سرقت کارمند متخلف بانک از حساب سالخوردگان

گروه اجتماعی الف،   3990329046

رییس پلیس فتا فارس، از سرقت فردی که نیروی شرکتی یکی از بانک‌های شهرستان اوز در جنوب فارس بود از حساب افراد سالخورده به بهانه کمک خبر داد.

به گزارش فارس به نقل از معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی فارس، سرهنگ حشمت سلیمانی، اظهار داشت: فردی که نیروی شرکتی یکی از بانک‌های شهرستان اوز در جنوب فارس بود به بهانه کمک به افراد سالخورده برای انجام عملیات بانکی، 3 میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال از حساب آنها سرقت کرد.

سلیمانی بیان کرد: در پی ارجاع تعداد زیادی پرونده با موضوع برداشت غیرمجاز از حساب بانکی افراد سالخورده به صورت اینترنتی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
وی افزود: ماموران در اظهارات اولیه مال‌باختگان مطلع شدند فردی که خود از نیروهای شرکتی یکی از بانک‌های شهرستان اوز بوده به بهانه کمک کردن به افراد سالخورده برای انجام عملیات بانکی، رمز دوم را فعال و از کارت بانکی و کارت شناسایی آنها عکس گرفته و اقدام به خالی کردن حساب آنها می‌کرد.

وی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا با اقدامات فنی و تخصصی، این فرد کلاهبردار را شناسایی، دستگیر و به مرجع قضایی معرفی کردند.

رئیس پلیس فتا فارس با اشاره به اینکه این فرد کلاهبردار در بازجویی به برداشت 3 میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری اقرار کرد، گفت: در بررسی‌های بیشتر مشخص شد متهم پس از ۱۲۰ فقره کلاهبرداری اقدام به خرید طلا، تلفن همراه و لوازم خانگی از سایت‌های مختلف کرده است.