پایان داستان غم انگیز زم

گروه سیاسی الف،   3990411017 ۴۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

دستگیری و حکم اعدام روح‌الله زم پایانی بر فعالیت رسانه‌ای چندساله وی بود که با خط گرفتن از سرویس‌های جاسوسی کشورهای دیگر در پی ایجاد اختلاف و آشوب در کشور بود اما عاقبت بر اقدامات وی مهر پایان زده شد.

پایان داستان غم انگیز زم

روز سه‌شنبه غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری اعلام کرد حکم اعدام روح‌الله زم، مدیر کانال تلگرامی آمدنیوز صادرشده و ۱۳ مورد از عناوین ریز اتهامات زم را از مصادیق افساد فی‌الارض دانست که برای مابقی جرائم نیز حکم حبس گرفته است. سخنگوی قوه قضائیه تأکید کرد این حکم قابل فرجام‌خواهی در دیوان عالی کشور است.

دادگاه روح‌الله زم در شش جلسه برگزار شد که اولین جلسه آن در تاریخ ۲۱ بهمن برگزار شد که 17 عناوین اتهامی نیز در متن کیفرخواست بیان‌شده بود. ازجمله این اتهامات می‌توان به افساد فی‌الارض، تشکیل و اداره کانال معاند آمدنیوز و صدای مردم با هدف برهم زدن امنیت کشور، جاسوسی به نفع سرویس اطلاعاتی اسرائیل به‌واسطه سرویس اطلاعاتی یکی از کشورهای منطقه، جاسوسی به نفع سرویس اطلاعاتی کشور فرانسه، همکاری با دولت متخاصم آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، مشارکت در اغوا و تحریک مردم به جنگ و کشتار به‌قصد برهم زدن امنیت کشور و ... اشاره کرد.

آخرین جلسه دادگاه روز سه‌شنبه 20 خردادماه بود. جلسات رسیدگی به اتهامات روح‌الله زم در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی صلواتی برگزار می‌شد. زم در آخرین جلسه دادگاه خود عنوان کرده بود: اگر کاری از دستم در رفت اظهار ندامت و پشیمانی می‌کنم با یک لغزش عاقبت آدم به باد می‌رود.

زم که بود؟

روح‌الله زم، فرزند محمدعلی زم روحانی سرشناس اصلاح‌طلب بود که سال‌ها مسئول اداره حوزه هنری بود. محمدعلی زم در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی قصد ورود به مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران را داشت که موفق به این امر نشد. آخرین منصب مدیریتی محمدعلی زم، معاونت فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران بود.

حجت الاسلام زم در واکنش به دستگیری فرزندش روح الله زم گفته بود: ما تقریبا با ایشان در این مدت‌ها حالت قهر داشتیم و تنها گهگاهی نصیحت و پیغامی برایش می‌فرستادیم... دنیا دار مکافات و مجازات است؛ این را خداوند متعال و همه‌ بزرگان گفته‌اند. بالاخره این دنیا، دنیای امتحان آدم‌هایی است که رد آن زندگی می‌کنند. خوب و بد باید امتحان دهند و آنها که بد کردند مجازات شوند.

بیشتر بخوانید:

روح‌الله زم، آقازاده‌ای بود که در حوادث بعد از انتخابات و فتنه 1388 دستگیر شد اما بعد از آزادی به مالزی رفت و سپس به فرانسه رفت. زم در مورد نحوه خروج خود از کشور و سفر به مالزی، ترکیه و فرانسه در جلسه دوم دادگاه گفته بود: «سال 90 به همراه پدرم و خانواده قصد سفر حج را

داشتیم، اما من به حج نرفتم و دو روز پس از سفر حج خانواده‌ام عازم مالزی شدم و تا یک روز بعدازآنکه به مالزی برسم، خانواده‌ام از من خبری نداشت... سال 91 بود که از مالزی به ترکیه رفتم و سه ماه در آنجا بودم سپس از طریق یکی از دوستانم که در سال 88 با او آشنا شده بودم به سفارت فرانسه در ترکیه مراجعه کردم و در آنجا با سفیر فرانسه صحبت کردم. از آن‌ها درخواست ویزا کردم که آن‌ها به من ویزای فرانسه را دادند. تقریباً شهریور 91 بود که وارد فرانسه شدم».

