وزیر اقتصاد: سهامی برای جاماندگان سهام عدالت نداریم

گروه اقتصادی الف،   3990514029 ۲۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

وزیر اقتصاد با رد موضوع جاماندگان سهام عدالت گفت: از نظر قانون افراد مدنظر پوشش داده شده اند ضمن اینکه از نظر دارایی‌هایی که بتوانیم این کار را انجام دهیم محدویت داریم زیرا آن زمان این حجم واگذاری نشده بود.

وزیر اقتصاد: سهامی برای جاماندگان سهام عدالت نداریم

به گزارش تسنیم، فرهاد دژپسند در نود و هفتمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی گفت: عملکرد مثبت در مقررات زدایی و بهبود کسب و کار در سایه همراهی دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی اتفاق افتاد که بنا داریم در تعمیق بخشی به بازار سرمایه نیز از این ظرفیت بخش خصوصی استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: بعد از اینکه در سال 94 قانون رفع موانع تولید، مواردی را برای اجرا مشخص کرد امسال توانستیم بخشی از آن را اجرایی کنیم که مهمترین آن پنجره فیزیکی شروع کسب و کار است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: این کار ابتدا در تهران و سپس در استان‌های اصفهان، فارس، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی اجرایی شد که بنا داریم در آینده نزدیک پنجره فیزیکی شروع کسب و کار را در 12 استان دیگر و تا پایان مهر برای کل کشور در تعامل با بخش خصوصی اجرایی کنیم.

 دژپسند افزود: با اقداماتی و در تعامل و ارتباط تنگاتنگ با بخش خصوصی شروع کسب و کار از 72 و نیم روز به 72 ساعت رسید.

وی با بیان اینکه در تعامل دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی، میز خدمت در اتاق بازرگانی ایجاد شده است اضافه کرد: در شرایط کنونی که صادرات غیر نفتی و بازگشت ارز برای ما بسیار مهم است الگوی مشارکتی صادرکنندگان ریشه دار و دولت می‌تواند این موضوع را به سرعت رفع کند، زیرا عمده صادر کنندگان ما ریشه دار هستند و صادر کنندگانی که از کارت‌های بازرگانی یکبار مصرف استفاده می‌کنند در اقلیت هستند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: به طور نمونه هفته گذشته بیش از 2 میلیارد دلار ارز نیمایی عرضه شده که به واردات مواد اولیه کمک کرده است.

دژپسند افزود: اگر در تعامل دستگاه‌های اجرایی با بخش خصوصی نتایج موفقیت‌آمیزی در مقررات زدایی و سرعت بخشی به بهبود فضای کسب و کار کسب کردیم می‌توانیم از این ظرفیت در واگذاری‌ها، تعمیق بازار سرمایه، افزایش نرخ بهره برداری از تولید و جایگزینی واردات نیز استفاده کنیم.

وی ادامه داد: اگر در دفاع مقدس بسیج نقش محوری داشت امروز هم می‌توان از تعامل دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی نیز همانند نقش محوری بسیج در ساماندهی به امور اقتصادی استفاده کرد که البته مصداق این تعامل شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: مدیریت دوره کرونا نشان داد در حالی که در ابتدای شروع این ویروس، وارد کننده برخی کالا‌ها بودیم بعد از مدتی به صادرکننده همان کالا‌ها تبدیل شدیم این موضوع نشان می‌دهد اگر مدیریت به موقع اعمال شود می‌توان به اهداف دست یافت.

وی افزود: یکی از مراکزی که می‌تواند در پیشبرد این اهداف نقش تقویت کننده داشته باشد شورای گفتگو است البته جلسات آن نباید فرمایشی باشد بلکه باید به سمت تعامل دو سویه برویم که ثمرات آن در مسیر تحقق جهش تولید باشد.

 دژپسند گفت: وقتی زمان اعطای مجوز‌ها از 54 روز به چهار روز و شروع کسب و کار از 72 روز به سه روز می‌رسد این نتیجه همراهی و تعامل دولت و بخش خصوصی است و از این در بازار ارز که امروز دغدغه ماست با تعامل دو سویه می‌توانیم موفق عمل کنیم. البته در تعامل دوسویه باید به گونه‌ای گام برداریم که تولید و صادرات ما دچار آسیب نشود.

