روحانی: اگر ترامپ نبود، تولید نفت‌مان بیشتر بود/ برابر مردم شرمسار نیستیم/ طرح‌های بزرگی برای دولت آینده گذاشتیم

گروه سیاسی الف،   3990603081 ۶۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

رییس جمهوری با بیان اینکه در زمینه گاز و نفت در برابر مردم ایران شرمسار نیستیم و یادگار بزرگی را در صنعت و عرصه گاز برای دولت آینده گذاشتیم، گفت: اگر این خبیث در آمریکا روی کار نیامده بود و برجام روند خودش را طی کرده بود، الان به جای ۴۰۰ هزار بشکه در روز بیش از یک میلیون بشکه در اینجا تولید می‌داشتیم.

روحانی: اگر ترامپ نبود، تولید نفت‌مان بیشتر بود/ برابر مردم شرمسار نیستیم/ طرح‌های بزرگی برای دولت آینده گذاشتیم

به گزارش الف به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام‌و المسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در آیین بهره برداری از طرحهای ملی وزارت نفت، اظهار داشت: تولید نفت از منابع مشترک نفتی از ۷۰ هزار بشکه به ۴۰۰ هزار بشکه افزایش یافته است و همانطور که آقای استاندار گفتن اگر این خبیث در آمریکا روی کار نیامده بود، امروز تولید ما از این میادین، به بیش از یک میلیون بشکه می رسید

وی با بیان اینکه صنعت گاز با تولید انرژی پاک، یک صنعت زیربنایی و عامل توسعه کشور است، گفت: از تولید ۶۰۰ میلیون متر مکعب گاز امروز به نزدیک یک هزار میلیون متر مکعب رسیده ایم.

روحانی با اشاره به اینکه دولت اقدامات بزرگی در حوزه نفت و گاز کشور انجام داده است، اظهار داشت: با تلاش دولت یازدهم و دوازدهم یادگارهای ارزشمندی برای ملت ایران و دولت آینده گذاشته است و دولت‌های آینده می‌توانند از برکات آن بهره‌برداری کنند.

رئیس جمهور اضافه کرد: با اقدامات دولت یازدهم و دوازدهم توانسته‌ایم در بخش گاز خودکفا شده و از ۶۰۰ میلیون متر مکعب امروز به حدود هزار میلیون متر مکعب رسیده‌ایم و در فصل زمستان حدود ۸۰۰ میلیون متر مکعب گاز در اختیار خانه‌ها و مصارف کشور قرار می‌گیرد و این معادل ۵ میلیون بشکه نفت است و از این‌رو گاز اهمیت خاص و ویژه‌ای برای اداره کشور دارد.

روحانی با بیان اینکه دیروز مقام معظم رهبری اشاره داشتند که یادگارهایی از این دولت برای دولت آینده به جا بماند، اظهار داشت: دولت یادگارهای بزرگی در بخش گاز برای دولت آینده دارد و همه فازهای پارس جنوبی به جز یکی افتتاح شده است و همچنین در بنزین و گازوئیل هم خودکفا شده‌ایم و اینها همه ارمغانی است که این دولت برای ملت ایران و دولت های آینده به جا می‌گذارد.

رئیس جمهور گفت: امروز در زمینه نفت و گاز در برابر مردم ایران شرمنده نیستیم و می‌توان به مردم گفت که هم در نفت و گاز و هم در میادین مشترک کارهای بزرگی در این دولت انجام شده است.

روحانی با بیان اینکه تا پایان سال افتتاح‌های مهمی در حوزه‌های مختلف انجام خواهد شد، گفت: همانطور که در ایام شروع سال به مردم وعده داده‌ایم که امسال سال افتتاح خواهد بود تا پایان سال روند افتتاح‌ها، ادامه خواهد داشت و علیرغم فشار و تحریم‌هایی که با آن مواجه هستیم، شاهد تحول در تولید کشور خواهیم بود.

گفتنی است، در این مراسم که همزمان با هفته دولت برگزار شد، سه طرح بزرگ ملی با اعتبار حدود ۴.۷ میلیارد یورو در حوزه نفت  شد.

رئیس جمهور در ارتباط ویدئوکنفرانسی، طرح توسعه و بهسازی مرکز دیسپچینگ گاز و خطوط انتقال ششم و نهم سراسری گاز، فاز اول پتروشیمی بوشهر و نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۰۰ مگاواتی غرب کارون و خطوط انتقال و پست برق آن را افتتاح کرد.

خط لوله انتقال گاز ششم سراسری ظرفیت انتقال روزانه  ۱۱۰ میلیون مترمکعب گاز را از پارس جنوبی به استان‌های غرب کشور دارد.

این طرح کاملا با اتکا به توانمندی و نبوغ متخصصین و سازندگان داخلی به ثمر نشسته است و طول آن حدود ۱۲۰۰ کیلومتر است که گاز پارس جنوبی را با عبور از استانهای بوشهر، خوزستان، لرستان، ایلام و کرمانشاه به شهر دهگلان در استان کردستان منتقل می‌کند.

خط لوله ۱۲۵ کیلومتری انتقال گاز نهم سراسری با ظرفیت ۶۰ میلیون مترمکعب است که مبداء آن از ۳۲ کیلومتری غرب بهبان آغاز می‌شود و تا مرز بازرگان و شمال ماکو امتداد می یابد.

احداث این خطوط لوله علاوه بر پایداری در تامین گاز استانهای سردسیر کشور از مزیت صادراتی نیز برخوردار بوده و نقش مهمی در تبادلات انرژی با کشورهای منطقه دارد.

