وقوع انفجار مهیب در بندر بیروت لبنان با صدها کشته و هزاران زخمی + فیلم | پیام همدردی کشورهای مسلمان با لبنان

گروه جهان الف،   3990514173 ۷۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

رسانه‌های لبنان از وقوع انفجار شدید در بندر شهر بیروت خبر دادند که بر اثر آن، صدها نفر کشته و چند هزار نفر زخمی شده‌اند.

وقوع انفجار مهیب در بندر بیروت لبنان با صدها کشته و هزاران زخمی + فیلم | پیام همدردی کشورهای مسلمان با لبنان

به گزارش الف به نقل از خبرگزاری ها، در همین حال بیمارستان های لبنان از مردم درخواست کردند که برای اهدای خون به مراکز بیمارستانی مراجعه کنند. مدیرکل گمرک لبنان اعلام کرد: ماده نیترات باعث وقوع انفجار در بندر بیروت شده است و سیلوهای غله کاملا در این انفجار تخریب شدند.

از سوی دیگر شبکه الجزیره قطر به نقل از «مروان عبود» استاندار بیروت گزارش داد : حجم خسارت های این انفجار بسیار زیاد است.

ایسنا نوشت: قاضی مروان عبود فوجی، استاندار بیروت به شبکه اسکای نیوز حادثه‌ بندر بیروت را با حادثه ژاپن در جریان جنگ جهانی دوم و حمله اتمی آمریکا به جزیره ناکازاکی و هیروشما مقایسه کرد و گفت، این انفجار مرا به یاد حادثه ژاپن می‌اندازد.

او تاکید کرد: تیم اطفای حریقی در ماموریت خاموش کردن حریق به محل اعزام شدند و این قبل از انفجار بود و اطلاعاتی از آنها نداریم.استاندار بیروت متاثر از صحنه‌های وحشتناکی که مشاهده کرده و میزان خساراتی که در پی انفجار بیروت به جا مانده بود، به گریه افتاد.

عبود به رسانه‌های لبنانی اظهار کرد: آنچه روی داده را قبلا در لبنان ندیده‌ام و اتفاق رخ داده شبیه حادثه هیروشیما و نازاکی ژاپن است.

او افزود: بیروت مصیبت دیده است و میزان ویرانی و خرابی زیاد است و اتفاق رخ داده بی‌سابقه است.

فارس نوشت؛ در حالی که شبکه «سی‌ان‌ان» آمریکا از انفجار در بندر بیروت خبر داده، شبکه الجزیره قطر گزارش داد که این انفجار در نزدیکی منزل سعد الحریری، نخست‌وزیر سابق لبنان روی داده است.

با این حال شبکه الجزیره دقایقی بعد به نقل از منابع لبنانی گزارش داد که اطلاعات اولیه نشان می دهد انفجار در یکی از انبارهای مواد منفجره و آتش‌زا واقع در بندر بیروت رخ داده است.

تصاویر و ویدیوهای منتشر شده از محل حادثه، حکایت از آن دارد که انفجار شدید بوده و ستونی از دود به ارتفاع زیاد در آسمان دیده می‌شود.

شبکه المیادین لبنان نیز با تأیید وقوع انفجار در بندر بیروت، گزارش داد که اطلاعات اولیه نشان می‌دهد، این انفجار تروریستی نیست. شبکه الجزیره خسارت‌های مالی وارد شده به محل انفجار و مناطق اطراف را سنگین دانسته است.

خبرگزاری رسمی لبنان نیز گزارش داد که بر اثر انفجار «ده‌ها» نفر مجروح شده و برای مداوا به بیمارستان‌های بیروت منتقل شده‌اند.

شبکه المیادین لبنان به نقل از خبرنگار اعزامی خود گزارش داد که محل انفجار مخزن بنزین بوده و به دلایل نامعلومی منفجر شده است.

شبکه «ام‌تی‌وی» لبنان نیز از قول خبرنگار خود در اطراف بندر نوشت که شدت انفجار باعث شده بخشی از انبار و سیلوی گندم در بندر بیروت که به محل حادثه نزدیک بوده؛ فرو بریزد.

«حمد حسن»، وزیر بهداشت لبنان گفت که دستور داده همه بیمارستان‌های بیروت برای پذیرش مصدومان این انفجار خود را آماده کرده و اقدامات لازم را سریعاً اتخاذ کنند.

بر اساس گزارش‌های خبری هر لحظه بر تعداد مصدومان انفجار مهیب بیروت افزوده می‌شود. شبکه المیادین تعداد این مصدومان را «صدها» نفر اعلام کرد.

شبکه الجزیره قطر به نقل از منابع امنیتی لبنان نوشت که انفجار بندر بیروت ناشی از منفجر شدن همزمان مقایر زیادی از مواد آتش‌زا مانند ترقه بوده و به گفته شاهدان عینی، ابتداء انفجار کوچکو سپس انفجار شدید رخ داده است.

رسانه‌های لبنان گزارش دادند که تعداد زیادی از نیروهای ارتش و امدادرسانی به محل حادثه اعزام شده‌اند. صلیب سرخ لبنان نیز شمار زیادی خودروی آمبولانس به بندر بیروت گسیل داشته و گفته است زخمی‌ها صدها نفر هستند که برخی سرپایی مداوا شده و آن‌هایی که جراحت عمیقی داشتند، به بیمارستان‌ها منتقل شده‌اند.

خسارت‌های وارد شده به بندر بیروت گسترده گزارش می‌شود. شبکه المیادین گزارش داد که آتش همچنان در محل انفجار مشتعل است.

سعد الحریری، که الجزیره مدعی شده بود، انفجار در نزدیکی منزل او رخ داده، دقایقی پیش برای بازدید و بررسی، به محل انفجار رفته است. تصاویر نشان می‌دهد یک کشتی که در نزدیکی محل حادثه بوده، در حال سوختن است.

