پیشگیری از گره کوری که به دندان هم باز نمی‌شود!

محمد سعادتمند،   3990507024 ۳۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
پیشگیری از گره کوری که به دندان هم باز نمی‌شود!

چندین سال است که دولتهای مختلف در کشور سعی می کنند مردم را به سوی سرمایه گذاری در " بورس " سوق دهند. در سالهای گذشته سرمایه های سرگردان مردم به سمت بازارهای دیگر از قبیل مسکن ، ارز ، سکه وطلا ، سپرده گذاری در بانکها و... سرازیر می شد. با هجوم ناگهانی سرمایه های سرگردان به هر کدام از این بازارها ؛ شاهد تلاطم ، به هم ریختگی ، افزایش قیمتها و ایجاد قیمتهای کاذب و حبابی در آن بخش ها بودیم.

پایان همه این ماجراها معمولا اینگونه می شد که خیل عظیمی از مردم ، بویژه صاحبان سرمایه های خرد ؛ به شدت دچار ضرر و ز یان می شدند و گاه تمام زندگی و سرمایه و پس انداز خود را از دست می دادند.
البته عده‌ای قلیل هم که شامل سرمایه داران و کسانی که از انواع رانت برخوردارند سود کرده و با چند برابر شدن سرمایه و دارایی خود  به سراغ بازار هدف بعدی می رفتند.

اما تقریبا از سال گذشته " بورس " هم به بازار جذابی برای سرمایه گذاری تبدیل شده است. هم اینک در "بورس " شاهد سوددهی باورنکردنی و حتی گاهی افسانه ای در برخی موارد هستیم و به همین دلیل سرمایه ها در حال سرازیر شدن به بورس هستند. اگر سرمایه گذاران حرفه ای و کسانی که با مطالعه در حال سرمایه گذاری هستند را کنار بگذاریم خیل عظیم مردم بدون آگاهی و کمترین شناخت از " بورس " و ماهیت آن و صرفآ به امید دریافت سود کلان از سرمایه اندکشان  در حال سپردن سرمایه های خود به دریای مواج و متلاطم و شاید بی ساحل " بورس " می باشند.

هم اکنون قیمت سهام بسیاری از شرکتها در بورس ایران چندین برابر کل ارزش و دارایی های واقعی این شرکتها می باشد و این بزرگترین اخطار به مردم ، مسئولین دولت ، مجلس ، قوه قضائیه و نظام می باشد.

در روزهای گذشته در خبرها شاهد بودیم که به طور مثال ارزش سهام برخی از خودروسازان داخلی در بورس ایران از ارزش خودروسازان مطرح دنیا بالاتر رفته است! دقیقا در همین بازه زمانی هر کدام از 2 خودروساز بزرگ کشور  چندین هزار میلیارد زیان انباشته دارند. در واقع  صورت ساده شده مساله این است که مردم چندین برابر ارزش یک کالا پول برای آن پرداخت کرده اند.
متاسفانه به عمد یا سهو اطلاع رسانی درستی در مورد بورس و ماهیت آن  جهت آگاهی مردم صورت نمی پذیرد. تصور عمومی سرمایه گذاران غیر حرفه ای این است که در صورت هر گونه مشکل سریع می توانند سرمایه هایشان را از بورس خارج کنند. غافل از اینکه در بورس هیچ گونه تعهدی در مورد عودت اصل سرمایه وجود ندارد.

به طور مثال شما 10 هزار سهم به ارزش هر سهم 10 هزار تومان را به مبلغ 100 میلیون تومان می خرید. در صورت ترکیدن حباب بورس و بروز مشکل ؛ شما دارای همان 10هزار سهم هستید ؛ اما ارزش هر سهم شما به طور مثال اگر نصف شود( هر سهم 5هزار تومان شود) ؛ عملآ 100 میلیون شما تبدیل به 50 میلیون می شود و این مسئله بسیار مهمی است که حداقل بنده ندیده ام دست اندرکاران محترم در این مورد برای مردم روشنگری کرده باشند.

مسلما در صورتی که بورس دچار مشکل شود - که با توجه به قراین دیر یا زود این اتفاق خواهد افتاد - آنگاه معضل بسیار بزرگی برای کشور رقم خواهد خورد که ماجرای صندوقها و موسسات مالی و اعتباری و حواشی مرتبط با آن در مقابل عوارض این ماجرا هیچ خواهد بود.

