نظرات برگزیده مخاطبین الف: تهیه مسکن وظیفه نماینده است و تا این کار نشود درکی از زجر مردم ندارد/ وقتی از مردم مالیات می گیرید آنها تعیین می‌کنند صرف چه می‌شود/ کرونا را نباید سیاسی کرد

گروه سیاسی الف،   3990515155 ۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار

بینندگان «الف» هر روز با ارائه نظرات خود در تکمیل و تعمیق محتوای ارائه شده مشارکت می کنند. بسیاری از این نظرات گویای دقت و توجه مخاطبان و داوری عمومی آن ها نسبت به وقایع روز است. گزیده‌ای از نظرات مخاطبین «الف» را ذیل سه مطلب پر بحث هفته به انتخاب تحریریه «الف» بخوانید.

نظرات برگزیده مخاطبین الف: تهیه مسکن وظیفه نماینده است و تا این کار نشود درکی از زجر مردم ندارد/ وقتی از مردم مالیات می گیرید آنها تعیین می‌کنند صرف چه می‌شود/ کرونا را نباید سیاسی کرد

«خانه‌های خالی در محاصره مالیاتی/ سامانه ملی املاک را دریابید!» عنوان یکی از گزارش‌های پربحث الف در هفته گذشته بود. تعدادی از نظرات مخاطبین الف درباره این مطلب را می‌خوانید:

*دو روز دیگه از نفس کشیدن مردم هم مالیات میگیرید. فقط برای پر کردن جیب دولت

*در کشورهایی که مالیات سنگین از مردم می گیرند مردم تعیین میکنند مالیات صرف چه چیزی بشود!

*تا زمانی که خرید و فروش املاک در دست بنگاه ها باشد و سود آنها درصدی از معامله باشد هیچگاه توقع تعادل قیمتها را نداشته باشید اگر چندین برابر فعلی خانه خالی داشته باشیم اول مالیات دوم کوتاه کردن دست بنگاه ها و دلال ها باید سیستم بطور کامل تغییر کند .

*آقا چرا هیچکس نه نویسنده محترم و نه قانونگذار محترم و نه برخی از کارشناسان محترم موضوع را دقیق درک نکرده اند.بر اساس آمار بیش از 2 میلیون واحد مسکونی خالی وجود دارد لذا احتکار کلان واحدهای مسکونی مطرح باید باشد نه کسی که مثلا 2 تا خانه دارد بعضی بیش از 1000 واحد مسکونی را خالی گذاشته اند برای ضربه زدن به مردم. این محتکر است و مجرم است و شناسایی آن هم خصوصا برای ارگانهای اطلاعاتی و انتظامی بسیار ساده است و نیاز به این همه پیچیدگی ندارد. چطوری کسی که 100 تا خودرو را احتکار میکنه میشه پیداش کرد ولی کسی که 1000 واحد مسکونی را احتکار کرده نمیشه! ضمنا اگر کسی مجرم باشد ازش مالیات نمیگیرن بلکه مجازاتش میکنند. 

* هزاران نهاد دولتی معاف از مالیات هست فقط میخوان از خونه های 60 متری مردم مالیات دریافت کنند !

*مثلا یکی در باستی هیلز لواسان کاخ بخره! یک بنده خدا هم نزدیک دریاچه نمک قم هم نگذارن چادر بزنه!

*مسکن فقط وقتی ارزان میشه که دلار بیاد پایین با مالیات چیزی ارزون نمیشه

*{جواب نظر بالا}از کی تا حالا مسکن با دلار سنجیده می شود؟ در کشورهای دنیا در  یک سال مثلا استرالیا و یا انگلیس دلار در ان کشور بیش از 40 درصد بالا می رود و قیمت کالاها از جمله خانه  همان قیمت قبلی است.

*در کامنتهای بالا نگرانی محتکران مسکن به وضوح دیده میشه.دولت باید با قاطعیت و شدت تمام مالیات بر خانه های خالی رو اجرایی کنه تا دست زالوصفتان از این عرصه کوتاه بشه.البته کار دشواریه و چه بسا خیلی از افراد و .. .. در این بین متضرر بشن.