شبکه «او‌تی‌وی» لبنان به نقل از منابع نزدیک به حزب‌الله ادعای برخی رسانه‌های لبنانی هم‌سو با صهیونیست‌ها مبنی بر اینکه علت انفجار حمله رژیم صهیونیستی به انبار تسلیحات بوده را رد کرد.

آنچه رسانه‌های لبنان بدان اشاره دارند، سکوت مرموز رسانه‌های رژیم صهیونیستی در باره این انفجار است.

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع بیمارستانی و امنیتی گزارش داد که حداقل ده نفر بر اثر انفجار سه‌شنبه بیروت کشته شده‌اند. «مارون عبود» استاندار بیروت نیز رسما شهر بیروت را «ویران‌شده» توصیف کرد. او انفجار امروز بیروت را انفجارهای هسته‌ای هیروشیما و ناکازاکی تشبیه کرده است.

اتصال برق علت احتمالی انفجار

شبکه العالم نیز به نقل از منابع لبنانی گزارش داد که علت انفجار اتصال برق بوده و آتش از کانتینر ترقه‌ها به کانتینر مواد نیترات سرایت کرده است.

سرلشکر «عباس ابراهیم»، مدیر کل اداره امنیت عمومی لبنان در پاسخ به رسانه‌ها گفت که علت انفجار احتمالا به دلیل مواد با قدرت انفجار بالا بوده باشد که پیشتر مصادره شده بود.

شبکه تلویزیونی «ال بی سی» می‌گوید مواد مورد نظر سرلشکر ابراهیم، ماه ها پیش از یک کشتی کشف و ضبط شده و قرار بود نابود شود.

او گفت که تا زمان پایان یافتن تحقیقات باید منتظر ماند و به محض پایان تحقیقات، گزارش آن را به صورت علنی و عمویم منتشر خواهد کرد.

بر اساس گزارش رسانه‌های لبنان، «نزار نجاریان» دبیر کل حزب الکتائب اللبنانیه  جزو زخمی‌ شده‌های انفجار بیروت بوده و گفته می‌شود حال او  «بسیار وخیم» است و به کما رفته است.

شبکه المیادین لبنان که در حال پخش زنده از محل حادثه است، به نقل از خبرنگار خود می‌گوید، صدها زخمی همچنان بر روی زمین هستند و نیاز سریع به کمک دارند. ارتش لبنان هم کشتی‌های اطفاء حریق را برای خاموش کردن آتش مشتعل در بدر بیروت به محل حادثه ارسال کرده است.

صدای انفجار در قبرس

خبرگزاری فرانسه گزارش داد که شد انفجار در بندر بیروت به‌قدر مهیب بوده است که ساکنان جزیره قبرس آن را شنیده‌اند.

شبکه المیادین به نقل از یک نیروی کادر «دفاع مدنی» گزارش داد مه ده‌ها نفر در انفجار بندر بیروت کشته شده‌اند.

خبرنگار شبکه الجدید لبنان می‌گوید، بیم از انفجار یکی کشتی دیگر در بندر بیروت باعث شده است که به خودروی سعد الحریری اجازه ورود به محل حادثه داده نشود.

عزای عمومی در لبنان

حسان دیاب، نخست‌وزیر لبنان، اعلام کرد که به دلیل انفجار و خسارت و تلفات زیاد آن فردا (چهارشنبه) عزای عمومی خواهد بود. میشل عون، رئیس جمهور لبنان نیز شورای عالی دفاع این کشور را به یک نشست اضطراری در کاخ بعبدا فرا خوانده است.

واکنش کاخ سفید به انفجار

کاخ ریاست جمهوری آمریکا نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که انفجار مهیب در بندر بیروت را به دقت رصد می‌کند. وزارت خارجه این کشور نیز از اتباع خود خواست از محل حادثه دور شوند.

تل‌آویو: کار ما نیست

رسانه‌های رژیم صهیونیستی به نقل از یک منبع سیاسی در فلسطین اشغالی گزارش دادند که «انفجار در بندر بیروت هیچ گونه ارتباطی به اسرائیل ندارد».

رئیس سازمان صلیب سرخ لبنان در پیام توییتری از همه نیروها و کادر این سازمان خواست هرچه سریعتر در مراکز خدمت خود حاضر شوند.

تعداد زیاد مجروحان عث شده است، حرکت و مرور خودرها در سطح شهر بیروت کاهش محسوسی داشته و تا کار امدادرسانی و نقل و انتقال مجروحان با سرعت انجام شود. بیمارستان‌های بیروت فراخوان اهدای خود داده و گفته کسانی که می‌توانند به مراکز دریافت خود مراجعه کنند.

وزیر کشور لبنان نیز علت مهیب بودن انفجار بندر بیروت را وجود مواد منفجره مصادره شده طی سال‌های گذشته دانست و گفت که انفجار این مواد، علت ویرانی بندر و بخش‌هایی از شهر بیروت است.

نزدیکی بندر بیروت به ادارات دولتی از جمله وزارت خارجه لبنان و اداره برق بیروت باعث تخریب بخش‌هایی از این ادارات شده است. گفته می‌شود رئیس اداره برق بیروت در این حادثه شدیداً زخمی شده است. تخریب اداره برق بیروت باعث شده است، برق بخش‌هایی از بیروت قطع شده و به تبع آن، کار امداد و نجات سخت شود.

انفجار 50 تن مواد منفجره

«بدری ضاهر»، مدیر کل اداره کمرگ لبنان نیز تأیید کرد که ۵۰ تن مواد نیترات در بندر بیروت منفجر شده است.

پیام تسلیت ظریف

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران نیز در پیامی توییتری کشته و زخمی شدن شمار زیادی شهروندان لبنان بر اثر انفجار را به مردم و دولت لبنان تسلیت گفت.

وی در پیام توئیتری خود به زبان عربی نوشت: «قلب‌های ما در این فاجعه بزرگ با ملت لبنان است. شهدا مورد رحمت قرار بگیرند و صبر و آرامش برای خانوده قربانیان و مجروحان نیز شفا یابند. سلام و درور خدا به این ملت غرورآفرین.

