تهیه طرح تغییر الگوی سهمیه بندی بنزین در مجلس/ اختصاص سهمیه بنزین به خانواده به جای خودرو

گروه اقتصادی الف،   3990413020 ۳۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

عضو کمیسیون انرژی مجلس با ارائه توضیحاتی درباره طرح پیشنهادی مبنی بر تغییر الگوی سهمیه‌بندی بنزین از خودروها به خانواده‌ها گفت این طرح در صف اعلام وصول توسط هیأت رئیسه مجلس است.

تهیه طرح تغییر الگوی سهمیه بندی بنزین در مجلس/ اختصاص سهمیه بنزین به خانواده به جای خودرو

به گزارش تسنیم، مالک شریعتی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی درباره پیشنهاد طرحی از سوی نمایندگان مجلس یازدهم درباره اصلاح سهمیه‌بندی بنزین گفت: منتظر هستیم تا بعد از تعطیلات اخیر مجلس این طرح از سوی هیأت رئیسه مجلس اعلام وصل شود. معتقدم هستیم ارائه بنزین با الگوی کنونی فاقد ویژگی عدالت است.

وی افزود: در طرح کنونی سهمیه بنزین به خودروها تعلق می گیرد در حالی که 50 درصد خانواده‌ها فاقد خودرو هستند و سهمی یارانه بنزین ندارند.

*می خواهیم به همه یارانه بدهیم

این نماینده مجلس تأکید کرد: اگر طرح پیشنهادی کنونی مصوب شود، سهمیه‌بندی تغییر می‌کند و سهمیه بنزین به جای خودرو به خانواده‌ها تخصیص پیدا می کند. به این شکل که به هر فرد ایرانی از یارانه انرژی سهمی تعلق می‌گیرد، در ابتدا سهمیه بنزین به کارت سرپرست خانواده واریز می شود. اگر این فرد از سهمیه خود استفاده نکرد سهمیه در انتهای ماه به دولت باز می گردد –یا میزانی از سهمیه که به استفاده نشده است- و دولت از محل درآمد صادراتی بنزین کارت بانکی سرپرستان خانواده را شارژ می‌کند تا آن‌ها کالای ایرانی بخرند.

شریعتی گفت: افراد یا صاحب خودرو هستند یا اینکه فاقد خودرو هستند، اگر خودرو ندارند می توانند از درآمد آن به شکل یارانه استفاده کنند.

*نمی‌خواهیم جامعه درگیر شوک شود

شریعتی با تأکید به این موضوع که درشرایطی قرار نداریم که به جامعه شوک وارد کنیم، اظهار داشت: می خواهیم بدون تغییر قیمت ها –بنزین- سهمیه‌ها عادلانه شود.

وی ادامه داد: یکماه گذشته با افت شدید نفت در جهان مواجه بودیم و قیمت بنزین افت کرد، در چند هفته قیمت بنزین جهان از بنزین ایران ارزان‌تر شد در این شرایط عادلانه تر بود که قیمت عرضه این محصول پایین‌تر بیاید. براین اساس معتقدیم لازم است سیاستگذاری در بخش بنزین با نرخ شناور باشد.

وی با بیان اینکه اگر این طرح پیشنهادی در مجلس تصویب شود چون یارانه آن به همه افراد می رسد، در عمل طرح متناسب با عدالت است، در بخش دیگری گفت: بحث مان تغییر قیمت بنزین نیست بلکه می‌خواهیم ارائه سهمیه عادلانه شود.

*هرم وارونه یارانه ها

وی گفت: مردم از مجلس قبل راضی نبودند، کمیسیون های مجلس یازدهم هم یک هفته شکل گرفته است. اما طرح پیشنهادی مان در مجلس دهم تهیه شده بود و باقیمانده مجلس قبل است، اما در آن مجلس دنبال نشد.

شریعتی با اشاره به ماده 39 قانون برنامه ششم توسعه گفت: این قانون دولت را مکلف کرده است که با در نظر گرفتن تبعات اجتماعی موضوع افزایش قیمت بنزین دنبال شود.

