نون. خ یا زیرخاکی؛ کدام سریال به نوروز ۱۴۰۰ می‌رسد؟

گروه فرهنگی الف،   3990623118

روشن شدن تکلیف سریال‌های ناتمام مثل «نون. خ» یا «زیرخاکی» که هر کدام فصلی مجزا پیدا کردند، برای بیننده اهمیت دارد. در این میان، سکوت رسانه‌ای را اکبر عبدی شکست اما پشتِ فصل جدید سریال سعید آقاخانی خبرهای دیگر جریان دارد.

به گزارش تسنیم، این روزها از گوشه و کنار می‌شنویم که همه در سکوت خبری مقدمات را فراهم می‌کنند تا کارشان را جلوی دوربین ببرند. یکی از آن‌ها "نون. خ" و دیگری "زیرخاکی" بود که سکوت را اکبر عبدی شکست. البته بعد از مصاحبه پیگیری‌ها نشان می‌داد که هیچ‌چیز قطعی نیست. چرا که مشکل، تأمین منابع مالی است و هیچ‌کدام از دست‌اندرکاران تلویزیون هم درباره کارهای ناتمامی مثل "پایتخت"، "زیرخاکی" یا "نون. خ" حاضر نشدند صحبت کنند.  

کارهای دیگر کرونا ندارد؟

روزی خبری می‌آید که ۴ قسمت دیگر به "پایتخت" اضافه می‌شود و روز دیگری تهیه‌کننده اعلام می‌کند دنبال توافق جدیدیم برای "پایتخت ۷"؛ و سرانجام خبر دیگری منتشر می‌شود که نه تنابنده و نه الهام غفوری در کار جدید حاضر نیستند؛ به یک باره همه این اخبار تکذیب می‌شود. اما هیچ‌کس صراحتاً نمی‌گوید که چرا عوامل کار خودشان را ملزم به اجرای تعهداتشان به تلویزیون و بیننده نمی‌دانند!؟ اگر کروناست پس چرا هنرمندان این سریال جلوی دوربین دیگر آثار هنری‌اند؟

از طرفی دیگر "نون. خ" به دنبال نگارش قصه‌های جدیدی برای ساخت فصل سوم رفت و "زیرخاکی" هم برای فراهم کردن شرایط کار در بخش بعدی خودش همه تلاشش را به کار بست. بعد از بیرون آمدن خبر "نوروز رنگی" علی مسعودی برای نوروز ۱۴۰۰ در شبکه سه، دوباره زمزمه حضور این دو سریال در ایام نوروز در شبکه یک به گوش رسید تا اینکه اکبر عبدی از حضورش خبر و چند اتفاق دیگر را لو داد که اصلاً قرار نبود الان چیزی گفته شود. چرا که به قول عوامل اصلی کار، هنوز تأمین بودجه اتفاق نیفتاده است.  

آخرین وضعیت "زیرخاکی" و "نون. خ"

سریال "زیرخاکی" دیگر مجموعه‌ای که به دلیل کرونا نتوانست به پایان برسد این روزها در حال نگارش برای شروع فصل مستقل و متفاوتی است که قصه بامزه‌ای خواهد داشت. پیگیری‌های خبرنگار تسنیم مشخص می‌کند  سازندگان سریال در پیش‌تولیدند و قرار است به زودی جلوی دوربین قرار بگیرند و فصل دوم امسال تولید می‌شود. حتی برخی اعلام کرده‌اند که احتمال دارد "زیرخاکی ۲" به نوروز ۱۴۰۰ هم برسد. از طرفی دیگر چندی پیش مهدی فرجی در گفت‌وگویی با خبرنگار خبرگزاری تسنیم  از نگارش قصه‌های جدید "نون. خ" خبر داد  که ادامه این سریال تلویزیونی در فصل سوم با قصه‌های جدید ساخته می‌شود. حتی به قولِ تهیه‌کننده قرار بود در همین تابستان، کار کلید بخورد.  

سکوت را اکبر عبدی شکست

همه رسانه‌ها بعد از صحبت‌های جدید اکبر عبدی که اعلام کرده در "نون. خ ۳" حضور دارم و مشغول تست گریم و لباسم، بایدها و نبایدهایی در این گفت‌وگو ایجاد شد که آیا این خبر حقیقت دارد؟ و "نون. خ" در سکوت خبری کار خودش را شروع کرده و خیلی از مسائل دیگر؟ به سراغ مهدی فرجی و عوامل کار رفتیم و حتی مدیران شبکه، هیچ‌کس پاسخگو نبود.

