فرهاد مجیدی از سرمربی‌گری استقلال استعفا داد

گروه ورزشی الف،   3990606095 ۱۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
فرهاد مجیدی از سرمربی‌گری استقلال استعفا داد

سرمربی استقلال از سمت خود در این تیم کناره گیری کرد.

به گزارش ایسنا، فرهاد مجیدی با انتشار متنی، به مذاکرات مسئولان استقلال با استراماچونی واکنش نشان داد.

متن استعفای او به شرح زیر است:

این نوشته را باید چند روز قبل منتشر می‌کردم. همان روزی که با قصد قبلی خبر مذاکره در ایتالیا را رسانه‌ای کردند. همان روزی که در آستانه دربی فوق‌العاده حساس، قبل از مهمترین بازی فصل، ذره‌ای برای من و تلاش و فداکاری شاگردانم احترام قائل نشدند. این خودزنی بزرگ توسط مدیریتی انجام شد که یک ماه قبل از من لیست گرفت و بدون تمدید قرارداد حتی یکی از بازیکنان ارزشمند فعلی، بعد از هر موفقیتی در چند بازی گذشته از برنامه‌ها و اهداف مشترک‌ برای فصل بعد ‌گفت.

آنها با وجود قرارداد یک سال و نیمه من، با اقدامی عوامفریبانه که هدفی جز تخریب جایگاه سرمربی تیم نداشت در آستانه دربی، خبری که حتی رسانه‌های کشور آقای استراماچونی هم مراعات زمان انتشارش را کردند، به صورت غیررسمی به رسانه‌ها دادند و حالا من حاضر نیستم به خاطر یک برد جذاب و صعود به فینال جام حذفی این کارشکنی تاریخی را نادیده بگیرم. 

جالب است که از لحظه انتشار خبر مذاکره ایتالیا تا شروع دربی مصاحبه‌ و تکذیبی از مدیرعامل در کار نبود اما از امروز صبح سراسیمه به دنبال تکذیب خبری هستند که با جزئیات مستند به بیرون درز کرده و رسوایی تازه‌ای رقم زده.
می‌خواهم بدانید آنها دیشب حتی از یک خسته نباشید خشک‌وخالی در رختکن تیم دریغ کردند و مشابه دو پیروزی مقابل سپاهان، نگاه و رفتارشان فریاد می‌زد که چقدر ناراحتند. چون هر موفقیت تازه نقشه‌هایشان را به تأخیر می‌انداخت و آنها را به دروغی دیگر متوسل می‌کرد.
 
من به احترام بازیکنان متعصبم،  هوادارانی که بی‌صبرانه منتظر پیروزی مقابل قهرمان لیگ برتر بودند و  همکاران شریفم این چند روزه را هم سکوت کردم اما امروز بعد از فشارهای کشنده در یک نیم‌فصل استثنایی، در شرایطی که روز اول بین قلب و غرورم، قلبم را انتخاب کرده بودم  باید اطلاع دهم که در اعتراض به رفتار غیرصادقانه باشگاه استقلال از مربیگری در این تیم استعفا می‌دهم. این استعفا را نه به معنای برخورنده بودن رفتار مدیریت باشگاه برای شخص من، بلکه در اعتراض به این شیوه مدیریت و برای محافظت از جایگاه سرمربی باشگاه بزرگی همچون استقلال اعلام می‌کنم.

ما تیم را در رده پنجم جدول تحویل گرفتیم و بعد از نایب‌قهرمانی در لیگ و کسب سهمیه مستقیم، با یک برد مهم به فینال حذفی هم صعود کردیم و اگر انصاف و معرفتی وجود داشت، با این همه بلاهای طبیعی و غیرطبیعی حق ما چنین رفتاری نبود.