زم طی این مدت کانال تلگرامی آمدنیوز را راه‌اندازی کرد که در آن مبادرت به انتشار اخباری می‌کرد که دقیقاً مشخص نبود مراجع و منابع اطلاعاتی آن کجا بوده است. در جریان اعتراضات دی‌ماه 96 کانال آمدنیوز بدیل تحریک مردم به خشونت و آشوب توسط تلگرام مسدود شد اما بلافاصله کانال جایگزین آن‌که صدای مردم بود آغاز به کار کرد.

زم چگونه دستگیر شد؟

روح‌الله زم در تاریخ 22 مهرماه 1398 توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بازداشت شد. اطلاعات سپاه بعد از بازداشت زم اطلاعیه‌ای صادر کرد که در بخشی از آمده بود:

«سازمان اطلاعات سپاه در ... عملیات حرفه‌ای، هوشمندانه و چندوجهی با به‌کارگیری روش‌های نوین اطلاعاتی و شگرد‌های ابتکاری، سرویس‌های بیگانه را مدیریت [کرد] و فریب داد و روح‌الله زم سر شبکه سایت ضدانقلاب و معاند آمدنیوز را که در سال‌های اخیر با هدایت، تأمین و پشتیبانی مستقیم آنان و نیز حمایت ضدانقلاب خارج نشین و عوامل داخلی آن‌ها به‌عنوان یکی از آبشخور‌های محوری دشمن، عملیات روانی گسترده‌ای برای اختلاف‌افکنی در ارکان نظام اسلامی، ایران‌هراسی، دروغ‌پردازی، القای شبهه در نسل جوان نسبت به عقاید و باور‌های دینی و تبلیغ و فراهم‌سازی زمینه‌های اقدامات خشونت‌بار و تروریستی ایجاد آشوب و ناآرامی در کشور را اداره می‌کرد به داخل کشور هدایت و بازداشت کند.»

زم در نخستین اعترافات خود تأکید کرد اعتماد به دولت‌های مخالف جمهوری اسلامی، اقدامی نادرست بوده است.

زم در این فایل تصویری که از تلویزیون پخش شد گفته بود: «من روح‌الله زم مؤسس رسانه آمد نیوز هستم و از اتفاقاتی که طی سه چهار سال اخیر افتاده، پشیمانم... بحث اعتماد به دولت‌ها مشخصاً اعتماد به دولت فرانسه کار اشتباهی بود؛ آنان در یک مقطعی قبول کردند که از من محافظت کنند و گفتند برای حفظ جان تو و خانواده‌ات است. فکر نمی‌کردم بازداشت شوم؛ مجموعاً اعتماد به دولت‌ها اعتماد صحیحی نیست، مخصوصاً دولت‌هایی مثل آمریکا، اسرائیل و عربستان و ترکیه که نشان می‌دهند با جمهوری اسلامی رابطه خوبی ندارند.»

بعد از دستگیری وی مدتی طول کشید تا دادگاه بررسی اتهامات وی برگزار شود. بنا به همین دلیل حدس و گمانه‌هایی فراوانی درباره افرادی که به وی اطلاعات می‌دادند و منابع روح‌الله زم منتشر شد.

سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران در تاریخ ۴ آذر 1398 عنوان کرده بود: بخش عمده‌ای از ارتباطات او کشف‌شده و با عرض معذرت باید بگویم از طیف‌های مختلف در تور رسانه‌ای او واقع‌شده بودند. بعضی از آن‌ها برای فضاسازی علیه جریانات داخلی علیه هم بوده که به ایشان گزارش‌هایی می‌دادند. سرجمع آن این بود که این سایت را به یک مرجعی تبدیل کند، برای هر خبری که علیه جمهوری اسلامی یک فضای رسانه‌ای را هیجان سازی و تولید کند.

درباره فعالیت کانال آمدنیوز برخی معتقد بودند که سراسر اخبار دروغ منتشر می‌کرد اما صحبت‌های سخنگوی سپاه ثابت می‌کند برخی گروه‌های سیاسی در داخل نیز برای وی خوراک رسانه‌ای تهیه می‌کردند تا مگر این‌گونه در رقابت‌های سیاسی بتوانند رقبای خود را تضعیف یا کنار بزنند.

حکم اعدام روح‌الله زم اگرچه قطعی نیست اما دستگیری و برگزاری دادگاه وی پایانی بر فعالیت آقازاده‌ای بود که در تور اطلاعاتی کشورهای بیگانه گرفتار شد اما درنهایت توسط پاسداران گمنام امام زمان (عج) دستگیر و به کشور بازگردانده شد.

