قوی تر از سالهای دفاع مقدسیم

محمدكاظم انبارلويي/ گروه سیاسی الف،   3990629147 ۱۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
قوی تر از سالهای دفاع مقدسیم

هشت سال دفاع مقدس، يك قطعه طلايي در تاريخ ايران چه قبل از اسلام و چه بعد از اسلام است كه نظيري براي آن نمي‌توان يافت. در هيچ مقطعي از تاريخ ايران سراغ نداريم كه تمامي كفر در برابر تمامي اسلام قرارگيرد و فرماندهي جنگ به عهده يك فقيه عادل، يك حكيم الهي، يك مرجع فيلسوف شجاع و يك روحاني سياستمدار چيره‌دست باشد.


ما آغازكننده جنگ نبوديم و در اين معركه مظلوم واقع شديم، اما دشمن را زمينگير كرديم و نگذاشتيم به اهداف شوم خود برسد. جهان انسانيت جنگ ما را دفاع مقدس، جنگ حق و باطل، جنگ فقر و غنا و جنگ ايمان و رذالت، جنگ استضعاف و استكبار و جنگ پابرهنه‌ها و مرفهين بي‌درد ديد و در كنار ملت ايران از اين مظلوميت دفاع كرد.


ما در هشت سال دفاع مقدس جهان انسانيت را در برابر اقيانوسي از معارف  الهي، ايثار و ازخودگذشتگي ملت و آموزه‌هاي سترگ انساني قرار داديم و نشان داديم براي حفظ اسلام جنگيديم و اين حقيقت در وصيتنامه شهداي جنگ تحميلي به عنوان يك واقعيت تاريخي ثبت شد. ما در جنگ تحميلي از اخلاق نظري به اخلاق عملي رسيديم. عالمان و عارفاني را به جهان معرفي كرديم كه ره صدساله را يك‌شبه طي و پايه‌هاي مكتب مقاومت در برابر قداره‌بندان تاريخ معاصر را پي‌ريزي كردند.


صداي اسلام‌خواهي در پنج قاره جهان در سال‌هاي دفاع مقدس به بركت خون شهداي مظلوم ما شنيده شد. قرار بود اين جنگ اگر 20 سال هم طول بكشد، پاي آن بايستيم، اما آن زمان كه فرمانده كل قوا تشخيص داد بنا بر امر الهي و مصالح ملت، آتش‌بس را بپذيرد، هنگامي كه در تحليل وقايع جنگ و فلسفه پذيرش صلح به عنوان ثبت در تاريخ، خطوطي را مي‌نگاشت، اعلام فرمود؛


ما مي گوييم تا شرك و كفر هست، مبارزه هست، تا مبارزه هست، ما نيز هستيم.
- ما تصميم داريم پرچم لااله‌الاالله را بر قلل رفيع كرامت و بزرگواري به اهتزاز درآوريم.
- من با صراحت اعلام مي‌كنم كه جمهوري اسلامي ايران با تمام وجود براي احياي هويت اسلامي مسلمانان در سراسر جهان سرمايه‌گذاري مي‌كند.
- ما اعلام مي‌كنيم جمهوري اسلامي براي هميشه حامي و پناهگاه مسلمانان آزاده جهان است.
- ايران به عنوان يك دژ نظامي و آسيب‌‌ناپذير نياز سربازان اسلام را تأمين مي‌كند و آنان را به مباني عقيدتي و تربيتي اسلام، به اصول و روش‌هاي مبارزه عليه نظام‌هاي كفر و شرك آشنا مي‌سازد.
- قبول قطعنامه از طرف جمهوري اسلامي به معناي حل مسئله جنگ نيست. جوانان عزيز خود را براي يك مبارزه علمي و عملي بزرگ تا رسيدن به اهداف عالي انقلاب اسلامي آماده كنند.


