عادی سازی روابط اعراب با رژیم صهیونیستی رسما کلید خورد / «توافق ننگین» امارات و اسرائیل برای عادی سازی

گروه جهان الف،   3990523148 ۷۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

دونالد ترامپ طی توئیتی در صحفه شخصی خود نوشت که نخست وزیر اسرائیل و ولی عهد ابوظبی بر سر عادی سازی کامل روابط توافق کردند.

عادی سازی روابط اعراب با رژیم صهیونیستی رسما کلید خورد / «توافق ننگین» امارات و اسرائیل برای عادی سازی

به گزارش تسنیم ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در توئیت خود اعلام کرد که توافق بین محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل برای عادی سازی کامل روابط صورت گرفته است.

ترامپ همچنین از یک توافق صلح تاریخی بین رژیم اسرائیل و امارات سخن گفت.

جزئیات توافق رژیم صهیونیستی با امارات

مقامات ارشد آمریکا، امارات و رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که توافقات لازم برای عادی‌سازی کامل روابط بین رژیم صهیونیستی و امارات صورت گرفته و ظرف چند هفته آینده هیئت‌هایی از امارات و رژیم صهیونیستی برای امضای توافقنامه‌های دوجانبه در خصوص سرمایه‌گذاری،‌ گردشگری، پروازهای مستقیم، امنیت، ارتباطات، فناوری، انرژی، سلامت، فرهنگ، محیط زیست، راه‌اندازی سفارتخانه و سایر مسائل با یکدیگر دیدار خواهند کرد.

در بیانیه مشترک آمریکا، امارات و رژیم صهیونیستی، در خصوص مهم‌ترین مفاد توافق عادی‌سازی روابط بین امارات و رژیم صهیونیستی که به‌زودی در کاخ سفید به امضای مقامات ارشد طرفین خواهد رسید، آمده است:

-در نتیجه این پیشرفت دیپلماتیک و به درخواست رئیس‌جمهور ترامپ، اسرائیل اعلام حاکمیت خود بر مناطق ذکر شده در طرح صلح ارائه شده از سوی رئیس‌جمهور ترامپ را به حالت تعلیق در خواهد آورد و از این پس تلاش‌هایش را بر توسعه روابط با سایر کشورها در جهان عرب و جهان اسلام متمرکز خواهد کرد.

- امارات متحده عربی و اسرائیل به‌ سرعت همکاری‌های خود در زمینه درمان و توسعه واکسنی برای ویروس کرونا را توسعه و شتاب خواهند بخشید.
- اسرائیل و امارات متحده عربی برای راه‌اندازی یک برنامه راهبردی به‌منظور توسعه همکاری‌های دیپلماتیک، تجاری و امنیتی، با آمریکا همراه خواهند شد و یک چشم‌انداز مشترک را در زمینه تعهد به ارتقای ثبات منطقه از طریق دیپلماسی، افزایش همکاری‌های اقتصادی و امنیتی دنبال خواهند کرد.

بیانیه کاخ سفید درباره این توافق

به گزارش الجزیره قطر، کاخ سفید نیز اعلام کرد که مسئولان اماراتی و رژیم اسرائیل در هفته‌های آینده برای امضای توافق با هم دیدار خواهند کرد.

بر اساس اعلام کاخ سفید، رژیم اسرائیل و امارات توافقنامه همکاری برای ساخت واکسنی برای ویروس کرونا امضا خواهند کرد.

کاخ سفید افزود: توافق بین اسرائیل و امارات شامل مسائل امنیتی و سرمایه گذاری و تبادل سفارتخانه‌ها و پروازهای مستقیم خواهد شد.

واکنش «مایک پامپئو» و مشاور امنیت ملی آمریکا

در پی انتشار بیانیه توافق امارات و رژیم صهیونیستی، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا در پیامی توئیتری از این توافق به عنوان «دستاوردی بزرگ و گامی چشمگیر برای دستیابی به صلح در خاورمیانه» یاد کرد.

همچنین «رابرت اوبرایان» مشاور امنیت ملی آمریکا اعلام کرد که کاخ سفید میزبان مراسم امضای رسمی توافقنامه عادی‌سازی روابط بین امارات و اسرائیل خواهد بود.

واکنش امارات به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی

در همین حال، ولیعهد ابوظبی نیز اعلام کرد که تماس بین او و ترامپ و نتانیاهو باعث توقف نقشه الحاق اراضی کرانه باختری به رژیم اسرائیل شده است.

سفیر امارات در آمریکا نیز در این باره گفت که توافق امارات و اسرائیل باعث حفظ راه حل دو دولت خواهد شد.