استقلال را نه امروز و نه ۲۳ سال پیش که پیراهنش را پوشیدم، به من پیشکش نکرده‌اند. برای لحظه لحظه حضورم در استقلال همیشه سخت کار کرده‌ام و می‌دانم روزی دوباره به رویاهای جمعی خود خواهیم رسید.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۵۷۷۱۸۰۱۹:۳۲:۳۴ ۱۳۹۹/۶/۶
کلا درب فوتبال .. را باید گل گرفت و هزینه های فوتبال را خرج ورزش عمومی کشور کرد
رحمان نوریان۱۵۷۷۱۸۸۱۹:۵۶:۲۲ ۱۳۹۹/۶/۶
ضمن احترام به آقای مجیدی چند سوال دارم ۱.آیا زمانی که قرار بود استراماچونی را حذف کنند جنابعالی به مسئولان استقلال موافقت نشان نداده بودی که با خیال راحت این کار را بکنند ۲. یادت می آید سالی که بهترین سال بازیگری تو بود و برنامه های حمله و گلزنی استقلال روی پاهای طلایی تو می چرخید و الحق عالی بودی و پنج هفته به آخر استقلال برای قهرمانی فقط به ۵ امتیاز نیاز داشت و حضرت عالی یکباره استقلال را رها کردی و به یکی از کشورهای عربی رفتی و قهرمانی آن سال فدای خودخواهی شما شد . آیا کار شما منصفانه بود . حالا گردی زمین است و پژواک کار های خود ما
ناشناس۱۵۷۷۲۰۵۲۰:۴۸:۵۹ ۱۳۹۹/۶/۶
کاری کردن که استراماچونی بره چون داشت استقلال رو قهرمان میکرد حالا هم باز دیدن که استقلال با برد دیشبش پرسپولیس رو تحقیر کرد و یک قدم دیگه تا قهرمانی جام حذفی مونده کاری کردن که مجیدی بره
ناشناس۱۵۷۷۲۲۳۲۱:۲۴:۱۸ ۱۳۹۹/۶/۶
واقعا می خواهی استعفا دهی، نامه رسمی بنویس به باشگاه. امان از جوانی
مجید محسنی۱۵۷۷۲۲۴۲۱:۲۶:۲۴ ۱۳۹۹/۶/۶
واقعا شما فکر کردین اینجا اروپاست یا خودتون رو در حد یک مربی اروپائی میدونین؟! مگه روز اولتون هست که اومدین توی باشگاه که نمیدونین فساد مدیران یعنی چه؟! اگه استقلالی واقعی بودین باید به نفع تیم سکوت میکردین تا برخی مدیران رانتهای خودشون رو بگیرن و شما رو هم بعنوان یکی از مدیران باشگاه کنار مربی اروپائی میگزاشتن یا اینکه مثل شادروان ناصر حجازی جرات داشته باشین و فساد فوتبال رو حداقل برای یکبار به زبون بیارین نه با ایما و اشاره
حیدر۱۵۷۷۲۴۵۲۲:۲۷:۱۲ ۱۳۹۹/۶/۶
سلام.حق با مجیدی است.
ناشناس۱۵۷۷۲۶۹۲۲:۵۸:۳۵ ۱۳۹۹/۶/۶
هنوز امثال ویلموس و شفر و ..همه این خارجی های که بیت المال را تاراج کردند برای مسئولین در عبرت نشده؟
ناشناس۱۵۷۷۲۷۱۲۲:۵۹:۱۰ ۱۳۹۹/۶/۶
عجب؟اگه اینطور باشه حق کاملا بامجیدی هست
امیر حسین سلطان/تهران۱۵۷۷۳۲۶۰۰:۲۵:۲۷ ۱۳۹۹/۶/۷
با همه علاقه و ارادتم به استقلال و احترامی که برای این باشگاه قائلم متاسفانه در این قضایا حق را کاملا به آقای فرهاد مجیدی می دهم و اتفاقا زمان اعلام استعفای ایشان را هم وقت مناسبی می دانم. امید که به نحو شایسته و واقعا در اندازه و قواره های قدمت و شان باشگاه استقلال نهایت دلجویی از این سرمربی جوان و دلسوز تیم فوتبال استقلال به عمل آورند، ان شاء الله.
ناشناس۱۵۷۷۴۰۷۰۸:۱۹:۱۵ ۱۳۹۹/۶/۷
فکر میکنم دیگه کاملا به همه مخصوصا پرسپولیسی ها ثابت شد که چند ساله عمدا دارن استقلال رو اذیت میکنن .و سر چشمه این برنامه ها هم بعضا وزارت ورزش هست با دیکته کردن برنامه هاش به مدیرانی که منصوب میکنه
ناشناس۱۵۷۷۴۱۲۰۸:۴۴:۴۰ ۱۳۹۹/۶/۷
مديريت نگاه به بيرون باعث حذف مربي جوان،موفق وپر تلاش استقلال شد فرهاد مجيدي نشان داد كه استعداد درخشان مربي گري است ولي مديريت.. زده استقلال موجب حذف اين استعداد ونخبه از استقلال گرديد
ناشناس۱۵۷۷۶۰۳۱۲:۱۰:۰۳ ۱۳۹۹/۶/۷
زدي تو دهن مدعيان غير ورزشي آفرين
ناشناس۱۵۷۷۶۵۸۱۳:۱۸:۵۹ ۱۳۹۹/۶/۷
متاسفانه مدیران ناشایستی داریم
ناشناس۱۵۷۷۶۶۸۱۳:۳۶:۳۹ ۱۳۹۹/۶/۷
باید قانونی وضع کرد که هرکه در فضای مجازی استعفا داد، بعد از 48 ساعت اگر آن را رسما به باشگاه تحویل نداد، بتوان همان اعلام مجازی را رسمی دانست تا اقدام حقوقی میسر گردد. در این صورت، زرنگ بازی موقوف ِباَیّ نَحْو.
یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. «علی لندی» نوجوان قهرمان ایذه‌ای آسمانی شد

 2. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

 3. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

 4. شیوه عجیب و خطرناک جابجایی زائران اربعین با هواپیما باربری

 5. چرا رئیس جمهور به مجمع عمومی سازمان ملل نمی‌رود؟

 6. مجری فاکس نیوز رئیس جمهور کشورش را با خاک یکسان کرد

 7. چرا برکت نتوانست به وعده تولید ۵۰ میلیون دوز واکسن عمل کند؟ / حرکت در مسیر سخت «برکت»

 8. چرا توان هسته ای ایران را نمی توان تضعیف کرد؟

 9. شکار ناگهانی سگ توسط کروکدیل گرسنه

 10. سردرگمی سیستماتیک مردم

 11. عجیب اما واقعی! هذیان گویی بایدن در آنتن زنده

 12. واردات خودرو ، مفید یا مضر ؟ 

 13. عملیات نجات توسط یک روحانی در کوه

 14. کلیپی که اشک رییس جمهور را درآورد

 15. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

 16. به نام فقرا به کام اغنیا

 17. تقدیم لایحه دولت به مجلس، برای ساماندهی نیروهای شرکتی و قراردادی

 18. دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

 19. لایحه رتبه‌بندی معلمان مهرماه در مجلس شورای اسلامی تصویب خواهد شد

 20. دستگیری دعانویس میلیاردر در نیاوران

 21. فیلم| وداع با قهرمان دهه هشتادی/ «علی لندی» فهمیده دوران شد پیکر

 22. نیکزاد: لشکر آذری‌ها گوش به فرمان رهبر انقلاب هستند

 23. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

 24. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

 25. ستون فقرات توسعه اقتصادی کشور کجاست؟

ابر آروان

آخرین عناوین