 • امام بزرگوار با پذيرش قطعنامه به جنگ نيابتي آمريكا و رژيم صهيونيستي و نوكران آنها در منطقه پايان داد و از همان روزهاي اول، پايه‌هاي يك جنگ نيابتي عليه استكبار جهاني را شكل داد كه بعدها به شكل‌گيري مقاومت در منطقه منجر شد و آثار و نتايج آن را ديديم.
  امام(ره) با بيان اين جمله عاشورايي در آن روزها با استكبار جهاني، يك جنگ جديد را اعلام كرد كه حمايت همه آزاديخواهان جنگ را در پي داشت و آن جمله اين بود كه؛ «اگر بندبند استخوان‌هايمان را جدا سازند،‌ اگر سرمان را بالاي دار ببرند، اگر زنده زنده در شعله‌هاي آتش ما را بسوزانند، ‌اگر زن و فرزندمان را جلوي ديدگانمان به اسارت و غارت ببرند، هرگز امان‌نامه كفر و شرك را امضا نمي كنيم».


امام(ره) در 29 تيرماه 67، قطعنامه را پذيرفت. طولي نكشيد صدام به كويت حمله كرد و معادلات قدرت در منطقه به هم ريخت. او بلايي بر سر حاميانش آورد كه از عجايب تاريخ معاصر است. صدام با همان بلا به دار مكافات آويخته شد، بدون اين كه كمترين هزينه به ارتش و سپاه و ملت ايران تحميل كند.


امام(ره) 29 تيرماه 67 قطعنامه را پذيرفت، هشت ماه پس از پذيرش قطعنامه در پاسخ به كساني كه ثمره خون‌ها، شهادت‌ها، ايثارها و دستاوردهاي دفاع مقدس را زير سؤال بردند و از منافقين و ليبرال‌ها خط مي‌گرفتند، پاسخ فرمودند. البته امام(ره) در همان قطعنامه اين جماعت را خطاب قرار دادند و فرمودند؛ اين‌ها از عوالم غيب و از فلسفه شهادت بي‌خبرند و همانجا دو دستاورد بزرگ را يادآور شدند؛


الف- خون شهيدان، انقلاب و اسلام را بيمه كرده است.
ب- خون شهدا تا ابد درس مقاومت به جهانيان داده است.


امام در پيام منشور روحانيت در پاسخ به ياوه‌هاي منافقين و ليبرال‌ها، استراتژي نظام و رسالت حوزه‌هاي علميه را تعيين و در ضمن اين پيام، فهرست جالبي از دستاوردهاي دفاع مقدس را به شرح زير بيان مي‌فرمايند كه شنيدني است؛


1- ما در جنگ، انقلاب اسلامي را به جهان صادر كرديم.
2- ما در جنگ، پرده تزوير را از چهره جهانخواران كنار زديم.
3- ما در جنگ، دوستان و دشمنان انقلاب را شناختيم.
4- ما در جنگ، ريشه‌هاي انقلاب را با دفع تجاوز و اثبات صلابت اسلام محكم كرديم.
5- ما در جنگ موفق شديم مظلوميت ملت ايران و ستم متجاوزان را اثبات نماييم.
6- ما در جنگ به اين نتيجه رسيديم بايد روي پاي خود بايستيم، به احدي جز خدا تكيه نكنيم.
7- ما توانستيم در جنگ حس برادري و وطن‌دوستي را در نهاد يك‌يك مردمان بارور كنيم.
8- سردمداران نظام فاسد به واسطه دفاع مقدس در مقابل اسلام احساس ذلت كردند.
9- در جنگ بود كه صنايع نظامي ما رشد كرد.
10- روح اسلام انقلابي در پرتو جنگ در ملت ما تحقق و استمرار يافت.
11- ما در جنگ شعارهايمان را در عمل محك زديم.
12- صداي اسلام‌خواهي در جهان از جنگ هشت‌ساله ماست.


درباره هر يك از اين دستاوردها مي‌توان ساعت‌ها بحث كرد و كتاب‌ها نوشت. امروز بيش از 32 سال است از پايان جنگ تحميلي مي‌گذرد. تمامي كفر و شرك جهاني در برابر ملت مظلوم ما صف كشيده‌اند. ظالمانه‌ترين تحريم‌ها را عليه ملت دارند تحميل مي‌كنند، اما هرچه بيشتر خصومت‌ورزي مي‌كنند، كمتر نتيجه مي‌گيرند.