«انور قرقاش» وزیر مشاور در امور خارجه امارات نیز در این باره گفت که تلاش می‌کنیم تا تعلیق انضمام بخش‌هایی از کرانه باختری فرصتی جدید برای احیای روند صلح باشد.

بیانیه وزارت خارجه امارات

وزارت خارجه امارات اعلام کرد که دو هیئت اماراتی و اسرائیلی هفته آینده برای امضای توافقنامه دو جانبه دیدار خواهند کرد.

بر اساس اعلام وزارت خارجه امارات توافق نامه در زمینه انرژی، گردشگری، پروازهای مستقیم، سرمایه گذاری، امنیت و ارتباطات خواهد بود.

واکنش بنیامین نتانیاهو و السیسی

بنیامین نتانیاهو نیز توافق با امارات را روزی تاریخی توصیف کرد.‎

«عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر همسو با رژیم صهیونیستی توافق بین اسرائیل و امارات و تعلیق طرح الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری را با ارزش قلمداد کرد.

«گابی اشکنازی» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در واکنش به این توافقنامه گفت: توافقنامه  عادی سازی روابط با امارات گذرگاهی برای توافق با کشورهای دیگر است.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی از تعویق اجرای نقشه الحاق بخش‌های دیگری از کرانه باختری رود اردن به این رژیم در مقابل عادی سازی روابط با امارات خبر دادند.

 شبکه تلویزیونی 12 رژیم صهیونیستی اعلام کرد: تل آویو با تعویق طرح الحاق در مقابل عادی سازی روابط با ابوظبی موافقت کرده است.

شبکه 12 رژیم صهیونیستی گزارش داد که «حاییم صبان» میلیاردر اسرائیلی- آمریکایی واسطه این توافق نامه بوده است.

جهاد اسلامی: عادی سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی تسلیم شدن محض ست

جنبش جهاد اسلامی فلسطین در واکنش به اعلامیه عادی سازی روابط بین امارات و اسرائیل اعلام کرد که عادی سازی روابط تسلیم شدن و کرنش است و واقعیت‌های درگیری را تغییر نخواهد داد بلکه خوی تروریستی اشغالگر را افزایش خواهد داد.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین همچنین این توافقنامه را به شدت تقبیح کرد.

«داوود شهاب» مسئول رسانه‌ای جنبش جهاد اسلامی فلسطین در واکنش به این توافق گفت که توافق بین امارات و رژیم اشغالگر قدس خروج از اجماع ملی و اصول امت اسلامی است.(لینک)

جنبش حماس: توافق امارات و اسرائیل جایزه مجانی برای تداوم اشغالگری صهیونیست‌هاست

جنبش حماس نیز در واکنش به توافقنامه امارات و رژِیم صهیونیستی تاکید کرد که این توافقنامه در خدمت مسئله فلسطین نیست و اشغالگران را به انکار بیشتر حقوق ملت فلسطین تشویق خواهد کرد.

فوزی برهوم سخنگوی حماس در گفتگو با شبکه خبری المیادین گفت این اعلامیه خطرناک یک جایزه مجانی به اشغالگران برای جنایت‌های آنها در حق ملت فلسطین است.

وی  افزود که این توافقنامه رژیم اشغالگر را تشویق خواهد کرد که جنایت های بیشتری در حق ملت فلسطین و مقدسات آن انجام دهد.

کمیته‌های مقاومت: این توافق توطئه علیه آرمان ملت فلسطین است

کمیته‌های مقاومت فلسطین در واکنش به توافق نامه امارات و رژیم صهیونیستی تاکید کرد که این توافقنامه میزان توطئه علیه ملت و آرمان ما را نشان می دهد.

کمیته‌های مقاومت فلسطین همچنین افزود که این توافقنامه به منزله یک خنجر زهر آلود به پهلوی امت اسلامی و تاریخ این امت است.

ابو مجاهد سخنگوی گروه‌های مقاومت فلسطین گفت که تنها ملت فلسطین است که می‌تواند مانع از طرح الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری شود.

وی افزود که توافق نامه امارات و اسرائیل یک خنجر ناجوانمردانه به ملت فلسطین است. ابو مجاهد تاکید کرد که هیچ فلسطینی به امارات مجوز ایفای نقش درباره مقابله با طرح الحاق کرانه باختری را نداده است.

