نمایندگان مجلس در سفر به غیزانیه چه گفتند؟

گروه سیاسی الف،   3990314093 ۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

۱۲ نماینده مجلس از چند استان کشور با حضور در غیزانیه و مناطق کم‌برخوردار اهواز، بر توزیع عادلانه ثروت و امکانات کشور تاکید کردند.

نمایندگان مجلس در سفر به غیزانیه چه گفتند؟

به گزارش فارس، ۱۲ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز جهت بررسی میدانی مشکلات مناطق کم‌برخوردار اهواز و بخش غیزانیه وارد استان خوزستان شدند.

نمایندگان در ابتدا از منطقه حصیرآباد اهواز و سپس روستاهای بخش غیزانیه اهواز بازدید و در جلسه ای در تاسیسات نفتی کریت کمپ با شرکت استاندار خوزستان مسائل مربوطه را بررسی کردند.

برای تجدید بیعت با آرمان‌های امام به مناطق محروم اهواز آمدیم

 مالک شریعتی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به دلیل حضور در مناطق حاشیه اهواز و غیزانیه، اظهار کرد: امسال با توجه به شرایطی که به تبع شیوع بیماری کرونا پیش آمد توفیق حضور در مرقد امام خمینی (ره) را از دست دادیم.
 ‏
 ‏وی افزود: اما تلاش کردیم تا گام کوچکی را در راستای عمل به توصیه امام (ره) که کمک به محرومان بود برداریم و به مردم این پیام را منتقل کنیم که در آغاز مجلس، تجدید بیعت با آرمان‌های امام (ره) را به صورت عملی انجام می‌دهیم.
 ‏
 ‏نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: تصمیمی که در مجلس یازدهم اتخاذ شد این بود که مشکلات محلی، منطقه‌ای و استانی مردم تنها بر دوش نماینده آن استان نباشد و کل مجلس در راستای افزایش همبستگی، نماینده آن منطقه را پشتیبانی کنند.
 ‏
 ‏وی افزود: این مسئله جز برنامه‌های جدی مجلس یازدهم است و طبق تاکید رئیس مجلس، مشکلات کل مجلس بودن یک منطقه، از برنامه‌های رویکرد تحول مجلس است.

از همه ظرفیت‌های قانونی استفاده خواهیم کرد

روح‌الله متفکر آزاد عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی امروز به همراه جمعی از نمایندگان در بازدید از مناطق کم‌بدخوردار اهواز، اظهار کرد: آمده‌ایم تا مشکلات این استان و استان‌های دیگر را احصا کنیم و به راه‌حل جامع برسیم.

نماینده تبریز در مجلس گفت: در عین حال که به موضوعات موردی ورود می‌کنیم از تمام ظرفیت‌های قانونی مجلس اعم از قانون‌گذاری و نظارت به کار می‌گیریم تا کمکی به حل مشکلات مردم داشته باشیم.

وی با بیان اینکه مجلس در فضای مچ‌گیری نیست، عنوان کرد: مجلس درفضای حرکت و کمک به تحرک سیستم اجرایی آمده است و هرجا تحرکی ببینید قطعا از آن حمایت می‌کند و اگر نباشد به تحرک وا می‌داریم.

مسوولان اجرایی به وعده‌های خود عمل کنند

مجتبی یوسفی نماینده اهواز، حمیدیه، باوی و کارون در مجلس نیز اظهار کرد: با توجه به اینکه تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در مجلس یک کار جمعی است از روزهای نخست آغاز به کار مجلس سعی کردیم یک کار متفاوت در راستای همدلی و هم افزایی نمایندگان جهت مشکلات اهواز حمیدیه، باوی و کارون انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه مسوولان اجرایی باید همت خود را مضاعف کنند، گفت: مردم در مضیقه هستند و ما در مجلس آماده حمایت از تلاش‌های مسوولان هستیم.

نماینده اهواز عنوان کرد: مسوولان اعم از استاندار و مدیران کل یا نباید به مردم وعده دهند یا اینکه به وعده های خود پایبند باشند.

رنگ محرومیت را باید از تمام نقاط دور از مرکز کشور زدود

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه رنگ محرومیت را باید از تمام نقاط دور از مرکز کشور زدود، تاکید کرد: توزیع عادلانه ثروت و امکانات باید تبدیل به برنامه مستمر تمام دستگاههای کشورشود و این گفتمان در برنامه ریزی ها غالب باشد.

مهدی شریفیان اظهار کرد: منطقه خوزستان به لحاظ وجود ظرفیت ها و فرصت ها از نقاط با ارزش کشور است و علاوه بر رفع موانع و مشکلاتی که در این استان وجود دارد باید برای پیشرفت روز افزون این استان برنامه ریزی کرد.