این نماینده مجلس همچنین گفت: معضل جدی کشورمان یارانه های انرژی است که دقیقا برعکس عمل می شود و افراد برخوردار، بیشتر از آن بهره مند می شوند، به تعبیری، هرم یارانه ها برعکس روی زمین قرار گرفته است.

*دولت ناتوان از اجرای همه سیاستهای بنزینی مدنظر مجلس

وی گفت: این دولت در اجرای پروژه های سنگین توانمند نمی بینیم. فعلا می خواهیم طی یک مرحله با دنبال کردن پیشنهاد اصلاح تغییر سهمیه‌بندی بنزین، شرایط را به عدالت نزدیک کنیم بعد در حوزه حکمرانی انرژی برنامه هایی را دنبال خواهیم کرد.

شریعتی در پاسخ به نقدی مبنی بر اینکه بنزین سهم 10 درصدی از کل مصرف انرژی کشور دارد و اگر قرار است اصلاحی شود باید کار اساسی صورت بگیرد، گفت: بنزین یک کالای عادی نیست، نوعی کالای خاص است که اثر روانی برجامعه دارد. اینکه 10 درصد کل انرژی مصرفی کشورمان مربوط بنزین است، پس جای سوال است که چرا آبان 98 کشور به خاطر گرانی آن شلوغ شد.

وی گفت: برای گران شدن اخیر بنزین در کشور هزینه شده است- حوادث آبان 98- و الان می خواهیم اصلاحی در کشور صورت بگیرد.

*بنزین اولویت اول کشور نیست

این عضو کمیسیون انرژی مجلس یازدهم گفت: بنزین الان اولویت اول کشورمان نیست، اولویت اول اصلاح نظام مالیاتی، بانکی و بعد از آن یارانه هاست. در جریان هستم که از ابتدای گرانی بنزین نارضایتی مردم از سهمیه بندی بنزین بالای 70 درصد است. کاری که می توانیم انجام دهیم این است که روند فعلی در مولفه های جامعه به نفع محرومان اصلاح شود. اگر این طرح پیشنهادی تصویب و بعد اجرا شود، به التیام زخم های مردم کمک می کند.