40 سال پيش كه استكبار جهاني تصميم گرفت يك جنگ سخت نيابتي را به ملت ايران تحميل كند، ارتش ما به دليل انقلاب اسلامي و جنايات سران ارتش در به گلوله بستن مردم در تظاهرات سال‌هاي 56 و 57 از هم پاشيده بود. دولت موقت در حالي كه صدم 12 لشكر و ده‌ها تيپ پياده را در مرزهاي ايران براي حمله تجهيز مي‌كرد و نيروهاي ذخيره را احضار كرده بود، سربازي را از 24 ماه به 18 ماه كاهش داد و در فكر پس دادن هواپيماهاي F-16 به آمريكا بود، به همين دليل دشمن طمع تجاوز به خاك مقدس ايران كرد، اما امروز به بركت هوشياري و هوشمندي فرماندهي كل قوا در تجهيز كمي و كيفي نيروهاي مسلح به قدرتي دست يافته‌ايم كه در اصطلاح نظامي به آن «قدرت بازدارندگي» مي‌گويند. ما سال‌هاست از اين مرحله نيز عبور كرده‌ايم و به مرتبت «قدرت اقدام پيش‌دستانه» رسيديم.

اين قدرت را در جنگ نيابتي 32روزه حزب‌الله با رژيم صهيونيستي تست كرديم. امروز آمريكا، اروپا و همه همدستان منطقه‌اي آن‌ها عليه ملت ايران به همه چيز فكر مي‌كنند، جز «ماجراجويي نظامي»! چون به قول شهيد سليماني مي‌دانند؛ در همان دقايق اوليه نبرد همه امكانات آن‌ها در منطقه نابود مي‌شود و از همه مهم‌تر از رژيم صهيونيستي اثري باقي نخواهد ماند. اين يك حقيقت روشن است كه ماشين جنگي آمريكا را در منطقه زمينگير كرده و بيرون رفتن از غرب آسيا را در دستوركارخود قرار داده است.


امروز ايران به پايه‌اي از قدرت رسيده است كه يكي از پنج قدرت غيرهسته‌اي جهان است. آنچه در ذهن هر متجاوزي عليه ملت ايران وجود دارد، اين است كه مهم نيست در نبرد با ملت ايران چه ضربه‌اي وارد مي‌كنيم، چون هشت سال دفاع مقدس ملت ايران نشان داد آماده هر هزينه‌اي است، مهم آن است كه؛ «چه ضربه‌اي مي‌خورند»!


امروز ده‌ها شهر زيرزميني موشكي و هزاران پهپاد پيشرفته و انبوه تجهيزات نظامي روي زمين، هوا و دريا در آماده‌باش صددرصد هستند تا در همان دقايق اوليه نبرد، پاسخ پشيمان‌كننده به متجاوز بدهند كه در تاريخ جنگ‌هاي جهان بي‌سابقه باشد. همين ذهنيت دشمن باعث شده امنيت ملت ايران تضمين شود و اين بزرگ‌ترين دستاورد هشت سال دفاع مقدس و بيمه‌ شدن خاك عزيز ملت ايران است.


فقط خدا مي‌داند، اگر قدرت «بازدارندگي» و قدرت «اقدام پيش‌دستانه» ارتش اسلام در منطقه نبود، چه فاجعه‌اي در ايران و غرب آسيا و حتي در جهان به واسطه شكل‌گيري دولت داعش رخ مي‌داد. نيروهاي مسلح ما خاكريزهاي دفاعي خود را فراتر از مرزها پشت خطوط مرزي دشمن برده‌اند و اجازه نفس كشيدن به آن‌ها نمي‌دهند.


سال‌ها طول خواهد كشيد تا استراتژيست‌هاي نظامي جهان بفهمند كه سردار شهيد حاج‌قاسم سليماني چگونه توانست يك ارتش نيرومند از بين‌الملل اسلام پديد آورد و در كمترين زمان ممكن سر افعي داعش را كه از آستين استعمار و استكبار جهاني بيرون آمده بود، در سوريه، عراق و لبنان با سنگ مقاومت درهم بكوبد.
سال‌ها طول خواهد كشيد تا دنيا بفهمد امام(ره) چگونه كشور را از اشغال دشمن رها ساخت و متجاوز را در خاك دشمن به دست همان كساني كه او را تجهيز به تجاوز كرده بودند، به دار مكافات كشد.