*در کشورهای پیشرفته هم مالیات میگیرند ولی مردم آن مالیات را به رضایت پرداخت میکنند چرا که در مقابل آن خدمات درمانی رایگان ، تحصیل رایگان ،خدمات شهری مناسب و انواع امکانات را دریافت میکنند. ولی در کشورما چی ؟؟؟؟؟؟؟

*پنجاه درصد از کسانی که مالیات نمیدن ارگانهاو سازمانهایی هستند که بودجه دولت رومیگیرن ویک ریال مالیات نمیدهند هرچی هم خانه خالی هست مربوط به بانکها هست که درتصرفشون هست.

*مقصر وضع موجود مسکن دولت و سیستم تورم زای کشور است که مردم را برای حفظ ارزش دارایی مجبور به خرید ملک، خودرو، ارز و .....مازاد بر نیاز میکند وحالا  مثل اینکه آنها مقصرند که باید جریمه بپردازند. ضمن اینکه مالیات بر ارزش افزوده سرمایه منطقی است اول بیایند عوارض های معوقه خودرو و شهری که شاید سالها افراد نپرداخته اند و مشخص هستند وصول کنند و بعد برای مشکل اجاره نرخ بگذارند و گرنه قوانین افراط گرایانه همیشه ضرر بیشتری دارند.

***

«آقای حدادیان زودتر تکذیب کنید!» عنوان یکی از یادداشت‌های پربحث الف در هفته گذشته بود. تعدادی از نظرات مخاطبین الف درباره این مطلب را می‌خوانید:

*انوقت من نمی دونم اقای حدادیان و طرفداران این تفکر چرا 24 ساعته به ترامپ و رئیس جمهور برزیل و طرفداران انها گیر می دهند.   خوب انها هم می گویند زندگی خودمان است. همه چیز باید هر چه زودتر عادی بشود. هر کس نگران است خانه بماند!

*عزاداری یک امر مستحب است  ولی اگر هزار نفر جایی جمع شوند و یک نفر مبتلا بشود و بمیرد همه آن 1000 نفر در قتل شریک و طبق ایه قرآن قاتل عذابش جاویدان است. و بهانه عزاداری برای امام حسین (ع) اصلا نمی تواند توجیه قتل افراد باشد. خود پیغمیر(ص) هم در سال صلح حدیبیه با آنکه برای حج واجب تا پشت دروازه شهر مکه آمده بودند  ولی بخاطر حفظ جان مسلمانان حج را رها کردند و به مدینه برگشتند تا طبق توافق با کفار مکه سال بعد به حج مشرف شوند.

*امام حسین هم راضی نیست جان ارادتمندانش بخطر افتد.

*برادر عزيز موضوع امام حسين نيست امام نيازي به اين امور ندارد ايشان شهيد شدند كه جهل از جامعه برود وخوارج پينه بر پيشاني تاريخ به خود بيايند.

*پیشنهاد می کنم آقای حدادیان چند روزی جهت خدمت رسانی در بیمارستان مسیح دانشوری یا مکان دیگری که بیماران کرونایی حضور دارند به امر خدمت رسانی به بیماران کرونایی بپردازند این امر از هر روضه خواندنی ثوابش بیشتر است .جانشان هم که اختیارش دست خودشان است

*کسی که کرونا میگیره فقط جان خودش به خطر نمی افته..  بلکه جان دیگران رو به خطر می اندازه... امام حسین شهید شد تا مردم بفهمند اگر با تباهی و فساد در جامعه ای مبارزه نشه دامنگیر همه جامعه میشه (همون استدلالی که پشت اصل امر به معروف و نهی از منکر هست) اما خیلی از ماها که خودمون رو پیرو حضرت میدونیم هنوز به این باور نرسیدیم که در یک جامعه بشری نمیشه گفت: "من اونجوری که میخوام رفتار میکنم و به دیگران کاری ندارم!" اگر کمی دقت کنید متوجه میشید این جماعت همون استدلال غلطی رو دارند میارند که به عنوان مثال خیلی بی حجابها دارند و میگن بدن خودمونه میخواهیم برهنه باشیم!

