توضیحات سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس درباره اعتبارنامه تاجگردون و ودیعه مسکن ۲۰۰ میلیونی نمایندگان

گروه سیاسی الف،   3990416204 ۱۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۸ تکراری یا غیرقابل انتشار

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس گفت: مبلغ ۲۰۰ میلیون تومانی که به نمایندگان بابت تأمین مسکن در تهران داده شده است، به صورت وام و تسهیلات بوده و به تدریج از حقوق آنها کاسته خواهد شد.

توضیحات سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس درباره اعتبارنامه تاجگردون و ودیعه مسکن ۲۰۰ میلیونی نمایندگان

به گزارش تسنیم، محمدحسین فرهنگی سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی امروز (دوشنبه، 16 تیر 99) در جمع خبرنگاران به صورت ارتباط تلفنی با اشاره به برگزاری جلسات علنی مجلس در هفته جاری و چند هفته آتی صرفا در روزهای یکشنبه و چهارشنبه، گفت: مجلس برای تشکیل جلسه کمیسیون‌ها و ضرورت فعال شدن آنها، در روز سه‌شنبه، جلسه علنی نخواهد داشت.

وی ادامه داد: نمایندگان در جلسه روز چهارشنبه (18 تیر) در نشستی علنی با حضور وزیر بهداشت و مسئولان مربوطه به موضوع شیوع ویروس کرونا و تهدیدات و راهکارهای مقابله با آن خواهند پرداخت.

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس با بیان اینکه بررسی اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون منتخب مردم گچساران و باشت در جلسه علنی آتی مورد رأی‌گیری قرار خواهد گرفت، گفت: در جلسه روز گذشته هیئت‌رئیسه، درباره روش بررسی اعتبارنامه وی بحث شد و نمایندگان بر این توافق بودند که آیین‌نامه باید اصلاح شود و به علت امکان و اجازه قانونی به آغاز به فعالیت منتخبی که اعتبارنامه وی هنوز مورد تأیید واقع نشده است، عجله‌ای برای بررسی این اعتبارنامه نداشته و باید آیین‌نامه اصلاح شود.

فرهنگی ادامه داد: اختلاف در این باره به این علت بود که به علت وجود عبارات «تصمیم‌گیری» در بحث اعتراضات اعتبارنامه‌های مورد اعتراض، هم برداشت به رأی‌گیری شده و هم برداشت به صرفا اعلام در صحن علنی همچون سایر نمایندگان می‌شود.

وی ادامه داد: درباره نحوه رأی‌گیری اعتبارنامه، آیین‌نامه صرفا در صورت رد اعتبارنامه در کمیسیون تحقیق، جزئیات را بیان کرده اما در خصوص عدم رد در کمیسیون تحقیق و باقی ماندن معترضان بر اعتراض خود، ساکت است که نمایندگان معتقدند این مورد باید اصلاح شود.

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس افزود: بر همین اساس قرار شد کارگروه حقوقی تشکیل شود با توجه به مواد 29 تا 34 آیین‌نامه، رویه قابل قبول را مطرح کند از این رو اجمال تصمیم هیئت‌رئیسه بر این شد که غیر از روشی که به کارگروه واگذار شد، می‌توان دو رأی‌گیری در صحن علنی داشت که نخست نظر کمیسیون مبنی بر تأیید اعتبارنامه به رأی گذاشته شود که اگر رأی نیاورد، به معنای رد است و باید مجددا اصل اعتبارنامه به رأی نمایندگان گذاشته شده و نتیجه نهایی براساس آن باشد.

فرهنگی با تأکید بر اینکه رأی‌گیری اعتبارنامه باید با ورقه و به صورت مخفی باشد، عنوان کرد: اما در خصوص رأی‌گیری درباره نظر کمیسیون تحقیق پیرامون اعتبارنامه فرد منتخب می‌توان با دستگاه الکترونیکی این کار را انجام داد.

