نیکزاد: در بخش مسکن اطلاعات غلط به رئیس جمهور دادند

گروه اقتصادی الف،   3990615058

نایب رئیس مجلس با بیان اینکه در بخش مسکن اطلاعات غلطی به رئیس جمهور دادند، گفت: کمیسیون عمران طرح دو فوریتی ویژه‌ای را در باب تولید و همچنین در باب بازدارندگی از طریق مالیات در کشور آماده کرد.

نیکزاد: در بخش مسکن اطلاعات غلط به رئیس جمهور دادند

علی نیکزاد در گفت‌وگو با تسنیم، در ارتباط با وضعیت گرانی زمین و مسکن در کشور اظهار داشت: در مجلس معتقدیم مسکن نباید گران شود و این گرانی‌ها از قصور‌ دولت بوده است.

وی با بیان اینکه در بحث مسکن رئیس جمهور وقت نگذاشته است، افزود: اگر شورای عالی مسکن به ریاست شخص رئیس جمهور ‌هر 15 روز یک بار تشکیل می‌شد ‌و به تولید مسکن اهمیت می‌دادند و از رانت‌های این حوزه جلوگیری می‌کردند به طور یقین به این وضع نمی‌رسیدیم و اینکه این روزها ‌دولت به فکر ساخت مسکن افتاده چاره‌ساز نیست.‌

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی حل مشکل مسکن را در دو بخش دانست و عنوان کرد: اول اینکه ما بتوانیم انبوه مسکن را  که در قانون داریم و منسوخ هم نشده انجام دهیم و دوم همکاران من مصوباتی داشتند که ان‌شاءالله قانون خواهد شد که یکی بحث مالیات برخانه‌های خالی، مالیات معاملات مکرر، مالیات بر عائدات مسکن و مالیات بر زمین‌های بایر است.

نیکزاد بیان کرد: بخش مسکن به قدری مهم است که مقام معظم رهبری در فرمایشات اخیرشان به دولت نیز بر آن تاکید کردند بنابراین هم اقتصاد مقاومتی هم لوکوموتیو اقتصاد و هم مسائل سیاسی، اجتماعی، امنیتی منوط بر این است که مردم ما طبق قانون اساسی مسکن داشته باشند.

وی عنوان کرد: در بحث مسکن شخص رئیس دولت باید  وقت می‌گذاشت و این قصور متوجه‌شان است و چون در این کار تجربه دارم باید بگویم از اول در بخش مسکن اطلاعات غلطی به رئیس جمهور دادند بنابراین حتما باید در تولید انبوه مسکن و این که ما بتوانیم مشکلات جوانان عزیز را حل کنیم کمیسیون عمران طرح دو فوریتی ویژه‌ای را در باب تولید و همچنین در باب  بازدارندگی از طریق مالیات در کشور آماده کرده و امیدوارم به زودی که یکشنبه ما  صحن مجلس را خواهیم داشت این موضوع وارد صحن شود و همکاران به دو فوریتی آن رای دهند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در موضوع مذکور  کمیسیون‌های اصلی و فرعی هم کار کارشناسی را تکمیل کنند تا بتوانیم دولت را مجددا وادار به تولید انبوه مسکن و جلوگیری از سرمایه گذاری خلاف آنچه که باید برای کالای مصرفی باشد به عنوان کالاهای سرمایه مسکن در کشور دیده نشود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با کمیسیون‌های مجلس گفت: وقتی مجلس شکل گرفت کمیسیون‌ها نیز تشکیل شد، مجلس بر خلاف دولت نمی‌تواند کار کند اکنون هر کمیسیونی مطالبی با اولویت در جهت رفع مشکلات مردم، معیشت و اقتصاد دارد.

نیکزاد تصریح کرد: مقام معظم رهبری دو نکته مهم را فرمودند و ما نیز آن را آویزه گوش کردیم یکی مجلس برای کارآمد شدن از نمایندگان پاکدست، فعال و کارشناس و دیگر اقتصاد و فرهنگ که شخصا اعتقاد دارم کار فرهنگی باید انجام دهیم اما به لحاظ ضرورت هر مجلس و کمیسیون‌اش از نظر تخصص‌اش کارهایی در امر اقتصاد و معیشت مردم دارد انجام می‌دهد.