تایم: بیش از چهار میلیون کرونایی در آمریکا ؛ امیدی به بهبود اوضاع نیست

گروه جهان الف،   3990505081 ۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

نشریه آمریکایی تایم نوشت با افزایش روزانه موارد ابتلا به کرونا در آمریکا، هیچ امیدی به بهبود اوضاع وجود ندارد، زیرا دولت در مقابله با خط کرونا کاملا شکست خورده است.

تایم: بیش از چهار میلیون کرونایی در آمریکا ؛ امیدی به بهبود اوضاع نیست

به گزارش الف به نقل از  تایم ، کرونا، به عنوان مصیبت ملی آمریکا در سال 2021 نیز همراه ما خواهد بود.

<<ویروسی که برخی تصور می کردند با گرم شدن هوا احتمالا ناپدید می شود، برعکس با گرم شدن هوا در سراسر آمریکا شدت بیشتری یافته است. به گزارش دانشگاه "جان هاپکینز" تا امروز 4 میلیون و  250 هزار نفر در  آمریکا به عنوان مبتلا به کوید-19 ثبت و 149 هزار نفر نیز بر اثر آن کشته شده اند.

این آمار احتمالا کمتر از رقم واقعی است. مرکز کنترل و پیش گیری بیماری در آمریکا، سه شنبه گذشته اعلام  کرد یافته های آنها نشان میدهد که نرخ ابتلا به کرونا در آمریکا، 6 تا 24 بار بیشتر از رقم اعلام شده رسمی است. همین رقمِ 4 میلیون و 250 هزار مورد ابتلا هم، خود نگران کننده است.

برخلاف اتحادیه  اروپا، چین و دیگرکشورهایی که پیشتر کانون بیماری بودند، آمریکا در شکستن خط ابتلا به کرونا "کاملا" شکست خورده و درعوض روزانه که تعداد مبتلایان افزایش می  یابد، آماری کلی و به دور از جزییات ارائه  می  کند. آمار نشان میدهد ابتدا در مدت یک ماه، تعداد موارد ابتلا به کرونا در آمریکا، از  2  به 3 میلیون نفر افزایش یافت اما فقط در دو هفته، این تعداد از 3 به 4 میلیون نفر رسید.

این مصیبت به صورت یکسان در سراسر کشور توزیع نشده است. ایالت هایی نظیر کالیفرنیا، جورجیا، تگزاس، اوکلاهاما و  آریزونا که بسیاری شان نسبتا زودتر محدودیت های کرونا را لغو کرده بودند، اکنون شاهد افزایش انفجاری ابتلا به  کرونا هستند. در همین حال در شمال شرق کشور که زمانی نقطه کانونی ابتلا  در آمریکا  بود، موارد ابتلا به صورت چشمگیر کاهش یافته است. تنها در هفته  ی پیش بود که تعداد مبتلایان در کالیفرنیا، از نیویوک فراتر رفت. در شرایطی که نیویورک با احتیاط محدودیت های کرونایی را کاهش داده است. با این وجود سالن های سینما، موزه ها و  کلوب های درمانی در بخش هایی از این ایالت تعطیل و حضور در سالن های غذاخوریِ سربسته در شهر نیویورک ممنوع است زیرا بیشترین موارد ابتلا در آنها گزارش شده است. تاکنون نیویورک شاهد بیشترین نرخ ابتلا در کشور بوده است. 

بر اساس اطلاعات منتشر شده از وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا، ظرفیت بیمارستان ها در بخش هایی از کشور که شیوع کرونا بسیار شدید  بوده، در حال  تکمیل است. مثلا در کالیفرنیا، بیش از  97  درصد از ظرفیت بیمارستان ها تکمیل ده، در حالی که بسیتری شدن بیش از یک چهارم افراد، با کرونا مربوط است. این رقم در  بیمارستان های آریزونا 97 درصد است و 41 درصد از موارد بستری، به کرونا مربوط می شود. در جورجیا این ارقام به ترتیب 77  و 33 درصد است. در همین حال ظرفیت استفاده از بیمارستان های نیویورک،  77  درصد است اما فقط  5.67  درصد از موارد بستری مربوط به کووید-19 است. در  بهار گذشته، به دلیل افزایش موارد ابتلا  به کرونا، در نیویورک بیمارستان های صحرایی برپا  شده بود.

