رئیس کمیته المپیک: از دادکان شکایت می‌کنیم

گروه ورزشی الف،   3990318095

رئیس کمیته ملی المپیک ضمن انتقاد از محمد دادکان رئیس پیشین فدراسیون فوتبال گفت: اظهارات دادکان درباره تعلیق ورزش از روی بی اطلاعی و استنادش به اظهارات فراری ضد انقلاب بوده است.

رئیس کمیته المپیک: از دادکان شکایت می‌کنیم

به گزارش مهر، سیدرضا صالحی امیری در حاشیه بازدید از فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: امسال باتوجه به پدیده کرونا، مجموعه ورزش قهرمانی دچار شرایط جدیدی شد. تمام فدراسیون‌ها، هیات‌ها و رشته‌های ورزشی ایام سختی را داشتند. همه دغدغه المپیک را داشتیم که خوشبختانه با تدبیر کمیته بین‌المللی المپیک، این رویداد یک سال به تاخیر افتاد ولی دوره سه ماهه که یک توقف در مجموعه تمرینات و اردوها صورت گرفت، افتی را در پی داشت که باعث نگرانی مربیان و فدراسیون‌ها شد.

وی افزود: در ستاد کرونا در ورزش تصمیماتی گرفته شد. کمیته المپیک و وزارت ورزش هم هماهنگی‌هایی داشتند و به تدریج شرایط به سمت روند عادی پیش می‌رود. بعضی از رشته‌ها برای شروع تمرینات مجوز گرفتند. بعضی‌ها هم در روزهای آتی مجوز می‌گیرند. اما چند رشته برای ما و وزارت اهمیت فوق‌العاده ای دارد چون در حوزه ورزش قهرمانی اگر موفق شوند، مثل شنا، شمشیربازی و تیراندازی می‌توانیم آینده خوبی داشته باشیم. دیداری را با فدراسیون‌ها در برنامه داریم و امروز هم به فدراسیون شنا آمدیم.

رئیس کمیته ملی المپیک با اظهار رضایت از عملکرد فدراسیون شنا گفت: مجموعه تیمی که در تیم ملی شنا کار می‌کند، بسیار موفق هستند. نکته دیگر گستردگی این رشته در سراسر کشور است. این گستردگی این پیام را دارد که با سرمایه گذاری بیشتر می‌توانیم نتایج بهتری بگیریم. ظرفیت ملی شنا بسیار گسترده است بخصوص نیروهای جوانی که در شهرهای مختلف هستند و انگیزه زیادی برای درخشش دارند. باید در حوزه تجهیزات به اینها کمک کنیم از جمله داشتن استخرهای استاندارد که در ایران محدود است. خوشبختانه پنج استخر استاندارد در ایران در حال ساخت است.

وی ادامه داد: آخرین نکته این است که فدراسیون هزینه‌های ثابتی دارد. شرایط بودجه کشور خاص است و انتظار حمایت دارند. تعهد کردیم در اولین فرصت کاری کنیم تا مشکلات مالی آنها کمتر شود. از همه قهرمانان، مربیان و ورزشکاران در سراسر کشور در رشته شنا تقدیر و تشکر می‌کنم. ان‌شاءالله در روزهای آینده تمرینات را شروع می‌کنید.

صالحی امیری با اشاره به اعتراض ایران نسبت به توزیع سهمیه‌های المپیک شنا، ادامه داد: رسماً به کمیته بین‌المللی المپیک برای کسب سهمیه اعتراض کردیم و منتظر اعلام نتایج هستیم. این موضوع هنوز در بلاتکلیفی است.

وی در بخشی از صحبت‌هایش در پاسخ به سئوالی درباره اظهارات محمد دادکان و تاکیدش بر تهدید ورزش ایران به تعلیق از سوی کمیته بین‌المللی المپیک، گفت: دادکان از پیشکسوتان ورزش قهرمانی هستند. او انسان محترم و با شخصیتی است و بخاطر پیشکسوتی برایش احترام قائلم. از همه از جمله دادکان انتظار می‌رود برای بیان هر صحبتی اطلاع داشته باشند و برای بیان آن فکر کنند. برداشت ما به صورت قطعی این است که ایشان اطلاعی از مسائل حوزه کمیته ملی المپیک و نهادهای بین‌المللی ندارند. حداقل تا امروز حتی یک دقیقه با بنده و همکارانم جلسه‌ای نداشته‌اند تا او را مطلع کنیم. از همین جا از دادکان دعوت می‌کنم به کمیته بیاید. آنچه اعلام کرده بود از روی ناآگاهی بود.

صالحی امیری ادامه داد: هیچ مکاتبه‌ای دال بر تعلیق و یا اینکه ما تعهدی به کمیته بین‌المللی المپیک بدهیم وجود ندارد. ایشان به بیان یک رسانه‌ای و ضد انقلاب فراری استناد کرد که فاقد اعتبار است. ما که وظیفه نداریم درباره همه چیز اظهار نظر کنیم. درباره جودو به صورت رسمی تکذیب کردیم. انتظار است دادکان به تکذیب کمیته المپیک استناد می‌کرد نه یک ضد انقلاب فراری.