فاز اول پتروشیمی بوشهر نیز که با دستور رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید شامل واحد استحصال اتان، متانول، شیرین‌سازی گاز، تولید اکسیژن، تولید آب صنعتی و خوراک ۹.۶میلیون مترمکعب در روز برای پالایشگاه‌های پارس جنوبی است.

نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۰۰ مگاواتی غرب کارون نیز از ظرفیت تولید ۴۹۲مگاوات برق در روز به منظور تامین برق میادین غرب کارون شامل آزادگان شمالی و جنوبی، یاران شمالی و جنوبی است. برای این پروژه ۱۵۰ کیلومتر خط انتقال برق، ۵ پست فشار قوی و ایستگاه تقلیل فشار گاز نیروگاه نیز تاسیس شده است.

*** متن کامل سخنان رئیس جمهور به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن‌الرحیم
اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ وَ عَلَى الاَرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ

یاد و نام شهیدان انقلاب اسلامی و بویژه شهید رجایی و شهید باهنر را گرامی می‌داریم و امیدواریم در هفته دولت مسوولین محترم در سراسر کشور و استانها قادر باشند بخشی از خدماتی را که به ثمر رسانده‌اند به افکار عمومی عرضه کنند و در دید مردم عزیز و بزرگوارمان قرار دهند.

اولین نکته‌ای که می‌خواهم تاکید کنم اهمیت گاز در کشور ماست، نفت و گاز را با هم ذکر می‌کنیم و در کنار هم می‌بینیم صنعت گاز در واقع یک صنعت عظیم و بزرگی است که هم انژری پاک را برای ما تولید می‌کند و هم مایه توسعه کشور خواهد بود و هم یک صنعت زیربنایی است که یک صنعت بزرگتر و عظیمی مثل پتروشیمی را اداره و آماده می‌کند و هم باعث اتصال ایران با همسایگانش شده است.

امروز در همین غرب کشور ما هم گاز را به ترکیه و عراق صادر می‌کنیم و قادر هستیم گاز را به کشورهای شرقی هم صادر کنیم. خط لوله گاز را تا مرز پاکستان برده ایم و کار عظیم و بزرگی در دولت یازدهم و دوازدهم انجام گرفت.

الحمدالله امروز یک انرژی پاکی در اختیار همه خانواده‌ها قرار گرفت یک رقمی حدود ۱۷هزار روستا در دولت یازدهم و دوازدهم به شبکه گاز سراسری متصل شد و این شبکه گازی که ما در کشور ایران امروز شاهد آن هستیم، در دنیا بی نظیر است یعنی همه روستاها و همه شهرها تقریبا ۹۵ درصد از گاز استفاده می‌کنند، شهرها که تقریبا همه استفاده می‌کنند به استثنای شهرهای استان سیستان و بلوچستان که در دولت یازدهم گاز وارد این استان شده و ان شاءالله شهرهای این استان هم همه با خطوط انتقال گاز به نعمت گاز خواهند رسید و روستاها هم اکثر روستاها امروز از گاز استفاده می‌کنند و تقریبا تا پایان این دولت می‌شود گفت به همه روستاها به استثنای تعدادی که خیلی راههای دور و جمعیت کم دارند گازرسانی شده است.

خیلی مهم است که امروز اکثر نیروگاههای کشور به وسیله انرژی گاز فعالیت می‌کنند. یعنی خطوط برق هم در سایه گاز اداره می‌شود. انرژی حدود ۸۹ نیروگاه توسط گاز تامین می‌شود و این کار عظیم و بزرگی است. این همه پتروشیمی که امروز در سراسر کشور از نعمت گاز استفاده می‌کنند، امروز هم توسعه دیسپچینگ را برای خطوط ششم و نهم افتتاح کردیم.

بحمدالله سراسر کشور از عسلویه گرفته تا خوزستان و کردستان و تا آذربایجان شرقی و غربی همه جا تقریبا با یک مدیریت بسیار خوب در سراسر این مرز خط لوله گاز را می‌بینیم. گازی که امروز خودکفا شدیم. البته باید برای سالهای آینده در مصرف گاز مراقبت کنیم که خودکفا بمانیم. به هر حال از ۶۰۰ میلیون مترمکعب گاز، امروز به نزدیک هزار میلیون رسیدیم. یعنی یک میلیارد مترمکعب می‌توانیم در روز گاز تولید کنیم. در زمستان حدود ۸۰۰ میلیون مترمکعب گاز را در اختیار خانه‌ها و در اختیار مصارف کشور قرار می‌دهیم. ۸۰۰ میلیون مترمکعب گاز در زمستان یعنی معادل ۵ میلیون بشکه، یعنی در زمستان روزانه ۵ میلیون بشکه نفت را در واقع در اختیار مردم قرار می‌دهیم.

در شرایط عادی هم گازی که در اختیار مردم قرار می‌گیرد، روزانه تقریبا معادل ۲ میلیون بشکه نفت است و این کار عظیم و بزرگی است. امروز گاز یک اهمیت خاص و ویژه‌ای برای اداره کشور دارد. این کار عظیمی که در این دولت انجام گرفته است.