دیدگاه کاربران

سید جزایری۱۵۰۴۷۶۳۰۹:۲۱:۴۷ ۱۳۹۹/۴/۱۱
با سلام محال است ایشان که فرزند یک روحانی و آقا زاده است به قول شما اعدام شود بگذارید حکم بعد از تجدید نظر بیایید متوجه میشیوید
ناشناس۱۵۰۴۷۹۵۰۹:۴۷:۰۱ ۱۳۹۹/۴/۱۱
اشتباه می کنید. دو فرزند گمراه آیت الله محمدی گیلانی اعدام شدند.
ناشناس۱۵۰۵۰۲۹۱۲:۲۸:۳۴ ۱۳۹۹/۴/۱۱
پیش بینی می شود که در نهایت، روح الله زم به حبس ابد محکوم شود.
ناشناس۱۵۰۵۲۱۵۱۴:۵۸:۲۱ ۱۳۹۹/۴/۱۱
جوک نگو
ناشناس۱۵۰۴۸۳۵۱۰:۱۷:۲۰ ۱۳۹۹/۴/۱۱
نه عزیزم. پدرش اگر اصلاح طلب باشه (به گفته همین مطلب بالا) اعدام میشه خوب هم میشه.
یوسف۱۵۰۵۱۸۹۱۴:۳۷:۴۷ ۱۳۹۹/۴/۱۱
پسر جنتی هم اعدام شد، اصلاح طلب هم نبود
ناشناس۱۵۰۵۲۲۴۱۵:۰۲:۰۳ ۱۳۹۹/۴/۱۱
اعدام نشد. در یک خانه تیمی کشته شد.
ناشناس۱۵۰۵۳۴۸۱۶:۵۴:۱۰ ۱۳۹۹/۴/۱۱
ضمن اینکه اون موقع ها اصلاح طلب های امروزی خودشون اصل اصولگرا بودند
ناشناس۱۵۰۵۳۳۲۱۶:۳۹:۲۲ ۱۳۹۹/۴/۱۱
دلت برای آقازاده ها میسوزه؟
ناشناس۱۵۰۴۸۳۶۱۰:۱۹:۲۷ ۱۳۹۹/۴/۱۱
عاقبت خیانت به کشور اعدام است آقازاده و غیر آقازاده هم ندارد.
ناشناس۱۵۰۴۹۹۶۱۲:۱۱:۳۳ ۱۳۹۹/۴/۱۱
خیانت کار کسانیست که کشور را به این روز رساندند.
مهران۱۵۰۵۲۳۷۱۵:۰۷:۵۷ ۱۳۹۹/۴/۱۱
دقیقا و یکی از این خیانت کارتن که کشور رو به اینجا رسونده همین زم هست که رسما گفته بود ما چون می دونستیم روحانی رئیس جمهور بشه اوضاع ایران بد میشه به همین دلیل براش تبلیغ کردیم تا رای بیاره
ناشناس۱۵۰۴۷۷۸۰۹:۳۶:۲۸ ۱۳۹۹/۴/۱۱
هنوز فرصت فرجام خواهی دارد.
ناشناس۱۵۰۴۷۸۰۰۹:۳۶:۵۷ ۱۳۹۹/۴/۱۱
چرا غم انگیز؟
ناشناس۱۵۰۴۸۹۶۱۱:۰۴:۳۹ ۱۳۹۹/۴/۱۱
وقتی ان ور اب بود خودش را با قدرت معرفی می کرد و وقتی هم دستگیر شد مثل مظلوم ها طلب بخشش می کرد
ناشناس۱۵۰۵۲۳۲۱۵:۰۵:۰۶ ۱۳۹۹/۴/۱۱
پایان داستان غم انگیز زم یا پایان غم انگیز داستان زم ؟
ناشناس۱۵۰۴۷۸۳۰۹:۳۸:۴۴ ۱۳۹۹/۴/۱۱
حیف نام شریف روح الله که بر او نهادند.
ناشناس۱۵۰۴۷۸۷۰۹:۴۰:۴۲ ۱۳۹۹/۴/۱۱
چرا او را به تلویزیون نمی آورند تا در مورد اعماش صحبت کند؟
علی 671۱۵۰۴۷۸۹۰۹:۴۱:۲۹ ۱۳۹۹/۴/۱۱
عاقبت جاسوسی و خدمت به دیگران برای چهار روز خوشی و عیش و نوش همین است .خدا قوت و پایدار باشید .این تلنگری است برای این گروه هایی که در ظاهر مردم را فریب می دهند و در باطن مهره باریگردان ها هستند ..اصلاحی ها مواظب باشید .
ناشناس۱۵۰۴۷۹۲۰۹:۴۱:۴۷ ۱۳۹۹/۴/۱۱
عاقبت خیانت تلخ است.
ناشناس۱۵۰۵۰۰۶۱۲:۱۵:۴۶ ۱۳۹۹/۴/۱۱
اونایی که منفی دادن یعنی میگن عاقبت خیانت تلخ نیست؟
ناصر۱۵۰۵۳۸۷۱۷:۴۴:۲۹ ۱۳۹۹/۴/۱۱
نه یعنی به نظرشون زم خائن نیست.
عمران۱۵۰۴۸۰۲۰۹:۵۱:۰۵ ۱۳۹۹/۴/۱۱