بنده به ضرس قاطع معتقدم که " بورس " یکی از بهترین مبادی سرمایه گذاری ست اما مشروط به اینکه ضوابط و اصول حاکم برآن به درستی اجرا شود. متاسفانه در حال حاضر ؛ ظاهرا ریالی از هزاران میلیارد سرمایه مردم که وارد بورس شده به شرکتها و صنایع تولیدی  جهت افزایش تولید و بهره وری تزریق نشده و صرفا در حال چرخش و دست به دست شدن و سفته بازی بین دلالان می باشد.
به هر حال نگاه کوتاه مدت به بورس از جانب دولت و دیدن آن به عنوان تامین کننده بخشی از هزینه های جاری هر چند شاید در کوتاه مدت گرهی از مشکلات را باز کند اما در دراز مدت خود می تواند به گره کوری تبدیل شود که به هیچ دندانی نمی توان آنرا باز کرد.

دیدگاه کاربران

امیرهوشنگ واحد۱۵۴۱۳۳۵۱۰:۰۰:۴۷ ۱۳۹۹/۵/۸
با سلام، خدا رو شکر یکی پیدا شد چند کلمه حرف حساب بزنه در خصوص بورس ، انشاالله مسئولین یه فکر اساسی بکنند البته خیلی بعید هست
ناشناس۱۵۴۲۰۹۲۱۶:۱۰:۱۶ ۱۳۹۹/۵/۸
نگاه افرادی که یکباره به طرف بورس هجوم آورده اند متاسفانه شباهتهایی دارد به نگاه افرادی که در شرکتهای هرمی به زعم خودشان سرمایه گزاری کردند
ناشناس۱۵۴۲۴۸۲۲۱:۵۰:۲۴ ۱۳۹۹/۵/۸
بورس دماسنج اقتصاد کشور است در کدام زمینه رشد اقتصادی صورت گرفته که بورس حبابی رشد کرده است
کور پیش بین در خشت خام۱۵۴۱۳۳۸۱۰:۰۱:۴۹ ۱۳۹۹/۵/۸
در سال جهش تولید دولت بجای پرداختن به این امر برای پوشش کسری بودجه با ترفند هایی اقدام به حباب سازی در بورس کرد و مختصر تولید و اشتغالی را هم که توسط مردم انجام میشد کاری کرد که مردم بجای تولید پول خود را با آرزوی اینکه ره صد ساله را یک شبه میروند باعث تنبل تر شدن مردم شد و ریشه این مختصر تولید را هم کند در ضمن علاوه بر اینکه بورس بازارهای دیگر را کنترل نکرد بلکه باعث شد بازارهای دیگر از بورس تبعیت کنند و قیمت های نجومی پیدا کنند
سید محسن مظلومی۱۵۴۱۳۸۲۱۰:۳۶:۳۲ ۱۳۹۹/۵/۸
عزیز من حباب دلار حباب مسکن حباب طلا حباب ... همه را فراموش کردی فقط بورس میبینی
مصطفی۱۵۴۱۸۸۳۱۴:۱۲:۵۰ ۱۳۹۹/۵/۸
افزایش قیمت یک مساله است حباب مساله دیگری. مسکن در طول این چند سال چند برابر شده که با نرخ دلار متناسب است حتی همین پراید تولید داخل هم همینطور. اما سهام شرکتی که 20 برابر شده با کدام یک از المان های اقتصادی دیگر همخوانی دارد. زمانی که ورود مردم به بورس خیلی کند شد قیمت ها به سمت ارزش اصلی خودشون که احتمالا چند برابر قیمت های سهام در سال قبل بوده است پیش خواهد رفت
ناشناس۱۵۴۲۰۸۲۱۶:۰۵:۵۲ ۱۳۹۹/۵/۸
حباب طلا با توجه به نرخ جهانی طلا و قیمت دلار بسیار بسیار ناچیزو کمتر از حباب بورسه.
ناشناس۱۵۴۲۳۶۱۱۹:۳۵:۱۳ ۱۳۹۹/۵/۸
آقا بورس حباب داره باشه درست اما الان کدوم کالا حباب نداره نکنه حباب بورس فقط به چشم میاد دوستان کارشناس بفرمایند پراید ۹۰ میلیونی واقعا ارزش خرید داره؟!! بقول یه بنده خدایی آخه کیلویی چند
محمد۱۵۴۱۳۸۳۱۰:۳۷:۰۳ ۱۳۹۹/۵/۸
با سلام و تشکر از انذار سقوط و ریزش بورس؛ قرار بود از محل افزایش سرمایه و به روز رسانی ارزش دارائی شرکت ها بازار سرمایه رونق و به تبع آن نقدینگی به شرکت ها سرریز شود تا مشکل سرمایه در گردش و .. حل؛ افزایش و جهش تولید صورت پذیرد. در حالی که پول و نقدینگی وارده به بورس به سفته بازی و.. تبدیل شده است، که جای نگرانی زیادی دارد.
مهرداد۱۵۴۱۳۸۶۱۰:۳۸:۵۰ ۱۳۹۹/۵/۸