دیروز مقام معظم رهبری بر این نکته اشاره کردند که یک یادگارهایی از این دولت برای دولت آینده بماند و همین طور است؛ یادگار بزرگی را در صنعت و عرصه گاز برای دولت آینده گذاشتیم. تقریبا همه فازهایی که در پارس جنوبی بوده، جز یک فاز، همه آنها افتتاح و تمام شده و در گاز کاملا خودکفا شدیم. گازی که در زمستان نیاز به واردات داشتیم، امروز روی پای خودمان ایستادیم. در بنزین خودکفا شدیم، در گازوئیل خودکفا شدیم.

اینها همه ارمغان‌هایی است که این دولت برای ملت و دولت بعدی دارد. دولت بعدی وقتی شروع به کار می‌کند که از لحاظ گاز، بنزین و گازوئیل کاملا خودکفاست. دولت آینده وقتی کار خود را در سال آینده همین روزها و ایام آغاز می‌کند که تولید محصولات پتروشیمی دو برابر شده و از ۵۶ میلیون تن به ۱۰۰ میلیون تن رسیده است. از ۱۱ میلیارد دلار ارزش تولیدات پتروشیمی، به ۲۵ میلیارد رسیدیم. ۱۴ میلیارد اضافه شده است. اینها همه دستاوردهای عظیم و بزرگی است که برای ملت ایران است و دولت‌های آینده از این دستاوردها استفاده و بهره‌برداری می‌کنند.

بنابراین در این دو بخشی که امروز جزو افتتاح‌های ما بود یک پتروشیمی بسیار مهم و همچنین دیسپچینگ گاز که در واقع قلب انتقال گاز در سراسر کشور است. اینکه خداوند به ما توفیق داده و امروز بیستمین هفته افتتاح ها در سال ۹۹ است.

سال ۹۹ در ایام شروع سال به مردم قول دادیم، گفتیم ان شاءالله امسال سال افتتاح‌ها خواهد بود و از همان اول سال تصمیم گرفتیم که هر هفته یک افتتاح مهم یا افتتاح‌های مهم در هر هفته داشته باشیم و امروز می‌بینید افتتاحی که امروز انجام دادیم به ارزش نزدیک ۵ میلیارد است ۴.۷ میلیارد یورو است.

یعنی کار عظیم و بزرگی که در شرایط خاص در شرایط تحریم انجام شد و اینکه در زمینه گاز و نفت الحمدالله ما در برابر مردم ایران شرمسار نیستیم و می‌توانیم به مردم ایران بگوییم هم در گاز هم در نفت در میدان‌های مشترک کار عظیم و بزرگی را انجام دادیم، در میدان مشترک گازی‌مان در این ۷ سال تولید و استحصال گاز ما ۲.۵ برابر نسبت به سال ۹۲ شده است.

در زمینه میدان مشترک نفتی که امروز از آن بحث بود و نیروگاه را در آنجا افتتاح کردیم، آنجا هم حدود ۶ برابر شده است. از ۷۰  به ۴۰۰  رسیدیم و همانطور که آقای استاندار گفتند، اگر این خبیث در آمریکا روی کار نیامده بود و برجام روند خودش را طی کرده بود، الان به جای ۴۰۰ هزار بشکه در روز بیش از یک میلیون بشکه در اینجا تولید می‌داشتیم.

این کار عظیم و بزرگی که امروز در نفت و گاز شاهدیم و برنامه‌ریزی که انجام دادیم برای جهش سوم، یعنی ما جهش دوم را تا پایان این دولت در پتروشیمی انجام خواهیم داد و از ۱۱ میلیارد  به ۲۵ میلیارد می رسیم.

جهش سوم را هم از حالا داریم سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی می‌کنیم و جهش سوم چند سال بعد به ثمر می‌رسد که ارزش صادراتی ما را به ۳۷ میلیارد می‌رساند آن هم تا پایان این دولت ۸ میلیارد برای جهش سوم این دولت سرمایه‌گذاری خواهد کرد و ریل و زمینه را آماده می‌‌کند. نه تنها برای دولت سیزدهم بخشی از آن برای دولت چهاردهم یعنی برای دو دولت دیگر داریم برنامه‌ریزی می‌کنیم.

این نکته‌ای بود که مقام معظم رهبری هم بر آن تأکید کردند. نکته دیگری که دیروز مقام معظم رهبری تأکید کردند مسأله خام‌فروشی بود که ما جلوی خام‌فروشی را بگیریم.

در نفت خام اگر می‌خواهیم صادر کنیم و برویم به سمت فرآورده‌های نفتی که الحمدالله روز به روز در حال توسعه است، در زمینه گاز برویم دنبال پتروشیمی که امروز این کار در سراسر کشور انجام می‌گیرد. البته در زمینه همه معادن، این تحول باید رخ دهد. نباید سنگ معدنی و حتی سنگ ساختمانی ارزشمند کشور به صورت خام از کشور خارج شود و برود فلان کشور اروپایی و شرقی و ساخته و پرداخته شود و همان سنگ به داخل کشورمان برگردد.

این قابل قبول نیست یا اینکه این همه مصرفی که انجام می‌گیرد سنگ را از معدن برش می‌دهیم، بیرون می‌آوریم و دومرتبه در یک کارگاه دیگر برش می‌خورد، دو مرتبه سر ساختمان می‌آید و دو مرتبه سر ساختمان باید برش دهیم، برای داخل ساختمان یا بیرون ساختمان که نمای ساختمان را انجام دهیم، در حالی که باید از همان معدن برای ساختمان سفارش داده شود نه برای کارگاه سنگ‌بری.

معدن را نباید برای کارگاه‌های سنگ‌بری آماده کنیم، بلکه باید برای مصرف نهایی آماده کنیم و این کار در دنیا انجام می‌گیرد و چقدر جلوی اسراف گرفته می‌شود و امیدواریم در همه این زمینه‌ها قدم‌های خوبی برداشته شود.

