حکایت واقعی از کلاه‌برداری در روز روشن

کریم ابراهیمی، گروه تعاملی الف،   3990429017 ۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
حکایت واقعی از کلاه‌برداری در روز روشن

قبل از پرداختن به این حکایت واقعی که انشاالله درس عبرت و کمک به دوستانی بشه که بعدا اتفاق مشابهی براشون نمیوفته، سعی می‌کنم کمی از خودم بگم:

من 43 سالمه و 17 ساله که در حوزه فناوری اطلاعات و گرایش های مختلف فعالیت می‌کنم.در سال 1390 ازدواج کردم و 2 فرزند دارم و بعلت مشکلات اقتصادی که همه ما به عناوین مختلف درگیرش هستیم مجبورم 2 شیفت کار کنم. صبح ها کار دولتی دارم و بعد از ظهرها فعالیت آموزشگاهی می‌کنم.

21 تیر همین ماه طبق روال هر روز حوالی ساعت 19.30 درب آموزشگاه را بستم و دزدگیرها را روشن و از آموزشگاه خارج شدم. آن‌روز بخاطر قرار شخصی که برای فروش خودرو داشتم یک‌ربع زودتر از محل کارم خارج شده بودم تا به موقع سرقرارم برسم. توی راه پله‌ها با سه نفر مواجه شدم که دو نفر آن‌ها حدود 35-40 سال و یک نفر حوالی 25-30 که چهره های مشکوکی داشتند! حس ششمم بهم گفت که شاید با آموزشگاه کار داشته و کارآموزشی دارند ولی باید می‌رفتم تا زودتر به کار شخصیم برسم.

وقتی به ایستگاه اتوبوس که در فاصله 200 متری آموزشگاه است رسیدم، موبایلم زنگ خورد! فردی که پشت خط بود را نمی‌شناختم ولی ظاهرا ایشان مرا می‌شناخت. گفتم آموزشگاه تعطیل است و اگر امری دارید بفرمائید؟ ایشان گفت با خود شما کار دارم و اصرار داشت که باید هرچه زودتر شمارا ببینم وگرنه جان شما در خطر است. گفتم امروز شدنی نیست و من بعلت کارهای شخصی نمی‌توانم با شما قرار بذارم.

باز اصرار که موتور دارد و با موتور هر جای تهران که باشم دنبال من می‌آید تا مرا ملاقات کند. من که به این اصرار حساس شده و کمی نگران شده بودم گفتم امروز گذاشتن قرار محال است و شدنی نیست و به ایشان گفتم پس‌فردا بعد از ظهر تشریف بیاورند تا ملاقات داشته باشیم. تماس قطع شد!

مجددا تماس گرفتند که به نفع خودتان است که امشب همدیگر رو ببینیم وگرنه جان خودتان و خانواده تان در خطر است. من اصرار کردم که شمه‌ای از موضوع را بگوید...شروع کرد. شما با زن شوهرداری روی هم ریخته‌اید و باعث مختل شدن زندگی زناشویی شده‌اید! همسر آن خانم دنبال شماست و به خون شما تشنه است. همه اطلاعات شما را بدست آورده...تمامی پیامک‌ها و پیام‌های محیط‌های مجازی را به همراه ریزمکالمات شما را بدست آورده! بنده که هنگ کرده بودم به ایشان گفتم من با کسی هیچ ارتباطی نداشته‌ام و این موضوع کذب و دروغ است ولی ایشان ول کن معامله نبود. چیزهایی که از من نظیر نام فامیلی، شماره تماس، آدرس محل کار، تعداد فرزندان زیر 7 سال و...برایم شگفت آور بود...به هر حال به ایشان به حالت ناراحت کننده‌ای گفتم من ارتباط با هیچ خانمی نداشته و به ایشان حتم دادم که حتما سو، تفاهمی پیش آمده ولی تهدیدات ایشان مرا واقعا نگران کرده بود. چه بسا آن‌ها مزاحمتی برای خانواده‌ام بوجود بیاورند. ایشان می‌گفت بهش فرصت بدهم تا با شوهر آن خانم صحبت کند تا کمی آرام شود و صحبت‌های ایشان را به عنوان رابط به من منتقل کند...تماس که قطع شد با برادرم که در قوه قضائیه فعالیت دارد و به مباحث حقوقی آشناست تماس گرفتم و ایشان بلافاصله گفت موضوع مشکوک به خفت‌گیری و باج خواهی است و به من گفت اقدام سرخودانه نکنم تا موضوع را پیگیری کند. آن‌شب را تا صبح درست نخوابیم و تماما نگران جوانب امر بودم...خانمم به وضعیت تشویش و اضطراب من شک کرده بود و دلیل وضعیت مرا بارها جویا شد...تا بلاخره تصمیم گرفتم او را در جریان موضوع قرار بدهم و از او خواستم حواسش به همه جوانب امر باشد.