نزار نجاریان، دبیرکل حزب «الکتائب اللبنانیه» که جزو منتقل شدگان به بیمارستان بود، بر اثر جراحات وارده فوت کرد.

وزارت خارجه قزاقستان اعلام کرد که سفیر این کشور بر اثر انفجار مهیب بیروت زخمی شده و ساختمان سفارت نیز آسیب دیده است.

بیش از 70 کشته

سازمان صلیب سرخ لبنان در تازه ترین آمار خود اعلام کرد که دست‌کم ۷۰ نفر بر اثر انفجارهای امروز در بیروت کشته شده‌اند.

شدت انفجار به ساختمان و مقر نخست‌وزیری لبنان نیز آسیب جزئی وارد کرده و حسان دیاب با حضور در دفتر خود از نزدیک در جریان خسارت‌ها قرار گرفت.

ظرفیت بیمارستان‌های بیروت رو به اتمام است

وزارت بهداشت لبنان در بیانیه جدید اعلام کرد که ظرفیت بیمارستان‌های شهر بیروت برای پذیرش مجروحان انفجار پر شده و بیمارستان‌های حومه بیروت خود را برای پذیرش مجروحان آماده کنند.

رئیس بیمارستان «رزق» به عنوان مثال اعلام کرده است که این بیمارستان ۴۰۰ مصدوم را پذیرش کرده است.

۲۲۰۰ زخمی 

صلیب سرخ لبنان تعداد زخمی‌های را به بیش از ۲۲۰۰ نفر افزایش داد و اعلام کرد که این آمار در حال افزایش است.

پایگاه خبری «المستقبل» (وابسته به جریان المستقبل و سعد الحریری) گزارش داد که ۹۰ درصد انبار داروهای بیماری صعب العلاج در منطقه کانتینرهای بندر بیروت بر اثر انفجار تخریب شده و داروها نیز غیر قابل استفاده‌اند.

کاهش شمار کشته و افزایش شمار زخمی‌ها

وزارت بهداشت لبنان در آمار جدید خود اعلام کرد که تعداد کشته‌ها ۳۰  نفر است. پیشتر صلیب سرخ لبنان گفته بود کشته‌ها ۷۰ نفر است. وزارت بهداشت لبنان می‌گوید ۲۵۰۰ نفر تا این لحظه (لحظه تنظیم خبر) زخمی شده‌اند.

مقامات کشورهای زیادی طی تماس تلفنی با مقامات لبنان ضمن تسلیت به مردم و دولت این کشور، با بازماندگان قربانیان انفجار بیروت ابراز همدردی کرده‌اند.

زلزله ۴.۵ ریشتری

مرکز لرزه‌نگاری اردن می‌گوید در نتیجه انفجارهای امروز در بیروت زمین‌لرزه‌ای به قدرت ۴.۵ ریشتر ثبت کرده است.

دیاب: لبنان با فاجعه ملی مواجه است

حسان دیاب، نخست وزیر لبنان طی سخنرانی خود پس از وقوع حادثه انفجار مهیب بیروت، آن را «فاجعه ملی» دانست که با همه لبنانی‌ها با آن مواجه‌اند. او تاکید کرد که بدون مجازات عاملان این فاجعه از آن نخواهیم گذشت.

بیانیه حزب‌الله لبنان درباره انفجار مهیب بیروت

حزب‌الله لبنان بامداد چهارشنبه طی بیانیه‌ای با ابراز همدردی با خانواده شهدا و مجروحان از همه لبنانی‌ها و گروه‌های سیاسی خواست تا با همبستگی و یکپارچگی به عبور از این شرایط سخت کمک کنند.

وزیر بهداشت لبنان: قربانیان انفجار بیروت به 73 کشته رسید

وزیر بهداشت لبنان شامگاه سه‌شنبه اعلام کرد که قربانیان انفجار بیروت به 73 کشته و 3700 مجروح رسیده است.

پیام همدردی کشورهای مسلمان با لبنان

کشورهای مسلمان نیز پس از این حادثه در بیروت با صدور پیام هایی با مردم و دولت لبنان ابراز همدردی و آمادگی خود را برای کمک به این کشور اعلام کردند.

 تسلیت بشار اسد به رئیس ‌جمهور لبنان

رئیس جمهورسوریه طی پیامی به رئیس جمهور لبنان،‌ حادثه انفجار مهیب عصر روز سه‌شنبه در بیروت را تسلیت گفت.

عراق و اعلام آمادگی برای کمک به لبنان
برهم صالح رئیس جمهوری عراق در تماس تلفنی با میشل عون همتای لبنانی خود آمادگی کشورش را برای کمک به لبنان اعلام کرد. 
همچنین وزارت بهداشت عراق هم اعلام کرد که به دستور مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق تیم پزشکی و کمک های دارویی برای لبنان می فرستد. 
نخست وزیر عراق در همین حال طی تماس تلفنی با همتای لبنانی همبستگی عراق با لبنان را اعلام کرد و آمادگی بغداد را برای قرار گرفتن در کنار ملت لبنان در این مصیبت کنونی اعلام می کنم.

 اعلام آمادگی مصر برای ارسال کمک
وزارت خارجه مصر نیز اعلام کرد که قاهره به شدت نسبت به انفجار روی داده در لبنان ابراز نگرانی می کند و در حال بررسی نحوه کمک به کشور برادر لبنان در این شرایط حساس است.

در بیانیه این وزارتخانه تاکید شده است، مصر به دقت این رویداد را دنبال می کند و به منظور دریافت جزئیات حادثه در حال برقراری تماس های ضروری است.  
احمد طیب شیخ الازهر مصر به خانواده های قربانیان انفجار بندر بیروت تسلیت گفت.

در راستای ابراز همدردی با مردم لبنان نیز پرچم این کشور بر روی اهرام ثلاثه در مصر به عنوان یکی از آثار باستانی نقش بست.