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس همچنین درباره 200 میلیون تومانی که برای تهیه منزل مسکونی در اختیار نمایندگان قرار داده شده است، گفت: مجلس تسهیلاتی برای نمایندگانی که فاقد محل سکونت در شهر تهران هستند قرار داده است که تا پیش از این به صورت تأمین منزل مسکونی و یا در اختیار قرار دادن مبلغی برای سکونت نمایندگان بوده است که این اقدام از نظر تعاریف سازمانی جزء ابزار رفاهی نبوده، بلکه ابزار مدیریتی است و ابزار رفاهی همان حقوق حدود 11 میلیون تومان است که طبق قانون مدیریت خدمات کشوری بوده چنانچه به همه کارکنان دستگاه‌ها حقوق پرداخت می‌شود.

فرهنگی ادامه داد: مبلغی هم برای اجاره دفتر نمایندگی و هزینه‌های جاری و حقوق کارمندان دفاتر نمایندگان در اختیار آنها قرار می‌گیرد، زیرا به علت عدم تمرکز نمایندگان در یک نقطه، مجلس نمی‌تواند امورات تمام نمایندگان را در شهرستان‌ها رتق و فتق کند و هزینه‌ها بیشتر می‌شود؛ ضمن اینکه این مبالغ به صورت وام و تسهیلات به آنها داده شده و به تدریج از حقوق دریافتی آنها کاسته خواهد شد.

وی تصریح کرد: بسیاری از نمایندگان به دریافت این مبالغ معترض بوده و معتقدند مجلس باید منازلی را برای نمایندگان اجاره کند اما بنا به حواشی که در گذشته طبق این روش به وجود آمده بود، تصمیم بر این شد تا مبلغی در اختیار نمایندگان قرار گیرد تا خودشان برای انتخاب محل سکونت تصمیم‌گیری کنند.

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس با اشاره به جلسه امروزش با جمعی از سخنگویان کمیسیون‌های تخصصی مجلس، اظهارداشت: بسیاری از نمایندگان در خصوص روش ارتباط‌گیری با کمیسیون‌ها و هیئت‌رئیسه مشکلات و حس ناهماهنگی را شاهد بودند، از این رو تصمیم گرفتیم در این خصوص انسجام و سازماندهی ایجاد کنیم تا موضع‌گیری‌ها و نظرات هماهنگ شده باشد.