در این هفته دولت، بحمدالله هر روز افتتاح‌های مهمی داریم. بخشی از خدمات را وزرای عزیز و معاونین برای مردم بیان می‌کنند و ان‌شاء الله تا پایان سال این افتتاح‌ها را خواهیم داشت و مردم علیرغم فشارها و تحریم‌هایی که امروز با آن مواجه هستیم، شاهد تحول در تولید کشور خواهند بود.

در پایان باز هم یاد می‌کنیم از شهید باهنر و شهید رجایی، این دو بزرگواری که جان عزیز خودشان را در راه انقلاب و مردم فدا کردند و خالصانه در انقلاب، چه قبل از پیروزی انقلاب و چه بعد از پیروزی انقلاب همواره برای پیروزی انقلاب، برای بقاء انقلاب و همچنین مدیریت در بخش‌های مختلف بعد از انقلاب تلاش کردند.

روح آنها شاد باشد و ما هم بتوانیم پیرو راه شهیدانمان باشیم ان‌شاء الله و در این ماه محرم الحرام که ماه مولای ما حضرت ابی عبدالله الحسین(ع) است بتوانیم پیرو و شیعه راه و مسیر آن بزرگوار باشیم.

ان‌شاء الله.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۵۷۳۲۹۰۱۲:۴۷:۳۲ ۱۳۹۹/۶/۳
ایکاش اصلا نفت و گاز نداشتیم که ..دولت به جای درآمد راحت و حیف و میل پول های باد آورده به دنبال شایسته سالاری و مدیریتی کارآمد بود. اگر درآمد های نفتی نداشتیم به جای سرشاخ شدن با قدرت های بزرگ به دنبال توسعه کشور خودمان بودیم چون.. همه ی بدبختی ما از نفت و گاز است.
ناشناس۱۵۷۳۲۹۳۱۲:۵۱:۰۲ ۱۳۹۹/۶/۳
ولی با هفت برابر شدن دلار و یک چهارم شدن قدرت خرید حقوق بگیران، حسابی 24 میلیون آدم را شرمنده کردی. یارانه 45 دلاری احمدی نژاد را هم 2 دلار شده.
ناشناس۱۵۷۳۵۱۳۱۵:۴۷:۵۲ ۱۳۹۹/۶/۳
خیلی جالب میگه میگه ناکارامدی و بی کفایتی ما تقصیر امریکاست
ناشناس۱۵۷۳۵۳۶۱۶:۰۹:۴۹ ۱۳۹۹/۶/۳
شرمسار نیستن ولی طلبکار از مردم هستند
ناشناس۱۵۷۳۵۶۶۱۶:۴۸:۰۲ ۱۳۹۹/۶/۳
احمدی‌نژاد کرونا ترامپ گردوغبار برف زلزله سیل .. .. _____ وقتی استیضاح به افتضاح کشیده میشه همین میشه که میبینیم
ناشناس۱۵۷۳۵۸۸۱۶:۵۹:۴۲ ۱۳۹۹/۶/۳
اینا از تحریم ها سود میبرن اگه تحریم نبود همه چی شفاف بود که اینا نمیتونستن ..
ناشناس۱۵۷۳۸۴۹۲۱:۲۷:۳۲ ۱۳۹۹/۶/۳
در اصل باید گفت اگر روحانی و دولت و اطرافیان این مسوولین نبودن ، وضع ما خیلی بهتر بود
ناشناس۱۵۷۳۵۲۴۱۵:۵۷:۱۳ ۱۳۹۹/۶/۳
بله از جیب مردم خرج ..ی .. را کلید زدی اسمشو گذاشتی برق رایگان شرمنده نباش اصلا
ناشناس۱۵۷۳۳۰۴۱۲:۵۸:۳۸ ۱۳۹۹/۶/۳
اگر امریکا نبود(چون ترامپ هم نبود کس دیگری انجام میداد) الان دنبال فروش نفت خام بودین واقتصاد را را همچنان معطل اصلاح ساختارها هرچند الان هم معطل می کنید ولی یک کمی به خودتان امدین
ناشناس۱۵۷۳۳۳۲۱۳:۱۹:۴۳ ۱۳۹۹/۶/۳
اگر شما برجام را سفت و سخت می بستید، هیچ وقت این خبیث ازش خارج نمی شد... آخه مکانیسم ماشه چیه که قبول کردید
ناشناس۱۵۷۳۶۴۵۱۷:۴۸:۲۶ ۱۳۹۹/۶/۳
واقعیت این است که شش قطع نامه شورای امنیت و فصل ۷ شورای امنیت با رأی مثبت چین و روسیه کار کسانی دیگر بود که خدا رحم کرد یوگسلاوی سابق و افغانستان و عراق و لیبی نشدیم که بعید نیست بعد از روحانی، این فاجعه را تکرار کنند بعضی.
ناشناس۱۵۷۳۸۵۸۲۱:۳۱:۴۸ ۱۳۹۹/۶/۳
دولتی که هفت ساله مملکت رو معطل بازیهای خودش کرده ، فکر میکنی میتونه کاری به نفع ایران انجام بده
ناشناس۱۵۷۳۳۳۵۱۳:۲۱:۴۰ ۱۳۹۹/۶/۳