وی به طرح این موضوع پرداخت که گرانی بنزین اتفاق خوبی نبوده، و گفت: اما الان یک تیر از چله کمان رها شده است. یک عده در جایگاه ها بنزین می زنند و یک عده نظاره می کنند؛ طرح کلان و نظام هدفمندی یارانه ها به جای خودش جای بحث دارد اما با این طرح پیشنهادی می خواهیم با توجه به وضعیت فعلی به جای اینکه بنزین را به خودرو بدهیم به خانوار بدهیم، این زخم جامعه را التیام می بخشد و باعث رضایت مردم می شود.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۵۰۶۸۵۹۱۰:۱۴:۱۱ ۱۳۹۹/۴/۱۳
یارانه چی قیمت بنزین رو سه هزارتومان کردین چند ماه بعد دلار رو کردین 5 برابر نميشه که اينجوری همه اش این .. بازی ادامه خواهد داشت
ناشناس۱۵۰۶۸۶۰۱۰:۱۴:۳۵ ۱۳۹۹/۴/۱۳
طرح خوبیه!
ناشناس۱۵۰۶۸۶۳۱۰:۱۸:۲۱ ۱۳۹۹/۴/۱۳
عوض آنکه قیمت بنزین را کم کنند تا کرایه خودرو کمتر شود و آنهایی که خودرو ندارند هم بتوانند از مزایای ارزانی آن استفاده کنند قصد ایجاد هرج و مرج و بازار سیاه دارند واقعا اینها تا چه اندازه سواد دارند که دست به این کارهای پوپولیستی میزنند؟؟
ناشناس۱۵۰۶۸۶۶۱۰:۱۹:۳۹ ۱۳۹۹/۴/۱۳
متاسفانه باز طرحهای ..! برادر عزیز وقتی که قیمت جهانی بنزین کمتر از داخل است و هزینه تولید بنزین داخل هم بسیار پایینتر از نرخ فروش است از کدام یارانه صحبت میکنید؟ فروش بنزین همه اش سود است چرا سر مردم منت میگزارید؟ کاش .. جایی برای تحلیل و پاسخگویی این نوع نمایندگان ایجاد میکردن. برای اطلاع این نماینده یارانه به مابه التفاوت نرخ جهانی یا نرخ تولید با نرخ فروش میگویندکه توسط دولت پرداخت شود که در حال حاضر این تفاوت برعکس است و توسط مردم پرداخت میشود یعنی افراد دارای خودرو برای دولت ایجاد درآمد میکنند. کاش این نماینده محترم کمی مطالعه کند
ناشناس۱۵۰۶۸۷۰۱۰:۲۲:۵۳ ۱۳۹۹/۴/۱۳
شروع کارهای پوپولیستی این هم از مجلس یعنی بیشتر از این برنامه ندارند
ناشناس۱۵۰۶۸۸۵۱۰:۳۷:۲۶ ۱۳۹۹/۴/۱۳
..این برنامه های پوپولیستی این هم از مجلس ..
ناشناس۱۵۰۶۸۸۹۱۰:۴۵:۲۲ ۱۳۹۹/۴/۱۳
اگر بنزین برای همه است،یارانه هم برای همه است.
ناشناس۱۵۰۶۸۹۵۱۰:۵۱:۲۱ ۱۳۹۹/۴/۱۳
مگر یارانه ها و چیزهای دیگری که به یک عده از مردم میدهند پول نفت نیست؟به ما که یارانه نمیدهند بجایش بنزین کوپنی میزنیم.بنظرم این طرح در آینده مشکل بزرگی ایجاد میکند همانطور که یارانه ها مشکل بزرگی ایجاد کرده است و نمیتوانند آن را حذف کنند.از ما گفتن بود.
ناشناس۱۵۰۶۸۹۶۱۰:۵۱:۳۳ ۱۳۹۹/۴/۱۳
شاید کسی بخواد بنزین چند ماهش رو برای مسافرت ایام عید و سفرهای تابستانی ذخیره کند، تکلیف چیه؟
ناشناس۱۵۰۶۹۰۶۱۱:۰۵:۳۴ ۱۳۹۹/۴/۱۳
بنزین به قیمت خلیج فارس خودرو هم به قیمت خلیج فارس =/ خدا راضی ، ملت راضی ،دلال و .. ناراضی/
ناشناس۱۵۰۶۹۰۹۱۱:۰۹:۴۱ ۱۳۹۹/۴/۱۳
مملکت وبیش از این دلال خونه نکنید
ناشناس۱۵۰۶۹۳۲۱۱:۲۶:۴۷ ۱۳۹۹/۴/۱۳
از این پس نیمی از مردم که سهمیه بنزین ندارند در پمپ بنزینها میچرخند تا سهمیه خود را بفروشند یا هرکسی یک بشکه بنزین خریداری و برای فروش در انبار خانه ذخیره میکند . قطعا شاهد آتش سوزیها و خود سوزیهای گسترده خواهیم بود .چرا همیشه بدترین گزینه ها را انتخاب میکنند. چرا پرداخت نقدی نمی کنند.
