سارق قبل از محاکمه در تصادف کشته شد!

گروه حوادث الف،   3990429106 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

سارق حرفه‌ای که با همدستی دوست دوران کودکی‌اش به ده‌ها خانه در غرب تهران دستبرد زده بود در حالی که با قرار وثیقه آزاد شده تا نوبت دادگاهش فرا برسد در یک تصادف شبانه جان باخت.

ایران در ادامه نوشت: رسیدگی به پرونده این دو سارق حرفه‌ای از سال ۹۵ و با شکایت‌های ساکنان مجتمع‌های مسکونی غرب تهران مبنی بر سرقت از خانه‌هایشان آغاز شد. مأموران پلیس دریافتند دو مرد جوان با مراجعه به مجتمع‌های مسکونی خود را از بستگان یکی از همسایه‌ها معرفی کرده و به بهانه اینکه از شهرستان آمده‌اند و صاحبخانه نیست از آن‌ها می‌خواستند تا در خانه را برایشان باز کند تا آن‌ها بتوانند در حیاط منتظر آمدن فامیل شان بمانند. اما در فرصتی مناسب با شکستن قفل در آپارتمان اقدام به سرقت کرده‌اند.

بدین ترتیب با توجه به سریالی بودن سرقت‌ها و مشخصات سارقان که در همه سرقت‌ها مشابه بود مأموران سرانجام توانستند یکی از متهمان را که مردی سابقه دار بود شناسایی و دستگیر کنند.

این سارق که آرش نام داشت اعتراف کرد که با دوستش سجاد دست به این سرقت‌ها زده است. او گفت: سجاد از دوستان دوران کودکی من است و ما به خاطر فقر و بیکاری سرقت می‌کردیم. بدین ترتیب سجاد نیز دستگیر شد و به سرقت‌ها اعتراف کرد. اما با توجه به اعتراف متهمان و شناسایی شاکی‌ها هر دو متهم با سپردن قرار وثیقه چند میلیاردی تا روز دادگاه آزاد شدند. اما صبح دیروز که قرار بود این دو متهم در شعبه ۹ دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شوند در حالی که آرش در دادگاه حاضر شده بود، اما معلوم شد سجاد چند روز قبل در یک تصادف جان باخته است.

در ادامه جلسه چند نفر از شاکی‌ها که در دادگاه حاضر شده بودند به بیان شکایت خود پرداختند. یکی از آن‌ها گفت: من وهمسرم برای خرید از خانه بیرون رفته بودیم. وسط روز بود و خرید ما هم دوساعت بیشتر طول نکشید، وقتی برگشتیم متوجه شدیم در خانه را شکسته‌اند و یک گلدان بسیار گران قیمت و عتیقه مان را که چند صد میلیون تومان می‌ارزید سرقت کرده‌اند و مهم‌تر از همه اینکه، چون این گلدان خیلی بزرگ و سنگین بود سارقان آن را تکه تکه کرده و با خود برده بودند.

وقتی از همسایه‌ها پرس و جو کردیم یکی از آن‌ها گفت که به محض خروج ما از خانه دو مرد جوان با ظاهری آراسته زنگ خانه آن‌ها را زده و خودشان را از اقوام ما معرفی کرده بودند. آن‌ها گفته بودند که از شهرستان آمده‌اند و می‌خواهند در محوطه حیاط منتظر ما باشند. همسایه‌ها هم در را باز کرده بودند. پس از اظهارات شاکی‌ها آرش در جایگاه قرار گرفت و ضمن قبول سرقت‌ها گفت: من و سجاد در یک محله بزرگ شدیم و دوست صمیمی بودیم با هم ترک تحصیل کردیم و با هم دنبال کار می‌گشتیم، اما چون سواد و تخصصی نداشتیم کاری پیدا نمی‌کردیم.

بی‌پول و بیکار و فقیر شده بودیم به همین خاطر تصمیم گرفتیم سرقت کنیم. ما با لباسی مرتب و ظاهری ساده به در خانه‌ها می‌رفتیم تا کسی به ما شک نکند. چند روزی مقابل مجتمع‌های مسکونی پرجمعیت زاغ زنی می‌کردیم و با شناسایی همسایه‌ها نقشه مان را عملی می‌کردیم.

در ادامه آرش درباره مرگ سجاد به قاضی دادگاه گفت: وقتی من و سجاد با سپردن وثیقه آزاد شدیم زندگی روزمره‌ای داشتیم، اما هنوز هم از کارهای گذشته پشیمان نبودیم و گهگاهی به فکر سرقت می‌افتادیم تا اینکه یک شب به جشن تولد یکی از دوستانمان دعوت شدیم آنجا سجاد مقدار زیادی مشروب خورد. حالش خوب نبود، در راه برگشت به خانه بودیم که او با ماشینش تصادف کرد و کشته شد. بعد از مرگ سجاد ضربه روحی سنگینی به من وارد شد. او مثل برادرم بود وقتی او مرد فهمیدم این زندگی خیلی بی‌ارزش است و نباید به خاطر مال دنیا خودم را به دردسر بیندازم. الان هم توبه کرده‌ام و از شاکی‌ها می‌خواهم مرا ببخشند و رضایت بدهند. قول می‌دهم اموالی که سرقت شده را بازگردانم و خسارت هایشان را جبران کنم.