مردم در برابرشما شرمسارند. شما چرا شرمسار باشید؟ شما بهترین رئیس جمهور دنیایید که کوچکترین خطایی در کارنامه ندارید و بخاطر خطای دیگران هم عذرخواهی می کنید و اصلا مغرور نیستید و ملت رو آدم حساب می کنید و اصلا محمود بود که صبح جمعه خبردار شد و..
ناشناس۱۵۷۳۳۳۹۱۳:۲۵:۲۹ ۱۳۹۹/۶/۳
اولا وابستگی به نفت باید کم می شد یک روز باید این اتفاق می افتاد دوما مردم شرمسار شما هستند که دیگر چیزی ندارند به دولت شما بدهند سوما ارث زیادی برای دولت بعد گذاشتید بیشترین مردم زیر خط فقر وضعیت بورس و گرانی اجناس و ....
ناشناس۱۵۷۳۵۷۰۱۶:۴۹:۰۵ ۱۳۹۹/۶/۳
تیتر صحیح نیست. روحانی نگفته شرمسار مردم نیست. گفته این دولت در «صنعت نفت و گاز» به گونه ای عمل کرده که شرمسار مردم نیست. (تمام فازهای باقیمانده پارس جنوبی غیر از یک فاز را افتتاح کرده، برداشت از میادین مشترک را افزایش داده، تولید گاز را از 600 میلیون مترمکعب به یک میلیون مترمکعب در روز رسانده و ..)
ناشناس۱۵۷۳۳۴۷۱۳:۳۲:۰۸ ۱۳۹۹/۶/۳
اگر ترامپ نبود اگر برجام نبود اگر صدام نبود اگر هوا گرم نبود اگر کرونا نبود .. اگر دروازه بان گل نمیخورد اگر فلانی مصدوم نبود اگر موشک .. اگر... اگر ... ظاهرا ناف ما ایرانیها را با اما و اگر بریده اند
ناشناس۱۵۷۳۳۴۸۱۳:۳۳:۳۷ ۱۳۹۹/۶/۳
روحانی : در مورد نفت و گاز در برابر مردم شرمنده نیستیم. والا ما مردم در قبال قیمت بنزین و روغن ماشین در برابر شما شرمنده ایم . ما را ببخشید. علی برکت الله.
ناشناس۱۵۷۳۸۵۹۲۱:۳۲:۲۰ ۱۳۹۹/۶/۳
در مورد نفت و گاز شرمنده نیست ، در مورد برادر و خواهرزاده ش چی ؟
ناشناس۱۵۷۳۳۵۱۱۳:۳۴:۳۲ ۱۳۹۹/۶/۳
اگه شرمسار بودی متعجب میشدیم
ناشناس۱۵۷۳۸۶۱۲۱:۳۲:۴۴ ۱۳۹۹/۶/۳
گاندو رو ببین تا بدونی اصل شرمندگی چیه
ناشناس۱۵۷۳۳۵۶۱۳:۳۵:۴۶ ۱۳۹۹/۶/۳
جناب روحانى لطفاً بفرماييد چرا در زمان تحريم ها در خصوص كارهاى دولت امريكا هيچ کاری نكرده و شما دائماً از دولت تعريف ميكنيد ولى در خصوص زندگى مردم و گرفتاريهاى كشور تحريمهاى امريكا باعث و بانى ميشوند ؟؟؟ با اينهمه دستاوردهاى حضرتعالى و كابينه چرا مردم روز به روز فقيرتر ميشوند؟
ناشناس۱۵۷۳۳۷۷۱۳:۵۰:۲۱ ۱۳۹۹/۶/۳
دولت روحانی به خاطر خدمت زیاد به مردم خودش را شرمنده کرده است
رضا۱۵۷۳۳۸۸۱۳:۵۸:۲۲ ۱۳۹۹/۶/۳
همان بهتر که ترامپ عامل توقف صادرات نفت شد تا جماعت تنبل بفهمند که یاباید کار کنند یا گرسنه بمانند اینطوری مملکت درست می شود.
ناشناس۱۵۷۳۸۲۲۲۱:۰۳:۰۲ ۱۳۹۹/۶/۳
مملکت با مدیریت صالح و عالم و توانا درست میشود،اگر آن نباشد کار مردم مثال لگد کردن گِل است.
ناشناس۱۵۷۳۸۴۸۲۱:۲۶:۵۰ ۱۳۹۹/۶/۳
امارات و قطره و عربستان گرسنه است یا ازرش پولش کم شده؟ # هر دینار نزدیک 4 دلار است# پایین تر ین کارمند وطنی در امارات با شش ماه حقوق سانتافه می خورد و پایین ترین کارمند ما با 400 ماه!!!
ناشناس۱۵۷۳۸۷۷۲۱:۴۸:۱۵ ۱۳۹۹/۶/۳
برادر همه چیز در قبضه ی دولت و.. است مردم چه طوری فعالیت کنیم؟
دلارام۱۵۷۳۳۹۰۱۳:۵۹:۱۱ ۱۳۹۹/۶/۳