واکنش سازمان آزادیبخش فلسطین

سازمان آزادی بخش فلسطین در واکنش به توافق امارات و اسرائیل اعلام کرد که اسرائیل از طریق گفت‌وگوهای سری یک جایزه از امارات دریافت کرد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۵۵۹۸۵۶۲۱:۵۰:۴۰ ۱۳۹۹/۵/۲۳
اختلافات ما با کشورهای عرب منطقه انها را به آغوش اسراییل انداخته.
ناشناس۱۵۵۹۹۴۶۰۰:۰۴:۴۲ ۱۳۹۹/۵/۲۴
اختلاف با اعراب یا اختلاف افکنی خارجی ها برای کشورهای منطقه؟ حالا چه وزنه اساسی هم با اسراییل رابطه برقرار کرده و یا در آینده هم عربستان که انگار تاریخ را به دو نیم بعد این اتفاق خواهند نوشت و اسراییل نفس راحت خواهد کشید!!
ناشناس۱۵۶۰۰۲۹۰۳:۰۲:۲۶ ۱۳۹۹/۵/۲۴
فکر نکنم اونایی که سفارت آتش زدند خارجی بودند
ناشناس۱۵۶۰۲۶۰۱۱:۰۷:۴۱ ۱۳۹۹/۵/۲۴
اول شما بگو ببینم که چرا اموال سفارت عربستان دو هفته قبل از ماجرای سفارت فروخته بودن؟ یک چیز دیگر حالا چه ربطی داشت به مسئله کلان و بزرگ تر ؟
ناشناس۱۵۶۰۴۰۸۱۳:۱۶:۲۱ ۱۳۹۹/۵/۲۴
ما مشکلی با اعراب نداریم.ولی اعراب یه مشکل اساسی با ما دارن بعضیشون.همه هم می دونیم که تا می شنون اسمش را می ترسن.و تا میاد اسم قشنگش می لرزن.وسرنوشت اسلام این است که باید تا زنده اند از اسمش بترسند و موقع مرگ هم زیارت اش کنند وبلرزند.
ناشناس۱۵۶۰۴۰۶۱۳:۱۵:۴۳ ۱۳۹۹/۵/۲۴
امارات از همان‌اول گرایش داشت اما مخفی میکرد
ناشناس۱۵۵۹۹۵۴۰۰:۰۷:۴۹ ۱۳۹۹/۵/۲۴
بهتر است بگویی از ترس این که حاکمانشان به زیر کشانده نشود می روند دستورات را اجرایی می کنند
ناشناس۱۵۶۰۳۶۶۱۲:۳۴:۲۱ ۱۳۹۹/۵/۲۴
ما از ترس چی با چین قرارداد ..بستیم؟
ناشناس۱۵۶۰۷۱۷۱۸:۳۵:۴۷ ۱۳۹۹/۵/۲۴
70 سال رابطه نداشتن به زیر کشیده شدن؟
ناشناس۱۵۶۰۰۰۳۰۱:۴۳:۱۷ ۱۳۹۹/۵/۲۴
من فکر کنم برعکس باشه یعنی مشکل ما با اسرائیل باعث شده اسرائیل به دامن عربها پناه ببره! چون تا قبل از انقلاب دشمن اصلی اسرائیل عربها بودن که اسرائیل نهایتا 6 روزه از پس اونا بر می اومد اما حمایتهای ایران از فلسطین و عدم پیروزی اسرائیل در هیچکدوم از جنگهای 20 سال اخیرش باعث شده اسرائیل برای حفظ موجودیتش دنبال همپیمان باشه وگرنه اگر ایران نباشه اسرائیل دوباره دشمن اول و اصلی عربها خواهد شد.
ناشناس۱۵۶۰۲۰۲۱۰:۲۰:۴۰ ۱۳۹۹/۵/۲۴
بی شرف ها به خاطر پول هویت را می فروشند هر چند امارات هویتش از این اسراییل هم کمتر است!
ناشناس۱۵۶۰۷۲۰۱۸:۳۷:۵۲ ۱۳۹۹/۵/۲۴
شما برو نقشه اسرائیل در سال 1357 و نقشه اسرائیل در 1399 رو مطالعه کن بعد بگو اسرائیل از ایران می ترسه. تمام زمین های فلسطین رو تو این 40 سال اشغال کرده
ناشناس۱۵۶۰۰۶۸۰۵:۲۶:۰۱ ۱۳۹۹/۵/۲۴
عربستان و امارت به معنی واقعی کلمه “ اخی الصهیون” هستند
