فرماندهي كل قوا در تجهيز كمي و كيفي نيروهاي مسلح به قدرتي دست يافته‌ايم كه در اصطلاح نظامي به آن «قدرت بازدارندگي» مي‌گويند. ما سال‌هاست از اين مرحله نيز عبور كرده‌ايم و به مرتبت «قدرت اقدام پيش‌دستانه» رسيديم.

اين قدرت را در جنگ نيابتي 32روزه حزب‌الله با رژيم صهيونيستي تست كرديم. امروز آمريكا، اروپا و همه همدستان منطقه‌اي آن‌ها عليه ملت ايران به همه چيز فكر مي‌كنند، جز «ماجراجويي نظامي»! چون به قول شهيد سليماني مي‌دانند؛ در همان دقايق اوليه نبرد همه امكانات آن‌ها در منطقه نابود مي‌شود و از همه مهم‌تر از رژيم صهيونيستي اثري باقي نخواهد ماند. اين يك حقيقت روشن است كه ماشين جنگي آمريكا را در منطقه زمينگير كرده و بيرون رفتن از غرب آسيا را در دستوركارخود قرار داده است.


امروز ايران به پايه‌اي از قدرت رسيده است كه يكي از پنج قدرت غيرهسته‌اي جهان است. آنچه در ذهن هر متجاوزي عليه ملت ايران وجود دارد، اين است كه مهم نيست در نبرد با ملت ايران چه ضربه‌اي وارد مي‌كنيم، چون هشت سال دفاع مقدس ملت ايران نشان داد آماده هر هزينه‌اي است، مهم آن است كه؛ «چه ضربه‌اي مي‌خورند»!


امروز ده‌ها شهر زيرزميني موشكي و هزاران پهپاد پيشرفته و انبوه تجهيزات نظامي روي زمين، هوا و دريا در آماده‌باش صددرصد هستند تا در همان دقايق اوليه نبرد، پاسخ پشيمان‌كننده به متجاوز بدهند كه در تاريخ جنگ‌هاي جهان بي‌سابقه باشد. همين ذهنيت دشمن باعث شده امنيت ملت ايران تضمين شود و اين بزرگ‌ترين دستاورد هشت سال دفاع مقدس و بيمه‌ شدن خاك عزيز ملت ايران است.


فقط خدا مي‌داند، اگر قدرت «بازدارندگي» و قدرت «اقدام پيش‌دستانه» ارتش اسلام در منطقه نبود، چه فاجعه‌اي در ايران و غرب آسيا و حتي در جهان به واسطه شكل‌گيري دولت داعش رخ مي‌داد. نيروهاي مسلح ما خاكريزهاي دفاعي خود را فراتر از مرزها پشت خطوط مرزي دشمن برده‌اند و اجازه نفس كشيدن به آن‌ها نمي‌دهند.


سال‌ها طول خواهد كشيد تا استراتژيست‌هاي نظامي جهان بفهمند كه سردار شهيد حاج‌قاسم سليماني چگونه توانست يك ارتش نيرومند از بين‌الملل اسلام پديد آورد و در كمترين زمان ممكن سر افعي داعش را كه از آستين استعمار و استكبار جهاني بيرون آمده بود، در سوريه، عراق و لبنان با سنگ مقاومت درهم بكوبد.
سال‌ها طول خواهد كشيد تا دنيا بفهمد امام(ره) چگونه كشور را از اشغال دشمن رها ساخت و متجاوز را در خاك دشمن به دست همان كساني كه او را تجهيز به تجاوز كرده بودند، به دار مكافات كشد.

