همایش شیرخوارگان حسینی در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود

گروه اجتماعی الف،   3990520012

نشست هم اندیشی پویش جهانی دعا برای رفع بلایا با محوریت "توسل به باب الحوائج حضرت علی اصغر (ع) "با حضور جمعی از فرهیختگان حوزه دین، عصر یکشنبه (۱۹ مردادماه) در حسینیه نورالبکاء برگزار شد.

به گزارش ایسنا، قرار است مراسم جهانی همایش شیرخوارگان حسینی (ع) امسال در اولین جمعه ماه محرم با حضور مادران و کودکان در ورزشگاه آزادی برگزار شود و در این مراسم علاوه بر دعا و توسل، برای رفع ویروس کرونا در کل جهان دعا کنند.

 در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی – خطیب موقت نماز جمعه تهران، حجت الاسلام والمسلمین اختری – دبیر بنیاد بین المللی عاشورا، حجت الاسلام والمسلمین میرلوحی – عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق (ع) و جمعی از نمایندگان بنیاد مهدویت حضور داشتند.

حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی – خطیب موقت نماز جمعه تهران- در این مراسم با بیان اینکه هیچ قدرت و حادثه‌ای نمی‌تواند نام امام حسین (ع) را محو کند و این تضمینی از سوی خداوند است، اظهار کرد: امام حسین (ع) با خداوند معامله کردند و تمام هستی خود را در راه خداوند فدا کردند که آخرین آن حضرت علی اصغر (ع) بود.

وی در ادامه با اشاره به این مطلب که گاهی یکسری جریانات بیرونی همچون حکومت‌های بنی امیه، بنی عباس در طول تاریخ و صهیونیست‌ها در جهان امروز با جریان عاشورا مقابله می‌کنند، گفت: این یک مبحثی است که همواره در طول تاریخ وجود داشته است اما امسال ما با ویروسی روبه رو هستیم که همگان را خانه نشین کرده است. یکی از خصلت‌های مومن این است که شعائر اجتماعی و دینی را حفظ کند. امسال حفظ بهداشت و رعایت پروتکل‌های بهداشتی یکی از شعائر دینی و اجتماعی محسوب می‌شود که باید به آن بیشتر از گذشته بپردازیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه افزود: با وجود این ویروس منحوس خوشبختانه امسال کارناوال‌های شادی در اعیاد مختلف و اطعام غدیر رخ داد اما باید بدانیم که همواره دشمن در هر حرکت ما به دنبال کارشکنی است. حضرت علی اصغر (ع) سند مظلومیت امام حسین(ع) است و ما باید امسال با استفاده از ابزار هنر، رسانه، فضای مجازی و هر آنچه که در دست داریم پرچم حضرت علی اصغر (ع) را بالاتر از همیشه نگه داریم.در روز عاشورا امام حسین (ع) به حضرت عباس (ع) ماموریت آب دادند. ایشان هم بدون هیچ کم و کاستی پذیرفتند.

صدیقی گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند وظیفه ما این است که هر آنچه که لازم است را برای حفظ جان مومنان رعایت کنیم. این یعنی در خط ولایت و امامت حرکت کردن.

داود منافی پور – دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) – در ادامه با ارائه عملکرد ۱۷ سال گذشته این مجمع خاطرنشان کرد: ابتدا این همایش یک مجلس روضه‌ای در مهدیه تهران بود. سال دوم به هشت جلسه، سال سوم به ۵۴ جلسه، در دو سال گذشته به ۲۰۰۰ جلسه و در سال قبل به ۶۰۰۰ جلسه رسیده است. ما به این باور داریم که در سال‌های آینده تعداد این جلسات به بیشتر از اینها هم خواهد رسید .

وی یادآور شد: همواره رسانه‌های معاند همچون بی بی سی درصدد این بودند که این جلسات را زیر سوال ببرند و بیش از ۱۱۲ فیلم کوتاه پنج دقیقه‌ای در این خصوص از سوی دشمنان ساخته شده است تا از این طریق جلسات را تضعیف کنند. ما از تمام مسئولان فرهنگی دعوت می‌کنیم که در این امر ما را یاری کنند. این را بدانیم که افضل عبادات تفکر است و چه خوب که در این عرصه با تفکر وارد شویم.

منافی پور تاکید کرد: پرداختن به این همایش زمینه ساز ظهور است. امسال در اولین جمعه ماه محرم (۳۱ مردادماه) این همایش با عنوان روز دعا و توسل برگزار می‌شود و بنا داریم این مجلس را به صورت بین المللی و با فهمی که همگان آن را بفهمند، برگزار کنیم. فراموش نکنیم که توسل به حضرت علی اصغر (ع) احیاکننده غدیر است. پیش بینی ما این است که این جلسات تا چند سال آینده به ۴۴ هزار جلسه می‌رسد. ما امسال این همایش را باعنوان فراخوان دعا و توسل برگزار خواهیم کرد.