ناشناس۱۵۶۰۱۶۶۰۹:۴۸:۲۵ ۱۳۹۹/۵/۲۴
شما احیانا جزو منتقدان نمیشی اگه ایران هم گاو شیرده امریکا بشه؟
ناشناس۱۵۶۰۲۶۸۱۱:۱۶:۱۶ ۱۳۹۹/۵/۲۴
نه امریکا خوب است و اگر به نوامیس ما هم تجاوز کند!!
ناشناس۱۵۶۰۴۰۵۱۳:۱۳:۳۸ ۱۳۹۹/۵/۲۴
این چیز جدیدی نیست از خیلی وقت پیش اینها رفته اند زیر چتر اسرائیل و مهم هم نیست چونکه بادست خودشون خودشون را به نابودی میدهند.عددی نیستند وایران هم استرسی از این بابت نداره.به نظرم اسرائیل ارزش این همه توجه را نداره وخود حزب الله نسخه اش را می پیچه ما مسائل مهم تری داریم.آرمان انقلاب اسلامی منتظر اجرایی شدن گام دوم است و حرکت در جهت اعتلای مفاهیم انقلابی واسلامی در پهنه گیتی انشالله
ناشناس۱۵۵۹۸۶۵۲۲:۰۵:۰۱ ۱۳۹۹/۵/۲۳
وايران تنهاتر ازهميشه واصرار بر نابودي اسراييل
ناشناس۱۵۵۹۹۳۸۲۳:۵۸:۱۸ ۱۳۹۹/۵/۲۳
ایران طبق روایات خود کتاب مقدس اسراییلی ها اسراییل را نابود خواهد کرد به یاری خدا و این آخرین نفسهای صهیونیزم هست تمام این شیخک نشینها از اول بله قربان گوی آمریکا و اسراییل بودن و هستن فقط علنی نبوده وگرنه چرا اسراییل جرات کرده اینهمه فلسطینی بکشه و آواره کنه هرروز هم شهرک میسازه اگه این سران عربهای نوکر صفت نبودن که اینقدر وقیح و جری نمی شد اسراییل
ناشناس۱۵۶۰۲۲۱۱۰:۴۶:۲۴ ۱۳۹۹/۵/۲۴
کجای کتاب مقدس این را نوشته ? نشانی دقیق بدهید.
ناشناس۱۵۶۰۲۷۲۱۱:۱۷:۵۴ ۱۳۹۹/۵/۲۴
فقط یهود نمی گوید اسلام هم می گوید یا مسیحیت هم همین را می گوید
ناشناس۱۵۶۰۵۲۴۱۴:۴۵:۵۵ ۱۳۹۹/۵/۲۴
پاورقی صفحه 145
ناشناس۱۵۶۰۳۲۶۱۱:۵۰:۴۷ ۱۳۹۹/۵/۲۴
چی گیرمون میاد؟
ناشناس۱۵۶۰۸۷۹۲۲:۰۱:۵۴ ۱۳۹۹/۵/۲۴
ما باید طبق روایات خودمان عمل کنیم که آزادی فلسطین به وسیله لشکر امام زمان عج است .روایات در حدی است که کسی شک نمی کند.
ناشناس۱۵۵۹۹۴۰۲۳:۵۹:۴۲ ۱۳۹۹/۵/۲۳
یک جوری می فرمایید که انگار امارات ضد اسراییل بوده ! نخیر قربان
ناشناس۱۵۶۰۰۰۵۰۱:۴۶:۱۲ ۱۳۹۹/۵/۲۴
یعنی شما فکر میکردی تا حالا ایران با کمک امثال امارات دنبال نابودی اسرائیل بوده!؟!؟ سالهاست که این شیخک نشینها با هم رابطه دارن فقط الان دارن علنی میکنن.
ناشناس۱۵۶۰۱۶۲۰۹:۴۵:۰۵ ۱۳۹۹/۵/۲۴
ما این همه هزینه کردیم و هزینه دادیم و الان در این وضعیت هستیم اسرائیل نابود شده یا متحدان جدید پیدا می کنه ؟؟؟
ناشناس۱۵۶۰۲۶۳۱۱:۱۱:۰۵ ۱۳۹۹/۵/۲۴
متحدان جدید؟مگر قبلا متحد نبودن؟ آن وقت این ها چرا روز به روز به مرزهای اشغال شده خودشان عقب نشینی کردن و دیگر نمی توانند تجاوز کنند و خاک کشورهای دیگر را اشغال کنند؟ کی آنها را سرگرم مرزهای اشغال شده شان کرده ؟اول فکر بعد بحرف!
ناشناس۱۵۶۰۶۴۱۱۷:۰۸:۴۴ ۱۳۹۹/۵/۲۴