اعلام آمادگی قطر برای ارسال کمک
شیخ تمیم بن حمد امیر قطر نیزدر تماس تلفنی با رییس جمهور لبنان آمادگی خود را برای ارائه تمامی امکانات قطر در اختیار لبنانی ها جهت کمک به آنها اعلام کرد.

تسلیت الجزایر
عبدالمجید تبون رئیس جمهوری الجزایر با صدور پیامی به ملت و دولت لبنان فاجعه انفجار بندر بیروت را تسلیت گفت.

پیام همبستگی تونس
قیس سعید رئیس جمهوری تونس نیز پیام تسلیت و همبستگی با لبنان برای میشل عون همتای لبنانی خود فرستاد.

ابراز همدردی اسماعیل هنیه
اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) طی تماس تلفنی با رئیس جمهوری لبنان، نخست وزیر و رئیس پارلمان این کشور مصیبت وارده را تسلیت گفت و افزود، ما مطمئن هستیم که لبنان با قدرت و همبستگی این مصیبت را پشت سر خواهد گذاشت.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز با ملت لبنان اعلام همدردی و همبستگی کرد.

 

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۵۴۸۹۴۵۲۲:۵۵:۰۱ ۱۳۹۹/۵/۱۴
کار کار امریکاس
ناشناس۱۵۴۹۱۷۰۰۶:۴۸:۴۴ ۱۳۹۹/۵/۱۵
کار ، کار پیمانکار بندر بیروت بوده
ناشناس۱۵۴۹۲۸۸۰۹:۱۸:۱۲ ۱۳۹۹/۵/۱۵
جان هزاران نفر انسان از بین رفته _____ استهزاء این حادثه نشان از رزالت دارد
ناشناس۱۵۴۹۳۰۴۰۹:۳۵:۳۰ ۱۳۹۹/۵/۱۵
مجید جان ! رذل صحیح است نه رزل
امیر حسین سلطان/تهران۱۵۴۹۵۸۳۱۲:۴۳:۲۰ ۱۳۹۹/۵/۱۵
تسلیت به خانواده های جانباختگان و همدردی با مصیبت دیدگان انفجار بیروت
ناشناس۱۵۴۹۷۵۳۱۵:۰۹:۱۰ ۱۳۹۹/۵/۱۵
. امسال سال فتح مبین جبهه اسلام علیه جبهه کفر است.
ناشناس۱۵۴۹۳۰۹۰۹:۳۸:۱۱ ۱۳۹۹/۵/۱۵
حالا شما خودشو ناراحت نکن . باید دید کشتن انسانها کار کی بوده
ناشناس۱۵۴۹۴۱۱۱۰:۳۸:۲۲ ۱۳۹۹/۵/۱۵
اول ایمنی بعد کار
تبریزی۱۵۴۹۴۷۱۱۱:۱۶:۳۰ ۱۳۹۹/۵/۱۵
هر کسی که تو جهان سوم می میره راحت می شه. تبصره 1: به شرطی که مقام مسئول و آقازاده نباشه.
ناشناس۱۵۴۹۳۱۸۰۹:۴۲:۲۴ ۱۳۹۹/۵/۱۵
برادر عزیزم ! ناشناس محترم !!! نه شما عربی و نه من عرب ! و نه اینجا عربستان و بیروت !!! نمیشه به زبان فارسی خودمون حرف بزنی ؟ استهزاء چیه ؟! قشنگ فارسی بگو : مسخره کردن
ناشناس۱۵۴۹۳۸۳۱۰:۲۵:۰۱ ۱۳۹۹/۵/۱۵
هزااااااااران نفر از بین رفتن ؟!!!! شوخی میکنی ؟!!!!
ناشناس۱۵۴۹۱۷۱۰۶:۴۹:۲۵ ۱۳۹۹/۵/۱۵
کار چین کمونیسته
ناشناس۱۵۴۹۲۸۶۰۹:۱۷:۱۶ ۱۳۹۹/۵/۱۵
بندر بیروت رو منفجر کرده تا ماهی هاشو ببره
ناشناس۱۵۴۹۱۸۰۰۷:۰۲:۵۳ ۱۳۹۹/۵/۱۵
پاداش عربستان فوت کرده ذهن ها را می خواهند درگیر کنند تا بن سلمان اوضاع را در دست گیرد
ناشناس۱۵۴۹۱۸۲۰۷:۰۵:۰۰ ۱۳۹۹/۵/۱۵
هر چه که هست برای مشغول کردن اذهان است و برنامه هایی دارند
ناشناس۱۵۴۹۱۹۲۰۷:۲۴:۰۵ ۱۳۹۹/۵/۱۵
قشنگ تابلوعه که کار کیه و سهل انگاری کیه
ناشناس۱۵۴۹۲۳۸۰۸:۲۳:۰۲ ۱۳۹۹/۵/۱۵
دشمن اونا ، همونجاس
ناشناس۱۵۴۹۲۶۰۰۸:۵۱:۴۹ ۱۳۹۹/۵/۱۵
فرماندار بیروت گفته : مردم بیروت رو ترک کنن . حادثه مشابه چرنوبیل است و امکان نقص نسل وجود دارد !
ناشناس۱۵۴۹۳۶۴۱۰:۰۸:۰۱ ۱۳۹۹/۵/۱۵
کار کار ایناست کار کار اوناست و.... از اساتید کارشناسان بزرگ تحلیل های سیاسی محترم درخواست دارم که بهتره بشینند و نگاه کنند تا مشخص بشه عامل انفجار چی بوده
ناشناس۱۵۴۸۹۴۶۲۲:۵۶:۱۷ ۱۳۹۹/۵/۱۴
آمریکا باید در این انفجار پاسخگوی خون به ناحق ریخته شده مردم لبنان باشه
ناشناس۱۵۴۹۲۴۰۰۸:۲۴:۰۲ ۱۳۹۹/۵/۱۵
عدم توانایی در کنترل تسلیحات و مواد منفجره زیر زمینی
ناشناس۱۵۴۸۹۴۹۲۲:۵۷:۱۴ ۱۳۹۹/۵/۱۴
سعد حریری زنده اس ؟
ناشناس۱۵۴۹۱۶۶۰۶:۴۴:۲۳ ۱۳۹۹/۵/۱۵
بنده خدا مثل باباش ترور نشه با انفجار علی برکت الله !
ناشناس۱۵۴۹۱۹۳۰۷:۲۴:۵۱ ۱۳۹۹/۵/۱۵
سعد حریری زنده است چون لبنان زنده است
ناشناس۱۵۴۸۹۵۰۲۲:۵۷:۵۲ ۱۳۹۹/۵/۱۴
شبیه انفجار چرنوبیل بود
ناشناس۱۵۴۹۱۶۷۰۶:۴۵:۱۹ ۱۳۹۹/۵/۱۵
وقتی تسلیحات باشه و جنبه نباشه و عُرضه نباشه ، میشه این
ناشناس۱۵۴۹۴۱۴۱۰:۴۰:۰۲ ۱۳۹۹/۵/۱۵
کی گفته تسلیحات بوده؟ نیترات آمونیوم کاربردهای زیادی داره مثلا در معادن
ناشناس۱۵۴۹۲۰۸۰۷:۴۴:۰۳ ۱۳۹۹/۵/۱۵