با این اعدام ها و این جور دادگاهها که به جای رفع علت فقط به فکر حذف معلول هستند اوضاع نه تنها بهتر نمیشود بدتر هم میشود. علت های اصلی ساختاری و بنیادی تر از آن هستند که با اعدام یک نفر برطرف شوند.
ناشناس۱۵۰۴۹۰۰۱۱:۰۶:۴۱ ۱۳۹۹/۴/۱۱
عجب!!! با این استدلال شما خیلی ها اصلا جرمی ندارند!!! و زندان ها باید خالی شود!
رسولیان۱۵۰۴۸۱۰۰۹:۵۷:۴۰ ۱۳۹۹/۴/۱۱
خدا رحمتش کند . یادش گرامی باد...
ناشناس۱۵۰۴۹۲۳۱۱:۱۴:۴۳ ۱۳۹۹/۴/۱۱
خدا لعنتش کند ...خائن به وطن را
ناشناس۱۵۰۴۹۵۸۱۱:۳۷:۲۵ ۱۳۹۹/۴/۱۱
خدا لعنتش کند.
ناشناس۱۵۰۴۸۱۹۱۰:۰۳:۴۰ ۱۳۹۹/۴/۱۱
ایشان از آن نوع آقازاده ها نیست یک نوع آقازاده دیگر است و اعدام میشود
ناشناس۱۵۰۴۹۱۲۱۱:۰۹:۰۴ ۱۳۹۹/۴/۱۱
چرا غم انگیز!!!! هی کی به نظام خیانت کنه سرنوشتش همینه ... از تیتر زدن شما متعجب شدم.....
ناشناس۱۵۰۵۰۰۹۱۲:۱۶:۵۵ ۱۳۹۹/۴/۱۱
آره انگار مظلومه که اینطور تیتر زدن!
دلارام۱۵۰۴۹۵۵۱۱:۳۵:۵۵ ۱۳۹۹/۴/۱۱
اگرفقط تنها جرمش این بود که عملیات ایرانی ها را درسوریه علیه داعش توسط جاسوس هایش به دشمن لو میداد ومحلهای تردد سردارسلیمانی را، باید صدباراعدام شود حالا جرائم دیگرش به کنار.
ناشناس۱۵۰۸۰۳۷۱۲:۰۵:۱۱ ۱۳۹۹/۴/۱۴
بالاخره این اطلاعات را از داخل کشور می گرفت تکلیف اونایی که بهش اطلاعات می دادند چی میشه؟
ناشناس۱۵۰۴۹۶۱۱۱:۳۹:۲۵ ۱۳۹۹/۴/۱۱
توبه کرد
ناشناس۱۵۰۵۱۶۱۱۴:۰۶:۵۳ ۱۳۹۹/۴/۱۱
توبه گرگ مرگ است.
ناشناس۱۵۰۵۳۸۵۱۷:۴۳:۳۱ ۱۳۹۹/۴/۱۱
خدا با توبه می بخشه شماها از خدا هم بالاتر هستید ؟
ناشناس۱۵۰۵۰۴۶۱۲:۴۴:۳۴ ۱۳۹۹/۴/۱۱
بابک زنجانی رو کی ازاد میکنن؟
ناشناس۱۵۰۵۰۸۶۱۳:۱۵:۴۸ ۱۳۹۹/۴/۱۱
اگر فضای نشر آزاد اخبار در کشور تحمل شود بوجود آمدن چنین کسانی و همچنین کسانی مثل طبری بصورت قابل ملاحظه ای کاهش خواد یافت.
ناشناس۱۵۰۵۱۹۰۱۴:۳۸:۳۸ ۱۳۹۹/۴/۱۱
بر اساس صحبتهای اقای اژه ای در توبه باز است.
سینا۱۵۰۵۵۸۱۲۱:۳۸:۰۸ ۱۳۹۹/۴/۱۱
در دین اسلام راه توبه وجود دارد
علی اکبر معینی خادم العتره المحمدیه۱۵۰۵۸۲۴۰۸:۳۰:۵۲ ۱۳۹۹/۴/۱۲
با تشکر از نظرات برادران عزیز. خیانت به کشور ی مثل ایران مظلوم جرمش اعدامه. پسر هر شخصی باشه. جوانان این کشور خون دادند. اصلاخ طلب اصول گرا نداریم. هر کی تو هر لباس .فرزند هر شخصی باشه. وجرمش مشخص باشه .باید طبق قانون بر خورد کنند.
ناشناس۱۵۰۶۳۳۰۱۷:۵۱:۵۴ ۱۳۹۹/۴/۱۲
گرفتن جان آدما فقط و فقط حق خداست .
ناشناس۱۵۰۶۳۳۲۱۷:۵۳:۳۲ ۱۳۹۹/۴/۱۲
این اعدام هم شتریست که بزودی در خانه همه جنایتکاران خواهد نشست.
ناشناس۱۵۰۸۰۲۲۱۱:۵۶:۰۲ ۱۳۹۹/۴/۱۴
باید منتقد باشد وجواب درست داده شودکه مردم تشخیص بدهند چه کسی درست می گوید
ناشناس۱۵۰۹۰۳۷۰۷:۴۹:۵۵ ۱۳۹۹/۴/۱۵
خدا را شکر مشکلات کشور حل شد