*عزاداری امام حسین یک امر مستحب است و نه واجب چطور است که برای تعطیلی امر واجبی همچون حج هیچکدام از این اقایان شاکی نشدند  ولی  از دین و امام حسین مایه می گذارند

*کاش این شجاعت و صراحت را هم در مورد ایام محرم و تاسوعا و عاشورا و راهپیمائی اربعین و..... را هم داشت و با قاطعیت اعلام می کرد که به خاطر سلامت مردم و جامعه برگزار نشود و دوپهلو صحبت نمی کرد و جناحی و سیاسی عمل نمی نمود. ای کاش مسئولین با مردم روراستر و شفاف عمل می کردند و اینقدر قضیه کرونا را سیاسی و شخصی و جناحی نمی کردند

*اختیار جانتان با خودتان ، ولی آقای مداح عزیز حتما به عزاداران محترم بفرمایین از بعد اجتماعی و حق الناس بودن پس از مراسم حتما تشریف ببرن قرنطینه ، خودم و خانواده ام اگه کرونا بگیریم مطمئن باشین از شما به آقا ابوالفضل شکایت میکنم .

*شاید کمتر کسی در ایران باشه که برای رسیدن محرم لحظه شماری نکنه.ولی به خدا امسال شرایط فرق میکنه.میشه در خانه ها نشست و عزاداری کرد.تجمعات خطرناکه.همه دنیا فدای خاک پای امام حسین.ولی امسال شرایط عادی نیست.به حج امسال نگاه کنید که فقط 10 هزار نفر اجازه انجام مناسک رو پیدا کردند اون هم فقط مردم عربستان بودن.هیچ کشوری حاجی اعزام نکرده.تعصبات رو بذارید کنار

***

«نمایندگانی که خانه سازمانی ۳۸۰ متری مجلس را از آنِ خود کردند!» عنوان یکی از گزارش‌های پربحث الف در هفته گذشته بود. تعدادی از نظرات مخاطبین الف درباره این مطلب را می‌خوانید:

*و این املاک نجومی نیست و نبوده؟ و فقط همون تخفیف دادن در فروش فلان املاک (املاک نجومی) نام گرفت ، بلکه بتوانند خطایی موازی با حقوقهای نجومی بسازند تا بگویند جناح مقابل هم آررره

*اگر به نمایندگان مجلس پولی بابت ایاب و ذهاب، اجاره منزل و دفتر کار داده نشود و حقوقشان به یک چهارم مقدار فعلی کاهش یابد، میتوان امیدوار بود که شاید درد مستأجران را اندکی درک کنند!  البته با این شرایط سختتر دیگر هیچوقت نماینده مجلس نمی شوند!

*وقتی قانونگذار خود قانون گریز باشد. سیر از گشنه خبر ندارد.

*خدایا چیزی هم مونده که غارت نشده باشه. همش رانت و سواستفاده از موقعیت

*کاش نمایندگان اینقدر که دغدغه مسکن خودشان را دارند دغدغه مسکن مردم عادی و کارگردان هم داشتند و پیگیری می کردند

*مگر از مجلس حقوق نمیگیرند ، چرا اصلا باید به آنها خانه داده شود . کدام شرکت برای استخدام کارکنانش به آنها خانه میدهد . تهیه مسکن وظیفه خود شخص نماینده است و تا این کار را نکند درکی از زجری که مردم برای تهیه مسکن میکشند را پیدا نمیکند.

*کاش نمایندگان اینقدر که دغدغه مسکن خودشان را دارند دغدغه مسکن مردم عادی و کارگردان هم داشتند و پیگیری می کردند

*راستی ماجرای خونه‌های ۲۵ متری چی شد؟ظاهرا ۱۵تا، ۱۵تا گذاشتن کنار هم دادند به نماینده‌ها. واقعا خجالت‌بار هست. البته از گلهایی که الان سالهاست نماینده‌ها چه در دوره‌های قبل وچه در این دوره، دارند به جمال مردم و مملکت میزنند از این بهتر هم انتظار نباید داشت.