سال‌ها طول خواهد كشيد آمريكا بفهمد كه چطور مقام معظم رهبري با دست خالي با كمترين هزينه،توانست كشور را به سلاح‌‌هايي مجهز كند و خواب خوش را از دشمنان اسلام و ايران بربايد. آگاهان جهان مي‌دانند غرب و آمريكا به علامت تسليم، بيرق مذاكره را از دست نمي‌دهند. چند ابله در داخل و با عنوان خطر جنگ فكر مي‌كنند، مي‌توانند مردم را بترسانند. خطر جنگ سال‌هاست از كشور رخت بربسته است. اگر هم وجود داشته باشد، آن را بايد در وادي دشمن سراغ گرفت. دشمن است كه بايد فكري براي خود كند كه از داخل و خارج مرزهاي خود مورد تهديد است. اين دستاورد غيبي دفاع مقدس را فقط استراتژيست‌هاي نظامي نكته‌بين جهان مي‌دانند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۶۰۳۷۶۰۲۲:۰۰:۳۳ ۱۳۹۹/۶/۲۹
حتما باید آماده مقابله با تجاوز دشمن باشیم . این نشانه غیرت و قدرت یک ملته .
ناشناس۱۶۰۴۰۲۵۰۷:۲۵:۴۸ ۱۳۹۹/۶/۳۰
موشک ، تمام مولفه قدرت نیست . بخشی از آن است . اینکه انسان جیگر داشته باشه از موشک استفاده کنه مهمتره . که خدا رو شکر بچه های ما دارند .
ناشناس۱۶۰۴۱۳۰۰۹:۰۸:۱۵ ۱۳۹۹/۶/۳۰
انا فتحنا عینکم فاستبصروا الغیب البصر. امسال سال فتح مبین جبهه اسلام علیه جبهه کفر است.
ناشناس۱۶۰۴۱۷۶۰۹:۵۰:۵۵ ۱۳۹۹/۶/۳۰
قوی بودن یعنی چه؟ قدرت چیست؟ قدرتمند کیست؟
ناشناس۱۶۰۳۷۷۱۲۲:۱۱:۰۶ ۱۳۹۹/۶/۲۹
بدانیم اگر قوی نباشیم زور گویانی مثل ترامپ قمار باز زیر چکمه هایشان ما را له میکنند .
ناشناس۱۶۰۳۷۷۴۲۲:۱۱:۳۸ ۱۳۹۹/۶/۲۹
یاد شهیدان و بچه محلهای خودمون رو زنده نگهداریم .
ناشناس۱۶۰۳۷۷۸۲۲:۱۳:۴۱ ۱۳۹۹/۶/۲۹
درود
رزمنده آماده۱۶۰۳۷۸۲۲۲:۲۰:۵۸ ۱۳۹۹/۶/۲۹
آنهایی که آن سالها رفتن و جنگیدن امروز پیروانی دارند که موشک میسازند . هوا پیما میسازند . ناو و قایقهای تند رو آنها لرزه بر اندام متجاوزان می اندازد . آفرین بر اینها و درود خدا بر آنهایی که بین ما نیستند
ناشناس۱۶۰۴۰۳۰۰۷:۳۲:۲۸ ۱۳۹۹/۶/۳۰
یه روز بود که تو پشت بام خانه در تهران می‌نشستیم و موشکهای صدام که خانه های مردم را هدف قرار میداد میشمردیم و عکس میگرفتیم . حالا خودمان موشک میسازیم و جگرشان را آب میکنیم . اگر بخواهند تجاوز کنند خانه هایشان را بر سرشان آوار میکنیم. . حالا یه عده بزدل ترسو بنشینند و تقویم تسلیم و بی‌غیرتی بنویسند
امیر۱۶۰۴۱۵۵۰۹:۲۹:۵۶ ۱۳۹۹/۶/۳۰
برای جلوگیری از جنگ یاید همواره آماده جنگ بود،قدرت دردفاع خلاصه نمیشود،قدرت در آمادگی کامل هجومی بر علیه دشمنان معنا پیدا میکند؛ در جنگ تحمیلی غافل گیر شدیم، این بار دشمنان باید غافگیر شود، درود خدا و بندگان صالح او بر دلیر مردان قوای نظامی ایران همیشه سر فراز.
یکتانت

پربحث‌های دیروز

 1. آیا کار مجلس این است؟!