صبح روز بعد اون آقا چند بار زنگ زد و من جواب ندادم و سعی کردم از طریق پیامک از او اطلاعاتی نظیر مشخصات اون آقای مدعی و همسرش را دریافت کنم که البته اطلاعاتی بهم نداد که البته قابل پیش بینی بود...به هرحال برادرم موضوع را دنبال کرد و با تماسی که با آن فرد که شمارشو داشتم داشت...سعی کرد از او مدارک و مستنداتی که ادعا کرده بود دریافت کند و کمی با معرفی موقعیت شغلی خودش او را ترساند که ما عکس‌های حضور شما به ساختمان آموزشگاه را دیده‌ایم و شما مدعی هستی که یک نفر بوده‌ای پس شما برای مذاکره نیامده بودی بلکه می‌خواستی خفت گیری و یا...داشتی و...بهر حال از برادرم فرصت خواست تا با شوهر آن خانم فرضی صحبت کند! نیم ساعت بعد تماس گرفت وقتی دید که ما همه چیز را متوجه شده ایم و از موضع زور و تهدید قانونی برخورد کرده ایم شروع کرد به معذرت خواهی و ...و خواست موضوع را تمام شده بدانیم و دیگر دنبالش نکنیم.

برایم مهم بود تا این تجربه را جایی با هموطنانم به اشتراک بگذارم تا از زورگیری‌ای مشابه جلوگیری کنم. آنها اطلاعاتی نظیر شماره تلفن، نام فامیلی، تعداد فرزندان، مکان آموزشگاه و...از کجا آورده بودند؟ اگر من کمی دیرتر از آموزشگاه خارج شده بودم چه بلایی سرم آمده بود؟ اگر برادرم با توجه به موقعیت شغلیش به من کمک نکرده بود چطور می‌توانستم موضوع رو جمع و جور کنم؟ و... قضاوت با خودتان

دیدگاه کاربران

دوست۱۵۲۷۷۵۶۰۸:۳۰:۰۶ ۱۳۹۹/۴/۲۹
با عرض سلام و خسته نباشی به عزیزان سایت الف ممنون از اطلاع رسانی برخی ناهنجارها و واقعیات جامعه که متاسفانه هرروز شاهد افزایش بیشتر آن هستیم.
ناشناس۱۵۲۷۷۸۹۰۸:۵۶:۰۸ ۱۳۹۹/۴/۲۹
من جای شما بودم از آن آقای (به قول شما) خفت گیر و هیات همراه شکایت می کردم و تا به زندان افتادن شان پیش می رفتم. بعد در انتهای داستانم می نوشتم "قضاوت با شما" !
ناشناس۱۵۲۷۸۳۵۰۹:۲۶:۵۸ ۱۳۹۹/۴/۲۹
اگه تو اینجور موارد سریع پلیس وارد عمل بشه و حمایت کنه این افراد جرات ندارند اینجور مردم را تهدید کنند. اما پلیس تاوقتی جرمی اتفاق نیفته حتی از باب پیشگیری هم اصلاً وارد نمیشه متاسفانه
احسان۱۵۲۸۰۸۳۱۱:۴۸:۳۳ ۱۳۹۹/۴/۲۹
سلام یه کم وقت بذارین و متن رو ویرایش کنید! بعدش چطور بی خیال موضوع شدید؟ این افرادی که اطلاعات شخصی شما (به قول خودتان تعداد فرزندان زیر 7 سال و ...) را در اختیار دارن چه بسا از این اطلاعات سوء استفاده کنند. به نظرم شما باید موضوع رو پیگیری کنید و حتی به اداره آگاهی مراجعه و طرح موضوع کنید. چه بسا اطلاعات شخصی شما از آموزشگاه در اختیار این باند تبهکار قرار گرفته باشد و چه بسا این لوکیشن برای دیگران هم اتفاق بیفتد! دیگرانی که مثلا برادرشان در قوه قضاییه نیست! به نظرم بیان این موضوع فی نفسه خوب بود ولی باید با پیگیری قانونی (با توجه به اینکه شماره تلفنی از یکی از اشخاص در اختیار شماست) مانع تکرار این اتفاق برای دیگران شوید و درس عبرت رو هم کسانی بگیرند که با آبرو و اعتبار افراد با هر انگیزه ای بازی می کنند.
بیگی29۱۵۲۸۵۹۶۱۸:۰۴:۵۳ ۱۳۹۹/۴/۲۹
متاسفانه نا برابری و بیکاری برای بسیاری که زمینه دارند دزدی و زورگیری را به ارمغان آورده است.آنچه شیران را کند روبه مزاج،احتیاج است احتیاج است احتیاج.
دلسوز۱۵۲۸۶۳۴۱۸:۳۹:۲۳ ۱۳۹۹/۴/۲۹
واقعا مشکلات اقتصادی و فقر فرهنگی چه بر سر مردم اورده...جای تاسفه واقعا