اما ساخت "نون. خ" به تأخیر افتاد

بالأخره از طریق روابط عمومی کار به این نکته رسیدیم که حضور اکبر عبدی در سریال "نون. خ ۳" قطعی است اما برخلاف رسانه‌ای شدن شروع کار در ۲۵ شهریورماه، به دلیل عدم تأمین منابع مالی، شروع تولید به تأخیر افتاده و ان‌شاءالله در نیمه مهرماه تصویربرداری سریال آغاز خواهد شد.  

آیا سعید آقاخانی خانه‌تکانی می‌کند؟

باید دید که داستان‌های جدید سریال "نون. خ" به کدام حوزه‌ها می‌پردازد و نورالدین خانزاده و سلاطین تخمه و اهالی کرمانشاه به کجا می‌رسند که قرار است در تهران و اطرافش فیلمبرداری شود؟ و از طرفی دیگر اکبر عبدی سلطان تخمه می‌شود و یا او را با گریم و لباس و شکل و شمایل جدیدی خواهیم دید که به جمع اهالی "نون. خ" اضافه خواهد شد؟  آیا همان بازیگران بومی و شخصیت‌های داستان حفظ می‌شوند و یا نویسنده و کارگردان به فکرِ خانه‌تکانی مفصل‌اند؟  

کدام یک به نوروز ۱۴۰۰ می‌رسند؟

با توجه به شروع احتمالی "زیرخاکی ۲" و آغاز کار "نون. خ" در نیمه مهرماه کدام یک به نوروز ۱۴۰۰ خواهد رسید؟ این‌ها سؤالاتی است که بعد از شکسته شدن سکوتِ مدیران و دست‌اندرکاران و مشخص شدن همه شرایط و حاضر شدن عوامل کارها جلوی دوربین می‌توان به پاسخش رسید.  

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. منجلاب دوستی با آمریکا و عربستان!

 2. چرا رئیس جمهور به مجمع عمومی سازمان ملل نمی‌رود؟

 3. توکلی خواستار برکناری استاندار جدید سیستان و بلوچستان شد

 4. آینده محتوم خودروسازی ایران

 5. ۵ میلیون تزریق و رتبه دوم واکسیناسیون در جهان/ نظر پزشکيان درباره تيم اقتصای دولت / رضایی از دبیری مجمع کنار می‌کشد؟

 6. چرا برکت نتوانست به وعده تولید ۵۰ میلیون دوز واکسن عمل کند؟ / حرکت در مسیر سخت «برکت»

 7. زوایای پنهان پرونده اکبر خرمدین/ وکیل پایه یک دادگستری: مادر بابک باید فی الفور آزاد شود!

 8. عملیات نجات توسط یک روحانی در کوه

 9. درباره غائله های  لواسانی و خیابانی…

 10. مدرس خیابانی در خصوص حقوق نجومی‌اش به مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان چه گفت؟

 11. چرا آمریکا در خلیج فارس یگان پهپادی مستقر کرده است

 12. پشت پرده سخنرانی سرکرده القاعده با لباس سنتی عربستان

 13. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

 14. توییت جالب عباس خامه‌یار درباره تانکرهای حمل سوخت در لبنان

 15. اسرائيل يتيم مي‌شود!

 16. معاون اول رییس جمهور: قیمت لبنیات نباید افزایش یابد

 17. بارقه های امید در دل مردم

 18. ستون فقرات توسعه اقتصادی کشور کجاست؟

 19. روایت‌ها از حضور همسر مقام رهبری در مراسم خاکسپاری برادرش حقیقت ندارد

 20. رسانه صهیونیستی: ارتش اسرائیل ترسیده است/ انگیزه و توان کافی برای جنگ نداریم

 21. شکاف در غرب

 22. رستم قاسمی: ساخت یک میلیون مسکن تورم‌زا نیست

 23. خروج پاتریوت آمریکا از عربستان مقدمه عادی‌سازی با اسرائیل؟

 24. امیدها به طرحی در آشفته بازار خودرو

 25. گزارش الجزیره از ورود تانکرهای حامل سوخت ایرانی به لبنان

ابر آروان

آخرین عناوین