 2. ساندی تایمز: روزهای سختی در انتظار محمد بن سلمان است

 3. روحانی: می‌ترسم دستی در کار باشد تا مردم در انتخابات شرکت نکنند

 4. تصاویری از رهبر انقلاب در کنار پدرشان

 5. فارین پالیسی: شرایط برای جنگ داخلی در آمریکا مهیاست

 6. خط پایانی بر انحصار ۶۵ ساله وکالت/ با تأیید شورای نگهبان وکالت کسب و کار شناخته شد

 7. تجهیزات کشف شده از تروریست عوارضی تهران

 8. مشروب تقلبی، جان دختر ۱۲ ساله را گرفت

 9. روحانی: رئیس جمهوری مسئول اجرای قانون اساسی است/ قانون اساسی را به تعطیلی نکشانیم/ ۱۰۰ درصد قانون اقدام راهبردی را اجرا کردیم/ از برجام حفاظت می‌کنیم

 10. جزئیات بیمه تکمیلی جدید فرهنگیان اعلام شد

 11. جهانپور: واکسیناسیون کرونا فعلا اجباری نیست/ تمام واکسن‌های وارداتی تزریق شده است

 12. توضیحات وزیر بهداشت درباره گلایه تند روزهای گذشته

 13. واکنش خطیب زاده به اظهارات گزارشگر سازمان ملل در خصوص سانحه هواپیمای اوکراینی

 14. آذری جهرمی: اینترنت به هیچ وجه گران نمی‌شود/ آخرین وضعیت پرونده قضایی

 15. جزئیات تازه از دستگیری عامل انتحاری در تهران + تصاویر

 16. تصاویر جدید از پشت صحنه سریال پایتخت

 17. مرجع تشخیص سلبریتی بودن افراد کیست؟

 18. پول بلوکه‌شده ایران؛ گروگان باتلاق FATF

 19. جابجایی خانه ۱۳۹ ساله در سافرانسیسکو

 20. دلونشته قالیباف برای پدرش با امیدواری برای رفع تبعیض‌های ناروا

 21. خبر خوب فرمانده ناجا برای مشمولان وظیفه

 22. ترامپ به تجاوز جنسی متهم شد

 23. هایکو ماس: از سه ماه آینده برای بحث درباره چگونگی بازگشت آمریکا به برجام استفاده می‌کنیم

 24. هر آنچه که باید درباره «سهام عدالت» بدانید/ از «پرداخت سود» تا «تفاوت روش مستقیم و غیر مستقیم»

 25. آغاز پرداخت بدهی کره جنوبی به ایران با رقم یک میلیارد دلار

پربحث‌های هفته

 1. تکذیب انتشار تصویر دستبوسی حدادعادل از فرح + عکس

 2. ساز ناهماهنگ دولت و مجلس در برابر آژانس اتمی

 3. پدری که با «کودتا« آمد، پسری که با «کودتا» برگشت

 4. چرا دولت بایدن به برجام برنمی گردد؟

 5. استانداری که صاحب استاندارد شد

 6. میدل ایست آی: برنامه موشکی ایران ناشی از یک نگرانی امنیتی مشروع است

 7. آیا کار مجلس این است؟!

 8. نظر حداد عادل درباره حضور احمدی‌نژاد در انتخابات

 9. موافقت مجلس با ارجاع پرونده دولت به قوه قضاییه به خاطر استنکاف از قانون لغو تحریم‌ها

 10. کانون سردفتران: لایحه دولتی نقل و انتقال خودرو توسط پلیس فراقانونی است؛ مانع می‌شویم

 11. دولت پالس‌های فریبنده به دشمن داد/ گام‌های کاهش تعهدات برجامی را اجرا نکرند

 12. ایران؛ جت مسافری ۱۰۰ نفره‌ می‌سازد

 13. ربیعی: با اطمینان می‌توانیم پیش‌بینی کنیم که لغو تمامی تحریم‌ها، نزدیک است

 14. ماجرای اجرای حکم قصاص در زندان رجایی‌شهر/ التماس‌های زن اعدامی نجاتش نداد

 15. ساندی تایمز: روزهای سختی در انتظار محمد بن سلمان است

 16. سازمان سنجش و تضییع حقوق برخی داوطلبان کنکور

 17. پاسخ حداد عادل به سخنان احمدی نژاد

 18. پیش‌فروش خودرویی که مجوز هم ندارد !

