بیادی: شرایط کشور عادی نیست، احمدی‌نژاد کاندیدای ۱۴۰۰ نمی‌شود

گروه سیاسی الف،   3990413032

حسن بیادی، دبیرکل جمعیت آبادگران می‌گوید: احمدی نژاد با توجه به بحران اقتصادی کشور و وجود مشکل در بخش‌هایی از حاکمیت پا به عرصه انتخابات نخواهد گذاشت.

بیادی: شرایط کشور عادی نیست، احمدی‌نژاد کاندیدای ۱۴۰۰ نمی‌شود

حسن بیادی عضو جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت در گفتگویی با خبرآنلاین درباره نشانه‌هایی از حضور مجدد محمود احمدی نژاد در وادی سیاست و احتمال ثبت نام او در انتخابات سال ۱۴۰۰، گفت: در بررسی این مسأله باید دو موضوع را در نظر داشت؛ نخست اینکه آقای احمدی نژاد هشت سال به عنوان رئیس جمهور در این کشور فعالیت کرده و مردم شناخت کاملی نسبت به نتایج عملکردش دارند، و دیگر اینکه او به عنوان یک رئیس جمهور دارای طیف سیاسی و مردمی همراه با خود است.

وی افزود: در این راستا در دوران هشت ساله فعالیت او در سفرهایی که به استان‌ها و شهرستان‌های مختلف داشتند شاهد این بودیم که با استقبال بسیار خوب مردم مواجه می‌شد که این اتفاق حتی در دوران بعد از ریاست جمهوری ایشان نیز ادامه دارد؛ همین امر می‌تواند نشان دهنده جایگاه و پایگاه قوی مردمی او درحوزه سیاسی باشد.

احمدی نژاد کاندیدا شود برخی معادلات انتخاباتی را بهم خواهد زد
این عضو پیشین شورای شهر تهران، خاطرنشان کرد: باید بپذیریم چه دیگران بخواهند یا نخواهند، چه به حق و یا ناحق ایشان را مورد نقد قرار دهند؛ بالاخره آقای احمدی نژاد در فرآیند سیاسی کشور تأثیر گذار هستند و چنانچه در ایام انتخابات آتی ورود پیدا کنند معادلات بسیاری از گروه‌ها و جریانات سیاسی را تغییر خواهند داد.

بیادی در پاسخ به این پرسش که اگر احمدی‌نژاد به هر دلیلی نتواند شخصاً کاندیدای ریاست جمهوری در سال ۱۴۰۰ شود، آیا این احتمال وجود دارد که از یک فرد خاص از نزدیکان و همفکران خود حمایت کند؟، ابراز داشت: اینکه آقای احمدی‌ نژاد چطور می‌تواند دوباره فرصت حضور داشته باشد بستگی به تصمیمات شورای نگهبان دارد، و این موضوعی است که حاکمیت و نظام با توجه به شرایط کنونی، می‌تواند همانند دیگر نامزدهای انتخاباتی مقدمات حضور ایشان را فراهم نماید تا در نهایت مردم انتخاب نهایی و صالح مقبول را انجام دهند.

این فعال سیاسی اصولگرا ادامه داد: معتقدم در روند چنین انتخاب مهمی جهت تعیین مسئولیت ریاست جمهوری نباید فراموش کنیم که «مطالبه عمومی و قدرت پاسخگویی مثبت به خواسته ‌های منطقی مردم» مهمتر از پارامترهای دیگر شرایط انتخاب است و بنده تصور نمی‌کنم که تصمیم سازان حاکمیت به غیر از این  بیاندیشند و خواسته‌ای غیر از این داشته باشند.

احمدی نژاد با شرط و شروطی که وجود دارد کاندیدا نخواهد شد
عضو جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت در مواجهه با این پرسش که آیا احمدی نژاد در نهایت به عرصه انتخابات ورود می‌کند؟، بیان داشت: آنگونه که مطلع هستم او با شرط و شروط‌ هایی که از سوی بعضی موثرین در این امر مهم وجود دارد، و البته شرایط و وضعیت «بحران اقتصادی» فعلی، تمایلی به حضور ندارند. امروز متاسفانه باندهای متصل به قدرت و ثروت به صورت گسترده در ارکان مختلف تصمیم سازی و تصمیم‌گیری نظام نفوذ کرده و حضور جدی دارند و طبیعتاً کسی که می‌خواهد در این مسیر فعالیت و حضور جدی داشته باشد باید شرایط این باندهای مافیایی را بپذیرد و مدنظر قرار دهد. 