در حال حاضر، نرخ مرگ و میر ناشی  از کرونا به  سرعتِ موارد ابتلا  در حال افزایش نیست. اکنون میزان ابتلا به کرونا در آمریکا 26 درصد موارد جهانی است، در حالی که نرخ مرگ و میر ناشی از آن،  22 درصد کل موارد است. این مساله می تواند به هر شیوه از اطلاع رسانی نادرست منجر شود؛ و نه صرفا به این دلیل که شدت کشندگی  ویروس در حال کاهش است. با این وجود، مرگ و میر و بستری شدن در بیمارستان ها، از علایم بارز این بیماری فراگیر بوده است. مرگ و میر ناشی از کرونا شاید نسبت به نرخ ابتلا در یک ماه کاهش یابد، به عبارت دیگر مثلا کاهش موارد ابتلا در یک ایالت در ماه  ژوئن، شاید به کاهش مرگ درجولای بینجامد، حتی اگر موارد ابتلا در جولای افزایش یابد.

مسلما ابتلای بیش از 4 میلیون و 250 هزار آمریکایی به کرونا، آخرین نقطه اوج سیاه در این کشور نخواهد بود. پیش بینی می  شود تا اول نوامبر، تعداد کشته شدگان به 250 هزار نفر برسد. اگر موارد ابتلا با گذشت زمان افزایش یابد، چند هفته پیش از عید شکرگذاری در 26 نوامبر (6 آذر) 7  میلیون مورد شناخته  شده از  ابتلا خواهیم داشت. کرونا که در اوایل 2020 به شدت آمریکا را درهم کوبیده بود، در سال 2021 به عنوان یک مصیبت ملی همراهمان خواهد بود.>>

 

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۵۳۸۱۰۹۰۵:۴۱:۰۲ ۱۳۹۹/۵/۶
روحانی ؛ مردم عزاداری های عزیزان خودشون رو تعطیل کنن . روحانی ؛ عزاداری محرم در مکان های با وضعیت قرمز نیز انجام شود .
ناشناس۱۵۳۸۲۵۴۰۹:۴۸:۵۹ ۱۳۹۹/۵/۶
اگر واقعا"نگران کرونا هستن باید از برگزاری مجالس عروسی ممانعت کنند و تالارهای پذیرایی و رستوران ها را تعطیل کنند و طرح ترافیک را لغو کنند.
ناشناس۱۵۳۸۱۱۱۰۵:۴۴:۴۴ ۱۳۹۹/۵/۶
از نظر صدا و سیما و مسئولان ایرانی مقصر شیوع کرونا در آمریکا ، بی لیاقتی و بی کفایتی و بی خیالی و سهل انگاری ترامپ است ولی در ایران ، مقصر اصلی مراعات نکردن پروتکل های بهداشتی توسط مردم است و برگزاری مراسم عزا و عروسی توسط مردم است !!!
ناشناس۱۵۳۸۱۲۹۰۷:۳۶:۲۵ ۱۳۹۹/۵/۶
وای وای دیدی چ بلایی سر این آمریکا اومده؟! یکی نیست که به این آمریکاها بگه بیاید مدیریت کردن کرونا رو از ما یاد بگیرید!؟ ما تا شنبه تمام کرونا رو نابود کردیم و همه چیز رو به روال عادی برگردوندیم
ناشناس۱۵۳۸۲۵۰۰۹:۴۴:۳۷ ۱۳۹۹/۵/۶
کرونا نشان داد که امریکا و دیگر کشورهای غربی مدعی پیشرفت و تکنولوژی چقدر عقب مانده اند.
ناشناس۱۵۳۸۲۵۷۰۹:۵۰:۴۴ ۱۳۹۹/۵/۶
ان شاءالله کرونا ویروس باعث نابودی امپراطوری شیطان بزرگ و ایجاد نظم نوین جهانی خواهد شد.
ناشناس۱۵۳۸۲۶۱۰۹:۵۲:۴۰ ۱۳۹۹/۵/۶
امریکا در بحران کرونا داره غرق میشه امیدی به بهبود اوضاع نیست.
ناشناس۱۵۳۸۲۶۶۰۹:۵۷:۲۱ ۱۳۹۹/۵/۶
امریکا بدلیل حمایت از گروههای تکفیری و تروریستی و حمایت از رژیم کودک کش صهیونیستی و رژیم آل سعود قاتل مردم یمن و قتل و عام میلیون ها انسان در جنگ های ویتنام و هیروشیما و ناکازاکی و افغانستان و عراق و سوریه به مصیب عظماء و بلای الهی دچار شده است.
ناشناس۱۵۳۸۲۹۸۱۰:۲۲:۲۳ ۱۳۹۹/۵/۶
آمار ایتالیا بالاتر از ما بود امروز شنیدم فقط دیروز یکنفر فوتی داشتند ببینید چیکار کردند مهار شد؟
یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. یکی از بهترین برنامه های تاریخ تلویزیون در کنج شبکه ۴