آخه اونا ۵۰ تن نیترات میخوان چی کار !!!؟!!!! والاه ، بلاه ، مهمات و تسلیحات امنیت نمی آره آرامش نمیاره . دنیای امروز ، دنیای مذاکره و مدارا است
ناشناس۱۵۴۹۳۸۱۱۰:۲۳:۱۴ ۱۳۹۹/۵/۱۵
دنیای مذاکره که اول مثل لیبی همه چیو ازت بگیرن و بعد قورتت بدن
ناشناس۱۵۴۹۸۸۶۱۷:۳۴:۲۰ ۱۳۹۹/۵/۱۵
اولا که 50 تن نبوده بلکه 2750 تن بوده دوما این مواد چند سال بوده که توی بندر بیروت توقیف شده بوده و اگر صاحبش اونایی که شما فکر میکنی بودن رسانه هایی که به شما یاد دادن بگی تسلیحات امنیت نمیاره تا حالا گوش فلک رو کر کرده بودن. ضمنا شنیده ها حاکی از اینه که این مواد از بندر بیروت که رئیسش از جریان مخالف حزب ا.. هست قرار بوده بره سوریه علیه بشار اسد استفاده بشه.
ناشناس۱۵۴۹۸۸۷۱۷:۳۷:۴۱ ۱۳۹۹/۵/۱۵
به نظرت بهتر نیست آدم توی هر حادثه ای قبل از اینکه دهنش رو باز کنه اول گوشهاش رو باز کنه بفهمه اصل داستان چیه بعد اظهار فضل کنه!؟!؟
ناشناس۱۵۴۹۲۴۴۰۸:۲۸:۲۵ ۱۳۹۹/۵/۱۵
شاید خودشون با موشک زدن خودشون رو
ناشناس۱۵۴۹۲۵۲۰۸:۳۶:۴۰ ۱۳۹۹/۵/۱۵
شبیه بمب اتمی هیروشیما بود 《 بیروتشیما 》
ناشناس۱۵۴۹۲۹۹۰۹:۳۰:۱۸ ۱۳۹۹/۵/۱۵
بیروت شیما
امید۱۵۵۰۸۵۴۱۵:۲۰:۱۵ ۱۳۹۹/۵/۱۶
یعنی شبیه هیروشیما و ناکازاکی نبود؟! آفرین بابا شما دیگه کی هستین!
ناشناس۱۵۴۸۹۵۴۲۳:۰۱:۴۳ ۱۳۹۹/۵/۱۴
کار داعشه
ناشناس۱۵۴۹۱۷۲۰۶:۵۰:۴۱ ۱۳۹۹/۵/۱۵
کار افکار داعشی است
ناشناس۱۵۴۸۹۵۶۲۳:۰۲:۳۱ ۱۳۹۹/۵/۱۴
پمپئو جوابگو باشد
ناشناس۱۵۴۸۹۶۱۲۳:۰۶:۵۰ ۱۳۹۹/۵/۱۴
مرگ بر آمریکا مرگ بر اینگیلیس مرگ بر منافقین و صدام مرگ بر اسرائیل
ناشناس۱۵۴۹۵۰۲۱۱:۴۱:۲۰ ۱۳۹۹/۵/۱۵
صدام که مرد !
ناشناس۱۵۴۹۶۱۲۱۳:۰۳:۵۸ ۱۳۹۹/۵/۱۵
صدام مُرد ..... كامنت بالايي ------ درسته ! ... صدام مرد ... به اسفل السافلين رفت ... به دَرَك من النار واصل شد !! .. اما اين بشر دو پا موجود عجيبي است ، ممكن است مقامش از فرشتگان بالاتر رود و يا زبانم لال از حيوان هم پست تر شود پس با اين حساب صداميان زيادند !! ... ممكن است بنده هم در خانه و براي زن وبچه هام يك صدام باشم !! اكبر آقا هم سوپري اگر بخواهد بدون علت و دليل هر ساعت اجناسش را گران تر كند ، او هم براي خودش البته يك صدام است !! ...محتكر از خدا بي خبر و بي انصاف هم البته در حد خودش صدامي است !! ترامپ ، ناتانياهو و امثالهم هم بدون شك همتاي صدامند !! اختلاس گر هم هم چنين !! ...خداوند انشاء الله درجات مافرزندان بابا آدم و ننه حوا را چنان كند كه در زمان دبستان ، ...كودكان معصوم ، ...سر صف صبحگاهي ، دستان كوچولوي خود را مانند قنوت نماز ، ... از ته دل ، با اخلاص ، با صفاي كودكانه ، مي گفتيم : خدايا چنان كن سر انجام كار تو خشنود باشي و ما رستگار !!
ناشناس۱۵۴۸۹۶۴۲۳:۰۸:۲۳ ۱۳۹۹/۵/۱۴
کار ، کار دشمن داخلی است
ناشناس۱۵۴۹۲۰۲۰۷:۳۴:۴۰ ۱۳۹۹/۵/۱۵
عاملان‌ این جنایت هولناک باید به سزای اعمالشان برسند
محمد۱۵۴۸۹۶۶۲۳:۰۹:۴۶ ۱۳۹۹/۵/۱۴
با سلام؛ این انفجار و تقارن با بحران داخلی و منطقه ای اسرائیل؛ به احتمال قرین به یقین توسط صهیونیست ها برنامه ریزی و اجراء شده است.
ناشناس۱۵۴۸۹۷۳۲۳:۱۴:۵۷ ۱۳۹۹/۵/۱۴
انفجار مخزن گاز بوده
ناشناس۱۵۴۹۱۷۳۰۶:۵۲:۰۴ ۱۳۹۹/۵/۱۵
انفجار انبار تسلیحات زیر زمینی بوده و اسرائیل زده ترکوندتش
ناشناس۱۵۴۹۷۴۱۱۵:۰۰:۲۵ ۱۳۹۹/۵/۱۵
رژیم صهیونیستی، به سزای کشتار مردم لبنان خواهد رسید.... باید اعلم کند اگر تحقیقات ثابت کند، کار اسرائیل بوده با همراهی کشورهای مسلمان آماده پاسخ نظامی است.....
ناشناس۱۵۴۹۱۸۸۰۷:۲۱:۴۵ ۱۳۹۹/۵/۱۵
پس چرا مخزن های گاز سالم مونده ؟ :-)
حسن۱۵۴۹۰۲۱۰۰:۰۰:۴۶ ۱۳۹۹/۵/۱۵
فیلم لحظات اول شبیه انفجار انبار مهمات بود،انفجار های پشت سر هم و کوچک و بعد انفجار بزرگ
ناشناس۱۵۴۹۰۲۶۰۰:۰۵:۳۵ ۱۳۹۹/۵/۱۵
کار اسرائیل باشه فاتحه دیمونا رو باید بخونن
ناشناس۱۵۴۹۲۰۴۰۷:۳۷:۴۱ ۱۳۹۹/۵/۱۵
کار دشمن داخلی هم که باشه باید فاتحه اش خونده شه
ناشناس۱۵۴۹۲۱۸۰۷:۵۵:۴۸ ۱۳۹۹/۵/۱۵
اینطوری که اسرائیل و فلسطین و لبنان با هم فنا می‌رن :)
ناشناس۱۵۴۹۴۹۴۱۱:۳۷:۱۸ ۱۳۹۹/۵/۱۵