شریفیان تصریح کرد: بنا بر مذاکرات صورت گرفته در خصوص مشکلات خوزستان و به ویژه غیزانیه، در مورد موضوع مشکلات بودجه ای و تامین اعتبارات بحث و تبادل نظر شد همچنین بر عملیاتی کردن و پای کار آمدن اداره جهاد کشاورزی این استان و همچنین آبفای شهری روستایی تاکید شد.

آمده‌ایم تا مجلس چاره ای بیندیشد

سید نظام‌الدین موسوی نماینده تهران درخصوص این بازدید ، در صفحه شخصی خود نوشت: ‏امسال ۱۴خرداد بدلیل شرایط کرونا توفیق زیارت حضرت روح الله(ره) نبود؛در عوض همراه ۱۲تن از همکاران نماینده به دعوت برادر عزیز آقامجتبی یوسفی نماینده جوان و انقلابی و پرتلاش اهواز به بهانه مسائل اخیر ‎غیزانیه به اهواز آمدیم تا از نزدیک با مشکلات مناطق محروم و حاشیه ای این شهر آشنا شویم بلکه مجلس چاره ای بیندیشد؛ یادمان باشد امام(ره) می‌گفت: یک موی کوخ نشینان را با همه کاخ‌نشینان عوض نمی‌کنم.

آقای استاندار، شما اینجا چه کاره‌اید؟ چرا گوش دولت و مجلس را نمی‌پیچانید؟

عباس گلرو، نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز پس از بازدید از منطقه غیزانیه در جلسه‌ای که با حضور استاندار، مسؤولین در سالن جلسات شرکت نفت و گاز کارون با مخاطب قرار دادن استاندار و مسؤولین استانی اظهار کرد:همیشه گرفتار این معما بوده‌ام که استانداری و فرمانداری و نهادهای دولتی که برای جلساتشان کیک، نسکافه و آب خنک تدارک می‌بینند چرا از له‌له زدن کودکان تشنه‌لب آن هم در کنار منابع آب غافل هستند.

گلرو گفت:شما در حال ارسال نفت و گاز به کل مملکت هستید؛ آقای استاندار و آقای مسؤول، شما اینجا چه کاره هستید؟ چرا گوش دولت و مجلس را نمی‌پیچانید و نمی‌گویید که در دو قدمی شما مردم در گرمای شدید و بی‌آبی به سر می‌برند، شرایطی که آن را حتی با وجود کلاه آفتابی برای دو دقیقه نتوانستم تحمل کنم.

وی اضافه کرد: من اگر به جای استاندار خوزستان بودم درِ اینجا را به روی دولت تخته میکردم و اجازه نمیدادم که منافع اینجا به جای دیگری برود؛ ما اول باید به غیزانیه برسیم، مردمی که در طول ۸ سال جنگ تحمیلی سینه سپر کردند و خون و جان دادند اما حالا باید شاهد این باشند که ثروت از زیر پایشان برای جاهای دیگر کشیده می‌شود.

این نماینده مجلس گفت:آقای استاندار، بیایید تعارفات را کنار بگذاریم، همکاران شما برای مشایعت ما با ماشین‌های سانتافه آخرین مدل آمدند، آیا این انقلابی‌گری است؟ آیا این خدمت به مردم است؟

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۴۷۰۳۳۰۲۱:۱۳:۳۸ ۱۳۹۹/۳/۱۴
واقعیت این است که خیلی از این حرفها بهتر شنیدیم ولی..
ناشناس۱۴۷۰۳۳۳۲۱:۱۸:۱۴ ۱۳۹۹/۳/۱۴
آیا از سد های پر آب خوزستان نمیشود به غیزانیه آب لوله کشی احداث کرد . بخشی از دلارهایی که به مدیر عامل نیشکر هفت تپه بذل وبخشش کردند ، صرف هزینه لوله کشی آب غیزانیه باید می شد .
ناشناس۱۴۷۰۳۴۰۲۱:۳۱:۳۸ ۱۳۹۹/۳/۱۴
یکی نیست به اینها بگه شما نماینده مجلس هستید و باید تو مجلس بشینید قانون درست و به نفع مردم و کشور تصویب کنید نه با این سفرها برای مملکت اونم تو این شرایط اقتصادی هزینه تراشی کنید

پربحث‌های هفته

 1. یک درس مهم ظریف در سیاست خارجی

 2. آيا چين واقعا جزيره كيش را خريده است؟!

 3. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

 4. طرح سؤال از رئیس‌جمهور با ۲۰۰ امضا تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شد + محورهای سوال

 5. ضرب و شتم پزشک متخصص توسط همراهان بیمار + عکس

 6. مدیریت ناکارآمد کرونا در ایران/ اقدامات محدودکننده برمی‌گردند؟

 7. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

 8. چرا خودروسازی ایران از ترکیه عقب افتاد؟

 9. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

 10. مردم اندونزی حیوانات را در آتشفشان ریختند

 11. حاشیه‌های حضور ظریف در مجلس

 12. شما بگویید به چه قیمتی ؟!

