۸۰ درصد مطالبات گندم کاران پرداخت شد

گروه اقتصادی الف،   3990324033

شرکت بازرگانی دولتی ایران از تأمین ۱۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال نقدینگی و واریز آن به حساب گندم‌کاران سراسر کشور خبر داد.

۸۰ درصد مطالبات گندم کاران پرداخت شد

به گزارش الف به نقل از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، سید محمد تقی طباطبایی اظهار کرد: خرید تضمینی گندم از کشاورزان که از اواسط فروردین ماه شروع شده است در کشور به‌جز استان‌های سردسیر که هنوز وارد عملیات خرید نشده‌اند، ادامه دارد و تاکنون بیش از دو میلیون و 700 هزار تن از این محصول خریداری شده است.

مدیر روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان این که ارزش کل گندم‌های خریداری شده به 66 هزار و 900 میلیارد ریال رسیده است، افزود: 12 هزار و 453 میلیارد ریال از مطالبات گندم‌کاران باقی مانده که با تلاش شبانه روزی همکارانم بخش دیگری از پول گندم ها تامین و مطالبات کشاورزان عزیز پرداخت شد و برای پرداخت‌های آتی نیز اقدامات و پیگیری‌ها در حال انجام است. 

وی با اشاره به افزایش حدود 45 درصدی نرخ خرید تضمینی گندم که در سال جاری هرکیلوگرم 2500 تومان خریداری می‌شود، از تلاش دولت به ویژه شخص ریاست جمهور، وزیر صنعت، معدن و تجارت، رییس محترم سازمان برنامه و بودجه، رئیس کل محترم بانک مرکزی و تمامی مسئولانی که در تأمین نقدینگی برای پرداخت مطالبات کشاورزان نقش داشته‌اند تشکر کرد.

طباطبایی گفت: 81 درصد فایل های ثبت شده گندم در بانک عامل به حساب گندم‌کاران واریز شده و کشاورزانی که تا 17 خردادماه گندم خود را به مراکز خرید تحویل داده اند، به طور کامل پرداخت شده است.

وی خاطر نشان کرد: تعداد محموله‌های وارد شده به مراکز خرید به 445 هزار و 132 محموله رسیده و استان خوزستان با یک میلیون و 200 هزار تن، گلستان با 426 هزار تن و فارس با بیش از 400 هزار تن پیشتاز خرید گندم در کشور هستند.
مشاور فرهنگی، رسانه و مدیر روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران همچنین از خرید تضمینی 208 هزار تن دانه‌ی روغنی کلزا در 19 استان خبر داد.