اوباما در برابر احمدی نژاد وترامپ در برابر شما .احمدی نژاد هر شهری رفت به مردم بخشید وسهام شرکت های دولتی را به مردم داد .{سهام عدالت}.بنابراین نفت در زمان او بالاترین قیمت جهانی را پیدا کرد چون کریمانه سر سفره های مردم برد.اوبامای حالا به گفته شما مؤدب وباهوش دربرابررییس دولت قبل وترامپ دیوانه قاتل درزمان شما.آیاهمه اتفاقیست.یارانه ها را هدفمند کرد خون از دماغ کسی نیامد با طرح بنزین 3 هزارتومنی خودتون مقایسه کنیدهم هموطنانی را از دست دادیم هم آبروی ..یمان را نمیدونستم برای کدام گریه کنم 7 سال دولت قبلو کوبیدی یک سال اخر هم داری سر دولت بعد منت میگذاری . ای بابا علی برکت ..
علی۱۵۷۳۳۹۲۱۴:۰۲:۰۴ ۱۳۹۹/۶/۳
اینطور که آقای روحانی میگه مردم باید برابر روحانی شرمسار باشند
ناشناس۱۵۷۳۴۰۹۱۴:۲۲:۳۲ ۱۳۹۹/۶/۳
مشکل اینجاست که جناب روحانی نظام آمریکا را خبیث نمیداند بلکه فقط ترامپ را خبیث میداند
ناشناس۱۵۷۳۴۲۴۱۴:۳۳:۲۰ ۱۳۹۹/۶/۳
شما چرا شرمنده باشید ما شرمنده شما هستیم که دیگه جیبمون بیشتر از این کشش نداشت که خالی اش کنی البته شما قرضهای بزرگی رو برای دولت بعدی جا گذاشتین
ناشناس۱۵۷۳۴۳۲۱۴:۴۹:۱۵ ۱۳۹۹/۶/۳
خدا ..من یک بازنشسته هستم ودر این گرانی مسکن خونمو از دست دادم وقتی که خونمون فروختم تا اومدم خونه بخرم آنچنان گران شد که دیگه نتونستم خونه قبلی خودم هم بخرم زحمت یک عمر تلاشم به باد رفت خدا .. نگذره از این دولت..,..
ناشناس۱۵۷۳۴۳۵۱۴:۵۲:۰۹ ۱۳۹۹/۶/۳
من یک بازنشسته هستم ودر این گرانی مسکن خونمو فروختم تا اومدم خونه بخرم آنچنان گران شد که دیگه نتونستم خونه قبلی خودم هم بخرم زحمت یک عمر تلاشم به باد رفت
رضا۱۵۷۳۸۴۳۲۱:۲۴:۳۹ ۱۳۹۹/۶/۳
عزیز بی .. درایت بودی لابد از جماعتی بودی که می خواهند با پول فروش خانه در بورس تجارت کنند بلکه منت هاوس بخرند
ناشناس۱۵۷۳۸۹۵۲۲:۱۲:۴۲ ۱۳۹۹/۶/۳
مگر حالت بد بود که خونه ات را فروختی ؟
ناشناس۱۵۷۳۴۳۶۱۴:۵۲:۳۵ ۱۳۹۹/۶/۳
شرمنده که نیستید، بلکه طلب کار هم هستید
ناشناس۱۵۷۳۴۵۸۱۵:۰۵:۴۲ ۱۳۹۹/۶/۳
اصلا . نبایدم شرمسار باشید . دریایی از تدبیر و امید با شما داریم . خجالت ندید با این همه فروتنی .....
ناشناس۱۵۷۳۴۶۹۱۵:۱۱:۳۱ ۱۳۹۹/۶/۳
این ما مردم هستیم که شرمساریم چون هر کاری که میکنید نمیمیریم
ناشناس۱۵۷۳۵۰۵۱۵:۴۱:۲۹ ۱۳۹۹/۶/۳
معلومه که شرمسار نیستی , اگه شرمسار بودی گه تا حالا باید دق میکردی از شرمساری
ناشناس۱۵۷۳۵۰۹۱۵:۴۵:۲۶ ۱۳۹۹/۶/۳
تازه میخوایم گلابی امسال برجامو بچینیم. چه شرمی؟ دستت هم درد نکنه
معلم۱۵۷۳۵۱۱۱۵:۴۷:۰۱ ۱۳۹۹/۶/۳
اکثر مردم در یک اقتصاد وابسته به نفت معنی تحریم را نمی دانند.زمانی که درامد سرشار داشتیم باید به فکر امروز می بودیم.اقتصاد ایران بیمار است.
ناشناس۱۵۷۳۵۳۴۱۶:۰۸:۳۰ ۱۳۹۹/۶/۳
ما رعایای ایران زمین شرمنده حضرت اجل هستیم.
ناشناس۱۵۷۳۵۸۶۱۶:۵۸:۵۹ ۱۳۹۹/۶/۳
چگونه است خرابی فرهنگ مقصر امريكا است ناكار آمدي بي توجهي ، ندانم كاري اختلاس ، گرانقروشی ، و فساد ،خم شدن در سطل زباله همه مقصر امریکا است
ناشناس۱۵۷۳۵۹۶۱۷:۰۶:۵۹ ۱۳۹۹/۶/۳
آقای روحانی ، جنابعالی و دوستان و یاران تان همگی چند دهه است که جزو 《 طبقه خودی ها..,.. 》میباشید ، پس بدون شک و تردید هیچ دلیلی در دنیا وجود ندارد که شما را شرمنده مردم کند .
ناشناس۱۵۷۳۶۱۵۱۷:۲۲:۰۵ ۱۳۹۹/۶/۳
نمیدونم چی بگم هرچی بگم همش کمه
ناشناس۱۵۷۳۶۲۴۱۷:۲۵:۲۷ ۱۳۹۹/۶/۳
چه اعتماد به نفسى دارى شما
ناشناس۱۵۷۳۶۴۳۱۷:۴۷:۲۲ ۱۳۹۹/۶/۳