سال‌ها طول خواهد كشيد آمريكا بفهمد كه چطور مقام معظم رهبري با دست خالي با كمترين هزينه،توانست كشور را به سلاح‌‌هايي مجهز كند و خواب خوش را از دشمنان اسلام و ايران بربايد. آگاهان جهان مي‌دانند غرب و آمريكا به علامت تسليم، بيرق مذاكره را از دست نمي‌دهند. چند ابله در داخل و با عنوان خطر جنگ فكر مي‌كنند، مي‌توانند مردم را بترسانند. خطر جنگ سال‌هاست از كشور رخت بربسته است. اگر هم وجود داشته باشد، آن را بايد در وادي دشمن سراغ گرفت. دشمن است كه بايد فكري براي خود كند كه از داخل و خارج مرزهاي خود مورد تهديد است. اين دستاورد غيبي دفاع مقدس را فقط استراتژيست‌هاي نظامي نكته‌بين جهان مي‌دانند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۶۰۳۷۶۰۲۲:۰۰:۳۳ ۱۳۹۹/۶/۲۹
حتما باید آماده مقابله با تجاوز دشمن باشیم . این نشانه غیرت و قدرت یک ملته .
ناشناس۱۶۰۴۰۲۵۰۷:۲۵:۴۸ ۱۳۹۹/۶/۳۰
موشک ، تمام مولفه قدرت نیست . بخشی از آن است . اینکه انسان جیگر داشته باشه از موشک استفاده کنه مهمتره . که خدا رو شکر بچه های ما دارند .
ناشناس۱۶۰۴۱۳۰۰۹:۰۸:۱۵ ۱۳۹۹/۶/۳۰
انا فتحنا عینکم فاستبصروا الغیب البصر. امسال سال فتح مبین جبهه اسلام علیه جبهه کفر است.
ناشناس۱۶۰۴۱۷۶۰۹:۵۰:۵۵ ۱۳۹۹/۶/۳۰
قوی بودن یعنی چه؟ قدرت چیست؟ قدرتمند کیست؟
ناشناس۱۶۰۳۷۷۱۲۲:۱۱:۰۶ ۱۳۹۹/۶/۲۹
بدانیم اگر قوی نباشیم زور گویانی مثل ترامپ قمار باز زیر چکمه هایشان ما را له میکنند .
ناشناس۱۶۰۳۷۷۴۲۲:۱۱:۳۸ ۱۳۹۹/۶/۲۹
یاد شهیدان و بچه محلهای خودمون رو زنده نگهداریم .
ناشناس۱۶۰۳۷۷۸۲۲:۱۳:۴۱ ۱۳۹۹/۶/۲۹
درود
رزمنده آماده۱۶۰۳۷۸۲۲۲:۲۰:۵۸ ۱۳۹۹/۶/۲۹
آنهایی که آن سالها رفتن و جنگیدن امروز پیروانی دارند که موشک میسازند . هوا پیما میسازند . ناو و قایقهای تند رو آنها لرزه بر اندام متجاوزان می اندازد . آفرین بر اینها و درود خدا بر آنهایی که بین ما نیستند
ناشناس۱۶۰۴۰۳۰۰۷:۳۲:۲۸ ۱۳۹۹/۶/۳۰
یه روز بود که تو پشت بام خانه در تهران می‌نشستیم و موشکهای صدام که خانه های مردم را هدف قرار میداد میشمردیم و عکس میگرفتیم . حالا خودمان موشک میسازیم و جگرشان را آب میکنیم . اگر بخواهند تجاوز کنند خانه هایشان را بر سرشان آوار میکنیم. . حالا یه عده بزدل ترسو بنشینند و تقویم تسلیم و بی‌غیرتی بنویسند
امیر۱۶۰۴۱۵۵۰۹:۲۹:۵۶ ۱۳۹۹/۶/۳۰
برای جلوگیری از جنگ یاید همواره آماده جنگ بود،قدرت دردفاع خلاصه نمیشود،قدرت در آمادگی کامل هجومی بر علیه دشمنان معنا پیدا میکند؛ در جنگ تحمیلی غافل گیر شدیم، این بار دشمنان باید غافگیر شود، درود خدا و بندگان صالح او بر دلیر مردان قوای نظامی ایران همیشه سر فراز.
یکتانت

پربحث‌های دیروز

 1. یک راه سوم بین دو راهی انتقام

 2. نشانه شناسی یک ترور؛ چشم های آبی، دندان های نیش

 3. این تحلیل ها دام است !

 4. حراج آبروی طب سنتی در عطاری‌های متخلف

 5. تصاویری از پیکر مطهر شهید محسن فخری زاده

 6. جزئیات جدید از ترور شهید فخری زاده/ چرا شهید فخری زاده از خودرو پیاده شده بود؟

 7. پرواز مرغ با ارز دولتی/ یارانه ۲.۵ میلیارد دلاری تولید گوشت مرغ کجاست؟

 8. احتمال کاهش ۴۰ درصدی قیمت در بازار مسکن

 9. سندرز: ترور «فخری‌زاده» غیرقانونی، تحریک‌آمیز و بی‌ملاحظه بود

 10. غذاخوری‌های دانشگاه‌های خارجی چه امکاناتی دارند؟+تصاویر

 11. شهادت جودوکار ایرانی همراه با شهید فخری‌زاده

 12. رئیس سابق بنیاد شهید درگذشت

 13. ذوالنوری: جمهوری اسلامی باید مسیری که برای برجام رفته است را برگردد

 14. ۱۲ شبکه ملی تلویزیون HD شد

 15. شناسایی کرونا مثبت‌ها در کسری از ثانیه

 16. انتخاب کارگزاری مفید به عنوان کارگزار اول در لیگ بورس‌های اروپایی و آسیایی

 17. وزیر کشاورزی: قیمت مرغ ۱۸۵۰۰ تومان است

 18. هاشمی: قیمت بلیت مترو ۱۵ هزار تومان است

 19. جنگ خیابانی در فرانسه

 20. امارات جنایت ترور شهید «محسن فخری‌زاده» را محکوم کرد

 21. مقام صهیونیست: جهان باید به خاطر ترور فخری‌زاده از ما تشکر کند

پربحث‌های هفته

 1. نقشه جو بایدن برای اقتصاد شش ماه آینده ایران

 2. پرسش های بی پاسخ در ترور شهید فخری زاده

 3. تکرار جنایتی دیگر در حق دانشمندان ایرانی

 4. کمپین مردمی، مرغ وحشی را به دام می اندازد؟!

