شرط میلیاردی برای نجات داماد از اعدام

گروه حوادث الف،   3990410029

مرد جوان که به جرم قتل همسرش به قصاص محکوم شده بود وقتی برای دومین بار پای چوبه دار رفت با پرداخت یک میلیارد تومان به خانواده مقتول توانست از آنها مهلت زندگی بگیرد.

شرط میلیاردی برای نجات داماد از اعدام

روزنامه ایران نوشت: گزارش این جنایت 17 فروردین 95 به پلیس اعلام شد. پدر مقتول که جسد دخترش را پیدا کرده بود در تماس با پلیس گفت: هر چه با تلفن دخترم تماس می‌گرفتم پاسخ نمی‌داد به‌همین خاطر نگران شدم. خودم را به خانه‌اش رساندم که با جسد او مواجه شدم.

بررسی‌ها نشان می‌داد زن 28 ساله با فشردن گلویش به قتل رسیده و از زمان قتل نیز 24 ساعت می‌گذرد. در ادامه تیم جنایی دریافتند وی مدتی است که با همسرش اختلاف داشته است. بنابراین فرضیه ارتکاب قتل از سوی شوهر قوت گرفت.

از آنجایی که همسر مقتول پس از این جنایت ناپدید شده بود ردیابی‌ها برای دستگیری او ادامه یافت تا اینکه مأموران اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت موفق شدند مرد جوان را سوار بر موتورسیکلتش در یکی از خیابان‌های پایتخت دستگیر کنند.

وی در تحقیقات گفت: من در پیک موتوری تمام وقت کار می‌کنم. همسرم نیز هر روز با من تماس می‌گرفت و می‌خواست که برای او ناهار از بیرون بخرم. روز حادثه هم برای او غذا خریدم و به خانه رفتم. اغلب چند ساعتی به خانه می‌رفتم و استراحت می‌کردم و بعد از آن به محل کارم برمی گشتم. آن روز همسرم بعد از غذا گفت: «نمی خواهی به سر کارت بروی؟» گفتم نیم ساعت دیگر می‌روم، بعد با تلفن همراهش مشغول صحبت با مادرش شد.

نمی‌دانم پشت تلفن مادرش به او چه گفته بود که وقتی تماسش را قطع کرد با عصبانیت به من گفت: «چرا پیش خانواده‌ام از من بدگویی کرده ای؟» بعد هم درگیری ما بالا گرفت و ناگهان دستم را روی گلویش گذاشتم، نمی‌خواستم او را به قتل برسانم. به خودم که آمدم، همسرم نفس نمی‌کشید. از ترس فرار کردم و به ترمینال جنوب رفتم. حدود یک هفته در آنجا بودم و بعد هم در رستورانی به‌عنوان پیک موتوری مشغول به کار شدم. شب‌ها هم در آنجا می‌خوابیدم، تا اینکه دستگیر شدم.

پس از محاکمه متهم باتوجه به درخواست اولیای دم، وی از سوی قضات شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران به قصاص محکوم شد. با تأیید این حکم در دیوانعالی کشور، پرونده این جنایت برای اجرای حکم به دادسرای امور جنایی پایتخت ارجاع شد. با ارسال پرونده، واحد صلح و سازش دادسرا به سرپرستی محمد شهریاری وارد عمل شده تا از اولیای دم رضایت بگیرند. اما آنها خواهان قصاص بودند و بدین ترتیب اواخر سال گذشته مرد جوان پای چوبه دار رفت.

اما پای چوبه دار او توانست 6 ماه از خانواده همسرش به شرط پرداخت دیه یک و نیم میلیارد تومانی مهلت بگیرد. با گذشت 6 ماه از مهلت، در حالی که نتوانسته بود دیه را بدهد بار دیگر متهم پای چوبه دار رفت اما اینبار توانست یک میلیارد از مبلغ درخواستی اولیای دم را با فروش املاکی که داشت پرداخت کند. از سویی بار دیگر واحد صلح و سازش دادسرای امور جنایی وارد عمل شده و در نهایت اولیای دم راضی شدند با دریافت 300 میلیون تومان دیگر از قصاص او بگذرند و دو ماه دیگر به او مهلت دادند تا بتواند مبلغ درخواستی آنها را پرداخت کند. بنابراین چنانچه داماد جوان بتواند این پول را بدهد از مجازات مرگ نجات خواهد یافت.

پربحث‌های هفته

 1. یک درس مهم ظریف در سیاست خارجی

 2. آيا چين واقعا جزيره كيش را خريده است؟!

 3. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

 4. طرح سؤال از رئیس‌جمهور با ۲۰۰ امضا تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شد + محورهای سوال

 5. ضرب و شتم پزشک متخصص توسط همراهان بیمار + عکس

 6. مدیریت ناکارآمد کرونا در ایران/ اقدامات محدودکننده برمی‌گردند؟

 7. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

 8. چرا خودروسازی ایران از ترکیه عقب افتاد؟

 9. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

 10. مردم اندونزی حیوانات را در آتشفشان ریختند

 11. حاشیه‌های حضور ظریف در مجلس

 12. شما بگویید به چه قیمتی ؟!

 13. تاجگردون کیفش را از مجلس برداشت و رفت

 14. روایت روحانی از مدیریت دولت بر اقتصاد کشور/جنجال سخنرانی ظریف/ بازداشت عضو تیم سابق مذاکره‌کننده هسته‌ای/افروغ: صداوسیما اسیر نفوذ، تظاهر و ریا شده است

 15. رمزگشایی از پشت پرده مانتوهای جلوباز

 16. روحانی: اقتصاد کشور تحت مدیریت قرار دارد/ در ماه‌های آینده به ثبات در اقتصاد و بازار ارز خواهیم رسید

 17. پرواز عمودی خلبان ایرانی با بمب افکن F ۴

 18. چگونه جمهوری اسلامی را از چشم مردم بيندازيم !

 19. جزئیات طرح ساخت ۶میلیون مسکن؛ تامین ۶۰درصد هزینه با وام ارزان و زمین رایگان

 20. شهردار تهران: ۹ میلیون دلار ضرر کردیم

 21. نمکی: دلم نمی‌خواست با چنین تاوان سنگینی حرف‌هایم را جدی بگیرند

 22. احمد توکلی: با استیضاح روحانی بیشتر موافقم

 23. ظریف: ترامپ فرقی با دولت‌های قبلی آمریکا ندارد/بزرگترین دستاوردم برجام بود

 24. رئیس کل بانک مرکزی: روند تامین ارز متحول خواهد شد

 25. دولت روحانی رکورددار جهش ارز در تمام دولت‌ها است/ چرخ اقتصاد از کار افتاده/ نتیجه سیاست دلار ۴۲۰۰ تومانی چه بود؟

ابر آروان

آخرین عناوین