مدارک لازم برای ثبت نام کد بورسی

گروه اقتصادی الف،   3990401115
مدارک لازم برای ثبت نام کد بورسی

مدارک لازم برای ثبت نام کد بورسی


ثبت نام برای دریافت کد بورسی دو مرحله دارد ، سرمایه گذار ابتدا لازم است در سامانه سجام که سامانه ای یک پارچه برای ثبت و نگهداری اطلاعات سرمایه گذاران می باشد ، ثبت نام کند . برای ثبت نام در این سامانه باید ابتدا وارد سایت sejam.ir شده و سپس با انتخاب گزینه ثبت نام ، مراحل ثبت نام را تا انتها تکمیل کرد . متقاضی برای تکمیل این مراحل در طول ثبت نام لازم است به اطلاعات و مدارک زیر دسترسی داشته باشد :

 

1- اطلاعات شناسنامه ای شامل نام ، نام خانوادگی ، تاریخ تولد ، نام پدر ، شماره شناسنامه ، کد ملی ، سری و سریال شناسنامه 

2- اطلاعات ارتباطی شامل آدرس محل سکونت ، محل کار ، کد پستی ، تلفن ثابت و تلفن همراه

3- اطلاعات بانکی شامل شماره حساب ، نام بانک ، نام شعبه ، کد شعبه و شماره شبا

 

سرمایه گذار در گام دوم برای دریافت کد بورسی باید ابتدا یکی از شرکت های کارگزاری موجود را برگزیده و سپس در آن ثبت نام به عمل آورد . امروزه ثبت نام در کارگزاری ها به صورت اینترنتی انجام شده و با ورود به سایت کارگزاری مورد نظر خود می توانید با استفاده از اطلاعات زیر فرم ثبت نام را تکمیل کنید :

 

1- اطلاعات هویتی شامل نام ، نام خانوادگی ، کد ملی و تاریخ تولد

2- اطلاعات فردی شامل جنسیت ، نام پدر ، شماره شناسنامه ، سری و سریال شناسنامه ، محل تولد و محل صدور

3- اطلاعات تماس شامل آدرس محل زندگی ، شماره ثابت ، شماره همراه و کد پستی

4- اطلاعات شغلی

5- اطلاعات بانکی نام بانک ، شماره حساب ، شماره شبا و نوع حساب

 

به غیر از کسانی که تازه می خواهند وارد دنیای بورس شوند کسانی که قبل از راه اندازی سامانه سجام کد بورسی دریافت کرده باشند نیز باید اطلاعات خود را در سامانه سجام ثبت کنند . 

مدارک لازم جهت احراز هویت کد بورسی


پس از تکمیل فرآیند ثبت نام اینترنتی سامانه سجام و کارگزاری به شماره تلفن همراه سرمایه گذار یک کد پیگیری پیامک می شود . آخرین گام برای دریافت کد بورسی آن است که سرمایه گذار با در دست داشتن کد پیگیری ثبت نام خود و یکسری مدارک برای انجام احراز هویت به یکی از دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کند .

دقت کنید حتما دفتر خدمات قضایی که برای مراجعه انتخاب می کنید از دفاتر منتخب کارگزاری شما نیز باشد تا بتوانید همزمان احراز هویت سامانه سجام و کارگزاری را انجام دهید . البته لازم است در زمان مراجعه به دفتر خدمات الکترونیک به متصدی دفتر متذکر شوید که هم فرم احراز هویت سجام و هم فرم احراز هویت کارگزاری را در اختیار شما قرار دهد . مدارک لازم برای احراز هویت دریافت کد بورسی به شرح ذیل هستند :

 

1- اصل و فتوکپی شناسنامه

2- اصل و فتوکپی کارت ملی

3- فتوکپی آخرین مدرک تحصیلی ( اختیاری )

4- آدرس و مشخصات پستی متقاضی ثبت نام

5- شماره حساب و اطلاعات بانکی متقاضی ثبت نام