ما تو امارات هزینه نکردیم که نگران باشیم! ما تو لبنان و فلسطین و عراق و سوریه و یمن هزینه کردیم که خدا رو شکر یک به ده جواب داده!
ناشناس۱۵۵۹۸۷۷۲۲:۱۶:۵۲ ۱۳۹۹/۵/۲۳
اگر به صلح کمک کنه چه ایرادی داره .
ناشناس۱۵۵۹۹۲۰۲۳:۲۳:۱۱ ۱۳۹۹/۵/۲۳
ما هم باید در صلح باشیم با بقیه نه اینکه همه با هم روابط عادی داشته باشند و علیه ما باشند
ناشناس۱۵۵۹۹۶۲۰۰:۲۷:۰۷ ۱۳۹۹/۵/۲۴
به همین خیال باش که به صلح کمک می کنه
ناشناس۱۵۶۰۰۰۶۰۱:۴۹:۲۵ ۱۳۹۹/۵/۲۴
صلح فقط و فقط وقتی بوجود میاد که عدالت برقرار بشه. اگر قرار بود صلح با توافق دو نفر بوجود بیاد خیلی قبل از اینها یاسر عرفات و بعد از اون محمود عباس چندین پیمان صلح با اسرائیل امضا کردن اما هیچوقت صلح برقرار نشد!
ناشناس۱۵۶۰۰۶۹۰۵:۲۷:۵۴ ۱۳۹۹/۵/۲۴
شما عدالت تو کشور خودمون برقرارکن نمی خواد دنبال جای دیگه باشی شدیم کاسه داغ تر از آش
ناشناس۱۵۶۰۲۱۲۱۰:۳۱:۳۱ ۱۳۹۹/۵/۲۴
یاد صلح نامه های خودمان از اول انقلاب تا الان افتادم که با امریکا می بستیم ولی هر بار می زدن زیرش!
سیدرضا۱۵۵۹۸۷۸۲۲:۱۸:۵۴ ۱۳۹۹/۵/۲۳
با سلام جهان امروز نیازمند صلح است.
ناشناس۱۵۵۹۹۴۳۰۰:۰۱:۳۵ ۱۳۹۹/۵/۲۴
صلح؟ یا مجوز دادن به تجاوز گری ها؟ یعنی هنوز نفهمیدین؟
سیدرضا۱۵۶۰۱۲۹۰۸:۴۸:۴۱ ۱۳۹۹/۵/۲۴
شکی نیست که اسراییل اشغالگر است .ولیکن وقتی یاسرعرفات با آنهمه تجربه و پنجاه سال جنگ به این نتیجه رسیدآیافکر میکنی شما بهتر از ایشان صلاح فلسطین را تشخیص میدهید.
ناشناس۱۵۶۰۲۶۷۱۱:۱۴:۵۲ ۱۳۹۹/۵/۲۴
عرفات صلح کرد ولی چرا اسراییل ترورش کرد؟ چرا مناطق اشغال شده را پس ندادن؟ والان هم میخواهند به نام اسراییل بزنند؟
رضا۱۵۶۰۴۲۴۱۳:۲۶:۰۱ ۱۳۹۹/۵/۲۴
چه اشغالگری بابا تاریخ را خوب بخوانید فلسطینیان زمینهایشان را فروخته اند بعدا دبه کردن و زمین هایشان را پس میخواهند.حالا شما به این میگین اشغالگری
ناشناس۱۵۶۰۶۵۱۱۷:۱۷:۲۰ ۱۳۹۹/۵/۲۴
اولا که اسرائیل مگه چند سالش هست که 50 سال یاسر عرفات در حال جنگ با اون بوده!؟!؟ دوما اگر این حرف رو زمانی میزدی که یاسر عرفات شروع به مذاکره کرده بود شاید کسی جواب قانع کننده نداشت اما حالا که بعد سالها مذاکره معلوم شده اسرائیل به هیچکدام از قراردادها پایبند نیست مشخصه که یاسر عرفات مسیر اشتباهی رو انتخاب کرده. نمونه آخرش هم همین معامله قرن که باعث شد محمود عباس جانشین یاسر عرفات از تمام توافق نامه های امنیتی با اسرائیل خارج بشه.
ناشناس۱۵۶۰۶۸۰۱۷:۴۴:۰۳ ۱۳۹۹/۵/۲۴
روسیه هم اشغالگر است .
سعید۱۵۶۰۷۸۰۱۹:۵۴:۵۸ ۱۳۹۹/۵/۲۴
اعراب جنگیدن و شکست خوردن بهش میگن شکست نه اشغال همونطور که ما از آمریکا شکست اقتصادی خوردیم شکست شکست تمرین کن یاد بگیری اولین قدم پیشرفت قبول شکستهاست.
