نظر کاربران بحرینی در خصوص سازش با رژیم صهیونیستی

 3990623063 ۱۱ نظر، ۵ در صف انتشار و ۱۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

کاربران بحرینی با وجود سرکوب‌گری و سانسور شدید، به شدت اقدام حاکمیت آل خلیفه در خصوص عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را رد می‌کنند.

 نظر کاربران بحرینی در خصوص سازش با رژیم صهیونیستی

به گزارش الف، افکار عمومی بحرین با فعالیت خود در فضای مجازی واکنش تندی نسبت به اقدام حاکمیت پادشاهی این کشور در عادی سازی مناسبات با رژیم صهیونیستی در پیش گرفتند.  بحرینی ها در سایت های اجتماعی هجمه گسترده ای در واکنش‌های خشمگینانه نسبت به این تصمیم دنبال کرده و هشتگ‌های «ملت بحرین مخالف عادی سازی» و «عادی سازی خیانت است» ترند شدند.

قاسم حسین نویسنده بحرینی در این خصوص می نویسد: بیشتر ملت بحرین سنی و شیعه؛ عرب و عجم در کنار ملت فلسطین ایستاده اند و عادی سازی را رد می کنند. وی تاکید کرد که تصمیم‌گیری در خصوص عادی سازی تنها بر عهده ملت فلسطین است.

خلیل بو هزاع با هشتگ «مردم خلیج فارس ضد عادی سازی» نوشته است: ای برادران ما در فلسطین و ملت عربی! من از هر نوع عادی سازی با رژیم صهیونیستی تبری می جویم و همواره حامی آرمان فلسطین هستم و از حق ملت فلسطین در بازپس گیری تمامی اراضی آنها و بازگشت آوارگان را با تمامی پتانسیل‌ها و ابزارهای خود حمایت می کنم.

کاربران بحرینی  در ادامه واکنش های اعتراض آمیز خود تصاویر مربوط به سال ۱۹۴۸ را منتشر کردند که نظامیان این کشور پلاکاردی در دست گرفته‌اند که روی آن نوشته است: ما ملت بحرین جان خود را فدای فلسطین و عرب ها و تمامی کشورهای اسلامی می کنیم.

محمد البوفلاسة از شهروندان بحرینی عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را توهین به تمامی ملت بحرین دانست.

توئیتر شاهد حضور هزاران نفر از ملت بحرین است که مخالفت خود را با این توافق اعلام می‌کنند. مردم بحرین اعلام کردند که آماده ادامه مبارزه و آزادسازی فلسطین هستند.

سمیة المجذوب در این رابطه می نویسد موضع ملت بحرین ثابت است و تغییر نمی کند. ما میراث تاریخی و فرهنگی عظیمی در حمایت از آرمان فلسطین و مخالفت با عادی سازی داریم و از این مبانی کوتاه نمی آییم.

ابراهیم البکر می‌نویسد که ملتهای برادر مصر و اردن برای ما یک درس عبرت است. آنها عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را نپذیرفتند و در تمامی سطوح با وجود توافقنامه های رسمی که تاکنون ادامه دارد، در برابر اسرائیل ایستادگی کردند. ما ملت خلیج فارس نیز عادی سازی را نخواهیم پذیرفت.

هشتگ «عادی سازی خیانت است» نیز یکی دیگر از هشتگ هایی بود که کاربران فضای مجازی مطالب خود را به آن الصاق کردند. عبدالله منصور در این خصوص می نویسد نشانه‌ای که در  چهره ملت بحرین نمایان شده، مانند نشانه های نکبت سال ۶۷ است، آنها به شدت غافلگیر شده‌اند اما در عین حال  از روی خشم و عزت و تعصب عربی فریاد می زنند.

وفا العم روزنامه نگار بحرینی در این خصوص می‌گوید:  من چطور می توانم انگشتم را در چشم برادران فلسطینی‌ام فرو کنم. من یک بحرینی هستم و با عادی سازی مخالفم و حق فلسطینی‌ها حق من هم هست. تصمیم شما به نمایندگی از ما نیست، ما پارلمان واقعی و موسسات دولتی به نمایندگی از خودمان نداریم و نمی‌توانیم در رد این اقدام تظاهرات انجام دهیم، تمام آنچه که در اختیار داریم این است که در هوا فریاد بکشیم.

محمد السلمان در این خصوص می‌گوید اعتقادات اکثریت قریب به اتفاق ملت بحرین در رویکردهای مختلف فکری و دینی و مذهبی و نژادی رژیم صهیونیستی را رژیمی متخاصم و اشغالگر و مجرم و قاتل می‌داند، ما مشروعیت این رژیم را به رسمیت نمی‌شناسیم چه برسد که با آنها سازش کنیم. تمامی اراضی فلسطین دوست داشتنی باید به صورت کامل آزادسازی شود.

سازمان ها و احزاب و گروههای مختلف بحرینی نیز با صدور بیانیه‌هایی اقدام ملت بحرین در عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.