فرهنگی در پایان درباره برخی موارد مطرح شده مبنی بر عدم امکان حضور نمایندگان خانم در هیئت‌رئیسه‌های کمیسیون‌ها، خاطرنشان کرد: در حال حاضر یکی از بانوان نماینده به عنوان سخنگوی کمیسیون فعال است و چنین تفکری در مجلس وجود ندارد و اگر خانم دیگری در هیئت‌رئیسه کمیسیونی حضور نداشته به علت عدم شرکت در انتخابات هیئت‌رئیسه و یا عدم کسب رأی از سوی سایر نمایندگان بوده است.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۵۱۲۰۹۳۰۰:۴۹:۴۰ ۱۳۹۹/۴/۱۷
به ملت چرا از این وام ها نمیدن؟
ناشناس۱۵۱۲۰۹۹۰۱:۰۲:۰۳ ۱۳۹۹/۴/۱۷
به همین سادگی و به همین راحتی تسهیلات دریافت میکنن و من جوون چند ساله که به دنبال وام اشتغال از این بانک به اون بانک پاس کاری میشم و به بهونه پول نداشتن بانک همچنان سرافکنده
ناشناس۱۵۱۲۱۰۵۰۱:۰۸:۳۱ ۱۳۹۹/۴/۱۷
سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس گفت: مبلغ ۲۰۰ میلیون تومانی که به نمایندگان بابت تأمین مسکن در تهران داده شده است، به صورت وام و تسهیلات بوده و به تدریج از حقوق آنها کاسته خواهد شد. شما که راست میگویید، تعدادی از نمایندگان دوره های قبلی هستند که بعد از سالها که از اخراجشان از مجلس میگذرد، هنوز آپارتمانهای مجلس را تخلیه نکرده اند، حالا میخواهید که اینها 200 میلیون را پس دهند؟؟ ، بابت غصبی بودن خانه شان هم مشکلی ندارند.
ناشناس۱۵۱۲۱۱۳۰۱:۱۱:۱۱ ۱۳۹۹/۴/۱۷
فرض کنیم ۲۰۰ میلیون تومان بصورت وام در اختیار نمایندگان قرار میگیرد.اولا اقساط ماهیانه ان برای این مدت چهارسال چقدر است؟ثانیا نمایندگانی که در تهران منزل مسکونی دارند از جمله نمایندگان تهران،چرا از این وام بهره مندند؟ایا کسی هست جواب دهد؟
م فلاح۱۵۱۲۱۶۶۰۵:۰۷:۱۴ ۱۳۹۹/۴/۱۷
به ما هم بدن از حقوق ما کم کنند
ناشناس۱۵۱۲۲۰۴۰۷:۴۰:۳۶ ۱۳۹۹/۴/۱۷
حق مسکن کارگران 200هزار تومن زیاد شد حق مسکن قانون نویسان حق کارگر 200میلیون تومن خیلی قشنگه
صمصام۱۵۱۲۲۳۳۰۸:۰۰:۵۹ ۱۳۹۹/۴/۱۷
آقای فرهنگی 200 میلیون حق مسکن و 11میلیون حقوق میگیرند چون من رای نداده ام اما حق دارم بپرسم نماینده مجلس بابت چه هزینه هایی 20 میلیون تومان به حسابش واریز میشود ؟؟
ناشناس۱۵۱۲۲۵۳۰۸:۲۲:۲۳ ۱۳۹۹/۴/۱۷
این وام بهره چند درصد داره و ماهیانه نماینده چه مقدار پرداخت میکند ؟
ناشناس۱۵۱۲۲۷۷۰۸:۵۰:۳۵ ۱۳۹۹/۴/۱۷
اگر ودیعه است، آخر مجلس ازشون پس بگیرین
مردم۱۵۱۲۲۸۳۰۸:۵۸:۲۵ ۱۳۹۹/۴/۱۷
به ما هم با همان درصد اقساط ضامن بدهید مطمئن باشید برمی گردانیم چون به دنبال نان حلال و رفع مشکلات زندگی هستیم و از طرفی تاکنون نه سفر خارجی رفته ایم و تک تابعیت (یعنی ایرانی) هستیم.
ناشناس۱۵۱۲۲۹۷۰۹:۱۷:۱۵ ۱۳۹۹/۴/۱۷
گفته شده ۲۰۰ میلیون تومان وام مسکن نمایندگان. جوری این خبر منعکس میشود که خوانده احساس میکنه چه اجحافی در حق او شده. اگر طبق مقررات است چه اشگالی داره. نماینده ای از شهرستان باید بیاد تهران مستقر بشه قطعا سر پناهی باید اجاره کند. میتونه وجدانن با دویست میلیون تومن یک الونگ اجاره کنه؟ اگر میتونه زحمت کشیده یک دون هم برای من مستاجر نشین بدبخت تهیه فرمایید. پول پیش مسکن قابل قبول بالای یک میلیارد شده. بداد ملت برسید.
ناشناس۱۵۱۲۴۰۴۱۰:۴۲:۴۶ ۱۳۹۹/۴/۱۷
نمایندگان خیلی واقعی مردم؛ می شود به مردم هم 200 میلیون وام مسکن بدهید بتدریج از حقوقشان کسر کنید.
ناشناس۱۵۱۲۴۰۸۱۰:۴۶:۲۷ ۱۳۹۹/۴/۱۷
یک لطفی کنید دقیقا و با صداقت تمام پرداختهایی که طی یکماه به یک نماینده می شود اعم از هزینه دفتر و هزینه نهگبانی از آنها و . . . را به مردم صراحتا و شفاف بگویید.
ناشناس۱۵۱۲۴۶۷۱۱:۲۴:۴۸ ۱۳۹۹/۴/۱۷
یکی از فیشهای حقوقی نماینده ها را برای نمونه ارائه فرمایید تا همه مردم ببینند ماهی چقدر بابت این تسهیلات از حقوق نماینده ها کسر میشود!
کاظم۱۵۱۲۵۱۹۱۱:۵۸:۳۶ ۱۳۹۹/۴/۱۷
برای سایر کارکنان که به تهران منتقل می شوند نیز این امکان وجود دارد.
ناشناس۱۵۱۲۵۳۳۱۲:۰۵:۳۱ ۱۳۹۹/۴/۱۷
اصلاح آیین نامه برای این حالت خاص شائبه دار است. مگر قانون عطف به ماسبق میشود؟!
ناشناس۱۵۱۲۶۳۸۱۲:۵۳:۵۰ ۱۳۹۹/۴/۱۷
حقوق كارگر 2 ميليون و 800 حقوق نماينده مجلس 11 ميليون حق مسكن كارگر با كلي اعتراض 400 هزار تومن وديعه مسكن نماينده مجلس 200 ميليون
ناشناس۱۵۱۲۶۴۶۱۳:۰۰:۳۷ ۱۳۹۹/۴/۱۷
ای کاش به همه کارکنان دولت چنین حقوقی پرداخت می شد . نه این که با 18 سال سابقه کار و مدرک تحصیلی ارشد دریافتی 4 میلیون !!!!!!!!!!!
ناشناس۱۵۱۲۷۱۶۱۳:۳۹:۲۰ ۱۳۹۹/۴/۱۷
برای این وام ضامن هم لازم بوده ؟

