بررسی تغییر استاندار خوزستان در هیات دولت

گروه سیاسی الف،   3990514146

نماینده مردم اهواز و رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی گفت: معاون امور مجلس وزارت کشور هفته گذشته اطلاع داد که موضوع تغییر استاندار خوزستان در دستور کار قرار دارد و قرار است این مسئله در جلسه هیئت دولت مطرح شود.

به گزارش فارس، در روزهای گذشته خبری درباره تغییر استاندار خوزستان در رسانه‌های غیررسمی منتشر شد اما این اتفاق رخ نداد و سبب برخی از گمانه زنی‌ها در فضای مجازی شد، این مباحث آنقدر داغ شد که برخی از رسانه‌ها مدعی لابی‌گری برخی از نمایندگان برای ابقای شریعتی شدند اما هرچه بود این اتفاق رخ نداد تا بحث رفتن یا ماندن شریعتی به بحث روز رسانه‌ها تبدیل شود.

به همین منظور به سراغ سیدکریم حسینی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی رفتیم تا صحت و سقم این ماجرا را از زبان رئیس مجمع نمایندگان خوزستان بشنویم.

ماندن یا رفتن استاندار خوزستان به بحث اول رسانه‌های تبدیل شده اما هنوز اتفاقی رخ نداده است، واقعیت اخبار منتشر شده در روزهای اخیر چیست؟

حسینی: معاون امور مجلس وزارت کشور هفته گذشته تماس تلفنی با بنده به عنوان رئیس مجمع نمایندگان خوزستان برقرار کرد و اطلاع داد که موضوع تغییر استاندار خوزستان در دستور کار قرار دارد و قرار است این مسئله در جلسه هیئت دولت مطرح شود.

روز بعد از این تماس مجمع نمایندگان خوزستان دیدارهایی با برخی از مدیران کل استان داشت که بنده در جلسه با همکارانم این موضوع را با سایر نمایندگان مطرح کردم که مجمع پس از بحث و گفت‌وگو به این نتیجه رسید که رویکرد دولت برای تغییر استاندار را جویا شویم و بدانیم پس از تغییر استاندار، گزینه دولت برای استانداری خوزستان چه کسی است.

نهایتاً خروجی این جلسه این بود که جلسه‌ای با معاون پارلمانی رئیس جمهور برگزار کنیم و دلایل دولت برای تغییر استاندار را جویا شویم. این جلسه روز شنبه گذشته با حضور بنده و آقایان مولوی، آقاجری، ایزدپناه، متینیان، مظلومی و ورناصری برگزار شد، البته آقایان یوسفی و کعب عمیر به دلیل سفر اعضای کمیسیون اصل 90 به شوش و غیزانیه با هماهنگی مجمع در استان حضور داشتند.همچنین دو نفر از نمایندگان در دوره نقاهت کرونا بودند و دو نفر هم گفتند که به این جلسه نمی‌رسند اما علت غیبت سایر همکاران در این جلسه معلوم نیست.

در جلسه با معاون پارلمانی رئیس جمهور چه موضوعاتی مطرح شد؟
حسینی: این جلسه در فضای خوبی برگزار شد، ما به دنبال این نبودیم که بگوییم استاندار بماند یا برود ولی اصل مطالبه ما به عنوان نماینده مردم این بود که شأن و جایگاه نمایندگان توسط دولت و وزارت کشور رعایت شوند و دولتی‌ها احترام استان را داشته باشند تا تصمیمات اتخاذ شده همراه با تدبیر باشد.
مواضع نمایندگان خوزستان اصل استقلال قوا را زیر سوال نمی‌برد؟
حسینی: برخی از نمایندگان خوزستان مخالف ابقای شریعتی به عنوان استاندار هستند و عده‌ای نیز موافق ادامه فعالیت وی به‌عنوان استاندار هستند، ما هیچ وقت به دنبال انکار این مسئله نبودیم چرا که این مخالفت‌ها و موافقت‌ها قابل پنهان کردن نیست و ما حتی موضوع را به معاون رئیس جمهور هم گفتیم.