ناشناس۱۵۰۷۳۹۷۲۰:۱۷:۳۸ ۱۳۹۹/۴/۱۳
بابا تو رو خدا یه بار با حوصله و کامل بخون بعد بیا همینجوری افاضه کن!!!!
ناشناس۱۵۰۶۹۳۹۱۱:۳۴:۴۸ ۱۳۹۹/۴/۱۳
مردم را دولت و مجلس به سخره گرفته اند هر روزی یک بازی سر مردم در می آورند مجلس دولت فکری به حال اشتغال ، گرانی ، تورم ، کنند اگر قادر به کار نیستند استعفا دهند
ناشناس۱۵۰۶۹۴۸۱۱:۳۹:۲۶ ۱۳۹۹/۴/۱۳
مجلس برای خودرو مالیات بیشتر بگیره یعنی چه مردم خودرو میخرند
ناشناس۱۵۰۶۹۵۸۱۱:۵۰:۲۱ ۱۳۹۹/۴/۱۳
کدام زخم را می خواهید التیام دهید؟؟؟؟ .. دست روی هرچه می گذارید بدتر می شود. همه چیزمان بعد از مدتی مثل طرح ترافیک می شود، یک چیز درهم پیچیده مزخرف که هر طرفش می چرخی باید پولی به جایی بدهی متاسفم که ..
ناشناس۱۵۰۶۹۷۴۱۲:۰۶:۵۰ ۱۳۹۹/۴/۱۳
یک نکته که همیشه در بحث بنزین از آن فرار میکنند اینکه مبنای قیمت آنرا قیمت جهانی حساب میکنند ولی توجه نمیکنند که حقوق و در آمد اکثر مردم به ریال است.کجا حقوق کارگر زیر ۲۰۰ دلار واستاد دانشگاه زیر ۵۰۰ دلار در ماه است?
ناشناس۱۵۰۶۹۸۵۱۲:۱۶:۲۲ ۱۳۹۹/۴/۱۳
بازهم لقمه را دور سر چرخاندن!!! فکر کنید که بخواهید اینکار را انجام دهید.ایا الان مثل قدیم است که پدر خانواده کار کند و باقی فقط سر سفره بنشینند؟الان از خانواده فقط اسمش باقیست و تقریبا همه اعضای خانواده مشغول به کار هستند تا لقمه نانی برای خودشان فراهم کنند. بجای این طرح های عجیب و غریب و متشنج کردن افکار که هر روز دلهره های مختلف دارند و بهانه اینکه عده ای خودرو ندارند،برای آن افراد حمل و نقل عمومی راحت فراهم کنید نه اینکه به عده استفاده کننده از خودروهای عمومی که همین الان هم کفاف جمعیت حاضر را نمیدهد،اضافه کنید.تا کی آزمون و خطا؟
ناشناس۱۵۰۶۹۹۱۱۲:۲۰:۴۳ ۱۳۹۹/۴/۱۳
اقتصاد دسته بندی ندارد مگر آنهائیکه خودرو ندارند سوار اتوبوس و تاکسی و یا هر وسیله نقلیه دیگر نمیشن شما قیمتش را متعادل کن که همه بهره مند شوند به یک اندازه اقتصاد اینطور کار نمیکند فقط مردم را دسته بندی بکنند و کارهای دوران محمود را انجام بدن نتیجه را یک بار دیدید این بار هم خواهید دید.
میثم از خوزستان۱۵۰۶۹۹۳۱۲:۲۷:۰۸ ۱۳۹۹/۴/۱۳
با سلام و احترام خدمت نماینده پیشنهاد دهنده در مجلس شورای اسلامی' همان گونه که جانبعالی مستحضر هستید،کشور درگیر ویروس کرونا میباشد،و فاصله گذاری اجتماعی از الزامات مهار این ویروس منحوس میباشد،و اشخاص بالاجبار با وسیله شخصی تردد میکنن،تا حداقل چرخش ویروس به دور کند برگردد و هزینه تحمیلی به دولت را کاهش داده و از خستگی مفرط کارکنان خدوم وزارت بهداشت کاسته شود. لذا طرح پیشنهادی در خصوص بنزین که باعث شوک روانی دیگری به خانواده های ایرانی میشود،را به زمان مناسب خودش موکول فرمایید.چرا که ۴ سال در مجلس زمان دارید و در ابتدای راه هستید. نماینده ارجمند لطفا انرژی خودتان و همکاران محترمتان در زمان حال را صرف راهکارهای عملی در حمایت از کسب وکارها و بهداشت و درمان در شرایط کرونایی فرمایید. لطفا" در اولویت ها دقت فرمایید تا حرکت شما منجر به اخبار مثبت در کشور شود. در پناه خدای مهربان باشید"