پربحث‌های اخیر

 1. ثبت واکسن روسی کرونا؛ پایان رنج بشر یا تبلیغات زودهنگام؟!

 2. عقب‌نشینی جدید واشنگتن در برابر تهران/ حذف ۳۰ پاراگراف از قطعنامه ضدایرانی

 3. مافیا در بورس هم وجود دارد/ مخالف ورود مردم به بورس نیستم اما نگرانم/ باید یک شبکه تلویزیونی بورس داشته باشیم/ قیمت‌های بورس با واقعیت اقتصادی همخوانی ندارد

 4. مجلس به مدرس خیابانی رای اعتماد نداد

 5. ۸+۱ مورد از باورنکردنی ترین فواید استفاده از کولرهای گازی در خانه

 6. محسن هاشمی: لغو طرح ترافیک تهران در مقابله با کرونا موثر نیست

 7. غارنشینی یک خانواده فلسطینی

 8. دوربین مخفی: هجوم مردم برای خرید تیشرت‌های عجیب و غریب

 9. چرا روحانی برای دفاع از وزیر پیشنهادی صمت به مجلس نرفت؟

 10. تغییر نظر وزارت علوم درباره تعویق زمان کنکور با دستور رئیس جمهور

 11. مزیت‌های طرح گشایش اقتصادی از زبان روحانی

 12. درخواست ۲۰ کشور از روسیه برای دریافت واکسن کرونا

 13. افشای راز واکسن روسی کرونا

 14. طرح بته‌جقه ایرانی در لباس منچسترسیتی

 15. توئیت کنایه‌آمیز آشنا: غرور قربانی گرفت

پربحث‌های دیروز

 1. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 2. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

 3. ستاد کرونا با تعویق کنکور مخالفت کرد/ برگزاری کنکور در موعد مقرر قبلی

 4. ۵ شرط رئیسی برای موافقت با طرح دولت/هشدار توکلی به روحانی/تغییر سیمای کرونا در پاییز/ نماینده سابق مجلس بازداشت شد

 5. پوتین: نخستین واکسن کرونا در روسیه ثبت شد

 6. جزئیات تازه از فروش نفت توسط دولت به مردم از زبان پورابراهیمی

 7. سهم خواهی جریان های سیاسی لبنان از کیک دولت آینده

 8. روحانی: مردم در زمینه تلاش دولت برای ایجاد ثبات و آرامش در اقتصاد، اطمینان خاطر داشته باشند

 9. دوچرخه سواری حاکم دبی

 10. اعترافات ۳ عضو داعش در دادگاه کیفری/ سردار سلیمانی نبود، عراق را فتح می‌کردیم

 11. آینده تاریک سعودی‌ها به روایت میدل ایست آی

 12. ختم رسیدگی به پرونده اکبر طبری اعلام شد/ طبری: تمام ۱۶ اتهامی که در کیفرخواست آمده را رد می‌کنم