دیمونا دیمونا ما داریم می آییم
ناشناس۱۵۴۹۰۳۶۰۰:۱۷:۲۰ ۱۳۹۹/۵/۱۵
انفجار هسته ای بوده
ناشناس۱۵۴۹۰۷۷۰۱:۰۵:۳۴ ۱۳۹۹/۵/۱۵
انبار مهمات اسلحه مربوط به حزب الحریری مزدور عربستان سقوطی هست
ناشناس۱۵۴۹۱۷۶۰۶:۵۵:۵۷ ۱۳۹۹/۵/۱۵
نمیشه که هر کسی که یه دفعه و ناخودآگاه کشته میشه ، اسمشو بذارید شهید
ناشناس۱۵۴۹۱۹۰۰۷:۲۲:۱۴ ۱۳۹۹/۵/۱۵
بمب اتمی بود که نیمی از قدرتش به سمت دریا رفت فقط با نیمه قدرتش سمت خشکی این فاجعه تاریخی را شکل داد
ناشناس۱۵۴۹۴۱۸۱۰:۴۰:۳۸ ۱۳۹۹/۵/۱۵
شما مثل آنکه از آن دوستانی هستید که در زیرزمین خانه کشف هسته ای می کنید! اورانیم و پلوتونیم به شما ها که می رسند تشعشعاتشان تحت سایه نبوغ تحلیل شما خاموش می شود!
ناشناس۱۵۴۹۱۹۱۰۷:۲۳:۱۳ ۱۳۹۹/۵/۱۵
مردم لبنان پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی رو رعایت کنن علی برکت الله
ناشناس۱۵۴۹۱۹۸۰۷:۲۸:۰۶ ۱۳۹۹/۵/۱۵
چه تابستون داغیه همه چیز داره همه جا منفجر میشه
ناشناس۱۵۴۹۲۲۲۰۷:۵۸:۵۸ ۱۳۹۹/۵/۱۵
نظرات رو می‌خونم و می‌خندم. یکی میگه کار اسرائیله، یکی میگه آمریکا و ... . خدایی منابع خبری شما از کجاست؟ من یک توصیه دوستانه در حدّ نهی از منکر می‌کنم. اون اینکه حضرت محمّد (ص) می‌فرماید: «در دروغگو بودن فرد همین بس که هرچه را شنید، نقل کند.» شما حتّی نشنیدید، فکر خودتون رو دارید بازگو می‌کنید.
ناشناس۱۵۴۹۴۲۲۱۰:۴۲:۵۷ ۱۳۹۹/۵/۱۵
البته من شخصا چیزی نشنیدم، جز لغت شهید! آنهم توسط کسانیکه خیلی می دانند هم از لبنان و هم از مواد منفجره، بنابراین دروغ نگفتم فقط پرسیدم چرا شهید؟! کسی می داند؟!
ناشناس۱۵۴۹۲۴۶۰۸:۳۱:۰۵ ۱۳۹۹/۵/۱۵
باباجون چند بار تکرار کنم که بمب و موشک امنیت نمی آره ؟
امیر۱۵۴۹۳۷۶۱۰:۲۰:۲۸ ۱۳۹۹/۵/۱۵
با ابوموسی اشعری نسبتی داری؟
ناشناس۱۵۴۹۸۹۱۱۷:۴۵:۰۱ ۱۳۹۹/۵/۱۵
کاش این حرف رو آمریکاییها میفهمیدن! اگر این 750 میلیارد دلاری که سالانه هزینه نظامی دارن رو تو آفریقا خرج میکردن بعد 5 سال هیچ گرسنه ای توی آفریقا نبود! بقیه هم مجبور نبودن برای دفاع از خودشون از ترس هواپیما و ناوهای آمریکا موشک بسازن!
ناشناس۱۵۴۹۲۵۸۰۸:۴۵:۳۰ ۱۳۹۹/۵/۱۵
انبار ترقه بازی که از چین وارد کردن برای جشن آخر سال مسیحی توسط مزدوران سقوطی شک نکنید که کار کار عربستان و امارات و مصر و سودان جنوبی
ناشناس۱۵۴۹۲۶۲۰۸:۵۳:۰۱ ۱۳۹۹/۵/۱۵
این مملکت با همین تحلیل های شل و کامنت های احساسی ملت به هیچ جا نمیرسه
ناشناس۱۵۴۹۳۲۷۰۹:۴۷:۳۹ ۱۳۹۹/۵/۱۵
نشون از ضعف شديد سيستم مديريتي و امنيتي لبنان ميكنه
ناشناس۱۵۴۹۳۶۱۱۰:۰۶:۴۹ ۱۳۹۹/۵/۱۵
اتصالی برقش بوده، احتمالا علت نقص در سیستم انتقال برق اعلام بشه!!
ناشناس۱۵۴۹۳۸۴۱۰:۲۵:۳۱ ۱۳۹۹/۵/۱۵
دوستان یجوری میگن تسلیحات امنیت نمیاره مگه موقعی که اسرائیل لبنان رو گرفت و تسلیحات نداشتن امنیت داشتن؟ اسرائیل بشدت دنبال خلع سلاح است.
ناشناس۱۵۴۹۴۰۵۱۰:۳۶:۳۷ ۱۳۹۹/۵/۱۵
شهادت؟ تعدادی انسان بیگناه کشته شدن اما این شهادت نیست. حادثه است و مرگ
دلارام۱۵۴۹۴۱۷۱۰:۴۰:۲۶ ۱۳۹۹/۵/۱۵
کارتروریستیه .امریکا دستش به ایران نرسیده توعراق وسوریه ولبنان مسلمونهارو میکشه
ناشناس۱۵۴۹۴۴۳۱۰:۵۸:۲۵ ۱۳۹۹/۵/۱۵
بیانیه حزب‌الله لبنان درباره انفجار مهیب بیروت حزب‌الله لبنان بامداد چهارشنبه طی بیانیه‌ای با ابراز همدردی با خانواده شهدا و مجروحان از همه لبنانی‌ها و گروه‌های سیاسی خواست تا با همبستگی و یکپارچگی به عبور از این شرایط سخت کمک کنند. ابراز همدردی با خانواده شهدا یعنی چی مگه نمیگن انبار ترقه بوده یا موضوع چیز دیگه ای است؟؟؟؟؟
ناشناس۱۵۴۹۴۹۶۱۱:۳۸:۰۶ ۱۳۹۹/۵/۱۵
همان ماده ای چنین انفجاری ایجاد کرد که چند سال قبل قطار نیشابور را نابود کرد و دهها نفر را طوری پودر کرد که اثری از انها باقی نماند
ناشناس۱۵۴۹۸۰۰۱۵:۵۴:۰۶ ۱۳۹۹/۵/۱۵
اصلا معلوم نشد مسوول کیه و کی باید پاسخگو می بود
ناشناس۱۵۴۹۵۰۷۱۱:۴۲:۱۶ ۱۳۹۹/۵/۱۵
این حجم عظیم از مواد منفجره خطرناک به مدت طولانی در این بندر مهم بغل خونه زندگی مردم نگهداری میشده آخه؟؟؟ عقل هم خوب چیزی یه......