وزیر اقتصاد همچنین گفت: هفته گذشته نخستین عرضه یک شرکت 100 درصد خصوصی در سال 99 در بازار سرمایه انجام شد که با استقبال بسیار خوب فعالان بازار سرمایه مواجه شد.

تمهیدات وزارت اقتصاد برای پایداری و عمق بخشی به بازار سرمایه

وزیر امور اقتصادی و دارایی تدابیر و تمهیدات این وزارتخانه را برای پایداری و عمق بخشی به بازار سرمایه تشریح کرد.

فرهاد دژپسند در حاشیه نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در جمع خبرنگاران گفت: نخستین اقدام ما در عمق بخشی به بازار سرمایه، ارزش عرضه اولیه بود که هفته گذشته عرضه اولیه را از یک عرضه در هفته به دو عرضه افزایش دادیم ضمن اینکه حدود صد شرکت در دستگاه‌های دولتی، نهاد‌های عمومی و غیر دولتی و بخش خصوصی آماده عرضه اولیه تا پایان سال هستند.

وی تصریح کرد: در این باره در چهار ماه نخست امسال 13 هزار و 700 میلیارد تومان عرضه اولیه انجام شد در حالی که در کل سال 98 این میزان پنج هزار و 300 میلیارد تومان بود.

 دژپسند افزایش شناوری را اقدام دوم برای عمق بخشی به بازار سرمایه بیان کرد و گفت​: در هر امتیازی که می‌دهیم افزایش شناوری را به کف 25 درصد الزام قرار می‌دهیم در این باره از دولت مصوبه گرفتیم که شرکت‌های دولتی و نهاد‌های عمومی وابسته به دولت، درصد شناوری خود را حداقل به 25 درصد افزایش دهند که البته برای این موضوع ضمانت قرار دادیم یعنی اگر تا اول مهر این مصوبه اجرا نشود سازمان خصوصی سازی به نیابت از دولت ورود می‌کند و شناوری را انجام می‌دهد.

وزیر اقتصاد و دارایی افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی را قدم سوم در عمق بخشی به بازار سرمایه دانست و افزود:​ موضوع افزایش سرمایه شرکت‌ها را تسهیل کردیم ضمن اینکه لایحه دو فوریتی به مجلس دادیم در این باره که شرکت‌هایی که افزایش سرمایه می‌دهند یعنی سهام دار فعلی، حق تقدم خود را صرف نظر کند و اجازه دهد افراد حقیقی در افزایش سرمایه شرکت کنند که اگر مجلس این موضوع را تصویب کند 20 درصد از افزایش سرمایه، مشمول مالیات با نرخ صفر می‌شود.

دژپسند گفت:​ همچنین شرکت‌هایی که امسال در بورس پذیرش می‌شوند به پرونده مالیاتی سنوات گذشته آن‌ها ورود نمی‌شود.

وی ادامه داد​: ابزار دیگر برای عمق بخشی به بازار سرمایه، صندوق پروژه است که تا اول مهر چند صندوق پروژه با طرح‌های دولتی و خصوصی فعال می‌کنیم ضمن اینکه برنامه‌هایی برای سهامی عام و تقویت فروش اوراق بخش خصوصی داریم که همه این اقدامات در آینده‌ای نزدیک به تعمیق بازار سرمایه کمک می‌کند.

وزیر اقتصاد و دارایی در عین حال گفت:​ افرادی که می‌خواهند به بازار سرمایه ورود کنند اگر چه که باید به نهاد ناظر بر بورس اطمینان داشته باشند، اما دقت را کم نکنند بلکه با مطالعه و مشاوره و سپس معامله کنند و بدانند سرمایه را در بهترین نقطه سرمایه گذاری می‌کنند بنابراین هیجانی تصمیم نگیرند، زیرا بازار سرمایه ریزش و رویش دارد.

 دژپسند با بیان اینکه از افزایش شرکت‌ها در بورس استقبال شده است افزود: این موضوع هنوز نماد ظاهری پیدا نکرده است، زیرا شرکت‌ها برای افزایش سرمایه مدارک و مستندات را باید تامین کنند که زمان بر است البته ما پذیرش در بورس را که تا دو سال زمان می‌برد به یکسال کاهش دادیم.

