قوی تر از سالهای دفاع مقدسیم

محمدكاظم انبارلويي/ گروه سیاسی الف،   3990629147 ۱۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
قوی تر از سالهای دفاع مقدسیم

هشت سال دفاع مقدس، يك قطعه طلايي در تاريخ ايران چه قبل از اسلام و چه بعد از اسلام است كه نظيري براي آن نمي‌توان يافت. در هيچ مقطعي از تاريخ ايران سراغ نداريم كه تمامي كفر در برابر تمامي اسلام قرارگيرد و فرماندهي جنگ به عهده يك فقيه عادل، يك حكيم الهي، يك مرجع فيلسوف شجاع و يك روحاني سياستمدار چيره‌دست باشد.


ما آغازكننده جنگ نبوديم و در اين معركه مظلوم واقع شديم، اما دشمن را زمينگير كرديم و نگذاشتيم به اهداف شوم خود برسد. جهان انسانيت جنگ ما را دفاع مقدس، جنگ حق و باطل، جنگ فقر و غنا و جنگ ايمان و رذالت، جنگ استضعاف و استكبار و جنگ پابرهنه‌ها و مرفهين بي‌درد ديد و در كنار ملت ايران از اين مظلوميت دفاع كرد.


ما در هشت سال دفاع مقدس جهان انسانيت را در برابر اقيانوسي از معارف  الهي، ايثار و ازخودگذشتگي ملت و آموزه‌هاي سترگ انساني قرار داديم و نشان داديم براي حفظ اسلام جنگيديم و اين حقيقت در وصيتنامه شهداي جنگ تحميلي به عنوان يك واقعيت تاريخي ثبت شد. ما در جنگ تحميلي از اخلاق نظري به اخلاق عملي رسيديم. عالمان و عارفاني را به جهان معرفي كرديم كه ره صدساله را يك‌شبه طي و پايه‌هاي مكتب مقاومت در برابر قداره‌بندان تاريخ معاصر را پي‌ريزي كردند.


صداي اسلام‌خواهي در پنج قاره جهان در سال‌هاي دفاع مقدس به بركت خون شهداي مظلوم ما شنيده شد. قرار بود اين جنگ اگر 20 سال هم طول بكشد، پاي آن بايستيم، اما آن زمان كه فرمانده كل قوا تشخيص داد بنا بر امر الهي و مصالح ملت، آتش‌بس را بپذيرد، هنگامي كه در تحليل وقايع جنگ و فلسفه پذيرش صلح به عنوان ثبت در تاريخ، خطوطي را مي‌نگاشت، اعلام فرمود؛


ما مي گوييم تا شرك و كفر هست، مبارزه هست، تا مبارزه هست، ما نيز هستيم.
- ما تصميم داريم پرچم لااله‌الاالله را بر قلل رفيع كرامت و بزرگواري به اهتزاز درآوريم.
- من با صراحت اعلام مي‌كنم كه جمهوري اسلامي ايران با تمام وجود براي احياي هويت اسلامي مسلمانان در سراسر جهان سرمايه‌گذاري مي‌كند.
- ما اعلام مي‌كنيم جمهوري اسلامي براي هميشه حامي و پناهگاه مسلمانان آزاده جهان است.
- ايران به عنوان يك دژ نظامي و آسيب‌‌ناپذير نياز سربازان اسلام را تأمين مي‌كند و آنان را به مباني عقيدتي و تربيتي اسلام، به اصول و روش‌هاي مبارزه عليه نظام‌هاي كفر و شرك آشنا مي‌سازد.
- قبول قطعنامه از طرف جمهوري اسلامي به معناي حل مسئله جنگ نيست. جوانان عزيز خود را براي يك مبارزه علمي و عملي بزرگ تا رسيدن به اهداف عالي انقلاب اسلامي آماده كنند.


 • امام بزرگوار با پذيرش قطعنامه به جنگ نيابتي آمريكا و رژيم صهيونيستي و نوكران آنها در منطقه پايان داد و از همان روزهاي اول، پايه‌هاي يك جنگ نيابتي عليه استكبار جهاني را شكل داد كه بعدها به شكل‌گيري مقاومت در منطقه منجر شد و آثار و نتايج آن را ديديم.
  امام(ره) با بيان اين جمله عاشورايي در آن روزها با استكبار جهاني، يك جنگ جديد را اعلام كرد كه حمايت همه آزاديخواهان جنگ را در پي داشت و آن جمله اين بود كه؛ «اگر بندبند استخوان‌هايمان را جدا سازند،‌ اگر سرمان را بالاي دار ببرند، اگر زنده زنده در شعله‌هاي آتش ما را بسوزانند، ‌اگر زن و فرزندمان را جلوي ديدگانمان به اسارت و غارت ببرند، هرگز امان‌نامه كفر و شرك را امضا نمي كنيم».


