اجحاف بانک‌ها در حق سهامداران عدالت/ کسی پاسخگو نیست!

گروه اقتصادی الف،   3990325015

تداوم اجحاف بانک‌ها در حق سهامداران عدالت در حالی این روزها اتفاق می‌افتد که رئیس سازمان خصوصی‌سازی چند هفته‌ای است ، روزه سکوت گرفته و سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت هم در این رابطه اظهار نظری نمی‌کند.

به گزارش تسنیم، در حالی هر روز خبری تازه از چگونگی آزادسازی سهام عدالت و فروش این سهام شنیده می‌شود، که آزادسازی بد و بدور از اطلاع‌رسانی جامع و شفاف یکی از نقدهای جدی به متولیان امر در این زمینه است؛ از رئیس سازمان خصوصی‌سازی که سکوت معناداری اختیار کرده گرفته تا سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت که تنها خبررسانی می‌کند.

اما نکته جالب و تامل برانگیز در این زمینه قرارداد یک طرفه بانک‌ها با دارندگان سهام عدالت است که بر اساس آن مشمولان نه می‌دانند چه سهمی از آنها فروخته می‌شود؛ نه می‌دانند که این سهام چه زمانی فروخته می‌شود و نه می‌دانند که به چه قیمتی سهام‌شان فروخته می‌شود!!

بر این اساس یکی از دارندگان سهام عدالت که تحت پوشش سازمان بهزیستی است گفت: با توجه به فراهم آمدن امکان فروش 30 درصدی سهام عدالت از طریق شعب یکی از بانک‌ها اقدام به فروش سهام خود کردم که چند روز پیش تنها 270 هزار تومان به حسابم بابت فروش سهام عدالت واریز شد.

به همین جهت جزئیات فروش 30 درصد از سهام عدالت خود را از این شعبه پیگیر شدم که در جواب پاسخ داده شده که سهام عدالت شما یک میلیون تومان ارزش دارد و 30 درصد از آن فروخته شد که معادل مبلغ واریزی به حساب شما می‌باشد.

این در حالی است که متولیان امر صحبت از 18 برابر شدن سهام عدالت می‌کنند و معلوم نیست بانک‌ها بر چه اساسی تنها 270 هزار تومان را به عنوان 30 درصد از سهام عدالت اینجانب به حسابم واریز کرده‌اند.

این گزارش می‌افزاید: تداوم اجحاف بانک‌ها در حق سهامداران در حالی این روزها اتفاق می‌افتد که روابط عمومی سازمان خصوصی‌سازی و نیز سازمان بورس حالت انفعالی به خود گرفته‌اند و ظاهرا آزادسازی سهام عدالت در کشور در حال وقوع نیست.

از طرف دیگر رئیس سازمان خصوصی‌سازی نیز چند هفته‌ای است که روزه سکوت گرفته و در رسانه‌ها ظاهر نمی‌شود. ضمن این که حسین فهیمی مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی که در قامت سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت این روزها پای ثابت رسانه‌ها شده است، تنها خبررسانی می‌کند و موضع مشخصی در زمینه احقاق حق سهامداران عدالت از بانک‌ها از خود بروز نمی‌دهد!

یکتانت

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. نقشه جو بایدن برای اقتصاد شش ماه آینده ایران

  2. پرسش های بی پاسخ در ترور شهید فخری زاده

  3. تکرار جنایتی دیگر در حق دانشمندان ایرانی

  4. چگونه پاسخ به ترور به رفع تحریم ها کمک می کند؟

  5. یک راه سوم بین دو راهی انتقام

  6. اقدام راهبردی مجلس برای تغییر معادلات برجامی

  7. این تحلیل ها دام است !

  8. شهادت محافظان برای اعتلای نظام/ از محافظ «رهبر انقلاب» تا محافظ «رئیس جمهوری» و «حاج قاسم» + تصاویر

  9. نشانه شناسی یک ترور؛ چشم های آبی، دندان های نیش

  10. واکنش ترامپ به ترور محسن فخری‌زاده

  11. چرا عربستان به صلح مجانی با اشغالگران تن داد؟

  12. وقتش که برسد خواهید دید ...

  13. فریدون عباسی تهدید به افشاگری کرد/ در دولت یازدهم برای شهید فخری‌زاده مزاحمت ایجاد کردند

  14. اهداف ترور «فخری‌زاده» به روایت روزنامه لبنانی

  15. رفتار دشمن را پر هزینه کنیم!

  16. رونمایی از نقشه‌راه اروپا و آمریکا برای احیای برجام

  17. ظریف: سردار سلیمانی همیشه در مقابل درد و دل‌هایم می‌گفت باید تحمل کنی/ می‌گویند ظریف جاسوس است/ قصدی برای کاندیداتوری در ۱۴۰۰ ندارم/ به امضای جان کری یا قسم اوباما اعتماد نکردیم

  18. روحانی: مصوبه دیروز مجلس را مضر می‌دانم/ در صنعت هسته‌ای از هر زمان دیگری قدرتمندتر هستیم/ به دلیل پروتکل‌های بهداشتی به مجلس نرفتم

  19. حراج آبروی طب سنتی در عطاری‌های متخلف

  20. سر چشمه شاید گرفتن به بیل ...

  21. رهاشدگی بازارها و وعده‌های بی‌نتیجه/ در جنگ اقتصادی غرب وزارت صمت کجاست؟

  22. غذاخوری‌های دانشگاه‌های خارجی چه امکاناتی دارند؟+تصاویر

  23. همدستان قاتلان شهید فخری زاده چه کسانی هستند؟

  24. آژانس اتمی: توقف بازرسی‌ها بردی نصیب ایران نمی‌کند

  25. رسانه آمریکایی :موساد با پشتیبانی اطلاعاتی آمریکا اقدام به ترور فخری زاده کرده است 

  آخرین عناوین