حجت الاسلام والمسلمین اختری – دبیر بنیاد بین المللی عاشورا- در ادامه گفت: توجه و توسل به ائمه اطهار (ع) یکی از مسائلی است که علمای شیعه و سنی به آن پرداخته‌اند و این یک حقیقتی در سنت الهی است.

وی گفت: ما باید از ابزارهایی که در اختیار داریم در جهت جریان سازی عاشورا بهره ببریم چرا که عاشورا یک جریان انسان ساز است و هر یک از شهدای عاشورا جریانات خاص خود را دارند و از جمله آنها حضرت علی اصغر (ع) است. شهادت یک کودک بی گناه می‌تواند مسیر را روشن کند. خداوند در عاشورا از تمام سنین و نژادها بهره برده است تا این جریان سازی همواره در تاریخ رخ بدهد.

وی افزود: دشمن به خاطر قدرتی که تشیع دارد همواره در حال برنامه ریزی است که در مقابل این جریان بایستد و درصدد تحریف است. منبری‌هایی را تربیت می کنند که تضعیف بنیه دین و اعتقادی را ترویج بدهند تا عاشقان از این مسیر خارج شوند. ما باید با بهره‌گیری از عقلانیت و حکمت در این مسیر استوارتر از همیشه بایستیم و امسال که با ویروس منحوس کرونا روبه رو هستیم از راهکارهای جدیدی برای احیای رسالت دین و عاشورا بهره ببریم.

پورمرجان -نماینده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی- نیز در این نشست گفت: امام حسین (ع) رنگ خدایی گرفت و چون در مسیر خداوند حرکت کرد هرگز نور حضرت خاموش نمی‌شود بلکه هر روز فزونی می‌یابد. امروز اقتضائات دین بر این است که در بستری حرکت کنیم تا دشمنان نتوانند از آن سوءاستفاده کنند. فضای مجازی یک بستر مناسب و ارزشمند است که از طریق هنر و کارهای فرهنگی و هنری می‌توانیم فرهنگ عاشورا را بیشتر از گذشته ترویج بدهیم. به دلیل شیوع ویروس کرونا ما امسال نه در ماه رمضان و نه در ماه محرم اعزام مبلغ‌ها را نتوانستیم انجام بدهیم و بر همین اساس از فضای مجازی برای این امر بهره بردیم.

حجت‌الاسلام میرلوحی -عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق(ع)- نیز در خصوص برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی(ع) با اشاره به اینکه واقعه عاشورا یک استثنا در تاریخ است، اظهار کرد: قصه امام حسین(ع) دست خداست و هرکسی به این حلقه وصل امام حسین(ع) بپیوند راه را پیدا خواهد کرد.امام حسین(ع) یک استثنا است و در کربلا نیز حضرت علی اصغر(ع) هم یک استثنا است، این کودک شش‌ماهه را خداوند در کربلا قرار داد تا همه در زیر بیرق امام حسین(ع) قرار بگیرند.

عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق(ع) خاطرنشان کرد: در واقعه عاشورا وقتی امام حسین(ع) حضرت علی اصغر(ع) را به دست گرفت در سپاه دشمن هیاهو به پا شد، در همین لحظه بود که حرمله مامور شد تا آن شش ماهه را به شهادت برساند، اگر این اتفاق رخ نمی‌داد سپاه دشمن برعلیه عمر بن سعد شورش می‌کرد.

پربحث‌های دیروز

 1. جدول/ نرخ امروز طلا و سکه؛ دلار ترمز برید

 2. نیویورک تایمز: آمریکا نتوانست ایرانی ها را به زانو درآورد

 3. جهانگیری: فشار بر دولت جز افزایش مشکلات مردم دستاوردی ندارد/ دولت نمی‌تواند به تنهایی مسائل را حل کند

 4. رهگیری ناو هواپیمابر «نیمیتز» توسط پهپادهای نیروی دریایی سپاه

 5. رکورد حباب سکه زده شد/ دلیل افزایش قیمت طلا و سکه چیست؟

 6. بهترین تک تیرانداز دنیا با ۳۰۰۰ شلیک موفق

 7. چرا «سریال دل» به دل کسی ننشست؟

 8. دانشگاه یا آکواریوم ماهی‌های تزئینی؟!

 9. گوشت ارزان شد/ تخم‌مرغ به شانه ای ۵۰ هزار تومان می‌رسد؟

 10. علیزاده‌‌طباطبایی: میترا استاد با اسلحه نجفی کشته نشده است!