به عنوان یک سهام دار کوچک در بوس که اتفاقا سود ناچیزی هم کردم دقیقا با شما موافقم. نکته جالب اینجاست که همیشه در برنامه های تلویزیون و حتی در سایت های خبری از کارشناسانی دعوت به عمل می آید که خود، حضور فعال در بورس دارند و طبیعیه چنین کارشناسانی هیچ وقت نظری بر خلاف فعالیت اقتصادی خود نمیدهند. واقعا در این خصوص بایستی نظر کارشناسان مستقل رو جویا شد. اما در کنار این موضوع باید به این نکته نیز توجه داشت که برخی اطلاعات مالی شرکت ها مطابق با اتفاقات روز کشور به روز نمیشود که این خود در مبهم شدن فضا تاثیر گذار است مثلا اگه شرکتی در ابتدای یک سال مالی سودی را پیشبینی کند و آن وقت نرخ ارز یا فلزات رشد داشته باشد و پیشبینی بشود که آن شرکت نیز بطور مستقیم از این موضوع منتفع خواهد گردید. این سود مازاد به سود خالص پیشبینی اولیه اضافه نمیگردد. لذا ارزش گذاری بر اساس اطلاعات تابلوی بورس ممکنه ما رو در پیدا کردن ارزش واقعی اون سهم دچار مشکل کنه. اما کلیت مطلب این مقاله کاملا درست است.
ناشناس۱۵۴۱۳۸۷۱۰:۴۰:۱۸ ۱۳۹۹/۵/۸
به همان چیزی که کارشناسان دلسوز در چند ماه گذشته هشدار می دادند رسیدیم. حالا بورس به بزرگترین بمب اقتصادی ایران و پاشینه آشیل اقتصاد و ثبات کشور تبدیل شده. اگر رشد کند بازارهای طلا و ارز و خودرو و کالا و در نتیجه تورم را به دنبال خود بالا می کشد. اگر توقف کند یا کاهشی شود تمام اقتصاد و ورودی بانک مرکزی را مانند موسسات اعتباری به هم می زند. آخر اینقدر اصرار بر بد دانشی و بی دانشی و از این هفته به آن هفته فرج نزد مسئولان بانک مرکزی و اقتصاد کشور؟! دستکاری در هر کاری عاقبتی بهتر از این ندارد.
حسین زاده۱۵۴۱۳۹۰۱۰:۴۳:۵۴ ۱۳۹۹/۵/۸
با توجه به ادامه تورم لجام گسیخته در حداقل میان مدت حتی اگر قیمت کالایی ( مثلا سهام) حبابی باشد وکاهش یابد باز هم افزایش پیدا کرده و قیمتهای قبلی را رد خواهد کرد ( مثلاقیمت ارز، خودروو ..در طول چند سال گذشته شاهد کاهشهای موقت بوده اند)داشتن نقدینگی در چنین شرایطی اشتباه است فقط باید سعی شود کالای بهتری برای سرمایه گذاری انتخاب کرد.
ناشناس۱۵۴۱۳۹۱۱۰:۴۵:۰۷ ۱۳۹۹/۵/۸
بورس کسری خانه ی دولتی است که سهامداران عمده و دارندگان اطلاعات نهانی برندگان آن و سهامداران خرد فریب خورده بازندگان آن و کارگزاران با گرفتن کارمزد و دولت با گرفتن مالیات و قالب کردن سهام های حبابی شرکت های خود سود بستان های این .. خانه هستند
کند ذهن۱۵۴۱۴۱۵۱۰:۵۹:۱۸ ۱۳۹۹/۵/۸
سلام . عزیزم مردم معمولا به هیچکدام از توصیه ها و اخطارهای دولت و مراجع رسمی توجه نمیکنند . و چه بسا عکس آن عمل مینمایند . لذا بهتر است نکات ضروری مربوط به فعالیت در بورس توسط کارشناسان و نشریات غیر دولتی مطرح و بخصوص در فضای مجازی منتشر شود . البته هر فعال بورس هر چقدر هم که نا آگاه و ناشی باشد بطور مکرر سبز و قرمز شدن نمادها را میبیند . و بهتر است که کارشناسانی نظیر نویسنده این مطلب نیز بگونه ای ننویسند که مالباختگان احتمالی در آینده خود را سزاوار طلبکاری از دولت بدانند .
ناشناس۱۵۴۱۴۵۸۱۱:۱۸:۲۰ ۱۳۹۹/۵/۸
این جریان سودهی بورس تو ایران خیلی مشکوکه!تمام دنیا بورسهاشون منفیه ولی ایران مثبت!میترسم چیزی دهها برابر بدتر از قضیه پدیده و امثالهم پیش بیاد.
ناشناس۱۵۴۱۸۲۲۱۳:۳۱:۳۱ ۱۳۹۹/۵/۸