سهامی برای جاماندگان سهام عدالت نداریم

وی درباره جاماندگان سهام عدالت گفت:​ در این موضوع بحث امکان پذیری مطرح است سهام عدالت زمانی که عملیاتی شد قرار بود برای یک دوره 10 ساله‌ای از محل سود تسویه شود، اما همه سهام از محل سود تسویه نشد جز نهاد‌های تحت پوشش بنابراین سهام 500 هزار تومان، 480 هزار تومانی و ... داریم.

وزیر اقتصاد افزود: در قانون آمده 6 دهک جامعه باید از سهام عدالت برخودار شوند که ما سهام عدالت را به 6 دهک جامعه داده ایم یعنی اکنون آمار دارندگان سهام عدالت 49 میلیون و 200 هزار نفر است که اگر 60 درصد جمعیت کشور را در نظر بگیریم حدود همین میزان است.

وی گفت: این موضوع هم از نظر فنی امکان پذیر نیست و هم از نظر قانون افراد مدنظر پوشش داده شده اند ضمن اینکه از نظر دارایی‌هایی که بتوانیم این کار را انجام دهیم محدویت داریم، زیرا آن زمان این حجم واگذاری نشده بود.

واگذاری‌ها از ابتدای امسال تاکنون 9 برابر سال گذشته

دژپسند افزود: اکنون واگذاری‌ها بسیار شتاب گرفته به گونه‌ای که از ابتدای سال تاکنون 19 هزار میلیارد تومان واگذاری انجام شد است در حالی که میزان واگذاری سال گذشته در کل 6 هزار میلیارد تومان بود که از این 6 هزار میلیارد تومان واگذاری خالص دو هزار میلیارد تومان و بقیه مربوط به اقساط سال‌های گذشته بود یعنی از ابتدای امسال تاکنون 9 برابر سال گذشته واگذاری انجام شده است.

وی با استقبال از ثبات نسبی در بازار ارز گفت:​ امیدواریم به قیمت تعادلی در بازار دست پیدا کنیم البته با براوردی که از فضای بازار دارم سیگنال‌ها در این باره مثبت است و امیدوارم فضا بهتر شود.