نکته این است که نمایندگان به دنبال ابقای استاندار و یا تغییر او نیستند چرا که این مسئله جزو اختیارات دولت است و ما در آن دخالت نمی‌کنیم.
ما منتقد این روند هستیم که بعد از اتخاذ یک تصمیم و فقط جهت اطلاع به ما خبر بدهند که فلان تصمیم اتخاذ شد به همین دلیل گفتیم قبل از هر تصمیمی که مربوط به استان باشد باید این تصمیم با حضور مجمع نمایندگان خوزستان بررسی شود.

هرچند برخی از نمایندگان موافق و برخی مخالف استاندار فعلی هستند اما به معاونت رئیس جمهور گفتیم تصمیم در این باره برعهده هیئت دولت است و مسؤولیت آن با دولت خواهد بود اما در مسئله تغییر استاندار نمایندگان باید قبل از اجرایی شدن موضوع در جریان قرار گیرند و بحث انتخاب جایگزین هم باید با حضور نمایندگان بررسی شود.

گزینه دولت برای انتخاب استاندار جدید خوزستان، استاندار فعلی خراسان جنوبی است؟
حسینی: بله و خوشبختانه این فرد جزو استانداران صاحب رزومه و تجربه است و نمایندگان در این باره بحثی نداشتند اما معتقد بودیم که قبل از انتصاب وی به این مسؤولیت باید مجمع نمایندگان خوزستان جلسه‌ای با وی داشته باشد تا مسائل اصلی استان به صورت دقیق بررسی شود.

نمایندگان خوزستان موافق رفتن استاندار خوزستان هستند یا موافق؟
حسینی: در خصوص کلیت موضوع  که استاندار بماند یا برود باید بگویم که نمایندگان درباره چینش مدیران و تصمیمات وی نکته دارند و چنانچه تصمیم بر رفتن وی باشد استاندار جدید قبل از اینکه معرفی شود باید با نمایندگان استان نشستی داشته باشد تا مسائل استان بررسی شود.

در رسانه‌ها آمده بود که برخی از نمایندگان در جلسه با وزیر کشور مانع از اجرایی شدن این تصمیم شدند، این موضوع صحت دارد؟
حسینی: این ادعا صحت ندارد و نمایندگان خوزستان جلسه، اظهار نظر و حتی مکاتبه‌ای با وزیر کشور در این باره نداشتند.

الان بحث تغییر استاندار خوزستان به کجا رسید؟
حسینی: فعلاً روند تغییر استاندار و انتخاب فرد جدید برای این سمت توسط رئیس جمهور متوقف شده و قرار است جلسه‌ای با حضور آقای روحانی، معاونان وی و وزیرکشور در این باره برگزار شود.

 نکته پایانی؟
حسینی: مصلحت استان و مردم وجه المصالحه با مسؤولان امر خواهد بود و هرچه به نفع مردم باشد ما آن را دنبال می کنیم، ممکن است در فضای مجازی صحبتهایی شود اما ما به مردم می‌گوییم که ما با حساسیت و دقت هرگونه تغییرات و اقدامات را رصد می‌کنیم و از روز نخست فعالیت به عنوان نماینده مردم این را گفتیم و ثابت کردیم که منفعت یک نماینده منفعت یک گروه خاص یا یک شخص خاص نیست و ما آن چیزی که وظیفه نمایندگی و وکالت بر عهده داریم را انجام می‌دهیم.

ما به دنبال این هستیم که کار مردم پیش برود چرا که اتفاقات و مسائل مهمی در پیش رو داریم که سبب می‌شود به توجه به حواشی ایجاد شده در فضای مجازی و حقیقی این مطالات مردمی را دنبال می‌کنیم.

ما در سطح کشور به دنبال حل مشکلات مردم در وزارتخانه‌ها هستیم و در استان هم مطالبات مردم را جزء به جزء دنبال می‌کنیم و امیدواریم این کارهایی که توسط همه نمایندگان انجام می‌شود مورد قبول مردم واقع شود. به مردم اطمینان می‌دهیم که مشکلات مردم به صورت ویژه و در فضای همدلی و با آرامش دنبال می‌شود.

یکتانت

پربحث‌های دیروز

 1. درگیری لفظی خسرو معتضد و زیباکلام بر سر رضا شاه

 2. جدال اصلاح‌طلبان درباره نامزد اجاره‌ای

 3. چرا قوه قضائیه به ماجرای توهین به رئیس جمهور ورود نمی‌کند؟

 4. ضرب و شتم مأمور نیروی انتظامی توسط نماینده مجلس + فیلم

 5. چرا این قشر امتیازهای ویژه شغلی دارند؟!