امام(ره) در 29 تيرماه 67، قطعنامه را پذيرفت. طولي نكشيد صدام به كويت حمله كرد و معادلات قدرت در منطقه به هم ريخت. او بلايي بر سر حاميانش آورد كه از عجايب تاريخ معاصر است. صدام با همان بلا به دار مكافات آويخته شد، بدون اين كه كمترين هزينه به ارتش و سپاه و ملت ايران تحميل كند.


امام(ره) 29 تيرماه 67 قطعنامه را پذيرفت، هشت ماه پس از پذيرش قطعنامه در پاسخ به كساني كه ثمره خون‌ها، شهادت‌ها، ايثارها و دستاوردهاي دفاع مقدس را زير سؤال بردند و از منافقين و ليبرال‌ها خط مي‌گرفتند، پاسخ فرمودند. البته امام(ره) در همان قطعنامه اين جماعت را خطاب قرار دادند و فرمودند؛ اين‌ها از عوالم غيب و از فلسفه شهادت بي‌خبرند و همانجا دو دستاورد بزرگ را يادآور شدند؛


الف- خون شهيدان، انقلاب و اسلام را بيمه كرده است.
ب- خون شهدا تا ابد درس مقاومت به جهانيان داده است.


امام در پيام منشور روحانيت در پاسخ به ياوه‌هاي منافقين و ليبرال‌ها، استراتژي نظام و رسالت حوزه‌هاي علميه را تعيين و در ضمن اين پيام، فهرست جالبي از دستاوردهاي دفاع مقدس را به شرح زير بيان مي‌فرمايند كه شنيدني است؛


1- ما در جنگ، انقلاب اسلامي را به جهان صادر كرديم.
2- ما در جنگ، پرده تزوير را از چهره جهانخواران كنار زديم.
3- ما در جنگ، دوستان و دشمنان انقلاب را شناختيم.
4- ما در جنگ، ريشه‌هاي انقلاب را با دفع تجاوز و اثبات صلابت اسلام محكم كرديم.
5- ما در جنگ موفق شديم مظلوميت ملت ايران و ستم متجاوزان را اثبات نماييم.
6- ما در جنگ به اين نتيجه رسيديم بايد روي پاي خود بايستيم، به احدي جز خدا تكيه نكنيم.
7- ما توانستيم در جنگ حس برادري و وطن‌دوستي را در نهاد يك‌يك مردمان بارور كنيم.
8- سردمداران نظام فاسد به واسطه دفاع مقدس در مقابل اسلام احساس ذلت كردند.
9- در جنگ بود كه صنايع نظامي ما رشد كرد.
10- روح اسلام انقلابي در پرتو جنگ در ملت ما تحقق و استمرار يافت.
11- ما در جنگ شعارهايمان را در عمل محك زديم.
12- صداي اسلام‌خواهي در جهان از جنگ هشت‌ساله ماست.


درباره هر يك از اين دستاوردها مي‌توان ساعت‌ها بحث كرد و كتاب‌ها نوشت. امروز بيش از 32 سال است از پايان جنگ تحميلي مي‌گذرد. تمامي كفر و شرك جهاني در برابر ملت مظلوم ما صف كشيده‌اند. ظالمانه‌ترين تحريم‌ها را عليه ملت دارند تحميل مي‌كنند، اما هرچه بيشتر خصومت‌ورزي مي‌كنند، كمتر نتيجه مي‌گيرند.


40 سال پيش كه استكبار جهاني تصميم گرفت يك جنگ سخت نيابتي را به ملت ايران تحميل كند، ارتش ما به دليل انقلاب اسلامي و جنايات سران ارتش در به گلوله بستن مردم در تظاهرات سال‌هاي 56 و 57 از هم پاشيده بود. دولت موقت در حالي كه صدم 12 لشكر و ده‌ها تيپ پياده را در مرزهاي ايران براي حمله تجهيز مي‌كرد و نيروهاي ذخيره را احضار كرده بود، سربازي را از 24 ماه به 18 ماه كاهش داد و در فكر پس دادن هواپيماهاي F-16 به آمريكا بود، به همين دليل دشمن طمع تجاوز به خاك مقدس ايران كرد، اما امروز به بركت هوشياري و هوشمندي فرماندهي كل قوا در تجهيز كمي و كيفي نيروهاي مسلح به قدرتي دست يافته‌ايم كه در اصطلاح نظامي به آن «قدرت بازدارندگي» مي‌گويند. ما سال‌هاست از اين مرحله نيز عبور كرده‌ايم و به مرتبت «قدرت اقدام پيش‌دستانه» رسيديم.