جمعیت الوفاق بحرین بزرگترین گروه شیعه مخالف دولت در این کشور با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد که موضعگیری آل خلیفه درباره عادی‌سازی با دشمن صهیونیستی در واقع موضعگیری از سوی دو طرفی است که از مشروعیت برخوردار نیستند. حاکمیت بحرین برای امضای توافقنامه‌ای با صهیونیست‌ها مشروعیت ندارد و این رژیم غاصب در واقع رژیمی غیرقانونی است.

در ادامه بیانیه آمده است: توافق میان حاکمیت استبدادی بحرین و دولت دشمن صهیونیستی خیانت بزرگی به اسلام و ماهیت عربی است. مردم بحرین در تمامی گروه‌ها و تشکل‌های دینی، سیاسی، عقیدتی و اجتماعی در پایبندی به فلسطین اتفاق نظر داشته و با رژیم دشمن صهیونیستی مخالف هستند.

جمعیت الوفاق بحرین در ادامه بیانیه خود اعلام کرد: عادی‌سازی با رژیم دشمن صهیونیستی در واقع تضادی آشکار با خواست مردم بحرین داشته و به منزله «کودتایی» علیه باور اصلی آنها در مخالفت با اشغال فلسطین است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا جمعه گذشته در جریان تماس تلفنی با پادشاه بحرین و نخست وزیر رژیم صهیونیستی از رسیدن به توافق سازش بین بحرین و اسرائیل خبر داد کاخ سفید اعلام کرد که این توافق مبتنی بر ایجاد مناسبات دیپلماتیک کامل بین اسرائیل و بحرین است.
  
 
 

 
 

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۵۹۷۹۸۶۱۰:۲۱:۴۰ ۱۳۹۹/۶/۲۴
هر کشوری بر اساس منافع خود سیاست های خارج اش را تعیین می کند.
ناشناس۱۵۹۷۹۸۹۱۰:۲۲:۲۴ ۱۳۹۹/۶/۲۴
نظر کاربران اماراتی را هم منتشر کنید.
ناشناس۱۵۹۷۹۹۲۱۰:۲۳:۲۵ ۱۳۹۹/۶/۲۴
چند وقت دیگر نظر کاربران سودانی، عمانی، قطری ..... را هم منتشر خواهید کرد!
ناشناس۱۵۹۸۳۶۹۱۴:۲۱:۳۱ ۱۳۹۹/۶/۲۴
دنیا داره به سمت تعامل و عقلانیت میره
ناشناس۱۵۹۸۵۸۰۱۶:۴۴:۵۱ ۱۳۹۹/۶/۲۴
چیزی که در دنیا از بین رفته، تعامل و عقلانیته ... البته از نظر شما عقل یعنی برده آمریکا بودن
ناشناس۱۵۹۸۰۴۲۱۰:۵۱:۰۱ ۱۳۹۹/۶/۲۴
رژیم های دیکتاتور بحرین و امارات رو به نابودی هستن.
ناشناس۱۵۹۸۵۲۵۱۶:۱۳:۵۴ ۱۳۹۹/۶/۲۴
ما که داریم بر عکس آن را مشاهده می کنیم!
ناشناس۱۵۹۸۲۷۵۱۳:۲۴:۳۷ ۱۳۹۹/۶/۲۴
منافع ملی ما باید در راس امور قرار گیرد
ناشناس۱۵۹۸۳۰۶۱۳:۴۱:۲۶ ۱۳۹۹/۶/۲۴
آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است با دوستان مروت با دشمنان مدارا
ناشناس۱۵۹۸۷۲۲۱۸:۲۴:۳۰ ۱۳۹۹/۶/۲۴
بحرین وامارات در امور داخلی ما دخالت کردن وباید پاسخگو باشن!!!مهم منافع ملی ماست که بایس در اولویت قرار بگیره نه دولتهای اونا!!!!
ناشناس۱۵۹۸۷۹۷۱۹:۴۳:۴۶ ۱۳۹۹/۶/۲۴
هنوز یاد ما نرفته پس از شکست تیم ایران از بحرین اونا با پرچم عربستان دور افتخار زدند

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

پربحث‌های هفته

 1. «پناهیان» و راه سومی در میانه تخریب و تطهیر 

 2. حکم قصاص نوید افکاری اجرا شد

 3. خواجه در بند نقش ایوان است!..