*خانه سازمانی مگه 380 متر میشه؟ از روز اول معلوم بوده که قراره پس داده نشه وقتی 380 متری ساخته میشه. پس زیاد پیگیر نباشید. فعلا برق و گاز اون پیر زن حاشیه نشین باید قطع بشه

*به نطر میرسه نمایندگان برا خدمت نمیرن مجلس فقط برا غارت بیت المال میرن خدایی اگر حقوق نماینده ها هم مثل کارگرا یا کارمندان دولت بود و هیچ امتیازی نداشتن یک نفر هم برا مجلس کاندید نمیشد دوست دارم نظام این امتحان کنه ببینه چند نفر حاضرن خدمت کنن.

*خدا رحمت کنه پیرزنی که با لودر خانه اش را روی سرش خراب کردند و حالا میگویند که نماینده های سابق خانه هارو خالی نمیکنند

*متاسفم برای نظام که این چنین نمایندگانی دارند. و پیشیزی به ملت ارزش نمی دهند.   نمایندگان اگر خانه تان هزار متر باشد در نهایت باید در این دنیا پس بدهید و با دومتر کفن به زیر خاک می روید. مهم عاقبت انسان باید ختم به خیر باشد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۵۵۱۹۰۹۱۶:۳۶:۰۴ ۱۳۹۹/۵/۱۷
از نمایندگان مجلس یازدهم می خواهیم هرچه سریعتر طرح تحقیق و تفحص از بانک مرکزی را اجرایی کنند
ناشناس۱۵۵۱۹۱۲۱۶:۳۸:۰۳ ۱۳۹۹/۵/۱۷
جناب رییسی به قول خود وفا کنید و قانون از کجا اورده ای را که مادر تمامی مبارزات با فساد است را اجرایی کنید
ناشناس۱۵۵۱۹۳۲۱۶:۵۷:۲۱ ۱۳۹۹/۵/۱۷
حدادیان امسال مداحی اش رو ببره داخل بخش بستری بیماران کرونایی بیمارستان مسیح دانشوری
ناشناس۱۵۵۱۹۳۶۱۷:۰۱:۴۹ ۱۳۹۹/۵/۱۷
حدادیان اگه ۱ روز بره بیمارستان
ناشناس۱۵۵۲۰۴۸۲۰:۰۵:۲۱ ۱۳۹۹/۵/۱۷
کسانی که دو تا یا بیشتر خانه در شهر های مختلف دارند نیز باید به جز شهر سکونت واقعی مالیات پرداخت کنند.
ناشناس۱۵۵۲۱۶۰۲۲:۳۳:۰۱ ۱۳۹۹/۵/۱۷
تا دو تا خونه باید معاف باشه
ناشناس۱۵۵۲۴۱۴۱۰:۲۷:۵۵ ۱۳۹۹/۵/۱۸
تهیه مسکن وظیفه خود شخص نماینده است
ناشناس۱۵۵۲۴۶۷۱۱:۱۸:۴۷ ۱۳۹۹/۵/۱۸
نمایندگان مجلس دهم چرا خانه های سازمانی را تخلیه نمی کنند ؟!
ناشناس۱۵۵۲۴۶۸۱۱:۲۰:۰۴ ۱۳۹۹/۵/۱۸
ان شاءالله مراسم عزاداری حسینی امسال با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی با شکوهتر از سالهای قبل برگزار می شود.

پربحث‌های دیروز

 1. جدول/ نرخ امروز طلا و سکه؛ دلار ترمز برید

 2. نیویورک تایمز: آمریکا نتوانست ایرانی ها را به زانو درآورد

 3. جهانگیری: فشار بر دولت جز افزایش مشکلات مردم دستاوردی ندارد/ دولت نمی‌تواند به تنهایی مسائل را حل کند

 4. رهگیری ناو هواپیمابر «نیمیتز» توسط پهپادهای نیروی دریایی سپاه

 5. رکورد حباب سکه زده شد/ دلیل افزایش قیمت طلا و سکه چیست؟

 6. بهترین تک تیرانداز دنیا با ۳۰۰۰ شلیک موفق

 7. چرا «سریال دل» به دل کسی ننشست؟

 8. دانشگاه یا آکواریوم ماهی‌های تزئینی؟!

 9. گوشت ارزان شد/ تخم‌مرغ به شانه ای ۵۰ هزار تومان می‌رسد؟

 10. علیزاده‌‌طباطبایی: میترا استاد با اسلحه نجفی کشته نشده است!