اين قدرت را در جنگ نيابتي 32روزه حزب‌الله با رژيم صهيونيستي تست كرديم. امروز آمريكا، اروپا و همه همدستان منطقه‌اي آن‌ها عليه ملت ايران به همه چيز فكر مي‌كنند، جز «ماجراجويي نظامي»! چون به قول شهيد سليماني مي‌دانند؛ در همان دقايق اوليه نبرد همه امكانات آن‌ها در منطقه نابود مي‌شود و از همه مهم‌تر از رژيم صهيونيستي اثري باقي نخواهد ماند. اين يك حقيقت روشن است كه ماشين جنگي آمريكا را در منطقه زمينگير كرده و بيرون رفتن از غرب آسيا را در دستوركارخود قرار داده است.


امروز ايران به پايه‌اي از قدرت رسيده است كه يكي از پنج قدرت غيرهسته‌اي جهان است. آنچه در ذهن هر متجاوزي عليه ملت ايران وجود دارد، اين است كه مهم نيست در نبرد با ملت ايران چه ضربه‌اي وارد مي‌كنيم، چون هشت سال دفاع مقدس ملت ايران نشان داد آماده هر هزينه‌اي است، مهم آن است كه؛ «چه ضربه‌اي مي‌خورند»!


امروز ده‌ها شهر زيرزميني موشكي و هزاران پهپاد پيشرفته و انبوه تجهيزات نظامي روي زمين، هوا و دريا در آماده‌باش صددرصد هستند تا در همان دقايق اوليه نبرد، پاسخ پشيمان‌كننده به متجاوز بدهند كه در تاريخ جنگ‌هاي جهان بي‌سابقه باشد. همين ذهنيت دشمن باعث شده امنيت ملت ايران تضمين شود و اين بزرگ‌ترين دستاورد هشت سال دفاع مقدس و بيمه‌ شدن خاك عزيز ملت ايران است.


فقط خدا مي‌داند، اگر قدرت «بازدارندگي» و قدرت «اقدام پيش‌دستانه» ارتش اسلام در منطقه نبود، چه فاجعه‌اي در ايران و غرب آسيا و حتي در جهان به واسطه شكل‌گيري دولت داعش رخ مي‌داد. نيروهاي مسلح ما خاكريزهاي دفاعي خود را فراتر از مرزها پشت خطوط مرزي دشمن برده‌اند و اجازه نفس كشيدن به آن‌ها نمي‌دهند.


سال‌ها طول خواهد كشيد تا استراتژيست‌هاي نظامي جهان بفهمند كه سردار شهيد حاج‌قاسم سليماني چگونه توانست يك ارتش نيرومند از بين‌الملل اسلام پديد آورد و در كمترين زمان ممكن سر افعي داعش را كه از آستين استعمار و استكبار جهاني بيرون آمده بود، در سوريه، عراق و لبنان با سنگ مقاومت درهم بكوبد.
سال‌ها طول خواهد كشيد تا دنيا بفهمد امام(ره) چگونه كشور را از اشغال دشمن رها ساخت و متجاوز را در خاك دشمن به دست همان كساني كه او را تجهيز به تجاوز كرده بودند، به دار مكافات كشد.