 4. قوه قضائیه و پرسش‌ها از حکم دادگاه طبری

 5. آیت‌الله صانعی دارفانی را وداع گفت

 6. روحانی: شنبه و یکشنبه روز پیروزی ایران و شکست آمریکا است/ نباید اجازه دهیم مردم در رنج قرار گیرند

 7. سپاه پاسداران: اقدام آل‌خلیفه پاسخ‌ درخور را دریافت خواهد کرد

 8. توافق‌های سریالی با تل‌آویو؛ به نام اعراب به کام ترامپ و نتانیاهو

 9. فرود دیدنی F۳۵ روی یک ناو در دریا

 10. یک عکس خاص از حاج محمود کریمی که ماندگار شد

 11. رای پرونده اکبر طبری صادر شد/ ۳۱ سال زندان و رد اموال

 12. قیمت سکه به ۱۳,۲۰۰,۰۰۰ تومان رسید/ دلار ۲۶,۹۰۰ تومان شد + جدول

 13. برادر من! انقلابی‌گری با سیاست زدگی بیگانه است

 14. همه پسران سید حسن نصرالله در یک قاب

 15. تورم امارات برای نوزدهمین ماه متوالی منفی ماند!

 16. سکه از ۱۲ میلیون تومان رد شد/ افزایش قیمت دلار

 17. آمریکای آشفته؛ میراث ترامپ برای رئیس جمهور بعدی

 18. گرانی خودرو تا کجا!؟

 19. آیت‌الله رئیسی: دشمن با جنگ اقتصادی به دنبال اخلال در جامعه است

 20. استراتژی ظریف برای رسیدن به پاستور/فهرست اموال ضبط‌شده از طبری/فعالیت کدام نامزدهای انتخاباتی شروع شده است؟/روحانی: امسال می‌تواند سال بدی باشد

 21. شیخ حسین انصاریان پس از ابتلا به کرونا بستری شد

 22. چرا دلار ۲۶ هزار تومان شد؟

 23. قفل فعلی بازار خودرو به یک کلید نیاز دارد؟

 24. اطلاعیه دادگستری استان فارس درباره شبهات مطرح شده در خصوص پرونده «نوید افکاری»

 25. دپوی جدید خودروسازها؛ احتکار یا نقص فنی؟

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. «پناهیان» و راه سومی در میانه تخریب و تطهیر 

  2. قوه قضائیه و پرسش‌ها از حکم دادگاه طبری

  3. روحانی: شنبه و یکشنبه روز پیروزی ایران و شکست آمریکا است/ نباید اجازه دهیم مردم در رنج قرار گیرند

  4. رای پرونده اکبر طبری صادر شد/ ۳۱ سال زندان و رد اموال

  5. برادر من! انقلابی‌گری با سیاست زدگی بیگانه است

  6. استراتژی ظریف برای رسیدن به پاستور/فهرست اموال ضبط‌شده از طبری/فعالیت کدام نامزدهای انتخاباتی شروع شده است؟/روحانی: امسال می‌تواند سال بدی باشد

  7. خیز دوباره کرونا/ورود نواب رئیس به انتخابات ریاست جمهوری/کنایه رسانه اصلاح‌طلب به روحانی/ ربیعی: رنج مردم با تک تک سلول‌های اعضای هیات دولت حس می‌شود

  8. مطالبه از مجلس انقلابی...

  9. افکار عمومی منتظر چه حکمی برای اکبر طبری بود؟

  10. روحانی: نحوه خرید و فروش خودرو به نفع مصرف‌کننده باید اصلاح شود

  11. قالیباف: از هفته جاری شاهد تحول در بورس هستیم/ باید سرمایه و پول مردم به درستی صیانت شود

  12. وعده قالیباف درباره بورس/عبور یاران هاشمی از رئیس دولت اصلاحات/توضیح کدخدایی درباره یک توصیه انتخاباتی جنجالی/نماینده مجلس: سر در ورودی پاستور بنویسید دولت تعطیل است

  13. نظر کاربران بحرینی در خصوص سازش با رژیم صهیونیستی

  14. سخنگوی شورای نگهبان: در پست‌های کلان، مسئولین بهتر است بعد از مدتی جای خود را به جوانان بدهند/ عمده مسائلی که باعث شد مردم استقبال زیادی از انتخابات نکنند اقتصادی بود، نه عملکرد شورا

  15. ایزدی: واکنش صحیح به فعال‌شدن مکانیسم ماشه، خروج از NPT است/ خروج از برجام برای ما سودی ندارد

  16. همه امکان خطا دارند/ از شفافیت نترسیم

  17. صالحی: هزار و ۴۴ سانتریفیوژ در فردو غنی‌سازی می‌کنند

  18. جزئیات تازه از پرونده نوید افکاری/ماموریت جدید جهانگیری/روایت زیباکلام از دلیل حمایت کارگزاران از لاریجانی/روحانی: چرا مردم در فشار قرار می‌گیرند؟ 

  19. رصد دشمن!

  20. تاکید رئیسی بر تفکیک جرم سیاسی از جرم امنیتی/ کنایه باهنر به روحانی درباره اختیارات رئیس‌جمهور/ احتمال حضور جلیلی در انتخابات ۱۴۰۰ جدی‌ شده است؟

  21. چرا مجلس به نقش نظارتی خود در مورد شوراهای اسلامی شهر و روستا عمل نمی‌کند!؟

  آخرین عناوین