 13. تاجگردون کیفش را از مجلس برداشت و رفت

 14. روایت روحانی از مدیریت دولت بر اقتصاد کشور/جنجال سخنرانی ظریف/ بازداشت عضو تیم سابق مذاکره‌کننده هسته‌ای/افروغ: صداوسیما اسیر نفوذ، تظاهر و ریا شده است

 15. رمزگشایی از پشت پرده مانتوهای جلوباز

 16. روحانی: اقتصاد کشور تحت مدیریت قرار دارد/ در ماه‌های آینده به ثبات در اقتصاد و بازار ارز خواهیم رسید

 17. پرواز عمودی خلبان ایرانی با بمب افکن F ۴

 18. چگونه جمهوری اسلامی را از چشم مردم بيندازيم !

 19. جزئیات طرح ساخت ۶میلیون مسکن؛ تامین ۶۰درصد هزینه با وام ارزان و زمین رایگان

 20. شهردار تهران: ۹ میلیون دلار ضرر کردیم

 21. نمکی: دلم نمی‌خواست با چنین تاوان سنگینی حرف‌هایم را جدی بگیرند

 22. احمد توکلی: با استیضاح روحانی بیشتر موافقم

 23. ظریف: ترامپ فرقی با دولت‌های قبلی آمریکا ندارد/بزرگترین دستاوردم برجام بود

 24. رئیس کل بانک مرکزی: روند تامین ارز متحول خواهد شد

 25. دولت روحانی رکورددار جهش ارز در تمام دولت‌ها است/ چرخ اقتصاد از کار افتاده/ نتیجه سیاست دلار ۴۲۰۰ تومانی چه بود؟

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. یک درس مهم ظریف در سیاست خارجی

 2. آيا چين واقعا جزيره كيش را خريده است؟!

 3. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

 4. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

 5. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

 6. شما بگویید به چه قیمتی ؟!

 7. روایت روحانی از مدیریت دولت بر اقتصاد کشور/جنجال سخنرانی ظریف/ بازداشت عضو تیم سابق مذاکره‌کننده هسته‌ای/افروغ: صداوسیما اسیر نفوذ، تظاهر و ریا شده است

 8. احمد توکلی: با استیضاح روحانی بیشتر موافقم

 9. اولین واکنش تاجگردون به رد اعتبارنامه‌اش

 10. بیانیه رئیس کمیسیون تحقیق مجلس درباره اعتبارنامه تاجگردون: همه مراحل تحقیق را با انصاف و رعایت بی‌طرفی انجام دادیم

 11. دیوان محاسبات اظهارات میعاد صالحی را تکذیب کرد

 12. آیا وزارت صمت همچنان قربانی «لجبازی» است؟!

 13. ضابطین قضایی به توصیه رهبر انقلاب عمل کنند

 14. ایران بزرگ‌ترین نیروی موشکی منطقه است

 15. توضیحات سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس درباره اعتبارنامه تاجگردون و ودیعه مسکن ۲۰۰ میلیونی نمایندگان

 16. نظر زیباکلام درباره سوال از روحانی در مجلس/ انتقاد سلیمی نمین از برخورد مجلس با ظریف/ زیدآبادی: روحانی واقعیت اوضاع اقتصادی را نادیده می‌گیرد/ مجلس دهم بودجه شورای نگهبان را زیاد کرد؟

 17. ظریف: هیچ‌گاه مسائل داخلی را به خارج نبرده‌ام/ آمریکا را قدر قدرت ندانیم/ برجام سند افتخار ایران است

 18. روحانی: اعتراف می‌کنم دولت یازدهم در موضوع مسکن عقب‌ماندگی داشت/ زدن ماسک در حمل‌ونقل عمومی و ادارات الزامی می‌شود/ ظریف سمبل قدرت سیاسی است

 19. ماجرای تلاش عده‌ای برای تقابل سیداحمد خمینی با رهبری/بیانیه عجیب یک نماینده در حمایت از تاجگردون/کرونا رکورد زد

 20. اختصاصی الف/اسامی ۱۳۴ نماینده امضاکننده طرح سؤال از رئیس جمهور

 21. اینستاگرام پست ضرغامی را حذف کرد / اینبار وحشت از نام دختر سردار سلیمانی

 22. ذوالنوری: امکان اعلام علت رخداد نطنز به دلایل امنیتی وجود ندارد/ سوله آسیب‌دیده مرکز مونتاژ ماشین‌های غنی‌سازی بود

 23. طرح «سوال از روحانی» به ۱۰۰ امضا رسید

 24. یادداشت حسین شریعتمداری/ چرا از خودتان مایه نمی‌گذارید؟!

 25. پرونده اعتبارنامه تاجگردون بسته شد/ توصیه آیت‌الله جنتی به دولت/ اعتراف روحانی/ آیا آخوندی محاکمه می‌شود؟ 

آخرین عناوین