سال‌ها طول خواهد كشيد آمريكا بفهمد كه چطور مقام معظم رهبري با دست خالي با كمترين هزينه،توانست كشور را به سلاح‌‌هايي مجهز كند و خواب خوش را از دشمنان اسلام و ايران بربايد. آگاهان جهان مي‌دانند غرب و آمريكا به علامت تسليم، بيرق مذاكره را از دست نمي‌دهند. چند ابله در داخل و با عنوان خطر جنگ فكر مي‌كنند، مي‌توانند مردم را بترسانند. خطر جنگ سال‌هاست از كشور رخت بربسته است. اگر هم وجود داشته باشد، آن را بايد در وادي دشمن سراغ گرفت. دشمن است كه بايد فكري براي خود كند كه از داخل و خارج مرزهاي خود مورد تهديد است. اين دستاورد غيبي دفاع مقدس را فقط استراتژيست‌هاي نظامي نكته‌بين جهان مي‌دانند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۶۰۳۷۶۰۲۲:۰۰:۳۳ ۱۳۹۹/۶/۲۹
حتما باید آماده مقابله با تجاوز دشمن باشیم . این نشانه غیرت و قدرت یک ملته .
ناشناس۱۶۰۴۰۲۵۰۷:۲۵:۴۸ ۱۳۹۹/۶/۳۰
موشک ، تمام مولفه قدرت نیست . بخشی از آن است . اینکه انسان جیگر داشته باشه از موشک استفاده کنه مهمتره . که خدا رو شکر بچه های ما دارند .
ناشناس۱۶۰۴۱۳۰۰۹:۰۸:۱۵ ۱۳۹۹/۶/۳۰
انا فتحنا عینکم فاستبصروا الغیب البصر. امسال سال فتح مبین جبهه اسلام علیه جبهه کفر است.
ناشناس۱۶۰۴۱۷۶۰۹:۵۰:۵۵ ۱۳۹۹/۶/۳۰
قوی بودن یعنی چه؟ قدرت چیست؟ قدرتمند کیست؟
ناشناس۱۶۰۳۷۷۱۲۲:۱۱:۰۶ ۱۳۹۹/۶/۲۹
بدانیم اگر قوی نباشیم زور گویانی مثل ترامپ قمار باز زیر چکمه هایشان ما را له میکنند .
ناشناس۱۶۰۳۷۷۴۲۲:۱۱:۳۸ ۱۳۹۹/۶/۲۹
یاد شهیدان و بچه محلهای خودمون رو زنده نگهداریم .
ناشناس۱۶۰۳۷۷۸۲۲:۱۳:۴۱ ۱۳۹۹/۶/۲۹
درود
رزمنده آماده۱۶۰۳۷۸۲۲۲:۲۰:۵۸ ۱۳۹۹/۶/۲۹
آنهایی که آن سالها رفتن و جنگیدن امروز پیروانی دارند که موشک میسازند . هوا پیما میسازند . ناو و قایقهای تند رو آنها لرزه بر اندام متجاوزان می اندازد . آفرین بر اینها و درود خدا بر آنهایی که بین ما نیستند
ناشناس۱۶۰۴۰۳۰۰۷:۳۲:۲۸ ۱۳۹۹/۶/۳۰
یه روز بود که تو پشت بام خانه در تهران می‌نشستیم و موشکهای صدام که خانه های مردم را هدف قرار میداد میشمردیم و عکس میگرفتیم . حالا خودمان موشک میسازیم و جگرشان را آب میکنیم . اگر بخواهند تجاوز کنند خانه هایشان را بر سرشان آوار میکنیم. . حالا یه عده بزدل ترسو بنشینند و تقویم تسلیم و بی‌غیرتی بنویسند
امیر۱۶۰۴۱۵۵۰۹:۲۹:۵۶ ۱۳۹۹/۶/۳۰
برای جلوگیری از جنگ یاید همواره آماده جنگ بود،قدرت دردفاع خلاصه نمیشود،قدرت در آمادگی کامل هجومی بر علیه دشمنان معنا پیدا میکند؛ در جنگ تحمیلی غافل گیر شدیم، این بار دشمنان باید غافگیر شود، درود خدا و بندگان صالح او بر دلیر مردان قوای نظامی ایران همیشه سر فراز.

پربحث‌های هفته

 1. جنجال توییت «ذوالنوری» به روایتی دیگر

 2. غرب لیبرال، آزادی بیان یا مدیریت افکار!؟

 3. فیلم / تصاویر دوربین مداربسته از محل درگیری مهرداد سپهری

 4. قالیباف کرونا گرفت

 5. چرا جمعیت ایران باید دستِ‌کم به ۱۵۰میلیون برسد؟!

 6. چند نکته درباره آمار پایین فوتی‌ها در کربلا و نجف

 7. اوراسیا تایمز: چرا ایران قادر است جنگنده های بسیار پیشرفته آمریکا را "سرنگون" کند؟

 8. چرا قرعه کشی خودرو عادلانه نیست؟

 9. پزشک ۵۰۰ تومانی میبد درگذشت

 10. سودای خام سودان در ایجاد رابطه با اسراییل

 11. آقای جهانگیری ما دعا می‌کنیم اما ...

 12. آمار وحشتناک کرونا در ایران: ۴۱۵ فوتی در ۲۴ ساعت

 13. اقدام تحسین برانگیز نجاح محمدعلی در پاسخ به توهین کارشناسان من و تو

 14. دلایل عجیب سلبریتی‌ها برای ازدواج‌نکردن!