 11. روایت رئیس جمهور از حضور فرزندان رهبر معظم انقلاب در جنگ تحمیلی

 12. رزمایش مشترک ایران، روسیه و چین موسوم قفقاز ۲۰۲۰

 13. بخشی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید در یک نگاه + جدول

 14. یک ایده برای جلوگیری از افزایش کرونا؛ راه‌اندازی «گشت ارشاد کرونایی» در اصفهان

 15. پشت‌پرده واردات ۷۰۰ پورشه توسط پیرزن روستایی چیست؟ + فیلم

 16. جزئیات جلسه وزارت صنعت با تولیدکننده معروف ورشکسته

 17. بزرگترین سفره نذری حضرت رقیه(س)

 18. دل‌نوشته وزیر بهداشت خطاب به سردار سلیمانی

 19. حفظ تمامیت ارضی از حکومت قاجار تا امروز

 20. مشاور بایدن: اگر ایران به پایبندی کامل به برجام بازگردد ما هم به آن برمی‌گردیم

 21. آمار طلاق برای اولین بار کاهش یافت

 22. توقیف محموله ۱۰۰ هزار دلاری مدیرعامل استقلال

 23. همنوایی دوباره اروپا با آمریکا ضد تهران/ احضار سفیران ایران

 24. ناگفته‌های قالیباف از «روز شهادت حاج احمد کاظمی» و «مقاومت جانانه حاج قاسم در دمشق»

 25. ظریف؛ روسیه و چین نقش رهبری را در برابر قانون شکنی آمریکا ایفا کردند

پربحث‌های هفته

 1. دعوا در ماجرای الزام قانونی حجاب بر سر چیست؟

 2. حمله با قمه به یک مغازه‌دار در تهران

 3. جدول/ نرخ امروز طلا و سکه؛ دلار ترمز برید

 4. چند نکته درباره تحویل «دناپلاس» به نمایندگان مجلس

 5. محصولات مدیران‌خودرو ۶۳ تا ۱۷۰ میلیون تومان گران شد + قیمت‌ها

 6. ترامپ برای به نتیجه رسیدن تحریم‌ عجله ندارد/ هیچ دموکراتی به دستاورد او دست نمی‌زند

 7. نیویورک تایمز: آمریکا نتوانست ایرانی ها را به زانو درآورد

 8. «آیا واشنگتن کر است»؟!/ واکنش منفی جهانی به ادعای بازگشت تحریم های سازمان ملل/ روسیاهی دوباره برای کاخ سفید

 9. هشدار فرمانده سپاه به رئیس جمهور آمریکا: انتقام ما قطعی است/ اهل شرف و جوانمردی هستیم و سفیر زن را هدف قرار نمی‌دهیم

 10. نامه قرارگاه خاتم‌الانبیاء به رئیس جمهور درباره انتقال پایتخت

 11. چرا نمایندگان مجلس خودروی دناپلاس گرفته‌اند؟/ عضو هیئت رئیسه: به مردم حق می‌دهیم حساس باشند، اما چه باید ‌کرد

 12. گرانی خودرو تا کجا!؟

 13. انقلابی‌گری و دنا پلاس

 14. توکلی به نمایندگان: خودروهای ارزان تر را جایگزین خودروهای لوکس تحویلی کنید/ تصمیم مجلس در تامین خودرو اشتباه بود

 15. جهانگیری: فشار بر دولت جز افزایش مشکلات مردم دستاوردی ندارد/ دولت نمی‌تواند به تنهایی مسائل را حل کند

 16. نماینده مجلس: شاسی بلند می‌خواهم/ چرا باید به مردم توضیح دهیم!

