احتمال تغییر دربرخی سهمیه‌ها تا قبل از کنکور

گروه اجتماعی الف،   3990419007 ۱۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به این که بعید می‌داند سهمیه‌ها توسط مجلس شورای اسلامی تا کنکور امسال بررسی و اصلاح شود، گفت، بعید به نظر می‌رسد بخشی از سهمیه‌ها که اصلاح آن به مجلس شورای اسلامی مرتبط است، تا کنکور امسال به نتیجه برسد اما آن بخشی که مربوط به شورای عالی انقلاب فرهنگی است ممکن است تا کنکور و برای امسال تغییراتی داشته باشد.

دکتر سعید رضا عاملی در گفتگو با ایسنا ضمن بیان این مطلب در خصوص آخرین وضعیت اصلاح تسهیلات فرزندان اعضای هیئت علمی نیز تاکید کرد: همانطور که در مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز آمده است، وزرای علوم و بهداشت اخیرا توافقاتی درخصوص تسهیلاتی که در اختیار فرزندان اعضای هیات علمی قرار می‌گیرد، انجام داده‌اند.

وی در ادامه تصریح کرد: تسهیلات در نظر گرفته شده برای فرزندان اعضای هیئت علمی، مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است، اما اساساً نمی توان از آن به عنوان سهمیه یاد کرد برخی به اشتباه آن را سهمیه تلقی می‌کنند.

وی ادامه داد: به این همین دلیل فردی که در یک رشته‌ دانشگاهی پذیرفته می شود دیگر نمی تواند رشته تحصیلی خود را تغییر بدهد، همچنان که وزرای وزیر علوم و بهداشت نیز توافق کردند که به بهانه اینکه فرد فرزند عضو هیات علمی است، رشته تحصیلی قابل تغییر نباشد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: نکته دیگری که وجود دارد فرزندان اعضای هیات علمی دانشگاه ها از ظرفیت پذیرفته شدگان نمی توانند استفاده کنند چرا که این ظرفیت اشباع شده است. ممکن است برای مازاد بر سهمیه این اقدام انجام بگیرد؛ اگرچه در مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی از آن به عنوان نقل و انتقال فرزندان اعضای هیئت علمی یاد شده است.