وزیر اقتصاد و دارایی در باره "‌ای تی اف " دوم و سوم نیز افزود:​ در مورد‌ای تی اف اول متولی آن وزارت اقتصاد بود سعی کردیم به موقع کار‌ها را انجام دهیم، اما مدیر‌ای تی اف دوم و سوم توسط دستگاه‌های تخصصی ذیربط باید معرفی می‌شد که تاکنون معرفی نشده است زمانی مشخص کردیم که اگر تا آن زمان انجام ندهند از طریق بلوکی و سپس شناوری عرضه‌ها را انجام می‌دهیم.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۵۴۷۹۱۷۰۹:۱۵:۳۶ ۱۳۹۹/۵/۱۴
اسمش سهام عدالت هست ولی در اوج بی عدالتی تقسیم شد....
ناشناس۱۵۴۷۹۶۴۱۰:۰۲:۴۸ ۱۳۹۹/۵/۱۴
چطور سهام ارزی برای ژن خوبها داری که باعث 25هزار شدن دلار شد برای مردم سهام عدالت نداری؟
ناشناس۱۵۴۷۹۸۴۱۰:۲۴:۳۱ ۱۳۹۹/۵/۱۴
باز محمود به اکثر مردم سهام داد اینا به جامونده ها هم نمیدنم
بی عدالتی۱۵۴۸۲۰۰۱۳:۰۸:۳۳ ۱۳۹۹/۵/۱۴
اتفاقا بی عدالتی تو اختصاص سهام از همون اول و زمان محمود شروع شد من یک نگهبان ساده در یک کارخانه هستم با حقوق اداره کار مستاجرم ماشینم ندارم و هیچ چیزی هم به نامم نیست بهم سهام عدالت ندادن همون اول اما رییس کارخانه بهش دادن
ناشناس۱۵۴۸۳۰۰۱۴:۱۰:۴۵ ۱۳۹۹/۵/۱۴
میلیونها نفر مثل بنده از قدم نحس برجامیون بیکار شدیم خدا انتقام این ملت رو ازتون بگیره انشاءالله
ناشناس۱۵۴۸۳۶۳۱۴:۵۱:۴۴ ۱۳۹۹/۵/۱۴
دروغ میگی چون منم کارگرساده بودم ثبت نام کردم بهم تعلق گرفت.ضمنا دولت روحانی نصف همون سهام روبعداز10سال که مطمئنا ارزش بالایی داشت به بهانه که 500هزارتومان بدید سهام ضررده بوده،3سال قبل خورد چرا
نجف آبادی۱۵۴۸۵۳۶۱۶:۵۴:۳۰ ۱۳۹۹/۵/۱۴
اونم یه جور دیگه
ناشناس۱۵۴۸۳۱۶۱۴:۲۲:۴۸ ۱۳۹۹/۵/۱۴
اين سهام اسمش سهام صد درصد بي عدالتي بود و هست و خواهد بود اگر ثروت و معادن و جنگل و كارخانه و هرچه هست متعلق به تك تك ملت ايران نسل كنوني و بعديها ميباشد هرفردي هم كه بدنيا ميايد در لحظه تولد بايد سهامدار شود والسلام نامه تمام
ناشناس۱۵۴۸۳۵۸۱۴:۴۹:۱۸ ۱۳۹۹/۵/۱۴
رئیس جمهورقبل هدیه داد به مردم که قدرت خریدشون ترمیم بشه.این دولت روحانی نصف سهام مردم رو.. نصف40میلیون سهم ازقرار20میلیون تومنی روحساب کنیدچقدرشده???بعدش بنام کیاشده ژنهای ..
ناشناس۱۵۴۷۹۸۲۱۰:۲۲:۱۴ ۱۳۹۹/۵/۱۴
چطور عادلانه تقسیم شد که اقشاری از محرومترین بخش جامعه که نه تحت پوشش کمیته امدادند و نه جای دیگر و نه کار دولتی دارند به آنها نرسیده؟ روستائیانی با وضعیت معیشتی بسیار بد که کل درآمد سالانه شون را تقسیم کنی زیر 500 هزار تومن در ماه هست تهش. واقعا خجالت دارد و مایه شرم است. سهام عدالت نیست، این رواج بی عدالتی بیشتر است
ناشناس۱۵۴۸۰۴۹۱۱:۱۴:۲۰ ۱۳۹۹/۵/۱۴
عملا این دولت هیچ چیز خوشایندی برای مردم نداشته و ندارد. رسالت این دولت گویا ثروتمندان هستند. به رسم هاشمی مرحوم
ناشناس۱۵۴۸۰۵۱۱۱:۱۴:۴۲ ۱۳۹۹/۵/۱۴
این سهامهای شاخص ساز را خوب کوبیدید زمین شاخص کل میره بالا اینها منفی هستند.شاخص کل منفی اینها منفی هستند. فولاد وفملی وبصادر وشتران وشبنا خساپا خودرو ملت را اسیر کرده اید!!!!!!!
قمی۱۵۴۸۱۴۱۱۲:۳۹:۴۵ ۱۳۹۹/۵/۱۴
بله دولت روحانی داره مردم رو «برده بورسی» خودش میکنه تا هرکاری دلش میخواد اطاعت کنن تا سهامشون افت نکنه به فساد و گرونی اعتراض نکنن به هرکی دولت میگه رای بدن و...
ناشناس۱۵۴۸۱۶۶۱۲:۵۱:۲۴ ۱۳۹۹/۵/۱۴
اگر 7 8 برابر شدن کوبیدن زمینه ای کاش همه ی سهم ها رو زمین می کوبیدن !! وقتی در مورد مسئله ای اطلاع ندارید صحبت نکنید
ناشناس۱۵۴۸۲۵۰۱۳:۴۲:۴۴ ۱۳۹۹/۵/۱۴
دقیقا خودرو ظرف 3 ماه 1400 درصد رشد داشته و 14 برابر شده قیمتش خساپا هم به همین ترتیب و .... حالا 2 روز مثبت خورده این حرفا رو میزنن و ناراحتی می کنن انتظار دارن سهامها هر روز مثبت 5 بخورن الی بی نهایت
ناشناس۱۵۴۸۲۶۷۱۳:۴۸:۱۱ ۱۳۹۹/۵/۱۴