 17. ماجرای تحویل خودروی «دناپلاس» به «نمایندگان مجلس» چیست؟

 18. بلاتکلیفی وزارت صمت/ روحانی وزیر جدید را معرفی می‌کند؟

 19. رهگیری ناو هواپیمابر «نیمیتز» توسط پهپادهای نیروی دریایی سپاه

 20. واکنش یک امام جمعه به خودروی دناپلاس نماینده مجلس

 21. رکورد حباب سکه زده شد/ دلیل افزایش قیمت طلا و سکه چیست؟

 22. اشکهای یک تولید کننده ایرانی/ به دادم برسید/ جز عدالت هیچ نمی‌خواهم

 23. آتش‌سوزی گسترده در شهر لبنیات میهن

 24. ضرب و شتم یک کارشناس در استودیویِ شبکه«من و تو» به جرم بیان نظر مخالف + فیلم

 25. بهترین تک تیرانداز دنیا با ۳۰۰۰ شلیک موفق

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. دعوا در ماجرای الزام قانونی حجاب بر سر چیست؟

  2. چند نکته درباره تحویل «دناپلاس» به نمایندگان مجلس

  3. «آیا واشنگتن کر است»؟!/ واکنش منفی جهانی به ادعای بازگشت تحریم های سازمان ملل/ روسیاهی دوباره برای کاخ سفید

  4. هشدار فرمانده سپاه به رئیس جمهور آمریکا: انتقام ما قطعی است/ اهل شرف و جوانمردی هستیم و سفیر زن را هدف قرار نمی‌دهیم

  5. چرا نمایندگان مجلس خودروی دناپلاس گرفته‌اند؟/ عضو هیئت رئیسه: به مردم حق می‌دهیم حساس باشند، اما چه باید ‌کرد

  6. توکلی به نمایندگان: خودروهای ارزان تر را جایگزین خودروهای لوکس تحویلی کنید/ تصمیم مجلس در تامین خودرو اشتباه بود

  7. نماینده مجلس: شاسی بلند می‌خواهم/ چرا باید به مردم توضیح دهیم!

  8. بلاتکلیفی وزارت صمت/ روحانی وزیر جدید را معرفی می‌کند؟

  9. واکنش یک امام جمعه به خودروی دناپلاس نماینده مجلس

  10. ضرب و شتم یک کارشناس در استودیویِ شبکه«من و تو» به جرم بیان نظر مخالف + فیلم

  11. واکنش سخنگوی هیات رئیسه مجلس به تحویل خودروی دناپلاس: برخی نمایندگان خودروی مناسبی برای سرکشی ندارند

  12. پیروز جدال اخیر برجامی بین آمریکا و ایران

  13. نماینده مجلس از دریافت خودرو انصراف داد

  14. بخشی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید در یک نگاه + جدول

  15. ایزدی: واکنش صحیح به فعال‌شدن مکانیسم ماشه، خروج از NPT است/ خروج از برجام برای ما سودی ندارد

  16. افزایش نگران‌کننده مبتلایان به کرونا/حرکت زیرپوستی یار دیرین احمدی‌نژاد به سمت پاستور/لاریجانی ناطق‌ ۷۶ می‌شود؟/ روحانی: امروز آمریکا شکست خورد

  17. جزییات تازه از اقدام ایران برای پیش‌خرید واکسن کرونا/ روایت رفیق ۴۰ ساله از قاسم سلیمانی/ دلایل عجیب زیباکلام برای حمایت از بایدن/ احتمال حضور نزدیکان روحانی در انتخابات وجود دارد

  18. حسین شریعتمداری: دست‌مریزاد سردار سلامی

  19. قوی تر از سالهای دفاع مقدسیم

  20. رسوایی شبکه سلطنت‌طلب/ پاسخ ظریف به سوالی درباره قصاص نوید افکاری/ دلیل ادامه جنگ بعد از فتح خرمشهر به روایت سردار کوثری/ روحانی بعد از پایان ریاست جمهوری کجا می‌رود؟

  21. باید ابرقدرت شویم ؛ امپراتوری مستضعفین

  22. زنان می‌توانند کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ شوند؟

  23. ناگفته‌های قالیباف از «روز شهادت حاج احمد کاظمی» و «مقاومت جانانه حاج قاسم در دمشق»

  24. رهبر انقلاب: دفاع مقدس بخشی از هویت ملی ما است/ پذیرش قطعنامه از سوی امام (ره) مبتنی بر عقلانیت و تدبیر بود/ امسال زیارت اربعین را در منزل بخوانیم

  25. علت اصرار دولت به حضور یک طرفه در برجام چیست؟!

  آخرین عناوین