توضیح دادستانی درباره آزادی زندانیان از زندان البرز

گروه اجتماعی الف،   3990522162

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز گفت: زندان‌های کرج به علت نداشتن فضای مناسب توانایی نگهداری آمار بالای زندانیان را ندارد، از این رو تمهیداتی اندیشیده ایم تا زندانیان پس از آزادی، تحت نظر باشند و شرایط ارتکا به جرم محدود شود.

به گزارش فارس، حسن مددی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز، امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه اموال مسروقه، در جمع خبرنگاران، گفت: حسب تصمیماتی که با هماهنگی دستگاه قضا و نیروی انتظامی گرفته شده است، تصمیم بر اجرای طرح‌های متعددی برای ارتقای امنیت اجتماعی مردم گرفته شده است که در راستای آن تشدید برخورد با سارقین و به ویژه زورگیران را خواهیم داشت.

وی ضمن اعلام آمادگی کامل دستگاه قضایی برای همکاری با نیروی انتظامی در تمامی زمینه‌ها جهت ایجاد امنیت و آرامش برای مردم ادامه داد: تعداد قابل توجهی اموال سرقتی کشف شده است که امیدواریم با هماهنگی ایجاد شده در کرج و تمام شهرستان‌ها با هماهنگی میان دادستان‌ها و پلیس شاهد ارتقای امنیت اجتماعی مردم باشیم.

وی اظهار کرد: اخیرا باندهایی از مناطق غرب و جنوب کشور در زمینه حمل و قاچاق اسلحه فعال شدند و در همین راستا دستورات لازم جهت تعقیب و دستگیری مجرمین صادر شده است.

مددی ضمن هشدار به مجرمین در راستای برخورد شدید با آن‌ها در زمینه به خطر انداختن امنیت اجتماعی مردم، تصریح کرد: اگر مجرمین بخواهند برای امنیت مردم خطرآفرین باشند، با آنها به شدت برخورد می‌کنیم و قاچاقچیان یه ویژه حاملان اسلحه بدانند که رهگیری و شناسایی شده و حتی اگر خارج از مرزهای کشور هم باشند با هماهنگی پلیس اینترپل دستگیر می‌شوند.

این مقام مسؤول اظهار کرد: موظف هستیم برای ایجاد امنیت در سطح جامعه تلاش کنیم، از این رو برنامه‌های این حوزه را با جدیت بیشتری دنبال خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه روند کاهش سرقت در البرز و به ویژه کرج نیازمند پیشرفت بیشتری است، و افزود: در آینده نزدیک امنیت جان و مال مردم به نحو بهتری تأمین می‌شود و امیدواریم که بتوانیم شهری ایمن و بدون از جرایم به ویژه جرایم خشن داشته باشیم.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز ادامه داد: وقتی زندانی با وثیقه آزاد می‌شود به این معنی نیست که به جرایم وی رسیدگی نمی‌شود و به محض اینکه حکم قطعی از سوی دادگاه اعلام شود  وثیقه اثری ندارد و قرارهای تامین در چارچوب قانون اعمال می‌شود.

وی ظرفیت زندان‌های کرج را محدود برشمرد و تصریح کرد: متاسفانه زندان‌های کرج به علت نداشتن فضای مناسب توانایی نگهداری آمار بالای زندانیان را ندارد.

وی در پایان افزود: پلیس با همکاری زندان‌ها تمهیداتی در نظر گرفته است تا اگر زندانیان آزاد شدند خود را بعد از مدتی به مراجع انتظامی معرفی کنند و تحت نظر پلیس باشند تا شرایط برای ارتکا به جرم سخت و ناممکن شود.

یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. ضرب و شتم مأمور نیروی انتظامی توسط نماینده مجلس + فیلم

 2. هیچ نماینده ای «خط ویژه» ندارد

 3. چند نکته درباره یک برنامه تلویزیونی

 4. خود «بهشتی» پنداری !

 5. بیانیه عنابستانی: سرباز با باتوم به شکم من کوبید/ سیلی زدن در کار نبود/ از حیثیت من دفاع شود

 6. درگیری لفظی خسرو معتضد و زیباکلام بر سر رضا شاه

 7. اولین واکنش عنابستانی به ماجرای حاشیه‌سازش با سرباز راهور

 8. احمد توکلی: مقصود ما این مقدس سازی‌های ویرانگر بود نه علامه مصباح! 

 9. عذرخواهی عنابستانی از مردم و سرباز وظیفه شناس

 10. ماکیاوللی؛ روحت شاد!

 11. نماینده مجلس: به مامور پلیس راهور سیلی نزدم

 12. لودر تخریب را به قزوین و اردبیل هم بفرستید

 13. گزارش رسانه اسرائیلی درباره نگرانی صهیونیست‌ها از پیشرفت علمی ایران

 14. مادر و دختری که در سن نوجوانی ازدواج کردند

 15. یارانه ۲۰میلیون نفر ۲برابر می‌شود/ به فاقدین خودرو ۱۵ لیتر بنزین مجانی می‌دهیم

 16. «شتر دیدی، ندیدی» رسانه های غربی

 17. قبض و بسط های برجامی و خطوط قرمز ایران

 18. تایید برخورد فیزیکی نماینده مجلس با سرباز راهور/ جهانگیری: روزهای خوشی در راه است!/ اخبار غیررسمی از حکم عیسی شریفی/ واکنش واعظی به سخنان حدادعادل/ چه کسانی از عارف حمایت می کنند؟

 19. تصور "مردم تحمل می‌کنند پس ادامه دهیم" غلط است

 20. ثروتمندان ناشناس، خطری برای زمامداران و روحانیون سرشناس!

 21. آخوندی: دلار از کانال ۳۰۰۰ تومان عبور می‌کرد، بدن روحانی به ارتعاش درمی‌آمد/ روحانی تضعیف برجام را کلید زد

 22. کلانتری: باید دست کسی مثل روحانی را بوسید

 23. توقیف نفتکش ایرانی توسط اندونزی

 24. جدال اصلاح‌طلبان درباره نامزد اجاره‌ای

 25. چه شد که از بروجردی به عنابستانی رسیدیم؟

آخرین عناوین