شما اطلاع نداری مثل اینکه دوهفته است بعد مجمع این شرکتها زیان ده شدند بنده سال قبل نخریدم که هفت یاهشت برابر بشه. مثلا خودرو با633 بسته شد با 18درصد افزایش سرمایه بازشد.الان امروز ازقیمت قبل مجمع 633 هم پایین تره آمده.بقیه هم همین طور. بعد تبلیغ دارادوم وسوم میکنند. دارایکم از6700به 4700رسیده یک ماهه درجا میزنند. مردم بااین روند قطعا سهامهای دولت نخواهند خرید ودولت میمونه با کسری بودجه اش.
ناشناس۱۵۴۸۰۷۲۱۱:۳۷:۵۵ ۱۳۹۹/۵/۱۴
واقعا گذاشتن اسم عدالت روی این سهام کاملا بی عدالتی ومسخره کردن مردم بوده وهست چرا به همه ایرانیان تعلق نمی گیرد چرا اینهمه سهام عدالت دهن پر کن شده برای دولتمردان در صورتی که بعد گذشت 10سال از سهام نا عدالت هنوز با سودش یک دلار نمیشه ولی اینهمه ازش حرف میزنید
ناشناس۱۵۴۸۱۷۳۱۲:۵۳:۰۱ ۱۳۹۹/۵/۱۴
دولت می تونست صندوق های ETF رو به جامونده های سهام عدالت تخصیص بده تا اونها هم به حق خودشون برسن. من خودم سهام عدالت دارم ولی خدا شاهده الان که به همه نرسیده حس خوبی ندارم و دوست دارم به همه داده بشه. سهام عدالتمون که این باشه وای به حال بقیه ی چیزا
ناشناس۱۵۴۸۲۲۲۱۳:۱۹:۰۳ ۱۳۹۹/۵/۱۴
پس اسم سهام عدالت را عوض کنید. بگذارید سهام اتمامت
ناشناس۱۵۴۸۲۷۴۱۳:۵۲:۵۷ ۱۳۹۹/۵/۱۴
این همه شرکت دولتی دارید وارد بورس میکنید سهام ندارید به جاماندگان بدید؟ واقعا پدر بازنشسته من با ۱ و نیم میلیون حقوق جزو ۶ دهک نیست؟! متاسفم براتون.
ناشناس۱۵۴۸۳۴۵۱۴:۴۱:۴۴ ۱۳۹۹/۵/۱۴
دولت تدبیر و امید هر چه سهام دولتی باقی مانده بود را به خودی هایش هبه کرد و تهش را در آورد .
بازنشسته۱۵۴۸۳۸۴۱۵:۰۷:۵۰ ۱۳۹۹/۵/۱۴
نداری که نداشته باش شما به ما ضرر نزنید و جیب ما رو خالی نکنید نمی خواهد به ما سود برسونید.بیشتر از این از شما انتظاری نمی رفت
ناشناس۱۵۴۸۴۶۱۱۶:۱۰:۴۱ ۱۳۹۹/۵/۱۴
من 41 سالمه بیشتر وقتها بیکارم و هر ازگاهی کار گیرم میاد زن دارم و خدا را شکر بچه ندارم وگرنه نمیدونستم چطوری خرج بچه را باید بدم شغل ندارم، خونه ندارم، ماشین ندارم، موتور ندارم، یه دوچرخه قدیمی از پدرم دارم، پول نقد هم ندارم. غذای خونه هم بسیار ساده است. سهام عدالت ندارم، یارانه معیشتی و یارانه معمولی ندارم. نمیدونم چطوری حساب کردن که من جزء 3 دهک بالا شدم
نجف آبادی۱۵۴۸۵۳۱۱۶:۵۳:۱۰ ۱۳۹۹/۵/۱۴
عدالت با حضرت علی ع رفت..!
ناشناس۱۵۴۸۶۶۶۱۸:۰۶:۴۹ ۱۳۹۹/۵/۱۴
آقای وزیر باید روز قیامت جواب بدهید چون حق فرزند بنده به دلیل اشتباهات همکارانت او را نا امید کردید کد ملی فرزند بنده اما نام ونام خانوادگی فرددیگر 4ماه طول کشید تا آن فرد راپیداکردم ومدت زیادی گذشت تااصلاح کردند بعد از آن گفتند سیستم بسته شده حدود دوسال اینطور گذشت البته در آن ایام رسید سهام برایش چاپ کردند بعد 3بار به تهران رفتم در شهرک غرب سهام خصوصی انها هم گفتند سیستم بسته است تاسال گذشته مجددا به تهران رفتم گفتند خودت را اذیت نکن به پسر تو تعلق نمی گیرد گفتم چرا گفتند نمی دانیم گفتم والا ایرانی هستیم مشکل خاصی نداریم اشتباه ازطرف خودشان بود وباید روزی به سزای ندانم کاری خودشان برسند چون بایک اشتباه جزیی اوراحذف کردند درصورتیکه من وهمسرم وپسر بزرگم باهم ثبت نام کردیم واین مشکل برای او بوجود آوردند حالا آقای وزیر می گوید ماجامانده نداریم
ناشناس۱۵۴۹۱۱۹۰۲:۳۱:۰۹ ۱۳۹۹/۵/۱۵
خشت سهام عدالت از اول کج گذاشته شد. اول اینکه این سهامها اول مقداریش به کارگران و کارمندان آن بنگاه به عنوان پاداش داده می شد تا با دلگرمی به کارشان ادامه دهند و بقیه باید در بورس عرضه می شد و از عواید آن زیرساختهای مملکت نوسازی می شد.اگر بجای سهام عدالت و یارانه، خاکی بر سر دلار و رشد اقتصادی می کردند همه راضی بودیم . ببخشید! بلا نسبت! سهام پرت کردن جلوی مردم و منت گذاشتن نشد کار