  2. دفاع آیت‌الله جنتی از شرط سنی برای ریاست جمهوری/ نامزدی رئیسی قطعی شده است؟/ مخالفت روحانی با مصوبه شورای نگهبان/ آخرین اظهارنظر ظریف درباره نامزدی در انتخابات

  3. زینب سلیمانی :اگر مذاکره برای فلسطین جواب می‌داد، اکنون فلسطین آزاد شده بود

  4. آغاز یک بازی همیشگی در آستانه انتخابات؟!

  5. کنایه بغض‌آلود مجری صداوسیما به برخی از سلبریتی‌ها

  6. بازی برخی اصلاح‌طلبان به سود ایران‌ستیزان

  7. جلوی پخش مستند "گاندو" گرفته شد

  8. مصوبه جنجالی شورای نگهبان درباره انتخابات ریاست جمهوری

  9. باور کنید این بار «شرایط کنونی» واقعا «حساس» است !

  10. افشای جزئیات جدید از طرح ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی بدست تروریستهای آمریکا

  11. یک حقیقت تلخ تر از زهر در جهان اسلام

  12. حشره ای که هر ۱۷ سال یک‌بار از زیر زمین بیرون می‌آید

  13. سعید محمد: ممکن است شرایط جدیدی رقم بخورد/ قالیباف در حال بررسی کاندیداتوری/ پیش‌بینی جالب صادق خرازی از تصمیم ظریف/ افزایش فعالیت‌های انتخاباتی جهانگیری

  14. حسین شریعتمداری: عصا را از زیر بغل آمریکا بکشید!

  15. ثروتمندترین کشورهای جهان کدامند؟

  16. ظریف‌: آمدنم به خیر و صلاح مُلک و ملت نیست

  17. چرایی تاکید رهبر انقلاب بر مبارزه برای همه‌پرسی در فلسطین

  18.  پشت پرده وحشی‌گری‌های اشغالگران در قدس/ نتانیاهو به سرنوشت «اولمرت» دچار می‌شود؟

  19. تل‌آویو با ۱۳۰ راکت هدف قرار گرفت

  20. نتایج یک نظرسنجی در مقیاس جهانی: آمریکا، دشمن اصلیِ دموکراسی در جهان !

  21. همتی: نرخ دلار را به ۲۰ هزار تومان رساندیم، اما امیدواریم باز کاهش یابد

  22. آرمان مردمی در خلاء متولد نمی شود !

  23. جزئیات دیدار ظریف با سیدحسن خمینی و خاتمی/ قطعا نامزد نمی‌شوم

  24. داوطلب کفن‌پوش انتخابات ریاست جمهوری

  25. دولت آینده گریبانش را از عوام‌زدگيِ دانشگاهي و حوزوي رها کند/ مراكز پژوهشي مركز تجمع آقازاده‌ها شده است/ دولتي که نتواند همه مغزها را بكار بگیرد بیمار است

  ابر آروان

  آخرین عناوین