 5. قرار است مرغ هم از سفره مردم پر بکشد؟!

 6. یک راه سوم بین دو راهی انتقام

 7. دریای دوغ و خبرهای کلیشه‌‌ای!...

 8. آیا باید با ضبط کننده فیلم تخریب آلونک در بندرعباس برخورد شود؟!

 9. نشانه شناسی یک ترور؛ چشم های آبی، دندان های نیش

 10. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

 11. واکنش ترامپ به ترور محسن فخری‌زاده

 12. چرا عربستان به صلح مجانی با اشغالگران تن داد؟

 13. وقتش که برسد خواهید دید ...

 14. رونمایی از نقشه‌راه اروپا و آمریکا برای احیای برجام

 15. این تحلیل ها دام است !

 16. حراج آبروی طب سنتی در عطاری‌های متخلف

 17. سیلی بزرگ انصارالله به آل سعود

 18. روحانی: خدا را شکر شرِ ترامپ کم شد

 19. همدستان قاتلان شهید فخری زاده چه کسانی هستند؟

 20. رسانه آمریکایی :موساد با پشتیبانی اطلاعاتی آمریکا اقدام به ترور فخری زاده کرده است 

 21. استانداری تهران: فروش مرغ بالاتر از ۲۰۴۰۰ تومان تخلف است

 22. دلیل افزایش قیمت لبنیات و مرغ در بازار چیست؟

 23. ملک‌‌زاده: در حضور روحانی با ایمنی گله‌‌ای مخالفت کردم/ داروهای مورد استفاده استاندارد بودند

 24. ترامپ کوتاه آمد/ رئیس جمهور آمریکا با انتقال قدرت به بایدن موافقت کرد

 25. ترور یکی از دانشمندان هسته‌ای-موشکی در آبسرد دماوند/ نتانیاهو درباره این دانشمند ایرانی چه گفته بود؟ + عکس

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. نقشه جو بایدن برای اقتصاد شش ماه آینده ایران

  2. پرسش های بی پاسخ در ترور شهید فخری زاده

  3. تکرار جنایتی دیگر در حق دانشمندان ایرانی

  4. یک راه سوم بین دو راهی انتقام

  5. آیا باید با ضبط کننده فیلم تخریب آلونک در بندرعباس برخورد شود؟!

  6. نشانه شناسی یک ترور؛ چشم های آبی، دندان های نیش

  7. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

  8. وقتش که برسد خواهید دید ...

  9. رونمایی از نقشه‌راه اروپا و آمریکا برای احیای برجام

  10. این تحلیل ها دام است !

  11. ترور یکی از دانشمندان هسته‌ای-موشکی در آبسرد دماوند/ نتانیاهو درباره این دانشمند ایرانی چه گفته بود؟ + عکس

  12. واکنش سخنگوی سازمان انرژی اتمی به ادعای ترور یک دانشمند هسته ای

  13. سردار دهقان؛ اولین نامزد رسمی انتخابات ریاست‌جمهوری/ نامه انتقادی همتی به روحانی/ اصلاح‌طلبان همچنان به‌دنبال تنش‌زدایی/ قالیباف از نامزدی در انتخابات منع شده است؟

  14. انتقاد سلیمی نمین از مقایسه ترامپ و میرحسین موسوی/ اصلاح‌طلبان از ائتلاف ظریف و لاریجانی حمایت می‌کنند؟/ نظر علی مطهری درباره رئیس‌جمهور نظامی

  15. قالیباف: قیمت مرغ به نماد ناکارآمدی تبدیل شده است/ دست روی دست گذاشتن تا لغو تحریم‌ها کارگشا نیست

  16. تایید ترور دانشمند هسته ای ایران

  17. ربیعی: گرانی‌های ناخواسته نگرانی مشترک دولت و مردم است/ نرخ مرغ به قیمت‌های مصوب برمی‌گردد

  18. روحانی: پایان دوران ترامپیسم یکی از مظاهر بزرگ پیروزی ملت ایران است/ دولت آینده آمریکا گذشته را جبران کند

  19. کیهان: صهیونیست‌ها منتظر باشند

  20. ظریف: نشانه‌هایی از نقش اسرائیل در ترور شهید فخری زاده وجود دارد

  21. علی مطهری: رئیس جمهور نظامی یعنی قحط الرجال/ فکر نمی‌کنم ریاست جمهوری نظامیان مورد اقبال مردم باشد

  22. ترور شهید فخری‌زاده و انتظار از دستگاه‌های امنیتی/ اصلاح‌طلبان عدالتخواه می‌شوند؟/ یک پیشنهاد برای برگزای انتخابات در شرایط کرونا/ پیشنهاد علی مطهری درباره انتقام ترور شهید فخری‌زاده

  23. تیتر «وطن امروز» درباره ترور فخری‌زاده

  24. طعنه روزنامه وطن امروز به دولت

  25. رضایی: سیاست‌های مسکن باید به سرعت اصلاح شود

  آخرین عناوین