توصیه سورنا ستاری به دانشگاه‌ها

گروه اجتماعی الف،   3990321013

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: رفع مشکلات اقتصادی و اجتماعی مردم از اهداف اصلی دانشگاه‌ها باشد.

به گزارش مهر، سورنا ستاری عصر سه‌شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، با اشاره به وجود ظرفیت‌های بسیار و جوانان مستعد و خلاق اردبیل در زمینه تولید علم و شرکت‌های دانش بنیان، عنوان کرد: استان اردبیل استان جوان و دارای دانشگاه‌های جوان است که این برای پیشرفت علم و فناوری در استان بسیار خوب و ظرفیت قابل استفاده‌ای است.

وی ارتباط شرکت‌های دانش بنیان با جوانان را بسیار نزدیک دانست و افزود: بنده انتقاد جدی به ساختار دانشگاه‌ها در گذشته داشته‌ام، چرا که دانشگاه‌ها فقط تولید علم می‌کنند و مردم از بهره‌ی نتایج این علوم بی‌بهره مانده‌اند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور وظیفه اصلی دانشگاه‌ها را حل مسائل و مشکلات مردم دانست و تصریح کرد: با توجه به این‌که دانشگاه‌ها با پول و مالیات مردم اداره می‌شود می‌بایست رفع مشکلات اقتصادی و اجتماعی مردم را به عنوان هدف اصلی و اولویت‌های خود قرار دهند.

ستاری خبر داد: اکوسیستمی مستقل از طرف معاونت فناوری برای شرکت‌های دانش بنیان تشکیل شده که آغاز آن از استارت آپ‌ها برای رشد سریع‌تر علم و فناوری خواهد شد.

وی موفقیت در عدم وابستگی به نفت را تکیه بر شرکت‌های دانش بنیان دانست و گفت: ضربه وابستگی به اقتصاد نفتی از بین بردن ساختار کار آفرینی و ایجاد ارزش افزوده بوده که لازمه عدم وابستگی به نفت تغییر این سیستم توسط جوانان با حمایت‌های مسئولین خواهد بود.

معاون رئیس جمهور از پیشتاز بودن استان اردبیل در بحث مقابله با ویروس کرونا با استفاده از دانش و فناوری سخن گفت و خاطرنشان کرد: در بحث شیوع بیماری کرونا استان اردبیل در تولید وسایل و امکانات مبارزه با این ویروس در تولید ماسک و دستکش و مواد ضد عفونی و دستگاه‌های تولید ماسک در کشور جایگاه خوبی کسب کرد که این نشان از ظرفیت بالای این استان برای سرمایه‌گذاری و توجه بیشتر مسئولین در حمایت از شرکت‌های دانش بنیان است.

ستاری یکی از معضلات کشور را خام فروشی به اشکال مختلف دانست و گفت: با ایجاد علم و دانش می‌توان جلوی خام فروشی را گرفت که در صورت تحقق این مسئله ارزش افزوده ایجاد شده از این جریان ما را از اقتصاد نفتی بی نیاز خواهد کرد.

وی با اشاره به ظرفیت بالا و تعداد دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها در استان عنوان کرد: باید نتیجه فعالیت‌های دانشجویان و هیئت‌های علمی دانشگاهی را مردم احساس کرده و برآیند علوم دانشگاهی در زندگی مردم آشکار شود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور استان اردبیل را از نظر زیر ساختی دارای مشکلات عدیده عنوان کرد و افزود: این استان در تشکیل شرکت‌های پارک علم و فناوری فاقد امکانات است و با توجه به این‌که ایده‌های خوبی دارد لازم است در این راستا زیر ساخت‌های پارک علم و فناوری تقویت شود.

ستاری از اقتصاد شرکت‌های دانش بنیان به عنوان اقتصادی مفید و ارزشمند یاد کرد و اظهار کرد: اقتصاد شرکت‌های دانش بنیان نجات دهنده کشور از مشکلات اقتصادی است چرا که بر پایه علم و دانش کسب می‌شود که این به نوبه خود برای کشور بسیار ارزشمند و مفید خواهد بود.

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. بازسازی صحنه جرم اوباش قمه بدست

  2. گزارشی از آمار مهاجرت ایرانیان و سایر کشورهای جهان که باید بدانید

  3. ارز ۴۲۰۰ تومانی؛‌ بودنش یک دردسر، نبودنش هزار و یک دردسر !

  4. توضیح شهردار مشهد درباره حقوق ۵۰ میلیونی

  5. بخت خانه دار شدن را از مجردها نگیرید

  6. دستور کار جدید سعودی ها: جذابیت در جهان اسلام با نزدیک شدن به ایران

  7. علی عسکری: کار در هلدینگ، جهاد فی سبیل الله است

  8. کارشناس هسته‌ای: هدف دیپلمات کره‌ای از حضور در وین فریب ایران بود

  9. علی‌عسگری: خبر استعفایم جعلی است

  10. به رگبار بستن خانه‌ای در ایذه با کلاشینکف

  11. ارتفاع پست !

  12. ضرغامی بر مزار شجریان

  13. بساط بی پروایی در پرداخت های نجومی و ناعادلانه کی برچیده می شود؟

  14. مضحکه نوبل؟!

  15. سقوط آزاد در آموزش مجازی

  16. آیا اصلاح‌طلبان رادیکال در اندیشه آشوبند؟!

  17. عطریانفر: اصلاحات ساختاری، تصویری از براندازی است/ حواشی مسئولیت جدید علی‌عسگری/ جهانگیری؛ انزوا یا بازگشت به سیاست؟

  18. از «منهای برجام» تا «برجام پلاس» ؛ سناریوهای محتملِ سرنوشت مذاکرات وین

  19. منشاء صدای انفجار شب گذشته چه بوده است؟

  20. ارائه درخواست فعالیت حضوری مدارس به ستاد ملی مقابله با کرونا

  21. طالبان یک زوج را در حال برف بازی بازداشت کرد

  22. ارابه های مرگ همچنان می تازند

  23. زندگی یک مادر دهه شصتی با ۹ فرزند

  24. برخورد قاطع قضایی با خودروسازان در صورت محرز شدن عدم کارکرد درست ایربگ

  25. آقای زیبا کلام کدام نژاد پرستی ؟

  ابر آروان

  آخرین عناوین

  بلیط هواپیما