أنصارالله؛ اهداف دیگری را در عربستان هدف قرار می‌دهیم

گروه جهان الف،   3990407142

عضو دفتر سیاسی «أنصارالله» یمن با اشاره به عملیات بازدارندگی چهارم علیه متجاوزان سعودی، گفت: اهداف دیگری از عربستان سعودی را هدف قرار خواهیم داد.

به گزارش مهر، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن، اخیراً از انجام یک عملیات نظامی استراتژیک توسط نیروهای یمنی در عمق خاک سعودی خبر داده است. در همین ارتباط، وی گفته است: عملیات بزرگ «موازنه بازدارندگی چهارم» علیه سعودی با موفقیت انجام شد.

یحیی سریع افزود: در این عملیات، ساختمان وزارت دفاع و اطلاعات و پایگاه هوایی «سلمان» و مواضع نظامی در ریاض، جیزان و نجران هدف قرار گرفت. سخنگوی نیروهای مسلح یمن اضافه کرد: موشک‌های بالستیک و کروز به نام‌های «قدس» و «ذوالفقار» در عملیات مذکور مورد استفاده قرار گرفتند. وی همچنین تأکید کرد: افزون بر آنچه که گفته شد، یگان پهپادی یمن نیز نقش مهم و بسزایی در عملیات «موازنه بازدارندگی چهارم» علیه سعودی ایفا کرد.

افزون بر این، «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش أنصارالله یمن در سخنانی تأکید کرد: «هدف از عملیات موازنه بازدارندگی چهارم تحقق ثبات برای ملت یمن بود. دشمن سعودی خود را باخته است، چرا که می بیند یمنی‌ها علیرغم محاصره خفه کننده همچنان مقاومت می‌کنند». سخنگوی جنبش أنصارالله یمن تأکید کرد: «این وظیفه نهادها و مؤسسات بین المللی است که جلوی جنایت‌های سعودی در یمن را بگیرند».

در همین ارتباط، خبرنگار مهر گفتگویی را با «علی القحوم» عضو دفتر سیاسی «أنصارالله» یمن انجام داده است که مشروح آن از نظر می‌گذرد؛

*همانطور که می‌دانید «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن اخیراً از انجام یک عملیات نظامی استراتژیک توسط نیروهای یمنی در عمق خاک سعودی خبر داده است. اهمیت این عملیات در عمق خاک سعودی را چطور ارزیابی می‌کنید؟

عملیات بازدارندگی چهارم از این حیث اهمیت دارد که در آن جدیدترین سلاح‌های نیروهای یمن مورد استفاده قرار گرفتند. این سلاح های جدید و پیشرفته توسط خودِ یمنی ها و بدون هیچگونه کمک های خارجی ساخته شده اند. بنابراین، این خود به تنهایی به مثابه یک دستاورد نظامی و استراتژیک است. استفاده از این سلاح ها نشان می دهد که یمن موازنه قدرت در عرصه نظامی را در مواجهه با عربستان سعودی، برقرار کرده است.

افزون بر این، ارتش و کمیته های مردمی یمن با عملیات های خود موفق شدند در مواجهه با عربستان سعودی قدرت بازدارندگی ایجاد کنند. این درحالی است که طی حدود ۶ سال گذشته ایالات متحده آمریکا، عربستان سعودی و امارات متحده عربی از هیچ تلاشی برای ضربه زدن به یمن دریغ نکرده اند. افزون بر این، یمن هم اکنون تحت محاصره خفه کننده ای قرار دارد و به همین دلیل عملیات های بازدارنده ای نظیر آنچه که اخیراً شاهد آن بودیم، نشان داد که عزم نیروهای مقاومت در برابر متجاوزان، سست نشده است.

باید بگویم که حاکمیت ملی ما و نیز شرافت و کرامت ما چیزی نیست که عربستان سعودی بتواند به بازی با آن ادامه دهد. ما حاکمیت خود و آزادی و استقلال خود را بر هر چیز دیگری مقدم می‌دانیم و جای هیچ شکی در این خصوص وجود ندارد.