منکر خطاهای اطرافیان احمدی نژاد و منسوبینش نیستم
بیادی با انتقاد از رفتار برخی منسوبین به رئیس جمهور سابق، یادآور شد: همه می‌دانند که بنده به صورت منصفانه هیچ زمانی منکر اشتباهات و خطاهای او، اطرافیان و منسوبین به او و دیگر نامزدهای انتخاباتی نبوده و نخواهم بود.

شرایط کشور عادی نیست، احمدی نژاد کاندیدا نمی شود
او در پاسخ به این سوال که آیا شورای نگهبان حاضر است برای جلب مشارکت بیشتر مردم در انتخابات از ظرفیت احمدی ‌نژاد استفاده کند و یا اینکه دوباره راه سال ۹۶ را طی می‌کند؟، گفت: همانطور که قبلا اشاره نمودم آقای احمدی‌نژاد با این آشفتگی سیاسی و اجتماعی علاقه‌ای به بازگشت به مدیریت کلان کشور در حوزه ریاست جمهوری را ندارد؛ زیرا شرایط کنونی کشور عادی نیست و نمی‌توان در این فضا توقعات و مطالبات مردمی را با وجود این باندهای مخرب محقق کرد. در این شرایط تنها راه چاره، تصمیمات عاقلانه نهادهای حاکمیتی است که باید به دور از هرگونه «دیدگاه شخصی»، «نگاه جناحی» و «منافع باندی»، در یک فضای دوستانه و وحدت آفرین اتخاذ شود تا در نهایت؛ خواسته‌های قانون اساسی، مقام معظم رهبری و مردم محقق گردد.

مردم از تندروی خسته شده‌اند و یک رئیس جمهور انقلابی می‌خواهند
بیادی درباره ظهور کاندیداهایی که بیشتر «شوآف» می‌کنند و با هیاهو و تبلیغات پر سر و صدا کار خود را به پیش می‌برند، نیز بیان داشت: با توجه به شرایط روز و عبور مردم از جناح‌های سیاسی و البته عدم اعتماد به تصمیمات و عملکردشان؛ در زمینه شانس بیشتر تندروها در انتخابات ۱۴۰۰ باید بگویم؛ این تحلیل صحیح نبوده و بیشتر شبیه به یک توهم است. زیرا مردم از تندروی‌ها خسته شده‌اند و از تزویر و دروغ بسیاری از مسئولین معترض و به صدا آمده‌اند.

وی یادآور شد: همانطور که می‌دانید مردم ما در همه سال‌های قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بیش از توان خود ایثار و فداکاری داشته‌اند و قطعا به دنبال فردی می‌روند که در راه آرمان‌های انقلاب حرکت کند، بنابراین در انتخابات ۱۴۰۰ جریان یا فردی پیروز خواهد بود که اول از همه «انقلابی» و «مردمی» بوده و شعارهای خود در مسئولیت‌های قبلی را محقق کرده باشد و از جهت دیگر به دنبال «سعی و خطا» در جایگاه ریاست جمهوری نباشد.

بیادی با ارائه یک پیش‌بینی در خصوص فرد پیروز در انتخابات ۱۴۰۰، اظهار داشت: من فکر می‌کنم شخص پیروز در انتخابات سال ۱۴۰۰ با عقل و منطق و به کارگیری افراد متخصص و متعهد می‌تواند با یک برنامه جامع، و در ذیل همکاری جدی با مجلس شورای اسلامی مشکلات کشور را احصا و حل نماید.

 

درگیر فساد خانمان سوز اداری هستیم
عضو جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت در پاسخ به این پرسش که بزرگترین مشکل کشور چیست و دولت آینده باید تمرکز خود را بر روی چه بخشی بگذارد؟، بیان داشت: متاسفانه عمده مشکلات کشور داخلی و دستخوش فساد خانمان برانداز اداری است و در این فضا بی جهت اکثر مشکلات را به گردن تحریم‌ها و سیاست‌های غرب انداخته می‌شود.  در این سال‌ها آنقدر که از خود تحریمی‌ها ضربه خورده و صدمه  دیده‌ایم، از تحریم‌های آمریکا و غرب آسیب ندیده‌ایم.