پربحث‌های دیروز

 1. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 2. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

 3. ستاد کرونا با تعویق کنکور مخالفت کرد/ برگزاری کنکور در موعد مقرر قبلی

 4. ۵ شرط رئیسی برای موافقت با طرح دولت/هشدار توکلی به روحانی/تغییر سیمای کرونا در پاییز/ نماینده سابق مجلس بازداشت شد

 5. پوتین: نخستین واکسن کرونا در روسیه ثبت شد

 6. جزئیات تازه از فروش نفت توسط دولت به مردم از زبان پورابراهیمی

 7. سهم خواهی جریان های سیاسی لبنان از کیک دولت آینده

 8. روحانی: مردم در زمینه تلاش دولت برای ایجاد ثبات و آرامش در اقتصاد، اطمینان خاطر داشته باشند

 9. دوچرخه سواری حاکم دبی

 10. اعترافات ۳ عضو داعش در دادگاه کیفری/ سردار سلیمانی نبود، عراق را فتح می‌کردیم

 11. آینده تاریک سعودی‌ها به روایت میدل ایست آی

 12. ختم رسیدگی به پرونده اکبر طبری اعلام شد/ طبری: تمام ۱۶ اتهامی که در کیفرخواست آمده را رد می‌کنم

 13. تصویب نام‌گذاری خیابانی در تهران به نام مهندس بازرگان

 14. نامه بسیج دانشجویی به نمایندگان / مجلس به طرح «گشایش اقتصادی» دولت ورود کند

 15. برایان هوک: ترامپ دنبال توافق جدید با ایران است

 16. سخنگوی سازمان سنجش: تعویق یک ماهه کنکور سراسری تصویب نشده است

 17. سلاطین خودرو و طلا چه زمانی اعدام می‌شوند؟

 18. نمکی: اجازه ندهیم برخی بگویند عاشورا و تاسوعا عامل شیوع کرونا شد/ رعایت پروتکل‌ها با همکاری هیأت‌ها اجرا می‌شود

 19. انتشار فیلم جدید از لحظه بازداشت جورج فلوید

 20. ورود قوه قضائیه به پرونده ویلموتس و ادعای میرسلیم علیه قالیباف/ پرونده‌ای جدید برای طبری

 21. روحانی: تلاش برای تولید دارو و واکسن کرونا تا رسیدن به نتیجه نهایی ادامه خواهد داشت

پربحث‌های هفته

 1. با فتح کجا جنگ برای ما تمام می‌شود؟

 2. حمله وحشیانه با قمه به صاحب مغازه در کرمانشاه

 3. آیا پیروزی بایدن بر ترامپ به نفع ایران است؟

 4. ماجرای یک قاضی که علیه خودش حکم صادر کرد

 5. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

 6. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 7. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 8. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 9. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

 10. توصیه های جمعیتی مسوولان به مردم از کنار گود

 11. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 12. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

 13. صحنه آهسته انفجار بیروت

 14. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 15. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

 16. پاساژگردها معترض برگزاری محرم

 17. صفر تا ۱۰۰ داستان وضع مالیات بر محتکران خانه

 18. انتقاد حسین شریعتمداری از پرویز فتاح

 19. جهانگیری: مخالف کالابرگ هستیم

 20. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 21. ستاد کرونا با تعویق کنکور مخالفت کرد/ برگزاری کنکور در موعد مقرر قبلی

 22. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

 23. ثبت واکسن روسی کرونا؛ پایان رنج بشر یا تبلیغات زودهنگام؟!

 24. مافیا در بورس هم وجود دارد/ مخالف ورود مردم به بورس نیستم اما نگرانم/ باید یک شبکه تلویزیونی بورس داشته باشیم/ قیمت‌های بورس با واقعیت اقتصادی همخوانی ندارد

 25. زمان توزیع عادلانه یارانه بنزینی فرا رسیده است؟

ابر آروان

آخرین عناوین