داداش قیاس مع الفارق میکنی. یه چیزی شنیدی همین جوری فتوا صادر میکنی. تورم کشورهای پیشرفته دنیا که بورس شون منفیه هست از صفر تا نهایت سه درصد هست بعد میای با تورم چند صد در صدی ایران مقایسه میکنی؟
گودرزی۱۵۴۲۰۱۶۱۵:۲۶:۵۴ ۱۳۹۹/۵/۸
ابدا چیز مشکوکی در داستان بورس وجود ندارد برادر، دولت برای جبران کاهش درآمد های نفتی اجازه گرفته تا بخشی از دارایی هاش رو بفروش برسونه و به همین دلیل تعمدا بورس رو به رونق انداخت تا اموال و شرکت های خودش رو بهتر بفروشه، و این ورود سرمایه های کور از طرف مردم شبیه یک گلوله برفی شده که هر لحظه بزرگتر و بزرگتر میشه و یکباره رو سر یک عده آوار خواهد شد. متاسفانه مشکلات این موضوع برای نظام و دولت بعدی خواهد بود..
ناشناس۱۵۴۱۴۷۸۱۱:۲۵:۱۹ ۱۳۹۹/۵/۸
خدا کنه همه کسانی که به امید ضایع کردن حقوق دیگران از طریق آشفته بازاری وتورم شدید وارد بورس شده اند متضرر شوند ومسولین هم دستشان برای این سودهای ساختگی رو شود
ناشناس۱۵۴۱۴۸۰۱۱:۲۵:۲۹ ۱۳۹۹/۵/۸
شک نکنید که بورس گرفتار سفته بازی شده و دیر یا زود با از بین رفتن سرمایه های خرد مردم چنان موجی از خشم و نفرت در جامعه راه می افتد که آن سرش ناپیدا! آنچه که در ماجرای موسسات مالی و اعتباری دیدید یک نمونه بسیار کوچکی از موج شکست بورس است و دولت هم زیر بار هیچ چیز نمیرود. در ماجرای موسسات مالی دولت را مجبور کردند زیر بار برود و دولت هم از جیب مردم خسارتها را پرداخت کرد! در بورس دیگر این امکان وجود ندارد
حسین۱۵۴۱۵۰۵۱۱:۳۵:۱۲ ۱۳۹۹/۵/۸
با سلام ، خدا خیرتان بده که واقعیت را به مردم میگید
ناشناس۱۵۴۱۵۰۹۱۱:۳۷:۰۱ ۱۳۹۹/۵/۸
مهم تأمین کسری بودجه دولته ، مردم میخواد ضرر کنن یا بخاک سیاه بشینن به دولت چه؟!
ناشناس۱۵۴۱۵۸۹۱۲:۰۱:۰۲ ۱۳۹۹/۵/۸
شما اشتباه میکنید کل سهام داران به طمع سود وارد بورس شدن و من نوعی شریک سودشان نکردن تا شریک ضرر باشم دولت و بانک مرکزی ضامن سود و زیان سهامداران نیست همه باید بدانند چرا از سهم خود توقع داری دولت به سهام دار روزی که ضرر میکنه بدهد مگر در سود بیت المال و بودجه دولت شریک بود تا در ضرر شریک باشد
ناشناس۱۵۴۱۶۴۵۱۲:۱۹:۲۰ ۱۳۹۹/۵/۸
خدا کنه کاسپین و غیره تکرار نشه
ناشناس۱۵۴۱۶۵۱۱۲:۲۰:۴۷ ۱۳۹۹/۵/۸
در بورس هم فساد وجود دارد و همین فساد خودش مسئله ساز خواهد شد ، یک نگاه به اقدام ناظرین بخشی از این فساد را نشان میدهد . بورس فقط پول جذب میکند و سرمایه های جمع شده بازهم به بانکها سپرده میشود و در جهت توسعه صنایع و تکمیل زنجیر ه ارزش هزینه نمیشود . کشوری که 30 سال است بی برنامه واقعی اداره میشود همواره آبستن یک بحران است و اگر فکری نشود روز بجای ترکیدن حباب بورس ، حباب عقده های جامعه خواهد ترکید . دیر شده ولی بازهم راه اصلاح باقیست .
علیرضا۱۵۴۱۸۸۴۱۴:۱۲:۵۱ ۱۳۹۹/۵/۸
والا من ده ساله سهامدارم سود افسانه ای ندیدم، سود افسانه ای مال سهمای خاصی هستش که بزرگان خودشون ترتیب میدن و .. حالا بعضیا هم شانسی اون وسطا فیض میبرن
ناشناس۱۵۴۱۹۰۱۱۴:۲۳:۱۹ ۱۳۹۹/۵/۸
ظاهر این دوست عزیزمان به این نکته توجه نکرده رشد این سهم ها در حقیقت کاهش ارزش ریالی پول کشور هست و در ثانی اگر این سرمایه در جهت درست هدایت شود تاثیر بسیار شگرفی در صنایع خواهد داشت همانطور که سهامهای اشاره شده (خودرویی ها) در صورت جلسه اطلاع رسانی نشسته در کدال موید بهبود وضعیت این صنایع دارد نه تنها از بدهی خارج شدند و طراحی های توسعه و افزایش تولید را دارند من نه بعنوان سرمایه گذار بلکه بعنوان یک شهروند اگر درست هدایت شود زمینه توسعه بسیاری صنایع را خواهیم داشت
