ارزش ریالی کارت اعتباری سهام عدالت چقدر است؟

گروه اقتصادی الف،   3990327103

ارزش کارت اعتباری سهام عدالت برای خرید کالا، از جمله موارد مهمی است که این روزها توسط سهامداران عدالت دنبال می‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اکبر حیدری سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت در خصوص اعطای کارت‌های اعتباری سهام عدالت بیان کرد: از آنجایی که سهام عدالت به عنوان یک سهم ارزنده در قالب یک سبد دارایی به شش دهک پایین جامعه تعلق می‌گیرد، دولت باید برای جلوگیری از فروش سهام عدالت مشوق‌هایی را در نظر بگیرد؛ که در این راستا می‌توان به تبیین بالای ارزش سهام یا نمایش سود بالای سهام عدالت اشاره کرد.

سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت افزود: هم اکنون دولت با در نظر گرفتن فضای اقتصادی و با توجه به شیوع ویروس کرونا که تاثیر زیادی بر کسب و کارها داشته، تصمیم گرفته است که ارزش سهام افراد  را در قالب یک کارت اعتباری برای خرید کالا و استفاده از خدمات در  اختیار سهامداران قرار دهد. اما در عوض این امر بهتر بود تا این اقدام در قالب یک وام در نظر گرفته شود به علت آنکه ممکن است فرد نیاز به تهیه کالا یا بهره‌مند شدن از ملزومات خدمات نداشته باشد، اما آن مبلغ را برای پرداخت اقساط خود احتیاج داشته باشد.

واریز ۵۰ درصدی ارزش دارایی سهام عدالت در کارت‌های اعتباری 

او در پاسخ به این سوال که چه میزان مبلغ قرار است به کارت‌های سهام عدالت  توسط بانک ها واریز شود، بیان کرد: هر کدام از شعب بانک‌ها براساس سیاست‌هایی که دارند قرار شد تا مبالغی را به کارت سهام داران واریز کنند به طوری که بعضی از بانک‌ها تا صد در صد هم قول واریزی ارزش سهام را داده اند.

رحیمی تاکید کرد: هم اکنون اگر بانک‌ها بخواهند ۵۰ درصد از ارزش سهام عدالت را به حساب سهام داران واریز کنند مبلغی بالغ بر ۵ میلیون تومان می‌شود.

رحیمی در پاسخ به این سوال که چرا در حال حاضر با اینکه ارزش سهام عدالت ۱۰ میلیون تومان است، گفت:  اما در سایت سهام عدالت مبلغ نهایی را هشت میلیون و ۴۰۰ هزار تومان ثبت شده است، تصریح کرد: هم اکنون سایت سهام عدالت با مشکل مواجه شده است ما در این خصوص به سازمان خصوصی سازی اخطار داده ایم که هرچه سریع‌تر مشکلات سایت را رفع کنند، اما تا به امروز هیچ نتیجه‌ای در خصوص این مسئله مشاهده نشده است.

چگونه می توان از کارت اعتباری سهام عدالت برای خرید کالا و خدمات استفاده کرد؟

سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت در خصوص استفاده از کارت‌های اعتباری سهام عدالت بیان کرد: بهتر است افرادی که واقعا مبلغ درون کارت به طور قطع مورد نیازشان است از آن استفاده کنند به علت آنکه این سهام داران موظف هستند میزان مبلغی را که از این کارت که برداشت کرده اند اقساطش را یکساله به بانک‌ها بازگردانند. در غیر این صورت آن کارت که مانند وثیقه عمل می‌کرد توسط بانک ضبط می‌شود.

او در پاسخ به این سوال که چرا بیشتر شرکت‌ها افراد را به سمت روش مستقیم در سهام سوق می‌دهند اظهار کرد: متاسفانه تعدادی از اشخاص به علت آنکه سطح آگاهیشان پایین است و بعضی دیگر از روی عمد افراد را به سمت روش‌های مستقیم هدایت می‌کنند که یکی از دلایلی می‌توان در این بحث به آن اشاره کرد از بین بردن آثار سهام عدالت است.

حیدری  بیان کرد: طبق دستور و ابلاغیه‌ای که مقام معظم رهبری  ابلاغ کرده است سازمان بورس موظف است که افراد را به روش غیر مستقیم‌ ترغیب کند، اما متاسفانه در عمل بدین گونه مشاهده نمی‌شود. امیدواریم که در چند روز باقی مانده در خصوص انتخاب روش آزاد سازی تغییراتی اعمال شود. یعنی همان گونه که برای افراد امکان تغییر از روش غیرمستقیم به مستقیم وجود دارد باید عکس این مسئله هم وجود داشته باشد.

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. حمله وحشیانه با قمه به صاحب مغازه در کرمانشاه

  2. آیا پیروزی بایدن بر ترامپ به نفع ایران است؟

  3. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

  4. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

  5. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

  6. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

  7. توصیه های جمعیتی مسوولان به مردم از کنار گود

  8. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

  9. صحنه آهسته انفجار بیروت

  10. عادی سازی روابط اعراب با رژیم صهیونیستی رسما کلید خورد / «توافق ننگین» امارات و اسرائیل برای عادی سازی

  11. ثبت واکسن روسی کرونا؛ پایان رنج بشر یا تبلیغات زودهنگام؟!

  12. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

  13. زمان توزیع عادلانه یارانه بنزینی فرا رسیده است؟

  14. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

  15. واکسن روسی کرونا و فرهنگ ترجیح جمع بر فرد

  16. ۸+۱ مورد از باورنکردنی ترین فواید استفاده از کولرهای گازی در خانه

  17. صفر تا ۱۰۰ داستان وضع مالیات بر محتکران خانه

  18. انتقاد حسین شریعتمداری از پرویز فتاح

  19. ستاد کرونا با تعویق کنکور مخالفت کرد/ برگزاری کنکور در موعد مقرر قبلی

  20. مافیا در بورس هم وجود دارد/ مخالف ورود مردم به بورس نیستم اما نگرانم/ باید یک شبکه تلویزیونی بورس داشته باشیم/ قیمت‌های بورس با واقعیت اقتصادی همخوانی ندارد

  21. دختر ربایی و زیر گرفتن مامور پلیس در مشهد

  22. بازی با اعصاب مردم!

  23. ترامپ: اگر در انتخابات پیروز شوم سریع با ایران به توافق می‌رسیم

  24. ۵ شرط رئیسی برای موافقت با طرح دولت/هشدار توکلی به روحانی/تغییر سیمای کرونا در پاییز/ نماینده سابق مجلس بازداشت شد

  25. هفته ای که کنکوری ها در آن نقره داغ شدند !

  ابر آروان

  آخرین عناوین