 15. ابلاغ مجوز افزایش قیمت‌ خودروها برای سه ماهه سوم سال + جزئیات و قیمت‌ها

 16. واریز ۲۷ هزار میلیارد تومان به حساب خاص رئیس جمهور

 17. رهبر انقلاب: برای مقابله با کرونا باید تصمیم قاطع حاکمیتی گرفته شود/ توصیه‌های مهم برای مواجهه با ویروس کرونا/ انتقاد صریح از هتک حرمت رئیس‌جمهور

 18. عدم خوشبینی مقام معظم رهبری به مذاکره با آمریکا

 19. حمله وحشیانه اراذل و اوباش به یک پاساژ در جنوب غرب تهران

 20. تذکر لسانی بهانه‌ای برای ضرب و شتم/ دلجویی امام جمعه رشت از بانوی آمر به معروف

 21. دفاع پاریس از توهین به پیامبر اسلام؛ ماکرون: عقب‌نشینی نمی‌کنیم

 22. فیلم/ به تاراج بردن خیارهای یک مزرعه حاشیه تهران!

 23. ماجرای مهرداد سپهری به روایت چند شاهد عینی

 24. ترامپ چگونه رژیم‌های عربی را وادار به سازش با صهیونیست‌ها کرد؟

 25. باهنر: در برجام گل‌هایی زدیم و گل‌هایی هم خوردیم/ احمدی‌نژاد میگفت می‌خواهم با سرعت ۱۴۰ كیلومتر بروم/ اصلاح‌طلبان نمی‌توانند خودشان را از دولت مبرا کنند

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. جنجال توییت «ذوالنوری» به روایتی دیگر

  2. غرب لیبرال، آزادی بیان یا مدیریت افکار!؟

  3. قالیباف کرونا گرفت

  4. آقای جهانگیری ما دعا می‌کنیم اما ...

  5. واریز ۲۷ هزار میلیارد تومان به حساب خاص رئیس جمهور

  6. رهبر انقلاب: برای مقابله با کرونا باید تصمیم قاطع حاکمیتی گرفته شود/ توصیه‌های مهم برای مواجهه با ویروس کرونا/ انتقاد صریح از هتک حرمت رئیس‌جمهور

  7. ماجرای مهرداد سپهری به روایت چند شاهد عینی

  8. باهنر: در برجام گل‌هایی زدیم و گل‌هایی هم خوردیم/ احمدی‌نژاد میگفت می‌خواهم با سرعت ۱۴۰ كیلومتر بروم/ اصلاح‌طلبان نمی‌توانند خودشان را از دولت مبرا کنند

  9. ایرانی‌هایی که خواهان تحریم ایران هستند/ چند میگیری مزدور باشی؟

  10. رضایی: هرکس در آمریکا رأی بیاورد باید تحریم‌ها را رفع کند/ چند کشور تقاضای خرید تسلیحات ایرانی دارند

  11. مسئولانی که یک شبه دکتر یا مهندس می‌شوند!

  12. رئیس جمهور ۱۴۰۰ اصولگراست یا اصلاح‌طلب؟

  13. تکرار ماجرای حساب‌های خاص؟

  14. خوش خیالی خطرناک به روایت ربیعی/واکنش لعیا جنیدی به مرگ مهرداد سپهری/حاشیه‌های برگزاری یک جشن در مشهد/فاصله بین روحانی و قالیباف تمام می‌شود؟

  15. اشتری: ۲ بار به نزدیکی خاوری رسیدیم اما پلیس کانادا برای بازداشت همراهی نکرد

  16. راهکار قالیباف به‌جای استیضاح

  17. واکنش متفاوت نماینده مجلس به تحریم زنگنه؛ آقای ظریف از طلبت بگذر!

  18. سیاست یا دعوای حیدری - نعمتی؟!

  19. دولت ملزم به پرداخت یارانه کالای اساسی شد/ تامین کالا برای ۶۰ میلیون ایرانی

  20. شورای عالی فضای مجازی را فعال کنید!

  21. عضو فقهای شورای نگهبان: همه باید اجناس فرانسوی را تحریم کنند

  22. فرق پلیس ایران با پلیس آمریکا

  23. ابتکار ایران در مناقشه قره‌باغ جواب می دهد؟

  24. جهانگیری: برای کاهش قیمت‌ها دعا کنید!

  25. انتقاد صریح رهبری از هتک حرمت روحانی/ماجرای بخشش دناپلاس یک نماینده مجلس/آخرین پیگیری قاسم سلیمانی قبل از شهادت/روایت رحیم‌پور ازغدی از جلسه جنجالی و پاسخ حسام‌الدین آشنا چه بود؟

  آخرین عناوین