رئیس کمیته ملی المپیک تاکید کرد: دادکان هنوز مستندی ارائه نکرده است و حرفش، حرف یک رسانه خارجی بوده است. سیاست رسمی کمیته ملی المپیک در دوره مدیریت جدید عدم ورود به حاشیه است. انتظار می‌رود دادکان درباره حوزه تخصصی خودش ورود کند. ایشان مدعی شد کمیته المپیک و وزارت ورزش مکاتباتی داشته و تعهداتی داشته‌اند. این ادعا دروغ است. ما مکاتبه‌ای نداشتیم و با ما هم مکاتبه‌ای نشده است.

صالحی امیری اظهار کرد: اصرار ایشان بر بیان نکته غیر واقعی جای سئوال است و ما ناچار به تکذیب شدیم چون ادعا خلاف واقع بود. وقتی می‌گویید سند، یعنی مرجع رسمی و کمیته بین‌المللی المپیک یا شورای المپیک آسیا. اگر مرجع رسمی سندی را تایید نکند فاقد اعتبار است. تاکید می‌کنم آنچه دادکان می‌گوید را تکذیب می‌کنم. اما از رسانه‌ها خواهش می‌کنم حرمت شخص دادکان را حفظ کنند. از ایشان هم تقاضا می‌کنم در حوزه تخصصی خودش صحبت کند و یا حداقل به همکارانم از جمله آقایان سعیدی، سجادی و خانم طاهریان مراجعه کند و از نزدیک در جریان قرار بگیرد.

وی درباره احتمال شکایت از دادکان به خاطر ادعایش، افزود: ناچاریم گاهی برای پیشگیری از اتفاقات بعدی به مراجع قضایی مراجعه کنیم. یا فرد باید از مواضع خود عدول و عذرخواهی کند و یا ما شکایت کنیم. مسیر دیگری وجود ندارد. یا اتهام زننده باید عذرخواهی کند یا نهاد رسمی باید در مراجع قضایی دنبال کند. ما هم در مراجع قضایی این را دنبال می‌کنیم.

رئیس کمیته ملی المپیک یادآور شد: امروز با فدراسیون پزشکی و ورزشی هم جلسه داریم. تا جایی که می‌دانیم برخی از رشته‌ها مثل شنا مجوز محدود با رعایت پروتکل داده شده است. در خصوص بقیه رشته‌ها در جلسه مشترک با فدراسیون پزشکی بررسی می‌کنیم.

پربحث‌های هفته

 1. یک درس مهم ظریف در سیاست خارجی

 2. از تنور سوال از رییس جمهور نانی گرم ‌می‌شود؟!

 3. پایان شوروی گونه آمریکا ؟

 4. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

 5. به چه قیمت؟

 6. طرح سؤال از رئیس‌جمهور با ۲۰۰ امضا تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شد + محورهای سوال

 7. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

 8. حاشیه‌های حضور ظریف در مجلس

 9. شما بگویید به چه قیمتی ؟!

 10. تاجگردون کیفش را از مجلس برداشت و رفت

 11. روایت روحانی از مدیریت دولت بر اقتصاد کشور/جنجال سخنرانی ظریف/ بازداشت عضو تیم سابق مذاکره‌کننده هسته‌ای/افروغ: صداوسیما اسیر نفوذ، تظاهر و ریا شده است

 12.  ردپای زنگنه در هپکو به نقل از نماینده تهران/ وزارت نفت: بیژن زنگنه از سال ۸۵ بازنشسته است  

 13. ضرب و شتم پزشک متخصص توسط همراهان بیمار + عکس

 14. روحانی: اقتصاد کشور تحت مدیریت قرار دارد/ در ماه‌های آینده به ثبات در اقتصاد و بازار ارز خواهیم رسید

 15. تهیه طرح تغییر الگوی سهمیه بندی بنزین در مجلس/ اختصاص سهمیه بنزین به خانواده به جای خودرو

 16. معجزه ای که اتفاق نیفتاد!

 17. واکنش همتی به برخی اقتصاددانان؛ نقدینگی موجود نمی‌تواند به تورم بالا منجر ‌شود

 18. حکم یک دادگاه آمریکایی: محموله نفتکش‌های ایرانی که به ونزوئلا رفته بودند، مصادره شود

 19. شهردار تهران: ۹ میلیون دلار ضرر کردیم

 20. نمکی: دلم نمی‌خواست با چنین تاوان سنگینی حرف‌هایم را جدی بگیرند

 21. سیف: بانک مرکزی استقلال ندارد و تابع نظرات رئیس‌جمهور است/ برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد

 22. احمد توکلی: با استیضاح روحانی بیشتر موافقم

 23. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

 24. جزئیاتی از سند ۲۵ ساله ایران و چین/ واگذاری کیش به چینی‌ها صحت دارد؟

 25. واکسن کرونای آمریکا موفق عمل کرد

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

   آخرین عناوین