 6. ثروتمندان ناشناس، خطری برای زمامداران و روحانیون سرشناس!

 7. قالیباف: مرغ باید کیلویی ۱۰ هزار تومان باشد نه ۲۵ هزار تومان

 8. مردم سال آینده چقدر یارانه می‌گیرند؟ + جدول

 9. مادر و دختری که در سن نوجوانی ازدواج کردند

 10. نظر عطاءالله مهاجرانی درباره دولت نظامی

 11. روحانی: ‌تا رسیدن واکسن داخلی استفاده از واکسن خارجی یک ضرورت است/ آغاز واکسیناسیون از بهمن ماه

 12. شرط عربستان برای صلح با صهیونیست‌ها اعلام شد

 13. قالیباف: تهمت نزنید؛ مجلس نه قیمت ارز تعیین کرده، نه سقف برای فروش نفت/ در بودجه انضباط نداریم

 14. دستور ویژه فرمانده ناجا برای پیگیری ضرب و شتم مامور راهور توسط نماینده مجلس

 15. با ۵ میلیارد کجای تهران می‌توان خانه خرید؟

 16. عراقچی: تماسی با دولت بایدن نداشته‌ایم/ برجام پلاس وجود نخواهد داشت

 17. واعظی: روحانی «قوانین مشکل‌دار» را ابلاغ نمی‌کند

 18. کارشناسان صهیونیست: ارتش اسراییل پیروز هیچ جنگی نخواهد بود 

پربحث‌های هفته

 1. ادعای کریمی‌قدوسی: ظریف قبل از شهادت سردار سلیمانی با یک افسر رژیم صهیونیستی دیدار کرد/ بوی گند برجام مردم را آزرده کرده است

 2. تصویری که نماینده مجلس به ظریف نشان داد

 3. چند نکته درباره سخنان کریمی قدوسی و کارت زرد مجلس به ظریف

 4. سید حسن خمینی و مشت خالی اصلاح طلبان در ۱۴۰۰

 5. الاخبار: مانورهای نظامی ایران خط قرمزها را برای آمریکا مشخص کرد

 6. حوزویان خواستار عزل و محاکمه « علیرضا رئیسی» شدند

 7. درگیری لفظی خسرو معتضد و زیباکلام بر سر رضا شاه

 8. وضع تماشایی آمریکا

 9. دژ نفوذ ناپذیر پزشکان متخصص!

 10. میثم مطیعی به کرونا مبتلا شد

 11. واکنش تهیه کننده «گاندو» به صحبت‌های ظریف

 12. آذری جهرمی به بازپرسی فراخوانده شد/ اعلام جرم دادستان قوه قضائیه علیه وزیر ارتباطات

 13. ترس ها و نقطه ضعف های گنده لات جهان

 14. لودر تخریب را به قزوین و اردبیل هم بفرستید

 15. یارانه ۲۰میلیون نفر ۲برابر می‌شود/ به فاقدین خودرو ۱۵ لیتر بنزین مجانی می‌دهیم

 16. ناجا: محل سکونت خاوری را شناسایی کردیم/ هیچ اراده سیاسی برای استرداد خاوری وجود ندارد

 17. «شتر دیدی، ندیدی» رسانه های غربی

 18. پیام بودجه ایران به دنیا به روایت رئیس‌جمهور/پاسخ ظریف به احتمال مذاکره با آمریکا/ بازجویی از وزیر ارتباطات/ نماینده مجلس: روحانی پاسخگوی خون بیش از ۳۰۰ نفر باشد

 19. راز هولناک ۲ برادر فاش شد

 20. آیت الله مکارم شیرازی: امروز تولید بخاطر عملکرد بانک‌ها از بین رفته است

 21. ظریف: از عملکرد خودم ناراضی نیستم/ پس از پایان مسئولیتم می‌توانم واقعیات را بگویم/ خارج از کشور از همه نظام دفاع می‌کنم، حتی از اطلاعات سپاه

 22. زنان آوازخوان کرمانشاهی دستگیر شدند

 23. چشم‌بندی روحانی جلوی چشم ۸۰ میلیون ایرانی/ این ۸ سال در سوئیس زندگی می‌کردیم نه ایران!