 11. روایت رئیس جمهور از حضور فرزندان رهبر معظم انقلاب در جنگ تحمیلی

 12. رزمایش مشترک ایران، روسیه و چین موسوم قفقاز ۲۰۲۰

 13. بخشی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید در یک نگاه + جدول

 14. یک ایده برای جلوگیری از افزایش کرونا؛ راه‌اندازی «گشت ارشاد کرونایی» در اصفهان

 15. پشت‌پرده واردات ۷۰۰ پورشه توسط پیرزن روستایی چیست؟ + فیلم

 16. جزئیات جلسه وزارت صنعت با تولیدکننده معروف ورشکسته

 17. بزرگترین سفره نذری حضرت رقیه(س)

 18. دل‌نوشته وزیر بهداشت خطاب به سردار سلیمانی

 19. حفظ تمامیت ارضی از حکومت قاجار تا امروز

 20. مشاور بایدن: اگر ایران به پایبندی کامل به برجام بازگردد ما هم به آن برمی‌گردیم

 21. آمار طلاق برای اولین بار کاهش یافت

 22. توقیف محموله ۱۰۰ هزار دلاری مدیرعامل استقلال

 23. همنوایی دوباره اروپا با آمریکا ضد تهران/ احضار سفیران ایران

 24. ناگفته‌های قالیباف از «روز شهادت حاج احمد کاظمی» و «مقاومت جانانه حاج قاسم در دمشق»

 25. ظریف؛ روسیه و چین نقش رهبری را در برابر قانون شکنی آمریکا ایفا کردند

پربحث‌های هفته

 1. جدول/ نرخ امروز طلا و سکه؛ دلار ترمز برید

 2. دعوا در ماجرای الزام قانونی حجاب بر سر چیست؟

 3. حمله با قمه به یک مغازه‌دار در تهران

 4. چند نکته درباره تحویل «دناپلاس» به نمایندگان مجلس

 5. محصولات مدیران‌خودرو ۶۳ تا ۱۷۰ میلیون تومان گران شد + قیمت‌ها

 6. ترامپ برای به نتیجه رسیدن تحریم‌ عجله ندارد/ هیچ دموکراتی به دستاورد او دست نمی‌زند

 7. نیویورک تایمز: آمریکا نتوانست ایرانی ها را به زانو درآورد

 8. اشکهای یک تولید کننده ایرانی/ به دادم برسید/ جز عدالت هیچ نمی‌خواهم

 9. «آیا واشنگتن کر است»؟!/ واکنش منفی جهانی به ادعای بازگشت تحریم های سازمان ملل/ روسیاهی دوباره برای کاخ سفید

 10. هشدار فرمانده سپاه به رئیس جمهور آمریکا: انتقام ما قطعی است/ اهل شرف و جوانمردی هستیم و سفیر زن را هدف قرار نمی‌دهیم

 11. نامه قرارگاه خاتم‌الانبیاء به رئیس جمهور درباره انتقال پایتخت

 12. چرا نمایندگان مجلس خودروی دناپلاس گرفته‌اند؟/ عضو هیئت رئیسه: به مردم حق می‌دهیم حساس باشند، اما چه باید ‌کرد

 13. گرانی خودرو تا کجا!؟

 14. انقلابی‌گری و دنا پلاس

 15. توکلی به نمایندگان: خودروهای ارزان تر را جایگزین خودروهای لوکس تحویلی کنید/ تصمیم مجلس در تامین خودرو اشتباه بود

 16. جهانگیری: فشار بر دولت جز افزایش مشکلات مردم دستاوردی ندارد/ دولت نمی‌تواند به تنهایی مسائل را حل کند

 17. نماینده مجلس: شاسی بلند می‌خواهم/ چرا باید به مردم توضیح دهیم!

 18. ماجرای تحویل خودروی «دناپلاس» به «نمایندگان مجلس» چیست؟

 19. بلاتکلیفی وزارت صمت/ روحانی وزیر جدید را معرفی می‌کند؟

 20. رهگیری ناو هواپیمابر «نیمیتز» توسط پهپادهای نیروی دریایی سپاه

 21. واکنش یک امام جمعه به خودروی دناپلاس نماینده مجلس

 22. رکورد حباب سکه زده شد/ دلیل افزایش قیمت طلا و سکه چیست؟

 23. آتش‌سوزی گسترده در شهر لبنیات میهن

 24. ضرب و شتم یک کارشناس در استودیویِ شبکه«من و تو» به جرم بیان نظر مخالف + فیلم

 25. بهترین تک تیرانداز دنیا با ۳۰۰۰ شلیک موفق

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

  آخرین عناوین