 13. تصویب نام‌گذاری خیابانی در تهران به نام مهندس بازرگان

 14. نامه بسیج دانشجویی به نمایندگان / مجلس به طرح «گشایش اقتصادی» دولت ورود کند

 15. برایان هوک: ترامپ دنبال توافق جدید با ایران است

 16. سلاطین خودرو و طلا چه زمانی اعدام می‌شوند؟

 17. نمکی: اجازه ندهیم برخی بگویند عاشورا و تاسوعا عامل شیوع کرونا شد/ رعایت پروتکل‌ها با همکاری هیأت‌ها اجرا می‌شود

 18. انتشار فیلم جدید از لحظه بازداشت جورج فلوید

 19. روحانی: تلاش برای تولید دارو و واکسن کرونا تا رسیدن به نتیجه نهایی ادامه خواهد داشت

پربحث‌های هفته

 1. با فتح کجا جنگ برای ما تمام می‌شود؟

 2. حمله وحشیانه با قمه به صاحب مغازه در کرمانشاه

 3. آیا پیروزی بایدن بر ترامپ به نفع ایران است؟

 4. ماجرای یک قاضی که علیه خودش حکم صادر کرد

 5. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

 6. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 7. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 8. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 9. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

 10. توصیه های جمعیتی مسوولان به مردم از کنار گود

 11. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 12. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

 13. صحنه آهسته انفجار بیروت

 14. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 15. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

 16. پاساژگردها معترض برگزاری محرم

 17. صفر تا ۱۰۰ داستان وضع مالیات بر محتکران خانه

 18. انتقاد حسین شریعتمداری از پرویز فتاح

 19. جهانگیری: مخالف کالابرگ هستیم

 20. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 21. ستاد کرونا با تعویق کنکور مخالفت کرد/ برگزاری کنکور در موعد مقرر قبلی

 22. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

 23. ثبت واکسن روسی کرونا؛ پایان رنج بشر یا تبلیغات زودهنگام؟!

 24. زمان توزیع عادلانه یارانه بنزینی فرا رسیده است؟

 25. ترامپ: اگر در انتخابات پیروز شوم سریع با ایران به توافق می‌رسیم

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

 2. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 3. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 4. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

 5. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

 6. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 7. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

 8. انتقاد حسین شریعتمداری از پرویز فتاح

 9. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 10. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

 11. ۵ شرط رئیسی برای موافقت با طرح دولت/هشدار توکلی به روحانی/تغییر سیمای کرونا در پاییز/ نماینده سابق مجلس بازداشت شد

 12. کدخدایی: توصیه می‌شود کسانی که در دوران قبل صلاحیت‌شان تایید نشده، در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت نکنند/ مرحله دوم انتخابات مجلس با رعایت اصول بهداشتی برگزار می‌شود

 13. بیژن مقدم : آقای فتاح رسما و شفاف اعلام کند که قصد کاندیداتوری ندارد

 14. روحانی برای مقابله با کرونا، «شفا» را به مردم پیشنهاد کرد/افشاگری تکان‌دهنده فتاح/نادران: گشایش اقتصادی یک فاجعه است

 15. طرح استیضاح وزیر نفت در مجلس یازدهم کلید خورد

 16. واکنش روحانی به شایعه تلاش برای زمین زدن دولت/انتقاد تند زیباکلام از اصلاح‌طلبان/ میزان صداقت بی‌بی‌سی/ کدام مناطق تهران بیشترین آمار ابتلا و فوتی کرونا را دارند؟

 17. روحانی: تا روزی که صندوق رای و انتخابات هست، جمهوری اسلامی ایران با همین قدرت می ماند

 18. توضیحات نیروی دریایی ارتش پیرامون اظهارات فتاح

 19. افکار عمومی در انتظار مصوبه مجلس در طرح شفافیت آرای نمایندگان

 20. نماینده مجلس: دولت از عمل به قانون اساسی تخطی کرده است/" آخوندی" باید بازخواست شود

 21. انتقاد نادران از وعده گشایش اقتصادی روحانی

 22. عضو مجمع تشخیص: آمریکا می‌خواهد مردم را از انقلاب خسته کند/ گرانی‌ها به کجا می‌خواهد برسد

 23. شمخانی: نمی‌توان نماز را با علی و نهار را با معاویه بود

 24. پیشنهاد معنادار حسام الدین آشنا به مردم: برای هر تصمیم اقتصادی یک هفته صبر کنید

 25. مجلس به مدرس خیابانی رای اعتماد نداد

آخرین عناوین