پربحث‌های دیروز

 1. ترامپ برای به نتیجه رسیدن تحریم‌ عجله ندارد/ هیچ دموکراتی به دستاورد او دست نمی‌زند

 2. نامه قرارگاه خاتم‌الانبیاء به رئیس جمهور درباره انتقال پایتخت

 3. چرا نمایندگان مجلس خودروی دناپلاس گرفته‌اند؟/ عضو هیئت رئیسه: به مردم حق می‌دهیم حساس باشند، اما چه باید ‌کرد

 4. ماجرای تحویل خودروی «دناپلاس» به «نمایندگان مجلس» چیست؟

 5. بلاتکلیفی وزارت صمت/ روحانی وزیر جدید را معرفی می‌کند؟

 6. واکنش یک امام جمعه به خودروی دناپلاس نماینده مجلس

 7. افزایش ۳ برابری دلار طی ۲ سال 

 8. پیروز جدال اخیر برجامی بین آمریکا و ایران

 9. وزیر نفت: برای صدمین بار افزایش قیمت گازوئیل را تکذیب می‌کنم

 10. جزییات تازه از اقدام ایران برای پیش‌خرید واکسن کرونا/ روایت رفیق ۴۰ ساله از قاسم سلیمانی/ دلایل عجیب زیباکلام برای حمایت از بایدن/ احتمال حضور نزدیکان روحانی در انتخابات وجود دارد

 11. آشنابازی و بازار سیاه دامن واکسن آنفلوآنزا را هم می‌گیرد؟

 12. تحقیر محمدرضا پهلوی در زمان جنگ جهانی دوم

 13. باید ابرقدرت شویم ؛ امپراتوری مستضعفین

 14. زندگی زیر سایه آسمان‌خراش‌های ریاض

 15. ترامپ: برجام توافقی احمقانه بود/ ۸ تریلیون دلار در خاورمیانه هزینه کردیم اما به جایی نرسیدیم

