جزئیات حضور زنگنه در کمیسیون انرژی

گروه اقتصادی الف،   3990424168

‌سخنگوی کمیسیون انرژی گفت: در جلسه امروز این کمیسیون، وزیر نفت برنامه های این وزارتخانه در زمینه روش های فروش نفت در شرایط تحریم را به اعضای کمیسیون ارائه کرد.

 مالک شریعتی در گفتگو با مهر، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون انرژی مجلس با وزیر نفت، اظهار داشت: جلسه امروز کمیسیون انرژی به مدت ۴ ساعت با حضور وزیر نفت و معاونان وی برگزار شد.

وی بیان کرد: زنگنه به مدت یک ساعت به ارائه کلی برنامه های وزارت نفت در ۲۱ اولویت و در حوزه های تولید و افزایش ظرفیت نفت و گاز، روش های فروش نفت در شرایط تحریم، برنامه های توسعه ای پتروشیمی و وضعیت نیروی انسانی پرداخت.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: در ادامه اعضای کمیسیون مباحثی را در موضوعات مختلف از جمله برنامه وزارت نفت برای افزایش بهره وری، مدیریت دارایی های فیزیکی، ضرورت تهاتر بدهی ها به پیمانکاران بزرگ به صورت نفت، وضعیت قراردادهای جدیدی صنعت نفت و نحوه واگذاری و برنامه تعیین جایگاه ایران در تجارت آینده انرژی منطقه و جهان را مطرح کردند.

وی با اشاره به اینکه نمایندگان در این جلسه بر ضرورت اولویت گذاری درباره صنعت پالایش و طرح های ذخیره سازی میعانات گازی و فرآورده های نفتی تاکید کردند، گفت: آخرین وضعیت اصلاح نظام پرداخت حقوق و دستمزد به منظور کاهش فاصله طبقاتی و علی الخصوص یکسان سازی نظام پرداخت و اجرای ماده ۱۰ قانون مربوطه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وی افزود: حل موضوع تعارض منافع بین وزارت نفت و شرکت ملی نفت و نیز برخی انتصابات، وضعیت تاسیس نهاد صدور گواهی نامه داخلی کیفیت صنعت نفت، حمایت از ایجاد و توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی و وضعیت طرح های LNG در مصارف داخلی بخصوص حمل و نقل مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس اظهار داشت: گزارش تاسیس شورای تامین مالی پروژه های صنعت نفت، برنامه پدافند غیرعامل وزارت نفت در حوزه گاز شهری و روستایی، علت معطل ماندن برخی از طرح ها از جمله پتروشیمی گلستان، پاسخ به مطالبات اعضای هیئت علمی دانشگاه صنعت نفت و توجه ویژه به تامین سوخت بانکرینگ در نقاط خاص مورد نیاز از جمله مباحث دیگری بود که در این جلسه مطرح شد.

شریعتی بیان کرد: رسیدگی به برخی از تخلفات در مجموعه وزارت نفت و ضرورت توجه به بحث برندینگ در صنعت نفت و مرجع شدن در حوزه های خاص فناوری از دیگر مباحث مهمی بود که اعضای کمیسیون انرژی مجلس مطرح کردند.

وی با اشاره به اینکه آخرین ظرفیت شرکت های متقاضی احداث پتروپالایشگاه و نحوه تامین مالی آنها نیز بررسی شد، گفت: وزیر نفت اعلام کرد که شرکت ها انتخاب شده و جدول اجرایی آن نهایی شده است و ادامه مسیر اجرا منتظر تشکیل جلسه هیئت امنای صندوق توسعه ملی است.

شریعتی خاطرنشان کرد: گزارش قرارداد ترکمن گاز و رأی دیوان داوری بین المللی به منظور بررسی و تعیین تکلیف سئوال برخی از نمایندگان به هفته آینده موکول شد.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. بفرمایید آقای ظریف، این هم از اسراییل !...

 2. برای تاج‌زاده ها...

 3. میدل ایست مانیتور: آیا اسرائیل زودتر از پیش بینی رهبر ایران محو می شود؟

 4. یکی از بهترین برنامه های تاریخ تلویزیون در کنج شبکه ۴

 5. دفاع آیت‌الله جنتی از شرط سنی برای ریاست جمهوری/ نامزدی رئیسی قطعی شده است؟/ مخالفت روحانی با مصوبه شورای نگهبان/ آخرین اظهارنظر ظریف درباره نامزدی در انتخابات

 6. کنایه بغض‌آلود مجری صداوسیما به برخی از سلبریتی‌ها

 7. روز پایانی ثبت نام نامزدهای ریاست جمهوری / در انتظار حضور چهره های اصلی در دقیقه ۹۰

 8. کنایه کیهان به لاریجانی/ نوکوشیمورو

 9. آیا امتحانات حضوری دو میلیون دانش‌آموز گسترش ویروس کرونای انگلیسی را در پی نخواهد داشت؟!

 10. بازی برخی اصلاح‌طلبان به سود ایران‌ستیزان

 11. چرا‌ آمریکا از سامانه اس ۴۰۰ روسیه می ترسد؟!

 12. گرانی آرد، روغن، شکر؛ حلوای تن تنانی دولت برای مردم در صد روز پایانی !

 13. جلوی پخش مستند "گاندو" گرفته شد

 14. اصولگرایان و معضل کاندیداهای پوششی رئیسی/ شروع پرقدرت لاریجانی/ بزرگترین مانع پیروزی جهانگیری چیست؟/ چشم انداز مبهم و غیرقابل پیش‌بینی انتخابات

 15. مصوبه جنجالی شورای نگهبان درباره انتخابات ریاست جمهوری

 16. یک حقیقت تلخ تر از زهر در جهان اسلام

 17. حشره ای که هر ۱۷ سال یک‌بار از زیر زمین بیرون می‌آید

 18. واکنش کاربران به بغض اسحاق جهانگیری پس از ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری

 19. اکبر ترکان درگذشت

 20. فیلم منتشر شده توسط آمریکایی‌ها از گشت‌زنی قایق‌های تندرو سپاه در خلیج فارس

 21. رییسی: به صورت مستقل به صحنه آمده‌ام

 22. حسین شریعتمداری: عصا را از زیر بغل آمریکا بکشید!

 23. ظریف‌: آمدنم به خیر و صلاح مُلک و ملت نیست

 24. تیم حفاظت رییسی وارد وزارت کشور شد

 25.  پشت پرده وحشی‌گری‌های اشغالگران در قدس/ نتانیاهو به سرنوشت «اولمرت» دچار می‌شود؟

ابر آروان

آخرین عناوین