ناشناس۱۵۴۱۹۵۸۱۴:۵۱:۴۱ ۱۳۹۹/۵/۸
هم اکنون قیمت سهام بسیاری از شرکتها در بورس ایران چندین برابر کل ارزش و دارایی های واقعی این شرکتها می باشد و این بزرگترین اخطار به مردم ، مسئولین دولت ، مجلس ، قوه قضائیه و نظام می باشد. با یک دید دیگه نگاه کنی میشه افت سریع ارزش پول ملی(نه حبابی و نه کشکی)
ناشناس۱۵۴۱۹۶۳۱۴:۵۲:۴۸ ۱۳۹۹/۵/۸
اخلاق در جامعه در چه رده ای هست ،رفاه و آسایش مردم کجاست شادی کجا پر کشیده هر چه این روزا می‌شنویم بیماریه یا بورسه یا مسکن یا طلا یا ارز یا ماشین .یاسقوط هواپیما یا زلزله وسیل یا خط ونشان .. برای کشورهای دیگر . .
ناشناس۱۵۴۲۱۶۱۱۶:۴۹:۰۷ ۱۳۹۹/۵/۸
حرف.درستیه.وقتی.شرکتهازیان.انباشته.دارندچطورارزش.سهم.آنهاده.برابرمی.شود
ناشناس۱۵۴۲۱۹۵۱۷:۰۹:۵۳ ۱۳۹۹/۵/۸
چه چیز ما.. روی حسابه که بورسش باشه.مجلس وزیر را استیضاح می کنه و هفته بعد همان نمایندگان محترم استیضاح کننده به همان شخص در وزرات خانه دیگری رای اعتماد می دهد.دلار میره بالا اجناس میره بالا.دلار میاد پایین اجناس باز میره بالا.بنزین گران میشه خودرو هم گران میشه..خدایی چه چیز ما مانند آدمیزاده که این یکی باشه.
کاوه۱۵۴۲۳۵۲۱۹:۲۷:۳۳ ۱۳۹۹/۵/۸
الان سهام اکثر شرکتهای زیان ده در بورس عرضه شده است و عده ای دلال و وابسته به همین شرکتها و بانکها دايما" در تلاشند تا قیمت سهام را بالا ببرند تا هم نقدینگی را جذب کنند و هم بدهی هایشان را بپردازند . وقتی بدهی ها تمام شد و سود خود را کردند از بازار سهام خارج می شوند و عده ای که با سرمایه خودشان وارد بازار شدند می مانند و آنوقت قیمتها ی واقعی مشخص می شود . اگر قیمتها سقوط آزاد کرد متوجه می شویم که حباب بوده است و اگر قیمتها ثابت ماند یا با نرخ ثابتی و معقول رشد یا کاهش پید اکرد در اینصورت قیمتها واقعی بوده است .
ناشناس۱۵۴۲۳۵۹۱۹:۳۳:۵۳ ۱۳۹۹/۵/۸
بابا کاسپین چیه؟ بازار سود داره ضرر هم داره. اینو همه میدونن. تویی که قیمت خودرو رو با رنو مقایسه میکنی قیمت ماشینهای رنو رو هم با ایران خودرو مقایسه کن. رشد داشته یه روزی هم افت میکنه.
اكبر۱۵۴۲۴۳۵۲۰:۵۲:۴۳ ۱۳۹۹/۵/۸
تا اخر سال اتفاق خاصي نمي افته فقط يك نزول مختصر، چون دولت فعلي داره همه چيز ملت را حراج ميكنه و یا تا تونسته به بهانه كسري بودجه و تامين حقوق و غيره دهها هزار مليارد تومن اوراق قرضه چاپ و بفروشد، امّا بميرم براي دولت بعدي، دولت بعدي كه بياد يكسال اول ميخواد به اين دولت فحش بده و براي اينكه مردم را ساكت كنه بايد بره از دولتهای خارجي قرض بگيره يا بالاخره يك امتيازي بدهد تا پولي بياد و اين مردم ساكت بشوند. توي بد سراشيبي اقتصادي هستيم كه فقط دو راه دارد ، يا بايد توليد و صادرات كنيم و بين كارگر و كارخانه توليدي و مزرعه و كسي كه كار ميكنه با مفتخورا فاصله ايجاد كنيم، ماليات بدهيم، نظم و انضباط داشته باشيم، بنزين را گران كنيم و حجم دولت و ساير قوا را به يك سوم برسانيم و تا ٤-٥ سال هيچ افزايش هزينه جاري نداشته باشيم، و بانك مركزي را مستقل كنيم، ..يا با همين رويه در هم ..