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته

 1. با فتح کجا جنگ برای ما تمام می‌شود؟

 2. ماجرای یک قاضی که علیه خودش حکم صادر کرد

 3. آیا پیروزی بایدن بر ترامپ به نفع ایران است؟

 4. حمله وحشیانه با قمه به صاحب مغازه در کرمانشاه

 5. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

 6. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 7. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 8. توصیه های جمعیتی مسوولان به مردم از کنار گود

 9. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 10. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

 11. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 12. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

 13. صحنه آهسته انفجار بیروت

 14. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

 15. پاساژگردها معترض برگزاری محرم

 16. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 17. صفر تا ۱۰۰ داستان وضع مالیات بر محتکران خانه

 18. جهانگیری: مخالف کالابرگ هستیم

 19. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 20. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

 21. ترامپ: اگر در انتخابات پیروز شوم سریع با ایران به توافق می‌رسیم

 22. آیا دونالد ترامپ در مرحله پيشافاشيستي است؟

 23. جزئیات تازه از فروش نفت توسط دولت به مردم از زبان پورابراهیمی

 24. جدیدترین خبر از تبدیل ریال به تومان/ ۲.۵ میلیارد دلار ارز برگشت

 25. سهم خواهی جریان های سیاسی لبنان از کیک دولت آینده

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

  2. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

  3. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

  4. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

  5. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

  6. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

  7. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

  8. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

  9. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

  10. بیژن مقدم : آقای فتاح رسما و شفاف اعلام کند که قصد کاندیداتوری ندارد

  11. روحانی برای مقابله با کرونا، «شفا» را به مردم پیشنهاد کرد/افشاگری تکان‌دهنده فتاح/نادران: گشایش اقتصادی یک فاجعه است

  12. طرح استیضاح وزیر نفت در مجلس یازدهم کلید خورد

  13. واکنش روحانی به شایعه تلاش برای زمین زدن دولت/انتقاد تند زیباکلام از اصلاح‌طلبان/ میزان صداقت بی‌بی‌سی/ کدام مناطق تهران بیشترین آمار ابتلا و فوتی کرونا را دارند؟

  14. روحانی: تا روزی که صندوق رای و انتخابات هست، جمهوری اسلامی ایران با همین قدرت می ماند

  15. توضیحات نیروی دریایی ارتش پیرامون اظهارات فتاح

  16. افکار عمومی در انتظار مصوبه مجلس در طرح شفافیت آرای نمایندگان

  17. نماینده مجلس: دولت از عمل به قانون اساسی تخطی کرده است/" آخوندی" باید بازخواست شود

  18. انتقاد نادران از وعده گشایش اقتصادی روحانی

  19. عضو مجمع تشخیص: آمریکا می‌خواهد مردم را از انقلاب خسته کند/ گرانی‌ها به کجا می‌خواهد برسد

  20. شمخانی: نمی‌توان نماز را با علی و نهار را با معاویه بود

  21. پیشنهاد معنادار حسام الدین آشنا به مردم: برای هر تصمیم اقتصادی یک هفته صبر کنید

  22. اقدام گوگل علیه ایران

  23. برایان هوک از سمتش استعفا می‌کند

  24. جزئیاتی از آسانسور پرماجرای کاخ مرمر + عکس

  25. کدخدایی: توصیه می‌شود کسانی که در دوران قبل صلاحیت‌شان تایید نشده، در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت نکنند/ مرحله دوم انتخابات مجلس با رعایت اصول بهداشتی برگزار می‌شود

  آخرین عناوین