*به نظر شما آیا می‌توان در آینده نیز شاهد عملیات‌هایی از این دست و یا حتی قدرتمندانه‌تر از آن علیه مواضع سعودی‌ها و متحدان آنها ازجمله امارات، بود؟ آیا سلسله عملیات‌های بازدارنده ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به همین ترتیب ادامه خواهد داشت؟

سلسله عملیات های استراتژیک ارتش و کمیته های مردمی یمن علیه عربستان سعودی و متحدان آن ادامه پیدا خواهد کرد. این مسأله بدون شک اتفاق خواهد افتاد. تا زمانی که عملیات های تجاوزکارانه علیه یمنی ها متوقف نشود، ما نیز عملیات های خود را متوقف نخواهیم ساخت.

اهداف و مواضع استراتژیک متجاوزان سعودی در تیررس نیروهای یمنی است و ما این اهداف را نشانه خواهیم رفت. اگر عربستان سعودی به خط مشی کنونی خود ادامه دهد، اهداف استراتژیک دیگری را مورد حمله قرار می دهیم.

*نکته دیگری که در خصوص تحولات یمن وجود دارد این است که مقامات سعودی ادعای برقراری آتش بس یکجانبه در این کشور را دارند اما همچنان شاهد بمباران مناطق مسکونی توسط جنگنده‌های متجاوز هستیم. دیدگاه شما در این خصوص چیست؟

باید گفت که اعلام آتش بس یکجانبه در یمن تنها یک مانور رسانه ای توسط عربستان سعودی است. حملات نظامی گسترده و نیز تداوم محاصره و ارتکاب جنایت های ضد بشری توسط متجاوزان نشان می دهد که هیچ چیزی مبنی بر آتش بس از سوی سعودیها در یمن وجود ندارد. این نکته را نیز باید توجه داشت که عربستان سعودی عملاً در تصمیم گیری برای برقراری آتش بس در یمن مستقل نیست.

تصمیم گیرنده برای تداوم و یا عدم تداوم جنگ در یمن به عهده آمریکایی هاست و نه سعودیها. سعودی ها از اربابان آمریکایی خود دستور می گیرند. در هر صورت، در حال حاضر حملات بی امان متجاوزان سعودی و اماراتی به یمن ادامه دارد و علیرغم ادعای ریاض، متوقف نشده است.

*طی هفته‌های اخیر انتقادات فراوانی در خصوص عملکرد «مارتین گریفیتس» فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن مطرح شده است. ارزیابی شما از عملکرد این فرستاده سازمان ملل در قبال تحولات یمن چیست؟

با کمال تأسف «مارتین گریفیتس» فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن با متجاوزان سعودی همراه شده است و در همان مسیری گام برمی دارد که متجاوزان در آن حرکت می کنند. او امروز به ابزاری در دست آمریکایی ها و سعودیها تبدیل شده است.

این درحالی است که گریفیتس وظیفه دارد هر تلاشی را برای کاهش درد و رنج مردم یمن انجام دهد. سازمان ملل تاکنون هیچ تلاشی برای برای رفع مشکلات مردم یمن انجام نداده است و تنها به فکر گرفتن پول از عربستان سعودی است. گریفیتس هم متناسب با سیاست های این سازمان حرکت می کند و طبیعی است که هیچ موضعی در برابر اهداف شوم و خبیثانه متجاوزان سعودی اتخاذ نمی کند.

پربحث‌های هفته

 1. خواجه در بند نقش ایوان است!..

 2. دعوا در ماجرای الزام قانونی حجاب بر سر چیست؟

 3. قوه قضائیه و پرسش‌ها از حکم دادگاه طبری

 4. روحانی: شنبه و یکشنبه روز پیروزی ایران و شکست آمریکا است/ نباید اجازه دهیم مردم در رنج قرار گیرند

 5. فرود دیدنی F۳۵ روی یک ناو در دریا

 6. گرانی خودرو تا کجا!؟

 7. قیمت سکه به ۱۳,۲۰۰,۰۰۰ تومان رسید/ دلار ۲۶,۹۰۰ تومان شد + جدول

 8. وزیر بهداشت: دیشب به خاطر خیز جدید کرونا نخوابیدم/تقسیم بندی مناطق غلط است

 9. برادر من! انقلابی‌گری با سیاست زدگی بیگانه است

 10. هشدار فرمانده سپاه به رئیس جمهور آمریکا: انتقام ما قطعی است/ اهل شرف و جوانمردی هستیم و سفیر زن را هدف قرار نمی‌دهیم

 11. همه پسران سید حسن نصرالله در یک قاب

 12. تورم امارات برای نوزدهمین ماه متوالی منفی ماند!