پربحث‌های دیروز

 1. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 2. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

 3. ستاد کرونا با تعویق کنکور مخالفت کرد/ برگزاری کنکور در موعد مقرر قبلی

 4. ۵ شرط رئیسی برای موافقت با طرح دولت/هشدار توکلی به روحانی/تغییر سیمای کرونا در پاییز/ نماینده سابق مجلس بازداشت شد

 5. پوتین: نخستین واکسن کرونا در روسیه ثبت شد

 6. جزئیات تازه از فروش نفت توسط دولت به مردم از زبان پورابراهیمی

 7. سهم خواهی جریان های سیاسی لبنان از کیک دولت آینده

 8. روحانی: مردم در زمینه تلاش دولت برای ایجاد ثبات و آرامش در اقتصاد، اطمینان خاطر داشته باشند

 9. دوچرخه سواری حاکم دبی

 10. اعترافات ۳ عضو داعش در دادگاه کیفری/ سردار سلیمانی نبود، عراق را فتح می‌کردیم

 11. آینده تاریک سعودی‌ها به روایت میدل ایست آی

 12. ختم رسیدگی به پرونده اکبر طبری اعلام شد/ طبری: تمام ۱۶ اتهامی که در کیفرخواست آمده را رد می‌کنم

 13. تصویب نام‌گذاری خیابانی در تهران به نام مهندس بازرگان

 14. نامه بسیج دانشجویی به نمایندگان / مجلس به طرح «گشایش اقتصادی» دولت ورود کند

 15. برایان هوک: ترامپ دنبال توافق جدید با ایران است

 16. سخنگوی سازمان سنجش: تعویق یک ماهه کنکور سراسری تصویب نشده است

 17. سلاطین خودرو و طلا چه زمانی اعدام می‌شوند؟

 18. نمکی: اجازه ندهیم برخی بگویند عاشورا و تاسوعا عامل شیوع کرونا شد/ رعایت پروتکل‌ها با همکاری هیأت‌ها اجرا می‌شود