بعد از گفته‌های متهم و وکیل مدافع او قضات برای تصمیم‌گیری در خصوص اموال مسروقه و مجازات متهم از جنبه قانونی جرم سرقت و همچنین بازگشت اموالی که فرد فوت شده سرقت کرده بود وارد شور شدند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۵۲۸۳۷۱۱۴:۵۲:۰۲ ۱۳۹۹/۴/۲۹
فقیر بودن ولی وثیقه میلیاردی برای آزادی و عدم بازداشت داشتن
یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. رؤیای احیای برجام در دولت روحانی، تعبیر می شود؟

 2. رأی الیوم: ایرانی جدید در برابر آمریکا در راه است

 3. تیم اقتصادی احتمالی رئیسی چه کسانی هستند؟

 4. انتقاد سعید محمد از شورای نگهبان/ زمزمه خداحافظی احمدی‌نژاد از مجمع تشخیص/ تحلیل شریعتمداری از مشارکت پایین مردم/ نظر افروغ درباره چالش‌های یکدست‌شدن حاکمیت

 5. ماموریت آیت‌الله جنتی به عضو شورای‌نگهبان در پی سقوط بالگرد حامل صندوق رای در دزفول

 6. رسالت دولت آینده‎

 7. صف طولانی و عجیب اماراتی‌ها برای خرید محصول جدید تویوتا لندکروز!

 8. چریکِ مقاومت لبنان

 9. آیت الله رئیسی: شرط کار در دولت من قبول داشتن من نیست بلکه حفظ کرامت مردم است

 10. تابلوها را جا به‌جا نکنید !

 11. ضوابط جدید کنکور تصویب شد/ کنکور ۲ بار در سال برگزار می‌شود

 12. رئیسی، نیامده، برایش خبر فیک ساختند !

 13. حمله آمریکا به آزادی بیان/ وب‌سایت‌های محور مقاومت مسدود شدند

 14. انتقاد سعید محمد به شورای نگهبان

 15. لحظات دلهره آور کشتن بی‌رحمانه یک جگوار با چوب

 16. مناظره جنجالی کارشناس صهیونیست و عراقی در مورد ایران

پربحث‌های هفته

 1. اصلاحات؛ فشار به پایین و چانه زنی در بالا!

 2. تصویر نامه انصراف مهر علیزاده از نامزدی ریاست جمهوری

 3. سنت‌شکنی رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری/ شکست سنگین احمدی‌نژاد/ برای وزارت کشور پرونده تشکیل شد

 4. «نه» رییسی به ملاقات با بایدن / وعده ها را فراموش نمی‌کنم / تغییرات به نفع مردم خواهد بود

 5. معمای اظهارات مصلحی را چه کسی باید حل کند؟!

 6. رؤیای احیای برجام در دولت روحانی، تعبیر می شود؟

 7. آقای رئیسی معجزه نمی خواهیم فقط امید را زنده نگهدار !

 8. مقایسه مشارکت انتخاباتی مردم ایران با دموکراسی های مطرح غربی چه می گوید؟

 9. رأی الیوم: ایرانی جدید در برابر آمریکا در راه است

 10. از بنده خدا به بنده خدا/ نامه ای به سید ابراهیم

 11. بیانیه سیدحسن خمینی در آستانه انتخابات ۱۴۰۰

 12. استقبال عجیب روزنامه اصلاح طلب از پیروزی رئیسی!

 13. تیم اقتصادی احتمالی رئیسی چه کسانی هستند؟

 14. معنای رأی همتی برای اصلاح طلبان

 15. روحانی: بزودی تحریمها برداشته می شود و سرمایه خارجی به سمت ایران سرازیر خواهد شد

 16. صحبت‌های جنجالی شیرزن ایرانی با خبرنگار خارجی/این کار شما انعکاس دموکراسی نیست

 17. تحلیل جالب آمریکا از نشست خبری حجت الاسلام رئیسی

 18. وعده روحانی برای رفع قریب‌الوقوع تحریم‌ها/ تذکر احمد خاتمی به صاحبان آرای سفید و باطله/ دلایل شکست اصلاح‌طلبان از نگاه عطریانفر/ کابینه رئیسی، اصولی یا فراجناحی؟

 19. انتقاد سعید محمد از شورای نگهبان/ زمزمه خداحافظی احمدی‌نژاد از مجمع تشخیص/ تحلیل شریعتمداری از مشارکت پایین مردم/ نظر افروغ درباره چالش‌های یکدست‌شدن حاکمیت

 20. اعلام نتایج انتخابات ۱۴۰۰ / تبریک رییس جمهور و رقبا به رییسی/ در حال بروز رسانی

 21. انصراف «زاکانی» از انتخابات ریاست جمهوری به نفع آیت‌الله رئیسی

 22. آسمان، ریسمان بافتن صهیونیست ها درباره پیروز انتخابات ایران

 23. مهرعلیزاده از حضور در انتخابات انصراف داد

 24. گم شدن اخلاق در بازار سیاست...

 25. بازندگان انتخابات از نظر زیباکلام/ نخستین گمانه‌زنی‌ها درباره کابینه رئیسی/ پیشنهاد حسین مرعشی به اصلاح‌طلبان برای ادامه فعالیت سیاسی/ تفاوت رئیسی با روسای جمهور پیشین

ابر آروان

آخرین عناوین