 16. ارزش یک میلیارد تومان در بازار مسکن چقدر است؟

 17. ماجرای مستند "کودتای خزنده" بی‌بی‌سی‌ فارسی

 18. رهبر انقلاب: دفاع مقدس بخشی از هویت ملی ما است/ پذیرش قطعنامه از سوی امام (ره) مبتنی بر عقلانیت و تدبیر بود/ امسال زیارت اربعین را در منزل بخوانیم

 19. ماجرای حاشیه‌ساز «دناپلاس»/ نمایندگان درباره تحویل خودرو به بهارستان‌نشینان چه نظراتی دارند؟

 20. ۷ راهکار برای زندگی در شرایط گرانی و کرونا

پربحث‌های هفته

 1. دعوا در ماجرای الزام قانونی حجاب بر سر چیست؟

 2. حمله با قمه به یک مغازه‌دار در تهران

 3. چند نکته درباره تحویل «دناپلاس» به نمایندگان مجلس

 4. ترامپ برای به نتیجه رسیدن تحریم‌ عجله ندارد/ هیچ دموکراتی به دستاورد او دست نمی‌زند

 5. «آیا واشنگتن کر است»؟!/ واکنش منفی جهانی به ادعای بازگشت تحریم های سازمان ملل/ روسیاهی دوباره برای کاخ سفید

 6. روحانی: شنبه و یکشنبه روز پیروزی ایران و شکست آمریکا است/ نباید اجازه دهیم مردم در رنج قرار گیرند

 7. هشدار فرمانده سپاه به رئیس جمهور آمریکا: انتقام ما قطعی است/ اهل شرف و جوانمردی هستیم و سفیر زن را هدف قرار نمی‌دهیم

 8. نامه قرارگاه خاتم‌الانبیاء به رئیس جمهور درباره انتقال پایتخت

 9. چرا نمایندگان مجلس خودروی دناپلاس گرفته‌اند؟/ عضو هیئت رئیسه: به مردم حق می‌دهیم حساس باشند، اما چه باید ‌کرد

 10. گرانی خودرو تا کجا!؟

 11. قیمت سکه به ۱۳,۲۰۰,۰۰۰ تومان رسید/ دلار ۲۶,۹۰۰ تومان شد + جدول

 12. وزیر بهداشت: دیشب به خاطر خیز جدید کرونا نخوابیدم/تقسیم بندی مناطق غلط است

 13. برادر من! انقلابی‌گری با سیاست زدگی بیگانه است

 14. ماجرای تحویل خودروی «دناپلاس» به «نمایندگان مجلس» چیست؟

 15. بلاتکلیفی وزارت صمت/ روحانی وزیر جدید را معرفی می‌کند؟

 16. واکنش یک امام جمعه به خودروی دناپلاس نماینده مجلس

 17. جهانگیری: امیدوارم آثار مثبت مقابله با گرانی روزهای آینده روشن شود

 18. افزایش ۳ برابری دلار طی ۲ سال 

 19. اطلاعیه دادگستری استان فارس درباره شبهات مطرح شده در خصوص پرونده «نوید افکاری»

 20. مقصر سونامی افزایش قیمت خودرو کیست

 21. داروی جدید کرونا در داروخانه‌های کشور

 22. خیز دوباره کرونا/ورود نواب رئیس به انتخابات ریاست جمهوری/کنایه رسانه اصلاح‌طلب به روحانی/ ربیعی: رنج مردم با تک تک سلول‌های اعضای هیات دولت حس می‌شود

 23. گرداندن اراذل و اوباش در محله تهران‌پارس

 24. مطالبه از مجلس انقلابی...

 25. ضرب و شتم یک کارشناس در استودیویِ شبکه«من و تو» به جرم بیان نظر مخالف + فیلم

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. «آیا واشنگتن کر است»؟!/ واکنش منفی جهانی به ادعای بازگشت تحریم های سازمان ملل/ روسیاهی دوباره برای کاخ سفید

  2. ترامپ: توافق فوق‌العاده‌ای با ایران خواهم کرد منتهی باید تا بعد از انتخابات صبر کنند

  3. واکنش رسانه‌های صهیونیستی و عربی به توافق سازش تل‌آویو با امارات و بحرین

  4. میدل ایست مانیتور: پرچم اسرائیل به زودی در عربستان برافراشته خواهد شد!

  5. آمریکا: تمام تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران فعال شد/ تحریم‌ها متعاقب فرایند مکانیسم ماشه بازگشته‌اند

  6. حجاب دانشجوی محجبه جلسه پارلمان فرانسه را به هم ریخت+فیلم

  7. تصویری که آمریکایی‌ها میخواهند از ایران ارايه دهند !+ فیلم

  8. روایت الجزیره از توافق سازشکاران عرب با صهیونیست‌ها پیش از مراسم امضا در کاخ سفید

  9. ادعای ترامپ درباره ایران: هر حمله‌ای را ۱۰۰۰ برابر پاسخ می‌دهیم

  10. انتظار برای پیروزی بایدن، وقت‌کشی است

  11. ظریف: ۲۰ سپتامبر هیچ اتفاق جدیدی رخ نمی‌دهد

  12. ترامپ: برجام توافقی احمقانه بود/ ۸ تریلیون دلار در خاورمیانه هزینه کردیم اما به جایی نرسیدیم

  13. ظریف: آمریکایی‌ها از روش قلدری استفاده می‌کنند/ برای ایران تفاوتی نمی‌کند چه کسی رئیس جمهور آمریکا شود

  14. آمریکا به دنبال هکر ایرانی

  15. سرلشکر سلامی: قادریم منافع آمریکا در منطقه را به آتش بکشیم و اشغال کنیم/ فروپاشی نظام سیاسی آمریکا تاوان ترورحاج قاسم

  16. ان بی سی نیوز: این توافق ِ صلح نیست، پیمان سرکوب مردم در کشورهای عربی است

  آخرین عناوین