وی تصریح کرد: باید چشمانمان را خوب باز کنیم و هوشیارانه تصمیم بگیریم، زیرا کشور ما منابع و ذخایر ملی کم ندارد و اگر در راه اصلاح سیاست‌های مدیریتی در بخشهای «کلان» و «خرد» ساختار اجرایی گام برداریم، به راحتی می‌توانیم با اتکا به ظرفیت‌های داخلی، کارها را به نحو احسن پیش ببریم. اما چه کنیم که کشور ما متاسفانه  گرفتار «تمامیت‌خواهی» و «رانت بازی» بعضی از باندهای نامربوط سیاسی و مسائلی از این قبیل شده؛ مردم نیز در سپهر سیاسی اکثر مسئولین کنونی، فراموش و حذف شده‌اند. 

 

اعتماد مردم به بخشی از حاکمیت کم شده است
این کنشگر سیاسی اصولگرا ادامه داد: متاسفانه به دلیل برخی عملکردهای غیرمسئولانه و غیرعاقلانه، اعتماد مردم به بخش‌هایی از حاکمیت کم شده است؛ اگر هم مردم در انتخابات شرکت می‌کنند به این دلیل است که نمی‌خواهند به نظام آسیبی برسد و با اعتقادی که به انقلاب دارند مبنای کار را همواره بر اعتماد متقابل می‌گذارند. 

او تأکید کرد: مردم انتظار دارند در قبال رأی آنها، کار انجام شود ولی چه کنیم که از این حسن اعتماد همیشه سوء استفاده شده است و همواره شاهد بوده‌ایم در تاریخ بعد از پیروزی انقلاب؛ مسئولان ما در بعد کلان انتظار داشته‌اند که مردم در مسیر بهبود گزاره‌های «سیاسی»، «اجتماعی»، «اقتصادی» و حتی «فرهنگی» مشارکت فعال داشته باشند. این امر زمانی محقق می‌شود که مسئولان هم به اندازه مردم در مسیر بهبود اوضاع حرکت کنند و با «حیله» و «نیرنگ» کار نکنند. در این راستا به نظر می‌رسد که از نظر مسئولین، مردم فقط به درد انتخابات می‌خورند و بار سازندگی کشور نیز باید فقط بر دوش آنها باشد.

انتظار مردم از دولت و مجلس، حل مشکلات است
بیادی در خصوص لزوم بازسازی اعتماد عمومی به بخش‌هایی از حاکمیت، اظهار داشت: متاسفانه به دلیل عملکرد برخی از بخش‌های حاکمیتی اعتماد مردم نسبت به رسانه‌های داخلی سلب و شبکه‌های اطلاع‌رسانی خارجی تبدیل به مرجع رسانه‌ای مردم شده‌اند. این اتفاق به این دلیل رخ داده که بخشی از رسانه‌ها به صورت عاقلانه و شفاف اخبار را به مردم انتقال نداده‌اند. در این فضا یکی از راه‌های حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رأی، بازگرداندن اعتماد به ایشان است.

وی اضافه کرد: برای مثال در سالهای اخیر هربار که نزدیک به یک انتخابات و یا راهپیمایی «۲۲ بهمن» و روز «قدس» می‌شویم، در کل کشور بر نقش تاثیرگذار مردم تأکید می‌شود، اما بعد از آن رخدادها، دیگر اهمیتی به ایشان داده نمی‌شود. امروز مردم ما انتظار دارند به نظرت آنها توجه جدی شود و نمایندگان ایشان در مجلس و مسئولین، در کنار هم در راه رفع مشکلات موجود قدم بردارند.

پربحث‌های دیروز

 1. وقوع انفجار مهیب در بندر بیروت لبنان با صدهاکشته و هزاران زخمی + فیلم | پیام همدردی کشورهای مسلمان با لبنان

 2. ترامپ بازنده انتخابات رياست جمهوری می‌شود؟

 3. شايعات مربوط به آذری جهرمی به روایت روزنامه اصلاح‌طلب/ مانور تجمل در خاطرات آیت‌الله هاشمی/ احمدی‌نژاد، مهره سوخته عرصه سیاست/وزارت اطلاعات: فساد بشدت امنیت ملی را تهدید می‌کند

 4. رئیس‌جمهور دستکم موافقان سیاسی خود را تحمل کند!