ناشناس۱۵۶۰۰۰۸۰۱:۵۱:۱۳ ۱۳۹۹/۵/۲۴
سریعترین و تنها راه رسیدن به صلح در غرب آسیا نابودی اسرائیله وگرنه ما هم کوتاه بیایم جنگ ادامه داره!!
ناشناس۱۵۶۰۰۷۰۰۵:۲۸:۴۹ ۱۳۹۹/۵/۲۴
ومنطقه خاورمیانه نیازمند شهید خالد اسلامبولی دیگری است
ناشناس۱۵۵۹۹۰۱۲۲:۵۸:۰۰ ۱۳۹۹/۵/۲۳
به ما چه ربطی داره
ناشناس۱۵۵۹۹۲۱۲۳:۲۳:۴۸ ۱۳۹۹/۵/۲۳
تنها شدیم !
ناشناس۱۵۶۰۰۰۹۰۱:۵۲:۳۰ ۱۳۹۹/۵/۲۴
خداییش فکر میکنی به ما ربطی نداره!!
ناشناس۱۵۶۰۱۷۰۰۹:۵۲:۰۹ ۱۳۹۹/۵/۲۴
دقیقا مطمئن هستم به ما ربط نداشته و نداره مثل قبل ..که به ما ربط نداشت
ناشناس۱۵۶۰۲۴۷۱۱:۰۱:۵۸ ۱۳۹۹/۵/۲۴
وقتی نمی دونی که سیاست کلی امریکا و اسراییل تجزیه کشورهای منطقه است به طور قاطع باید گفت چه قبل و چه الان در خواب هستی!
ناشناس۱۵۶۰۶۵۶۱۷:۲۲:۲۶ ۱۳۹۹/۵/۲۴
نمیدونم چرا منو یاد اونایی میندازی که فکر میکردن با برجام دلار هزار تومن میشه! شاید چون به اندازه همون آدمها ساده انگار هستی! شاید هم خودت یکی از اونها بودی!
ناشناس۱۵۶۰۰۱۱۰۱:۵۳:۵۲ ۱۳۹۹/۵/۲۴
ما با چین داریم قرارداد میبندیم اسرائیل هزارتا مانع داره ایجاد میکنه, به نظر شما چرا؟
علی۱۵۶۰۲۱۹۱۰:۴۲:۲۳ ۱۳۹۹/۵/۲۴
..، پیمان باچین یعنی از دست دادن تتمه استقلال واقتصاد.
ناشناس۱۵۶۰۶۰۳۱۶:۱۹:۱۰ ۱۳۹۹/۵/۲۴
تیرانایی شوخی نکن
ناشناس۱۵۶۰۶۳۷۱۶:۵۹:۳۶ ۱۳۹۹/۵/۲۴
یعنی اسرائیل نگران تتمه استقلال ما شده!؟!؟
ناشناس۱۵۵۹۹۰۷۲۳:۰۸:۰۲ ۱۳۹۹/۵/۲۳
راه به جایی نخواهند برد و آخرش نابود خواهد شد
ناشناس۱۵۵۹۹۵۲۰۰:۰۶:۲۶ ۱۳۹۹/۵/۲۴
بی غیرت های آدم فروش که مسلمانان غیر عرب غیرتشان از این مفت خورها بیشتر است
سید۱۵۵۹۹۷۴۰۰:۵۳:۰۵ ۱۳۹۹/۵/۲۴
رژیم صهیونیستی غده سرطانی است
ناشناس۱۵۵۹۹۸۳۰۱:۱۳:۱۹ ۱۳۹۹/۵/۲۴
اونا به فکر منافع مردم خودشون هستن
ناشناس۱۵۶۰۲۵۵۱۱:۰۴:۵۹ ۱۳۹۹/۵/۲۴
یا به فکر حاکمان خودشان که سقوط نکنند؟ مردمشان بر عکس فکر می کنند
ناشناس۱۵۵۹۹۹۶۰۱:۲۵:۳۷ ۱۳۹۹/۵/۲۴
دست خون آلود اسراییل رو ندیدن که فشردنش. فلسطینیهای محترم دیدین بالاخره نژاد عرب به دردتون نخورد.بچسبین به اسلام
ناشناس۱۵۵۹۹۹۹۰۱:۲۹:۰۵ ۱۳۹۹/۵/۲۴
مبارکه، دوستی زیباست
ناشناس۱۵۶۰۰۱۶۰۱:۵۸:۵۰ ۱۳۹۹/۵/۲۴
از این توافقات ننگین در آینده زیاد خواهیم دید!
ناشناس۱۵۶۰۱۷۷۰۹:۵۶:۴۲ ۱۳۹۹/۵/۲۴
عمان و عربستان هم توافق خواهند کرد
ناشناس۱۵۶۰۰۳۶۰۳:۲۱:۱۷ ۱۳۹۹/۵/۲۴
.. دشمنی اعراب با ایران چشمگیر است که میگوید جزایر سه گانه مال ماست که میگوید خلیج عربی که میگوید این مجوسها که هموطنان عرب ما را تحریک میکند
خشایار۱۵۶۰۰۷۷۰۵:۳۹:۲۶ ۱۳۹۹/۵/۲۴
زیاد دلخوش نباشید اسراییل با تمام کشورها از جمله چین روسیه آذربایجان عمان و..روابط دوستانه و نزدیکی دارد.