ناشناس۱۵۰۷۰۰۱۱۲:۳۹:۲۰ ۱۳۹۹/۴/۱۳
اولويت نزديك كشور بيكاري جوانان و مسكن است اگر نمايندگان به ملت منت گذشته و به اين دو اولويت در طول نماينده گي در مجلس بپردازند خدمت بزرگي به ملت شريف و مظلوم كرده اند
محسن۱۵۰۷۰۰۴۱۲:۴۰:۳۰ ۱۳۹۹/۴/۱۳
خدا خیرتان دهد این طوری عادلانه است
ناشناس۱۵۰۷۰۶۰۱۳:۵۹:۳۹ ۱۳۹۹/۴/۱۳
ماشین رو به قیمت بالای نرم جهانی میفروشین و باید بنزینش رو هم تامین کنید.خیلی دلتون میخواد وضع رو اصلاح کنید اول شبکه حمل و نقل رو متناسب با جمعیت طراحی و اجرا کنید بعد این طرح های غیر معقول رو مطرح کنید.همیشه مردم رو سیبل خودتون میکنید چون راحت ترین راه برای شماهاست که کاربلد نیستید.من و برادرم هنوز تشکیل خانواده نداده ایم و هر کدام در شهری کار و زندگی میکنیم و حالا فرض کنید که سهمیه سوخت رو به پدرمان بدهید، آنوقت تکلیف ما و میلیون ها نفر مثل ما چیست؟ آدم به ..فراست امثال شما شک میکنه.
ناشناس۱۵۰۷۱۰۶۱۴:۵۳:۵۳ ۱۳۹۹/۴/۱۳
تنها کار این مجلس پخش کردن پول بین مردم مثل زمان احمدی نژاد که با چاپ پول باعث تورم بیشتر شد و یارانه ها و پول های چاپ شده برای مسکن مهر او همچنان عامل تورم هستن
ناشناس۱۵۰۷۱۰۹۱۴:۵۴:۵۴ ۱۳۹۹/۴/۱۳
هر کس ماشین ندارد هم داره از یارانه سوخت استفاده میکنه چاپ پول نقد فقط باعث تورم بیشتر میشه
ناشناس۱۵۰۷۱۱۲۱۴:۵۶:۱۶ ۱۳۹۹/۴/۱۳
طرح بنزین به خانوارها در کدام کشور انجام شده است کسی نیست از دست این .. .. ها بداد مردم برسد .. گویی ملت نمونه آزمایشگاهی .. شده است
ناشناس۱۵۰۷۱۱۶۱۵:۰۵:۱۴ ۱۳۹۹/۴/۱۳
.. یعنی این آقا نمیداندکه اولویت الان مردم گرانی فاجعه آمیز و معضل مسکن است؟؟؟ البته کسانی که ماهی 11 میلیون تومان کمک هزینه مسکن میگیرند و ماهی 40-30 میلیون حقوق، نباید هم از اوضاع زندگی مردم آگاه باشند، تا اولویتها را بدانند.. اینها اینکاره نیستند و وقت مجلس و کشور را تلف میکنند.
ناشناس۱۵۰۷۱۱۹۱۵:۰۷:۳۴ ۱۳۹۹/۴/۱۳
شُک جدید به مردم
ناشناس۱۵۰۷۱۴۰۱۵:۳۱:۵۳ ۱۳۹۹/۴/۱۳
این بهتر است.متاسفانه مجلس قبل موافقت نکرد. خیلی ها ماشین ندارند.
ناشناس۱۵۰۷۴۳۳۲۱:۱۸:۵۱ ۱۳۹۹/۴/۱۳
برای رفتن به سرکار که از اتومبیل استفاده میکنند امسال حتی قیمت بلیت اتوبوس افزایش پیدا کرد
ناشناس۱۵۰۷۱۹۳۱۶:۳۱:۳۹ ۱۳۹۹/۴/۱۳
باز هم پوپولیستها و طرح های بی نوا پروری!
ناشناس۱۵۰۷۲۳۸۱۷:۱۷:۵۲ ۱۳۹۹/۴/۱۳
اگر می خواهید همه ی مشکلات به یکباره حل شود , دولت و مجلس را برای مدت سه چهارسال بفرستید مرخصی
ناشناس۱۵۰۷۲۹۳۱۸:۲۴:۴۸ ۱۳۹۹/۴/۱۳
بنزین با توجه به قیمت دلار امروز ارزان است و حداقل باید دو برابر شود. این طرح هم اگر درست اجرا شود عادلانه بنظر میرسد. در حال حاضر بنزین حداقل ۶ هزار تومانی منطقی است.
ناشناس۱۵۰۷۴۹۴۲۲:۴۳:۰۰ ۱۳۹۹/۴/۱۳
..جنابعالی تشریف ببر ببین یارانه من بازنشسته را برای چی قطع کردن متعاقب آن علت ندادن یارانه بنزین چرا تعلق نگرفت حالا آمدی بجای کم کردن قیمت بنزین که افزایش آن باعث تمام این بدبختی ها شده میگی یارانه بدیم، جوان بیکار چهل پنجاه تومان یارانه میخواد چکار