 5. تصویری کمتر دیده شده از رهبر انقلاب

 6. تحریف در روایت تاریخی مشروطه

 7. چرا آمریکا "تیک‌تاک" را فیلتر می‌کند؟

 8. متن شکایت جمعی از نمایندگان مجلس از وزیر نفت به رؤسای سه قوه

 9. روحانی: با وجود جنگ اقتصادی، دولت کشور را مدیریت کرده/ از تعطیل شدن تولید و تشدید بیکاری جلوگیری کرده‌ایم

 10. وزیر اقتصاد: سهامی برای جاماندگان سهام عدالت نداریم

 11. نیوزلندی‌ها برق بی‌سیم اختراع کردند

 12. دستورالعمل وزارت بهداشت برای محرم: جلسات به فضای باز می‌رود/ افراد مسن در مجالس عمومی شرکت نکنند

 13. ریچارد گلدبرگ کیست و چرا ایران او را تحریم کرد؟ + تصاویر

 14. ظریف: اشتباهات محاسباتی ابرقدرتها تبعات فاجعه‌بار بدنبال داشته است

 15. هفت عامل که مانع فرزندآوری می‌شود

 16. طرح سوال از رئیس جمهور تا فردا تعیین تکلیف می شود

 17. خبر خوش برای بازنشستگان تامین اجتماعی

 18. افتتاح موزه و سراسرنمای سردار قاسم سلیمانی

 19. مراسم تودیع و معارفه رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس

 20. روحانی: کارگروه مشترک سه قوه برای رفع موانع تولید با مسئولیت معاون اول تشکیل می‌شود

 21. چراغ سبز کره‌ای‌ها برای پرداخت بدهی ایران

 22. علت برچیده نشدن بزرگ‌ترین داروخانه غیرقانونی کشور

 23. بورس به کانال سه میلیون واحد می‌رسد؟!

 24. کلیات «طرح شفافیت آرا» در کمیسیون آئین‌نامه داخلی مجلس تصویب شد

 25. چگونه گوشی موبایلی که خیس شده را نجات دهیم

پربحث‌های هفته

 1. خانه‌های خالی در محاصره مالیاتی / سامانه ملی املاک را دریابید!

 2. آقای حدادیان زودتر تکذیب کنید !

 3. ماجرای عضویت دختر رئیس جمهور در هیئت علمی دانشگاه/در سفر احمدی‌نژاد به قم چه گذشت؟/ تحلیل لیلاز از قرارداد ایران و چین/روحانی: اقتصاد کشور در حداقل ضرورت مردم به خوبی اداره شده است

 4. جزئیاتی از طرح مالیات خانه‌های خالی/ مالیات ۴۰ میلیون تومانی از یک خانه خالی

 5. نمایندگانی که خانه سازمانی ۳۸۰ متری مجلس را از آنِ خود کردند!

 6. خداحافظی دکتر احمد توکلی از صاحب‌ ‌امتیازی الف

 7. ساده‌انگاری پیری‌ جمعیت حتما عیب است

 8. وقوع انفجار مهیب در بندر بیروت لبنان با صدهاکشته و هزاران زخمی + فیلم | پیام همدردی کشورهای مسلمان با لبنان

 9. ترامپ بازنده انتخابات رياست جمهوری می‌شود؟

 10. شايعات مربوط به آذری جهرمی به روایت روزنامه اصلاح‌طلب/ مانور تجمل در خاطرات آیت‌الله هاشمی/ احمدی‌نژاد، مهره سوخته عرصه سیاست/وزارت اطلاعات: فساد بشدت امنیت ملی را تهدید می‌کند

 11. روحانی درباره کالاهای اساسی چه گفت؟

 12. درخواست قالیباف برای تعویق کنکور/توکلی: مردم اشکنه هم نمی‌توانند بخورند/رویای ریاست جمهوری؛ از جهانگیری و لاریجانی تا سیدحسن خمینی

 13. چرا کره جنوبی پول‌های ایران را پس نمی‌دهد؟

 14. رئیس‌جمهور دستکم موافقان سیاسی خود را تحمل کند!

 15. پشت پرده تجمع طالبان در تهران/احتمال خط خوردن لاریجانی و ناطق نوری از فهرست اصلاح‌طلبان/وضعیت وخیم بیماران کرونایی در پایتخت/تابلویی از تصویر رهبری که به قالیباف هدیه داده شد

 16. آیا تعویق کنکور سراسری امکان‌پذیر است؟

 17. رصد پایگاه آمریکایی العدید با ماهواره نور + تصاویر

 18. تصویری کمتر دیده شده از رهبر انقلاب

 19. ترس و تردیدهای برگزاری کنکور در کرونا رنگ باخت اما ...