ناشناس۱۵۶۰۰۷۹۰۵:۵۴:۰۳ ۱۳۹۹/۵/۲۴
عربها و يهوديها پسر عمو هستند از زمان حضرت اسحاق و اسماعيل. اين دعواي خانوادگي شون هست. اين وسط ما آدم بده شديم!
ناشناس۱۵۶۰۳۳۶۱۲:۰۲:۰۲ ۱۳۹۹/۵/۲۴
چرا این حساسیت رو روی ترکها نداریم؟ جمهوری آذربایجان و ترکیه در همسایگی ما از دوستان اسرائیل هستند ولی ما فقط با اعراب درگیریم!
ناشناس۱۵۶۰۱۲۶۰۸:۴۷:۰۰ ۱۳۹۹/۵/۲۴
.. مشکل اعراب با اسرائیل داره حل میشه. براستی ما کاسه از آش داغ تریم؟؟؟
ناشناس۱۵۶۰۲۸۱۱۱:۲۲:۱۸ ۱۳۹۹/۵/۲۴
تاریخ را نمی خوانی رو هوا یک چیزی را می گویی همین می شود!! در ضمن این اعراب شما اعراب سوریه و لبنان و عراق و برخی کشورهای دیگر عرب نیستند؟ یا کشور غیر عرب مانند مالزی کاسه داغ تر از آش هستند؟یا امریکا جونت که برای اسراییل هر کاری می کند کاسه داغ تر از آش نیست؟و فقط ما کاسه داغ هستیم؟
سعید۱۵۶۰۱۳۵۰۹:۰۳:۰۱ ۱۳۹۹/۵/۲۴
تا ابد نمیشه خصومت داشت و جنگید. گاهی پیروزی از مسیر صلح میسر می‌شود.
التماس تفکر۱۵۶۰۱۴۲۰۹:۰۹:۱۲ ۱۳۹۹/۵/۲۴
قرارداد رو یک کشور دیگه با توجه به منافع کشور خودش بسته بعد ما میگوییم قرارداد ننگین؟؟؟!!! چرا همش فکر میکنیم تفکرات ما فقط صحیح هست و هر کشوری مثل مسوولین کشور ما فکر نمیکنن مزدور و دست نشانده هستن؟؟؟!!!!!
ناشناس۱۵۶۰۲۸۵۱۱:۲۵:۲۱ ۱۳۹۹/۵/۲۴
همان گونه مسلمان دیگر کشورها به این تفاهم برچسب خیانت زدن ولی تو آن را نمی بینی!! یا دخالت همین امارات در امور داخلی ایران را نمی بینی!
ناشناس۱۵۶۰۱۷۶۰۹:۵۶:۲۵ ۱۳۹۹/۵/۲۴
اکثر حکام بی غیرت عربی کاملا دست نشانده و سرسپرده امریکا و اسراییل هستند. آنها فقط برای حفظ ظاهر تا کنون چنین اقدامات ذلت باری را رو نمیکرده اند و گرنه از قبل همینگونه بوده اند.
ناشناس۱۵۶۰۱۷۸۰۹:۵۷:۳۷ ۱۳۹۹/۵/۲۴
آنها کشوری مستقلند و کاری که برای منافعشان می کنند به ما ربطی ندارد. یکی باید از ما بپرسد که دایه مهربانتر از مادر شده ایم ..برای عربها که خودشان دارند صلح می کنند.
ناشناس۱۵۶۰۲۹۰۱۱:۲۷:۴۱ ۱۳۹۹/۵/۲۴
هر وقت فهمیدی که مسئله فلسطین برای عرب ها نیست و برای کلیه مسلمانان است ویا حتی برای حقوق بشر که یک کشور با تجاوز گری کشور تاسیس می کند آن وقت است که حالیت می شود ولی چرا الان حالیت نمی شود چون با رسانه های ضد اسلامی خوش هستی!
ناشناس۱۵۶۰۲۸۹۱۱:۲۷:۰۱ ۱۳۹۹/۵/۲۴
تنها راه حل مشکلات منطقه صلح است ،ان شاالله به برقراری صلح در منطقه کمک کند.
یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. سنت‌شکنی رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری/ شکست سنگین احمدی‌نژاد/ برای وزارت کشور پرونده تشکیل شد