پربحث‌های دیروز

 1. ترامپ برای به نتیجه رسیدن تحریم‌ عجله ندارد/ هیچ دموکراتی به دستاورد او دست نمی‌زند

 2. نامه قرارگاه خاتم‌الانبیاء به رئیس جمهور درباره انتقال پایتخت

 3. چرا نمایندگان مجلس خودروی دناپلاس گرفته‌اند؟/ عضو هیئت رئیسه: به مردم حق می‌دهیم حساس باشند، اما چه باید ‌کرد

 4. ماجرای تحویل خودروی «دناپلاس» به «نمایندگان مجلس» چیست؟

 5. بلاتکلیفی وزارت صمت/ روحانی وزیر جدید را معرفی می‌کند؟

 6. افزایش ۳ برابری دلار طی ۲ سال 

 7. پیروز جدال اخیر برجامی بین آمریکا و ایران

 8. واکنش یک امام جمعه به خودروی دناپلاس نماینده مجلس

 9. وزیر نفت: برای صدمین بار افزایش قیمت گازوئیل را تکذیب می‌کنم

 10. جزییات تازه از اقدام ایران برای پیش‌خرید واکسن کرونا/ روایت رفیق ۴۰ ساله از قاسم سلیمانی/ دلایل عجیب زیباکلام برای حمایت از بایدن/ احتمال حضور نزدیکان روحانی در انتخابات وجود دارد

 11. تحقیر محمدرضا پهلوی در زمان جنگ جهانی دوم

 12. باید ابرقدرت شویم ؛ امپراتوری مستضعفین

 13. زندگی زیر سایه آسمان‌خراش‌های ریاض

 14. ترامپ: برجام توافقی احمقانه بود/ ۸ تریلیون دلار در خاورمیانه هزینه کردیم اما به جایی نرسیدیم

 15. ارزش یک میلیارد تومان در بازار مسکن چقدر است؟

 16. ماجرای مستند "کودتای خزنده" بی‌بی‌سی‌ فارسی

 17. آشنابازی و بازار سیاه دامن واکسن آنفلوآنزا را هم می‌گیرد؟

 18. ماجرای حاشیه‌ساز «دناپلاس»/ نمایندگان درباره تحویل خودرو به بهارستان‌نشینان چه نظراتی دارند؟

 19. ۷ راهکار برای زندگی در شرایط گرانی و کرونا

پربحث‌های هفته

 1. دعوا در ماجرای الزام قانونی حجاب بر سر چیست؟

 2. حمله با قمه به یک مغازه‌دار در تهران

 3. چند نکته درباره تحویل «دناپلاس» به نمایندگان مجلس

 4. ترامپ برای به نتیجه رسیدن تحریم‌ عجله ندارد/ هیچ دموکراتی به دستاورد او دست نمی‌زند

 5. «آیا واشنگتن کر است»؟!/ واکنش منفی جهانی به ادعای بازگشت تحریم های سازمان ملل/ روسیاهی دوباره برای کاخ سفید