به گفته عاملی، متقاضیان نقل و انتقال فرزندان هیات علمی دانشگاه ها باید ۸۵ درصد نمره را کسب کنند و تنها با این شرایط می‌توانند بدون اینکه ظرفیت کنکور را تکمیل کنند، از امکان جابجایی استفاده کنند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص آخرین وضعیت اصلاح سهمیه های ورود به دانشگاه‌ها نیز گفت: خیلی بعید به نظر می رسد بخشی از سهمیه ها که اصلاح آن به مجلس شورای اسلامی مرتبط است را بتوانیم تا کنکور امسال به نتیجه برسانیم. اما آن بخشی که مربوط به شورای عالی انقلاب فرهنگی است در بحث بومی گزینی ممکن است تا کنکور و برای امسال تغییراتی داشته باشد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۵۱۵۳۶۰۰۹:۵۳:۴۲ ۱۳۹۹/۴/۱۹
بیش از 30 سال از جنگ تحمیلی گذشته است بعد جنگ برای فرزندان شهدا و جانبازان ومجروحان جنگ سهمیه تعیین شد و خانواده شهدا و جانبازان از آن استفاده کرده اند و درست نیست که بعداز گذشت این همه سال نوه و نتیجه های شهدای و مجروحان معزز هم بخواهند از سهمیه سهم ببرند . باید جلوش را گرفت تا حقی از جوانان درس خوانمان ضایع نشود.
ناشناس۱۵۱۵۳۸۱۱۰:۱۴:۱۱ ۱۳۹۹/۴/۱۹
شمارا به خدا دیگر تعطیلش کنید.الان بیش از سی سال از اتمام جنگ میگذرد.تا چند نسل قرار است این امتیازات برقرار باشد؟؟؟
رضا۱۵۱۵۴۰۸۱۰:۳۹:۲۵ ۱۳۹۹/۴/۱۹
بچه های مااعضای هیات علمی بادیدن حقوق ده میلیون تومانی پدرشان بعدازسی سال خدمت به این نتیجه رسیده اندکه اشتباه بابا راتکرارنکنند.همین امروز به دخترپشت کنکوری ام گفتم امتیازهیات علمی پارسال بودامسال میگن نیست کاش پارسال بیشترخونده بودی؛گفت بهتر،برم مثل شمادکتربشم واگرفرشته بخت یارم بودهمکارتم بشم آخرش سطح زندگیمون درحدیک کارگرساده باشه چه فایده؟گفتم باباجون کارگردرگرماوسرما بیل می زنه سه میلیون می گیره،گفت درعوض همه دلشون براش می سوزه،بعدازظهرم جای دیگه کارمی کنه،اسنپ هم کارمی کنه،توبابای عزیزم روزهاکه دایم درکلاس آن لاینی ،عصروشب دراینترنت وکتابخانه درحال نوشتن مقاله که فقط به درد پزدادن وزرا ومقامات می خوره ،اسنپم روت نمیشه کارکنی،درضمن کدام همکارت تاحالایه همچین سهمیه ای براش کارسازبوده ؟من اگربتونم نودونیم درصدنمره آخرین نفرقبولی سهمیه آزادوبیارم خودم قبول میشم .دیدم راست میگه بچم .
ناشناس۱۵۱۵۵۶۳۱۲:۳۹:۲۱ ۱۳۹۹/۴/۱۹
سهمیه یعنی اجحاف به نخبه های کشور چرا به جای سهمیه براشون کلاس کنکور نمیگزارید گر چه کنکور کلا یعنی شناسایی نخبه ها برای کشور های خارجی اونم با هزینه مردم ایران
ناشناس۱۵۱۵۵۸۱۱۲:۴۹:۲۵ ۱۳۹۹/۴/۱۹
سهمیه ها را کلا بردارید. سهمیه یعنی عین بی عدالتی.
ناشناس۱۵۱۵۶۰۸۱۳:۱۶:۵۳ ۱۳۹۹/۴/۱۹
فرزندان مدافعان حرم باید امتیاز ویژه داشته باشند اگر پدران نبودن امروز تهران و مشهد و تبریز دست داعش افتاد بود ..
ناشناس۱۵۱۵۶۴۴۱۴:۰۶:۲۱ ۱۳۹۹/۴/۱۹
هر نوع سهمیه اجحاف و .. روشن است و باعث فساد و همچنین افت بیشتر سطح علمی دانشگاه ها. هر نوع سهمیه!
ناشناس۱۵۱۵۶۸۱۱۵:۰۰:۱۶ ۱۳۹۹/۴/۱۹
چرا مردم را نادان فرض میکنید مازاد سهمیه دیگه چیه اگر این رشته ظرفیت پذیرش داره همه باید استفاده کنند اگر مازاد سهمیه نداره گرفتن مازاد سهمیه یعنی تخلف شاید ظرفیت مازاد را احتکار میکنید تا به نور چشمی ها بدهید
امیر۱۵۱۵۶۹۳۱۵:۱۹:۰۸ ۱۳۹۹/۴/۱۹
مگه میخواهید چکار کنید همانطور که یکشبه این قوانین و سهمیه ها وضع شدن حالا هم به راحتی لغوش کنید آنقدر با سرنوشت بچه های مردم بازی نکنید اگر اعتقادی به روز محشر دارید
ناشناس۱۵۱۵۷۲۹۱۵:۴۵:۵۶ ۱۳۹۹/۴/۱۹
با توجه به بیماری کرونا و سایر مشکلات باید روش بومی گزینی در سرلوحه کار قرار گیرد. و خوابگاه ها که محل تسری بیماری و هم هزینه زیادی بر دوش دولت تحمیل میکند برچیده شوند.
ملت۱۵۱۵۷۴۴۱۶:۰۴:۳۲ ۱۳۹۹/۴/۱۹
خدا حکم کنه کسانی که سهمیه رو در کنکور باب کردن

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته

 1. با فتح کجا جنگ برای ما تمام می‌شود؟

 2. ماجرای یک قاضی که علیه خودش حکم صادر کرد

 3. آیا پیروزی بایدن بر ترامپ به نفع ایران است؟

 4. حمله وحشیانه با قمه به صاحب مغازه در کرمانشاه

 5. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

 6. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 7. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 8. توصیه های جمعیتی مسوولان به مردم از کنار گود

 9. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 10. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

 11. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 12. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

 13. صحنه آهسته انفجار بیروت

 14. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

 15. پاساژگردها معترض برگزاری محرم

 16. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 17. صفر تا ۱۰۰ داستان وضع مالیات بر محتکران خانه

 18. جهانگیری: مخالف کالابرگ هستیم

 19. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 20. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

 21. ترامپ: اگر در انتخابات پیروز شوم سریع با ایران به توافق می‌رسیم

 22. آیا دونالد ترامپ در مرحله پيشافاشيستي است؟

 23. جزئیات تازه از فروش نفت توسط دولت به مردم از زبان پورابراهیمی

 24. جدیدترین خبر از تبدیل ریال به تومان/ ۲.۵ میلیارد دلار ارز برگشت

 25. سهم خواهی جریان های سیاسی لبنان از کیک دولت آینده

ابر آروان

آخرین عناوین