 24. «نفوذ» چیست؟، «نفوذی» کیست؟!

 25. جدال اصلاح‌طلبان درباره نامزد اجاره‌ای

پربحث‌های هفته

 1. ادعای کریمی‌قدوسی: ظریف قبل از شهادت سردار سلیمانی با یک افسر رژیم صهیونیستی دیدار کرد/ بوی گند برجام مردم را آزرده کرده است

 2. چند نکته درباره سخنان کریمی قدوسی و کارت زرد مجلس به ظریف

 3. سید حسن خمینی و مشت خالی اصلاح طلبان در ۱۴۰۰

 4. آذری جهرمی به بازپرسی فراخوانده شد/ اعلام جرم دادستان قوه قضائیه علیه وزیر ارتباطات

 5. ترس ها و نقطه ضعف های گنده لات جهان

 6. لودر تخریب را به قزوین و اردبیل هم بفرستید

 7. پیام بودجه ایران به دنیا به روایت رئیس‌جمهور/پاسخ ظریف به احتمال مذاکره با آمریکا/ بازجویی از وزیر ارتباطات/ نماینده مجلس: روحانی پاسخگوی خون بیش از ۳۰۰ نفر باشد

 8. ظریف: از عملکرد خودم ناراضی نیستم/ پس از پایان مسئولیتم می‌توانم واقعیات را بگویم/ خارج از کشور از همه نظام دفاع می‌کنم، حتی از اطلاعات سپاه

 9. چشم‌بندی روحانی جلوی چشم ۸۰ میلیون ایرانی/ این ۸ سال در سوئیس زندگی می‌کردیم نه ایران!

 10. «نفوذ» چیست؟، «نفوذی» کیست؟!

 11. جدال اصلاح‌طلبان درباره نامزد اجاره‌ای

 12. نباید از ترس آمدن یک احمدی‌نژاد به لاریجانی رضایت دهیم/اکثر وزرای روحانی فاقد سابقه تخصصی بودند/همه چیز پای اصلاح‌طلبان نوشته می‌شود

 13. واعظی: جای کار اجرایی در مجلس نیست/ مجلس در بورس دخالت نکند

 14. واکنش عضو تلفیق به سخن رئیس جمهور/جمع و تفریق دولت با مجلس فرق دارد؛دولت از جیب مردم تفریق و در جیب خود جمع کرد!

 15. روحانی: ترامپ مُرد اما برجام زنده و سر حال‌تر از دیروز است/ ساکنین جدید کاخ سفید لکه‌های سیاه دوران ترامپ را پاک کنند/ انتقاد تند از کمیسیون تلفیق

 16. پیشتازی رئیسی بر قالیباف در نظرسنجی انتخاباتی

 17. کروبی در منزل قوچانی! +عکس

 18. پیشنهاد قالیباف برای تغییر نام وزارت خارجه

 19. ضرب و شتم مأمور نیروی انتظامی توسط نماینده مجلس + فیلم

 20. چرا این قشر امتیازهای ویژه شغلی دارند؟!

 21. روایت ربیعی از مدیریت درخشان دولت/ ماجرای عجیب استعفای رئیس سازمان بورس/ ظریف، دوکارته شد/ احمدی‌نژاد از یک نامزد ۱۴۰۰ حمایت می‌کند؟/ انتقادات دنباله‌دار قالیباف از لایحه بودجه

 22. پرسش‌های عباس عبدی از نامزدهای ریاست جمهوری/ روایت مولاوردی از میزان توجه دولت روحانی به مسائل زنان/ ادعای ظریف درباره سریال گاندو/ جبهه پایداری می‌خواهد جلیلی رئیس مجلس شود؟

 23. ثروتمندان ناشناس، خطری برای زمامداران و روحانیون سرشناس!

 24. ابوالمشاغل مناطق آزاد را بشناسید/ ورود نهاد‌های نظارتی به حواشی برادر آقای رئیس +اسناد

 25. فرمانده سپاه: برای قوی بودن باید با دشمنان بزرگ کشتی گرفت/ رزق و روزی ما دست آمریکا نیست

آخرین عناوین