شما هر چقدر هم تولید کنید مردم بیچاره هیچ نفعی بهشون نمیرسه فقط اگه کمتر تولید بشه هزینه ..زادههاتون رو باید از مردم بیچاره بگیرید ..
ناشناس۱۵۷۳۶۵۳۱۷:۵۸:۰۳ ۱۳۹۹/۶/۳
مرد انست که در کشاکش دهر سنگ زیرین آسیا باشد.اگر ترامپ هم نبود همین وضعیت بود در چهار دوره گذشته که دلار چند برابر شد که ترامپ نبود
مظفری۱۵۷۳۶۸۴۱۸:۲۵:۴۵ ۱۳۹۹/۶/۳
متاسفانه فرش قرمز برای رقیب ترامپ میخوان پهن کنند. حتی یک بچه هم میفهمه که سیاست آمریکا به نفر نیست که این باشه یا اون. خدایا فهم سیاسی به بعضی سیاسیون ما عطا فرما.
علی 671۱۵۷۳۷۰۱۱۸:۴۴:۲۳ ۱۳۹۹/۶/۳
ای کاش یک ذره انصاف داشتی و ..برای خودت تنها نمی خواستی این همه برنامه که پزش را می دهی ریشه اش در زمان احمدی نژاد بنیانگذاری شدو با پیشرفت هایی تحویل شما گردید و شما کار نهایت دوساله را هفت سال به اتمام رسانیدید .این را که مردم خوب میفهمند و می دانند .بهتر است همه را برای خودتان تنها نخواهید و ذکر خیری هم از بنیانگذارانشان بکنید .شما نگویید مردم که خوب می فهمند .شما یک وعده سیب و گلابی و آب خوردن را نتوانستید به اجرا در آورید .انصاف هم خوب چیزی است .علی برکت ..
رضا۱۵۷۳۷۵۹۱۹:۴۸:۲۱ ۱۳۹۹/۶/۳
زمان احمدی نژاد با درآمد ۶۳۰ میلیارد دلار در اوج افزایش در آمد ارزی چرا به فکر حرکت به سوی اقتصاد مقاومتی و پایدار نبودیم.حال با نفت زیر ۴۰ دلار و تحریم حد اکثری چکار می توان کرد.
ناشناس۱۵۷۳۷۶۰۱۹:۴۸:۵۰ ۱۳۹۹/۶/۳
ما شرمنده دولت ایم . بخاطر ارزانی مسکن و کالا و اجناس . بالا رفتن ارزش پول ملی . مدیریت کرونا . ارزان شدن بنزین و هزار دلیل دیگر . تو رو خدا خجالت مان نده .
علی۱۵۷۳۷۷۸۲۰:۳۰:۴۶ ۱۳۹۹/۶/۳
توجه کنید. این رویه همیشه اصلاح .. (!!!) است.
باز نشسته۱۵۷۳۸۱۳۲۰:۵۴:۴۵ ۱۳۹۹/۶/۳
صبر بسیار بباید پدر پیر فلک را. که‌ دگر مادر گیتی چوتو فرزند بزاید شکر خدا چرا شرمنده ايران وایرانی فدای تو
ناشناس۱۵۷۳۸۳۸۲۱:۲۱:۰۸ ۱۳۹۹/۶/۳
شرمنده نیستی اگه یه فرد ژاپنی جای شمابود ۷سال پیش ..
ناشناس۱۵۷۳۸۸۸۲۲:۰۴:۵۳ ۱۳۹۹/۶/۳
بابا شما دیگه کی هستی ملتوشرمنده کردی
لیلی۱۵۷۳۹۰۲۲۲:۱۸:۵۸ ۱۳۹۹/۶/۳
خسته نباشید آقای روحانی. هشت سال اومدید گازکشی کردید دارید میرید، آفرین! هشت سال؟!
سید۱۵۷۳۹۰۵۲۲:۲۱:۰۴ ۱۳۹۹/۶/۳
شما که شرمنده نیستی ما در مقابل خانوادمون شرمنده ایم از بس خجالت کشیدیم ..
عارف۱۵۷۳۹۱۱۲۲:۲۵:۲۲ ۱۳۹۹/۶/۳
آقای حسن روحانی امام علی (ع) فرمودند : اگر ملتی دچار فساد وتباهی گردید ریشه آن را باید در حاکمان جستجو کرد
ناشناس۱۵۷۳۹۶۰۲۳:۱۸:۳۶ ۱۳۹۹/۶/۳
بله اگر ترامپ نبود تولید نفت ایران بیشتر بود، اگر خود شما نبودی که خیلی خیلی بیشتر بود.
یک بی گناه۱۵۷۳۹۷۲۲۳:۳۹:۰۷ ۱۳۹۹/۶/۳
جناب روحانی عزیز شما زحمت زیادی کشیدی برای کشور میدونم دیگه در توانت نبوده کشور در تحریم است و ایران عزیز دشمن زیاد دارد، خداوند پدر و مادرت رو بیامرزد الهی که هیچ وقت شرمنده نباشی برای من و گروهی که می شناسم واقعا زحمت کشیدی ما رو از سیاه چاله های که دولت احمدی نژاد انداخته بود نجات دادید، واقعا دمت گرم خسته نباشید (اجرکم عندالله)
یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. «روحانی بود، خیلی خوب بود»