 19. انتشار فیلم جدید از لحظه بازداشت جورج فلوید

 20. ورود قوه قضائیه به پرونده ویلموتس و ادعای میرسلیم علیه قالیباف/ پرونده‌ای جدید برای طبری

 21. روحانی: تلاش برای تولید دارو و واکسن کرونا تا رسیدن به نتیجه نهایی ادامه خواهد داشت

پربحث‌های هفته

 1. با فتح کجا جنگ برای ما تمام می‌شود؟

 2. حمله وحشیانه با قمه به صاحب مغازه در کرمانشاه

 3. آیا پیروزی بایدن بر ترامپ به نفع ایران است؟

 4. ماجرای یک قاضی که علیه خودش حکم صادر کرد

 5. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

 6. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 7. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 8. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 9. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

 10. توصیه های جمعیتی مسوولان به مردم از کنار گود

 11. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 12. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

 13. صحنه آهسته انفجار بیروت

 14. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 15. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

 16. پاساژگردها معترض برگزاری محرم

 17. صفر تا ۱۰۰ داستان وضع مالیات بر محتکران خانه

 18. انتقاد حسین شریعتمداری از پرویز فتاح

 19. جهانگیری: مخالف کالابرگ هستیم

 20. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 21. ستاد کرونا با تعویق کنکور مخالفت کرد/ برگزاری کنکور در موعد مقرر قبلی

 22. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

 23. ثبت واکسن روسی کرونا؛ پایان رنج بشر یا تبلیغات زودهنگام؟!

 24. زمان توزیع عادلانه یارانه بنزینی فرا رسیده است؟

 25. ترامپ: اگر در انتخابات پیروز شوم سریع با ایران به توافق می‌رسیم

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 2. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 3. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

 4. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 5. صفر تا ۱۰۰ داستان وضع مالیات بر محتکران خانه

 6. جهانگیری: مخالف کالابرگ هستیم

 7. زمان توزیع عادلانه یارانه بنزینی فرا رسیده است؟

 8. جزئیات تازه از فروش نفت توسط دولت به مردم از زبان پورابراهیمی

 9. جدیدترین خبر از تبدیل ریال به تومان/ ۲.۵ میلیارد دلار ارز برگشت

 10. جزئیاتی از تغییر طرح فروش نفتی دولت توسط مجلس به نفع مردم

 11. قیمت خودرو همچنان صعودی است/ قیمت پژو ۴۰۵ به ۱۴۲ میلیون رسید

 12. تهران پنجمین شهر گران دنیا در مسکن

 13. واکنش سردار جباری به اظهارات رئیس بنیاد مستضعفان

 14. روحانی: مردم در زمینه تلاش دولت برای ایجاد ثبات و آرامش در اقتصاد، اطمینان خاطر داشته باشند

 15. ریش و قیچی قیمت خودرو در دستان خودروسازها/ قیمت ماشین هر سه ماه یک‌بار تغییر می‌کند!

 16. همتی: نرخ ارز در روزهای آینده پایین‌ می‌آید

 17. امضاهای استیضاح زنگنه در حال افزایش است/ نوع مدیریت زنگنه به صورتی است که مشکلات زیادی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به وجود می‌آورد

 18. نوبخت: ما ارز خودمان را فروختیم، اگر بانک مرکزی نگه داشته عرضه کند / افزایش قیمت ها را به فروش ارز صندوق ربط ندهید

 19. جزئیات احتمالی از وعده «گشایش اقتصادی»

 20. گمانه زنی‌ها از "گشایش اقتصادی" رئیس جمهور/ پای عرضه اوراق سلف نفتی در میان است؟

 21. دندان طمع دولت‌ها به درآمد نفت کنده می‌شود؟

 22. موضع‌گیری دژپسند علیه وزارت نفت/ نفتی‌ها آماده عرضه «دارا دوم» نبودند

 23. جزئیات طرح مجلس برای تغییر در شیوه سهمیه‌بندی بنزین

 24. مافیا در بورس هم وجود دارد/ مخالف ورود مردم به بورس نیستم اما نگرانم/ باید یک شبکه تلویزیونی بورس داشته باشیم/ قیمت‌های بورس با واقعیت اقتصادی همخوانی ندارد

 25. نامه بسیج دانشجویی به نمایندگان / مجلس به طرح «گشایش اقتصادی» دولت ورود کند

آخرین عناوین