 19. واکنش احمدی‌نژاد به احتمال ردصلاحیتش در انتخابات۱۴۰۰/ از ابتدا به دنبال رابطه ایران و آمریکا بودم

 20. تورم سوئد سه برابر شد!

 21. رژیم صهیونیستی؛ همسایه جدید ایران !

 22. حداکثر حقوق دریافتی کارمندان دولت ۱۵برابر حداقل حقوق شد/ تصویب ۵ پله مالیات حقوق‌بگیران

 23. حمله تند زنگنه به منتقدان وزارت نفت

 24. مریخ‌نورد "استقامت" با موفقیت روی سطح مریخ نشست+اولین تصاویر

 25. روحانی: می‌ترسم دستی در کار باشد تا مردم در انتخابات شرکت نکنند

پربحث‌های هفته

 1. تکذیب انتشار تصویر دستبوسی حدادعادل از فرح + عکس

 2. ساز ناهماهنگ دولت و مجلس در برابر آژانس اتمی

 3. پدری که با «کودتا« آمد، پسری که با «کودتا» برگشت

 4. چرا دولت بایدن به برجام برنمی گردد؟

 5. استانداری که صاحب استاندارد شد

 6. آیا کار مجلس این است؟!

 7. موافقت مجلس با ارجاع پرونده دولت به قوه قضاییه به خاطر استنکاف از قانون لغو تحریم‌ها

 8. دولت پالس‌های فریبنده به دشمن داد/ گام‌های کاهش تعهدات برجامی را اجرا نکرند

 9. ربیعی: با اطمینان می‌توانیم پیش‌بینی کنیم که لغو تمامی تحریم‌ها، نزدیک است

 10. پاسخ حداد عادل به سخنان احمدی نژاد

 11. واکنش احمدی‌نژاد به احتمال ردصلاحیتش در انتخابات۱۴۰۰/ از ابتدا به دنبال رابطه ایران و آمریکا بودم

 12. یک نامه عجیب و پاسخی هنرمندانه

 13. کرباسچی: از انتخاب روحانی نه پشیمانیم نه توبه می‌کنیم

 14. شریعتمداری خطاب به ظریف: برادر عزیز؛ این امتیاز که وجود خارجی ندارد!

 15. نظر کرباسچی درباره نامزدی محسن هاشمی در انتخابات ۱۴۰۰/ دستور رهبری به نیروهای مسلح در ماه‌های آخر ریاست جمهوری ترامپ/ واکنش احمدی نژاد به احتمال ردصلاحیت در انتخابات

 16. واکنش جهانگیری به برخورد با متخلفان خصوصی‌سازی/ برخی تازه به مسئولیت رسیده به دنبال بگیر و ببند هستند

 17. روایت نادران از نقطه ضعف مجلس/ رویاپردازی به سبک علی ربیعی/ پایداری، پاشنه آشیل رئیسی می‌شود؟/ ظریف، کاندیدای اول اصلاح‌طلبان

 18. نماینده مجلس: دانشمند جوان قزوینی موفق به کشف داروی ضدکرونا شده است

 19. روحانی: رئیس جمهوری مسئول اجرای قانون اساسی است/ قانون اساسی را به تعطیلی نکشانیم/ ۱۰۰ درصد قانون اقدام راهبردی را اجرا کردیم/ از برجام حفاظت می‌کنیم

 20. بیانیه دولت: مذاکرات ایران با آژانس کارآمدترین شیوه برای اجرای کامل مصوبه مجلس است

 21. واکنش محسن رضایی به توافق ایران و آژانس

 22. باهنر: باید دولتی بیاوریم که هم فکر کند و هم کار/ دولت روحانی سرزنده و سرحال و امیدوار به آینده نبود

 23. استقبال از سخنان اخير سيدحسن خمينی

 24. تحلیل حسین شریعتمداری از بُرد قطعی ما و باخت حتمی حریف

 25. عنوان "پهلوی" و رضاشاه کبیر از کجا آمد؟

آخرین عناوین