  2. پرسش مهم افکار عمومی درباره سرعت گرفتن روند واکسیناسیون

  3. ذوالنوری: اصلاح‌طلبان برای کار جهادی به افغانستان بروند و نشان دهند به دردی می‌خورند

  4. توکلی خواستار برکناری استاندار جدید سیستان و بلوچستان شد

  5. آینده محتوم خودروسازی ایران

  6. ۵ میلیون تزریق و رتبه دوم واکسیناسیون در جهان/ نظر پزشکيان درباره تيم اقتصای دولت / رضایی از دبیری مجمع کنار می‌کشد؟

  7. روایت نشریه آمریکایی از وضعیت جدید مذاکرات وین

  8. برگ سبز خودرو و آغاز جدالی دوباره

  9. بالاخره "عنابستانی" از سرباز وظیفه‌شناس راهور رسماً عذرخواهی کرد!

  10. زوایای پنهان پرونده اکبر خرمدین/ وکیل پایه یک دادگستری: مادر بابک باید فی الفور آزاد شود!

  11. امید لبنانی ها باز هم ناامید می شود؟!

  12. درباره غائله های  لواسانی و خیابانی…

  13. توافق مجدد ایران با آژانس انرژی اتمی درباره دوربین‌های نظارتی/ کوچ قاضی‌زاده هاشمی از مجلس به دولت/ استقبال اصلاح‌طلبان از اقدامات اژه‌ای

  14. مدرس خیابانی در خصوص حقوق نجومی‌اش به مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان چه گفت؟

  15. سفر پرحاشیه آقای مدیرکل

  16. لانه جاسوسی آمریکا در لبنان بر ضد مقاومت

  17. پشت پرده سخنرانی سرکرده القاعده با لباس سنتی عربستان

  18. رئیسی: برخی دم از این می‌زنند که دوباره ‌محصولات کره‌ای وارد کشور شود/دیگر اجازه واردات نمی‌دهیم

  19. ما و پنجشیریان

  20. پایان خوش ماجرای عنابستانی و سرباز راهور!/ دفاع عباس عبدی از سیاست کلی ایران در قبال طالبان/ واکنش مهدی فضائلی به پرسش‌ها درباره واکسیناسیون

  21. چرا آمریکا در خلیج فارس یگان پهپادی مستقر کرده است

  22. قاضی زاده هاشمی:موضوع امروز استعفا نیست بلکه رفتن از سنگری به سنگر دیگر است

  23. مانع آزادسازی واردات خودرو کیست؟

  24. بارقه های امید در دل مردم

  25. روایت‌ها از حضور همسر مقام رهبری در مراسم خاکسپاری برادرش حقیقت ندارد

  ابر آروان

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های دیروز

   پربحث‌های هفته

   1. «روحانی بود، خیلی خوب بود»

   2. پرسش مهم افکار عمومی درباره سرعت گرفتن روند واکسیناسیون

   3. ذوالنوری: اصلاح‌طلبان برای کار جهادی به افغانستان بروند و نشان دهند به دردی می‌خورند

   4. توکلی خواستار برکناری استاندار جدید سیستان و بلوچستان شد

   5. ۵ میلیون تزریق و رتبه دوم واکسیناسیون در جهان/ نظر پزشکيان درباره تيم اقتصای دولت / رضایی از دبیری مجمع کنار می‌کشد؟

   6. روایت نشریه آمریکایی از وضعیت جدید مذاکرات وین

   7. درباره غائله های  لواسانی و خیابانی…

   8. توافق مجدد ایران با آژانس انرژی اتمی درباره دوربین‌های نظارتی/ کوچ قاضی‌زاده هاشمی از مجلس به دولت/ استقبال اصلاح‌طلبان از اقدامات اژه‌ای

   9. مدرس خیابانی در خصوص حقوق نجومی‌اش به مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان چه گفت؟

   10. سفر پرحاشیه آقای مدیرکل

   11. لانه جاسوسی آمریکا در لبنان بر ضد مقاومت

   12. رئیسی: برخی دم از این می‌زنند که دوباره ‌محصولات کره‌ای وارد کشور شود/دیگر اجازه واردات نمی‌دهیم

   13. ما و پنجشیریان

   14. پایان خوش ماجرای عنابستانی و سرباز راهور!/ دفاع عباس عبدی از سیاست کلی ایران در قبال طالبان/ واکنش مهدی فضائلی به پرسش‌ها درباره واکسیناسیون

   15. قاضی زاده هاشمی:موضوع امروز استعفا نیست بلکه رفتن از سنگری به سنگر دیگر است

   16. بارقه های امید در دل مردم

   17. روایت‌ها از حضور همسر مقام رهبری در مراسم خاکسپاری برادرش حقیقت ندارد

   18. حسین فریدون و هادی رضوی ماه‌هاست که در مرخصی هستند

   19. انتقاد علی مطهری از مصوبه برجامی مجلس

   20. واردات خودروی خارجی آزاد می شود

   21. بیانیه‌ مشترک ایران و آژانس: اجازه به بازرسان برای سرویس فنی تجهیزات نظارتی و جایگزینی کارت‌های حافظه

   22. نظرات برگزیده مخاطین الف: سفرهای رئیسی بدون عمل به وعده ها فایده ای ندارد/ تجربه برجام را دوباره تکرار نکنیم/ طالبان دقیقا چه تغییری کرده است؟

   23. حسین شریعتمداری: آژانس شتر مجنون است پیاده شوید

   24. پیام انتخاب علی باقری برای مذاکرات هسته‌ای/ دو حرف متفاوت ،داستان و سخنگو/  اما و اگرها درباره بازگشت لاریجانی به سیاست

   25. جمعه‌های جهادی/ بازدید های رئیس جمهور

   آخرین عناوین