 13. آمریکای آشفته؛ میراث ترامپ برای رئیس جمهور بعدی

 14. جهانگیری: امیدوارم آثار مثبت مقابله با گرانی روزهای آینده روشن شود

 15. آیت‌الله رئیسی: دشمن با جنگ اقتصادی به دنبال اخلال در جامعه است

 16. چرا دلار ۲۶ هزار تومان شد؟

 17. قفل فعلی بازار خودرو به یک کلید نیاز دارد؟

 18. اطلاعیه دادگستری استان فارس درباره شبهات مطرح شده در خصوص پرونده «نوید افکاری»

 19. مقصر سونامی افزایش قیمت خودرو کیست

 20. خیز دوباره کرونا/ورود نواب رئیس به انتخابات ریاست جمهوری/کنایه رسانه اصلاح‌طلب به روحانی/ ربیعی: رنج مردم با تک تک سلول‌های اعضای هیات دولت حس می‌شود

 21. قالیباف: مهم‌ترین دغدغه سران قوا توجه به حل مشکلات مردم است

 22. تشییع پیکر آیت‌الله صانعی در قم

 23. گرداندن اراذل و اوباش در محله تهران‌پارس

 24. مطالبه از مجلس انقلابی...

 25. ترامپ: توافق فوق‌العاده‌ای با ایران خواهم کرد منتهی باید تا بعد از انتخابات صبر کنند

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. آمریکای آشفته؛ میراث ترامپ برای رئیس جمهور بعدی

 2. ترامپ: توافق فوق‌العاده‌ای با ایران خواهم کرد منتهی باید تا بعد از انتخابات صبر کنند

 3. واکنش رسانه‌های صهیونیستی و عربی به توافق سازش تل‌آویو با امارات و بحرین

 4. «آیا واشنگتن کر است»؟!/ واکنش منفی جهانی به ادعای بازگشت تحریم های سازمان ملل/ روسیاهی دوباره برای کاخ سفید

 5. میدل ایست مانیتور: پرچم اسرائیل به زودی در عربستان برافراشته خواهد شد!

 6. تصویری که آمریکایی‌ها میخواهند از ایران ارايه دهند !+ فیلم

 7. روایت الجزیره از توافق سازشکاران عرب با صهیونیست‌ها پیش از مراسم امضا در کاخ سفید

 8. بایدن: فشار حداکثری علیه ایران، شکست منافع آمریکا بود/ راه هوشمندانه‌تری برای سخت‌گرفتن به تهران وجود دارد

 9. ادعای ترامپ درباره ایران: هر حمله‌ای را ۱۰۰۰ برابر پاسخ می‌دهیم

 10. نظر کاربران بحرینی در خصوص سازش با رژیم صهیونیستی

 11. انتظار برای پیروزی بایدن، وقت‌کشی است

 12. ظریف: ۲۰ سپتامبر هیچ اتفاق جدیدی رخ نمی‌دهد

 13. مطهری: باید از کویت و عربستان قدردانی شود

 14. حجاب دانشجوی محجبه جلسه پارلمان فرانسه را به هم ریخت+فیلم

 15. ظریف: ترامپ عاجزانه به دنبال عکس انتخاباتی است/توافقنامه‌های صلح بین متحدان دیرینه امضا می‌شود

 16. آمریکا به دنبال هکر ایرانی

 17. ان بی سی نیوز: این توافق ِ صلح نیست، پیمان سرکوب مردم در کشورهای عربی است

 18. پمپئو: زندگی را برای ایرانی‌ها سخت کردیم

آخرین عناوین