پربحث‌های دیروز

 1. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 2. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

 3. ستاد کرونا با تعویق کنکور مخالفت کرد/ برگزاری کنکور در موعد مقرر قبلی

 4. ۵ شرط رئیسی برای موافقت با طرح دولت/هشدار توکلی به روحانی/تغییر سیمای کرونا در پاییز/ نماینده سابق مجلس بازداشت شد

 5. پوتین: نخستین واکسن کرونا در روسیه ثبت شد

 6. جزئیات تازه از فروش نفت توسط دولت به مردم از زبان پورابراهیمی

 7. سهم خواهی جریان های سیاسی لبنان از کیک دولت آینده

 8. روحانی: مردم در زمینه تلاش دولت برای ایجاد ثبات و آرامش در اقتصاد، اطمینان خاطر داشته باشند

 9. دوچرخه سواری حاکم دبی

 10. اعترافات ۳ عضو داعش در دادگاه کیفری/ سردار سلیمانی نبود، عراق را فتح می‌کردیم

 11. آینده تاریک سعودی‌ها به روایت میدل ایست آی

 12. ختم رسیدگی به پرونده اکبر طبری اعلام شد/ طبری: تمام ۱۶ اتهامی که در کیفرخواست آمده را رد می‌کنم

 13. تصویب نام‌گذاری خیابانی در تهران به نام مهندس بازرگان

 14. نامه بسیج دانشجویی به نمایندگان / مجلس به طرح «گشایش اقتصادی» دولت ورود کند

 15. برایان هوک: ترامپ دنبال توافق جدید با ایران است

 16. سخنگوی سازمان سنجش: تعویق یک ماهه کنکور سراسری تصویب نشده است

 17. سلاطین خودرو و طلا چه زمانی اعدام می‌شوند؟

 18. نمکی: اجازه ندهیم برخی بگویند عاشورا و تاسوعا عامل شیوع کرونا شد/ رعایت پروتکل‌ها با همکاری هیأت‌ها اجرا می‌شود

 19. انتشار فیلم جدید از لحظه بازداشت جورج فلوید

 20. ورود قوه قضائیه به پرونده ویلموتس و ادعای میرسلیم علیه قالیباف/ پرونده‌ای جدید برای طبری

 21. روحانی: تلاش برای تولید دارو و واکسن کرونا تا رسیدن به نتیجه نهایی ادامه خواهد داشت