 2. اعلام نتایج انتخابات ۱۴۰۰ / تبریک رییس جمهور و رقبا به رییسی/ در حال بروز رسانی

 3. اعترافات مهم روزنامه‌نگار مشهور آمریکایی درباره ایران

 4. قاضی زاده هاشمی: به ۶ دلیل بقا در انتخابات را برگزیدم

 5. احمد توکلی: امروز، روز آشتی است/مفسدان چپاولگر باید از آمدن آیت‌الله رئیسی بترسند

 6. دهباشی:‌ اصلاح‌طلبان به آرای باطله هم باختند

 7. همتی به رئیسی تبریک گفت

 8. تبریک قالیباف به مردم ایران

 9. اتحاد ایرانیان؛ محور تحلیل رسانه‌های عرب‌زبان از انتخابات ایران

 10. کتک زدن زن ایرانی برای شرکت در انتخابات

 11. درخواست ستاد مردمی قاضی زاده هاشمی از مردم و جوانان

 12. محسن رضایی: حماسه حضور را به منتخب ملت، آیت‌الله رئیسی تبریک می‌گویم

 13. محمود احمدی‌نژاد روسیاه شد

 14. بوسه پیرزن تبریزی بر دست سرباز حوزه رای‌گیری

 15. خبر مهم برای بازنشستگان/ مجوز جدید برای استفاده از امکانات دستگاه‌ها

 16. آمار اولیه شمارش آراء انتخابات ریاست جمهوری/رئیسی با ۱۷ میلیون رای پیشتاز است

 17. سفیر انگلیس در تهران احضار شد

 18. پیروز بزرگ انتخابات ملت ایران است

 19. جهانگیری: حضور مردم در انتخابات نشانه احساس مسوولیت سیاسی به آینده است

 20. مهرعلیزاده پیروزی آیت‌الله رییسی را تبریک گفت

پربحث‌های هفته

 1. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

 2. تصویر نامه انصراف مهر علیزاده از نامزدی ریاست جمهوری

 3. ابر قهرمانی به نام دولت دوازدهم!

 4. متهم ردیف اول در سردی فضای انتخابات

 5. معمای اظهارات مصلحی را چه کسی باید حل کند؟!

 6. سنت‌شکنی رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری/ شکست سنگین احمدی‌نژاد/ برای وزارت کشور پرونده تشکیل شد

 7. دعوت خاتمی از اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات

 8. درباره یک تصمیم

 9. بیانیه سیدحسن خمینی در آستانه انتخابات ۱۴۰۰

 10. صحبت‌های جنجالی شیرزن ایرانی با خبرنگار خارجی/این کار شما انعکاس دموکراسی نیست

 11. محسن رضایی چگونگی پرداخت یارانه ۴۵۰ هزارتومانی را تشریح کرد

 12. استوری انتخاباتی محسن تنابنده

 13. اصلاحات؛ فشار به پایین و چانه زنی در بالا!

 14. اعلام نتایج انتخابات ۱۴۰۰ / تبریک رییس جمهور و رقبا به رییسی/ در حال بروز رسانی

 15. انصراف «زاکانی» از انتخابات ریاست جمهوری به نفع آیت‌الله رئیسی

 16. مهرعلیزاده از حضور در انتخابات انصراف داد

 17. مردی که پس از موشک‌های حزب‌الله آمد با موشک‌های غزه رفت!

 18. عقب‌نشینی مصلحی از ادعای جنجالی/ دیدگاه حسین شریعتمداری درباره عدم مشارکت در انتخابات/ پینگ‌پنگ لاریجانی و شورای نگهبان ادامه دارد/ روایت محمد قوچانی از جریان رقیب اصلاحات

 19. اعترافات مهم روزنامه‌نگار مشهور آمریکایی درباره ایران

 20. سعید جلیلی به نفع آیت‌الله رئیسی از انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد

 21. قاضی زاده هاشمی: به ۶ دلیل بقا در انتخابات را برگزیدم

 22. واکنش قاضی زاده هاشمی به بیانیه نمایندگان مجلس / باید ببینم برای کنار رفتن حجت شرعی دارم یا نه

 23. سفری به درون کاخ لاکچری ولیعهد عربستان + تصاویر

 24. واکنش امین توکلی به حمایت اهل تسنن از آیت الله رئیسی

 25. پاسخ تند فرید مدرسی به سعید حجاریان

ابر آروان

آخرین عناوین