 20. تحریف در روایت تاریخی مشروطه

 21. روحانی: هدف دشمنان ایجاد هیجان‌زدگی و بی‌برنامه‌گی در مدیریت کشور است

 22. چرا آمریکا "تیک‌تاک" را فیلتر می‌کند؟

 23. پایانی بر یک مجادله درباره عزاداری محرم امسال

 24. توکلی: برخی دولتمردان مشکل معیشتی ندارند/ کوپن بدتر از نابودی پول ملی نیست

 25. روحانی: زندگی مردم در حد ضرورت به خوبی اداره شد/ صادرکنندگان در ده روز اخیر ۲.۵ میلیارد دلار ارز را بازگرداندند

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. ماجرای عضویت دختر رئیس جمهور در هیئت علمی دانشگاه/در سفر احمدی‌نژاد به قم چه گذشت؟/ تحلیل لیلاز از قرارداد ایران و چین/روحانی: اقتصاد کشور در حداقل ضرورت مردم به خوبی اداره شده است

 2. نمایندگانی که خانه سازمانی ۳۸۰ متری مجلس را از آنِ خود کردند!

 3. خداحافظی دکتر احمد توکلی از صاحب‌ ‌امتیازی الف

 4. شايعات مربوط به آذری جهرمی به روایت روزنامه اصلاح‌طلب/ مانور تجمل در خاطرات آیت‌الله هاشمی/ احمدی‌نژاد، مهره سوخته عرصه سیاست/وزارت اطلاعات: فساد بشدت امنیت ملی را تهدید می‌کند

 5. روحانی درباره کالاهای اساسی چه گفت؟

 6. درخواست قالیباف برای تعویق کنکور/توکلی: مردم اشکنه هم نمی‌توانند بخورند/رویای ریاست جمهوری؛ از جهانگیری و لاریجانی تا سیدحسن خمینی

 7. رئیس‌جمهور دستکم موافقان سیاسی خود را تحمل کند!

 8. پشت پرده تجمع طالبان در تهران/احتمال خط خوردن لاریجانی و ناطق نوری از فهرست اصلاح‌طلبان/وضعیت وخیم بیماران کرونایی در پایتخت/تابلویی از تصویر رهبری که به قالیباف هدیه داده شد

 9. رصد پایگاه آمریکایی العدید با ماهواره نور + تصاویر

 10. تحریف در روایت تاریخی مشروطه

 11. روحانی: زندگی مردم در حد ضرورت به خوبی اداره شد/ صادرکنندگان در ده روز اخیر ۲.۵ میلیارد دلار ارز را بازگرداندند

 12. قالیباف: تعویق زمان کنکور ضروری است/ دوره پیگیری مشکلات اقتصادی آغاز شده/ سلامت دانش آموزان، خط قرمز است

 13. متن شکایت جمعی از نمایندگان مجلس از وزیر نفت به رؤسای سه قوه

 14. رانت ارز ۴۲۰۰ تومانی به جیب چه کسانی می‌رود؟!

 15. نظرات برگزیده مخاطبین الف: اتهام میرسلیم به قالیباف علنی رسیدگی شود/ تا انحصار در بازار خودرو باشد مردم ضرر می‌کنند/ باید سایه تهدید را بر سر آمریکا نگه داریم

 16. رهبر انقلاب: افسار پاره کردن قیمت ارز برای کشور مضر است/ در عزاداری‌های محرم معیار آن چیزی است که ستاد ملی کرونا اعلام می‌کند/ در برجام خسارت فراوان به ما وارد شد

 17. توضیح حناچی درباره عدم حضورش در جلسات هیات دولت/ ادبیات تند و طلبکارانه را نمی‌پسندم

 18. روحانی: برای حل مشکلات مردم باید همه دست‌به‌دست هم دهیم/ می‌خواهم برنامه های شنبه و پنجشنبه هر هفته، خاری در چشم دشمنان اسلام و ایران باشد

 19. ضرغامی: برخی اصولگراها، استاد پیاده کردن آدم‌ها از قطار هستند

 20. رمزگشایی از مزرعه موشکی سپاه + تصاویر

 21. دلنوشته ربیعی در روزهای ابتلا به کرونا

 22. ریچارد گلدبرگ کیست و چرا ایران او را تحریم کرد؟ + تصاویر

 23. وزیر اطلاعات: دشمنان باور نمی‌کنند شارمهد در داخل ایران دستگیر شده باشد

 24. سرکرده یک گروه تروریستی مستقر در آمریکا در دستان وزارت اطلاعات+فیلم

 25. نامه وزیر بهداشت درباره کرونا به رهبر انقلاب/ تحلیل جهانگیری از بازار بورس/ فرار داماد وزیر سابق با پاسپورت دیگری/ سلیمی نمین: اصلاح‌طلبان باید عناصر تندرویی مثل تاجزاده را مهار کنند

آخرین عناوین