پربحث‌های هفته

 1. با فتح کجا جنگ برای ما تمام می‌شود؟

 2. حمله وحشیانه با قمه به صاحب مغازه در کرمانشاه

 3. آیا پیروزی بایدن بر ترامپ به نفع ایران است؟

 4. ماجرای یک قاضی که علیه خودش حکم صادر کرد

 5. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

 6. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 7. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 8. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 9. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

 10. توصیه های جمعیتی مسوولان به مردم از کنار گود

 11. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 12. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

 13. صحنه آهسته انفجار بیروت

 14. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 15. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

 16. پاساژگردها معترض برگزاری محرم

 17. صفر تا ۱۰۰ داستان وضع مالیات بر محتکران خانه

 18. انتقاد حسین شریعتمداری از پرویز فتاح

 19. جهانگیری: مخالف کالابرگ هستیم

 20. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 21. ستاد کرونا با تعویق کنکور مخالفت کرد/ برگزاری کنکور در موعد مقرر قبلی

 22. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

 23. ثبت واکسن روسی کرونا؛ پایان رنج بشر یا تبلیغات زودهنگام؟!

 24. مافیا در بورس هم وجود دارد/ مخالف ورود مردم به بورس نیستم اما نگرانم/ باید یک شبکه تلویزیونی بورس داشته باشیم/ قیمت‌های بورس با واقعیت اقتصادی همخوانی ندارد

 25. زمان توزیع عادلانه یارانه بنزینی فرا رسیده است؟

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 2. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 3. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

 4. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 5. صفر تا ۱۰۰ داستان وضع مالیات بر محتکران خانه

 6. جهانگیری: مخالف کالابرگ هستیم

 7. مافیا در بورس هم وجود دارد/ مخالف ورود مردم به بورس نیستم اما نگرانم/ باید یک شبکه تلویزیونی بورس داشته باشیم/ قیمت‌های بورس با واقعیت اقتصادی همخوانی ندارد

 8. زمان توزیع عادلانه یارانه بنزینی فرا رسیده است؟

 9. جزئیات تازه از فروش نفت توسط دولت به مردم از زبان پورابراهیمی

 10. جدیدترین خبر از تبدیل ریال به تومان/ ۲.۵ میلیارد دلار ارز برگشت

 11. جزئیاتی از تغییر طرح فروش نفتی دولت توسط مجلس به نفع مردم

 12. قیمت خودرو همچنان صعودی است/ قیمت پژو ۴۰۵ به ۱۴۲ میلیون رسید

 13. تهران پنجمین شهر گران دنیا در مسکن

 14. واکنش سردار جباری به اظهارات رئیس بنیاد مستضعفان

 15. روحانی: مردم در زمینه تلاش دولت برای ایجاد ثبات و آرامش در اقتصاد، اطمینان خاطر داشته باشند

 16. ریش و قیچی قیمت خودرو در دستان خودروسازها/ قیمت ماشین هر سه ماه یک‌بار تغییر می‌کند!

 17. همتی: نرخ ارز در روزهای آینده پایین‌ می‌آید

 18. امضاهای استیضاح زنگنه در حال افزایش است/ نوع مدیریت زنگنه به صورتی است که مشکلات زیادی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به وجود می‌آورد

 19. نوبخت: ما ارز خودمان را فروختیم، اگر بانک مرکزی نگه داشته عرضه کند / افزایش قیمت ها را به فروش ارز صندوق ربط ندهید

 20. جزئیات احتمالی از وعده «گشایش اقتصادی»

 21. گمانه زنی‌ها از "گشایش اقتصادی" رئیس جمهور/ پای عرضه اوراق سلف نفتی در میان است؟

 22. دندان طمع دولت‌ها به درآمد نفت کنده می‌شود؟

 23. موضع‌گیری دژپسند علیه وزارت نفت/ نفتی‌ها آماده عرضه «دارا دوم» نبودند

 24. جزئیات طرح مجلس برای تغییر در شیوه سهمیه‌بندی بنزین

 25. نامه بسیج دانشجویی به نمایندگان / مجلس به طرح «گشایش اقتصادی» دولت ورود کند

آخرین عناوین