 6. روحانی: شنبه و یکشنبه روز پیروزی ایران و شکست آمریکا است/ نباید اجازه دهیم مردم در رنج قرار گیرند

 7. هشدار فرمانده سپاه به رئیس جمهور آمریکا: انتقام ما قطعی است/ اهل شرف و جوانمردی هستیم و سفیر زن را هدف قرار نمی‌دهیم

 8. نامه قرارگاه خاتم‌الانبیاء به رئیس جمهور درباره انتقال پایتخت

 9. گرانی خودرو تا کجا!؟

 10. قیمت سکه به ۱۳,۲۰۰,۰۰۰ تومان رسید/ دلار ۲۶,۹۰۰ تومان شد + جدول

 11. وزیر بهداشت: دیشب به خاطر خیز جدید کرونا نخوابیدم/تقسیم بندی مناطق غلط است

 12. برادر من! انقلابی‌گری با سیاست زدگی بیگانه است

 13. چرا نمایندگان مجلس خودروی دناپلاس گرفته‌اند؟/ عضو هیئت رئیسه: به مردم حق می‌دهیم حساس باشند، اما چه باید ‌کرد

 14. ماجرای تحویل خودروی «دناپلاس» به «نمایندگان مجلس» چیست؟

 15. بلاتکلیفی وزارت صمت/ روحانی وزیر جدید را معرفی می‌کند؟

 16. جهانگیری: امیدوارم آثار مثبت مقابله با گرانی روزهای آینده روشن شود

 17. افزایش ۳ برابری دلار طی ۲ سال 

 18. اطلاعیه دادگستری استان فارس درباره شبهات مطرح شده در خصوص پرونده «نوید افکاری»

 19. مقصر سونامی افزایش قیمت خودرو کیست

 20. داروی جدید کرونا در داروخانه‌های کشور

 21. خیز دوباره کرونا/ورود نواب رئیس به انتخابات ریاست جمهوری/کنایه رسانه اصلاح‌طلب به روحانی/ ربیعی: رنج مردم با تک تک سلول‌های اعضای هیات دولت حس می‌شود

 22. گرداندن اراذل و اوباش در محله تهران‌پارس

 23. مطالبه از مجلس انقلابی...

 24. ضرب و شتم یک کارشناس در استودیویِ شبکه«من و تو» به جرم بیان نظر مخالف + فیلم

 25. ترامپ: توافق فوق‌العاده‌ای با ایران خواهم کرد منتهی باید تا بعد از انتخابات صبر کنند

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. گرانی خودرو تا کجا!؟

 2. قیمت سکه به ۱۳,۲۰۰,۰۰۰ تومان رسید/ دلار ۲۶,۹۰۰ تومان شد + جدول

 3. ماجرای تحویل خودروی «دناپلاس» به «نمایندگان مجلس» چیست؟

 4. جهانگیری: امیدوارم آثار مثبت مقابله با گرانی روزهای آینده روشن شود

 5. افزایش ۳ برابری دلار طی ۲ سال 

 6. مقصر سونامی افزایش قیمت خودرو کیست

 7. بورس دوپینگی؟!

 8. دستور ویژه سرپرست وزارت صمت به سازمان حمایت برای کنترل قیمت ها

 9. وزیر جهاد کشاورزی: تخم مرغ ارزان می شود/ صادرات بی رویه علت گرانی بود

 10. هزینه یک صبحانه ساده چقدر می‌شود؟

 11. وزیر نفت: برای صدمین بار افزایش قیمت گازوئیل را تکذیب می‌کنم

 12. جدول/ افزایش مجدد قیمت سکه، طلا و دلار

 13. محصولات مدیران‌خودرو ۶۳ تا ۱۷۰ میلیون تومان گران شد + قیمت‌ها

 14. ماجرای ۱۰۰ نفری که سرمایه‌شان در بورس هزار میلیاردی شد

 15. تورم سوئد منفی شد!

 16. ارزش یک میلیارد تومان در بازار مسکن چقدر است؟

 17. ریزش های لیر تمامی ندارد

 18. ماجرای حاشیه‌ساز «دناپلاس»/ نمایندگان درباره تحویل خودرو به بهارستان‌نشینان چه نظراتی دارند؟

آخرین عناوین