نظرات برگزیده مخاطبین الف: قالیباف اعتبار مجلس را بازسازی می‌کند؟/ زندگی‌های اشرافی در تهران برجسته شده/اگر پدر با فرزندش دوست بود رومینا از منزل فرار نمی‌کرد

گروه سیاسی الف،   3990313042 ۱۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۹ تکراری یا غیرقابل انتشار
نظرات برگزیده مخاطبین الف: قالیباف اعتبار مجلس را بازسازی می‌کند؟/ زندگی‌های اشرافی در تهران برجسته شده/اگر پدر با فرزندش دوست بود رومینا از منزل فرار نمی‌کرد

انتخاب محمدباقر قالیباف به ریاست مجلس، نظرات متعدد مخاطبین الف را در پی داشت. برخی از این نظرات را می‌خوانید:

*امیدوارم در دوره آقای قالیباف اعتبار دانشگاه بازسازی شود. آقای قالیباف ۲-۳ سال پیش اموال خود را اعلام کردند که برای من قابل باور نبود. ولی حتا همان چیزی که برای خود و همسر اعلام کردند شاید ۱۰۰ برابر کل اموال خانواده من است. امیدوارم نه ادای فقرا را در بیاورند و نه ژست الکی مبارزه با ۴ درصدی ها را بگیرند. آزاده وار بایستند و فساد و اختلاف طبقاتی را کم کنند و حالا که به نام سلیمانی شروع کردند سلیمانی وار رفتار کنند.

*باید دید که ایا واقعا به فکر مردم هستند یا فقط شعار همه چیز به آینده بستگی داره باید دید و بعد قضاوت کرد تا بحال که هیچ مجلس و دولتی به درد مردم نخورده جز گرانی و تورم و فقیر شدن ما

*خواست ملت زخم دیده از فساد از مجلس: ۱_ تصویب قوانین ضد فساد و در اولیت تصویب قانون حمایت از افشاگران فساد ۲- عزل مدیران و وزاری بی کفایت و عمدتا بازنشسته و به کار گیری شایسته گان ۳- استیضاح دولت بابت غارت خزانه ملت به اسم دلار ۴۲۰۰ تومانی و چپاول سفره فقرا با گرانی بنزین و حمایت از فساد

*پیش بینی: طی ۴ سال آینده مجلس هیچ کار مفیدی نخواهد کرد تا دوسال مشکلات به گردن مجلس قبل و دولت انداخته می شود و بعد از آن گروهی از اصولگرایان تندرو تر انشقاق کرده و مشکل را گردن گروهی که تندروی کمتری دارند می اندازند.

*از جناب قالیباف درخواست داریم که با تصویب قانونی جامع و فراگیر تحت عنوان از کجا آورده ای به فسادها و تخلفات 4 درصدی ها که در زمان انتخابات ریاست جمهوری فرمودید بطور زیر بنایی برخورد کنید

*قالیباف سابقه و تجربه نمایندگی مجلس و اداره یک جمع را نداشته است. ضمن آنکه سخنران خوبی هم نیست.

*(پاسخ به کامنت بالا)مردم سخنران نمیخواهند، به اندازه کافی از سخنرانان و لفظ قلم گویان به آنها خیر رسیده است! مردم یکی را میخواهند شجاع و مرد عمل ...

*بر اثر دسته گل‌های حسن و اسحاق نرخ مسکن قیمت های نجومی پیدا کرده و به تبع ان نرخ اجاره ها را مالکین بشدت افزایش داده اند از خرداد ماه بحرانی در کشور ایجاد میشود تحت عنوان معضل اجاره نشینی لطفا قوانینی ضرب الاجلی تصویب کنید و برای وراز مدت فکر زیر بنایی کنید

***

«قانون، قاتل رومینا!؟» عنوان یادداشتی بود که درباره قتل رومینا در الف منتشر شد. تعدادی از نظرات کاربرا ن الف درباره این یادداشت را می‌خوانید:

*الان که روزنامه شهروند گزارش داده که پدر رومینا قبلش با دامادشون که وکیل بوده صحبت کرده و فهمیده که پدر قصاص نمیشه. حتی اگر این هم نباشه باید قانون قتل عمد باید اصلاح بشه و حداقل 15 تا 30 سال زندان برای قتل عمد درنظر گرفته بشه. چون خیلی وقتها قاتل قصاص نمیشه.

*1- این که یک مجرم در ارتکاب یک جرم "از قبل تبعات قانونی" آن را بررسی نمی کند دلیل بر این نمی شود که برای آن جرم مجازات قانونی متناسب وضع نشود. 2- حتی قبل از ارتکاب جرایم بسیار دقیق و حساب شده، مثلا دزدی از بانک، سارقان بانک ابتدا نمی نشیند کتاب قانون باز کنند و «از قبل تبعات قانونی آن را بررسی» کنند. 3- احتمال اینکه یک گروه سارق حرفه ای بانک از این مساله جزئی قانونی با خبر بوده باشد چقدر است؟ 4-  یکی از نخستین گام ها برای برقراری عدالت قضایی، متناسب سازی جرم با مجازات است و نه متناسب سازی مجازات با فرهنگ و عشیره هر منطقه خاص. و 5- دوست گرامی کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی، این اصطلاح "جرم های هیجانی" که شما قتل های ناموسی را در زیر آن قرار داده اید، تنها برای طبقه بندی جرایم است در برابر جرم های سازمان یافته. برای قانون گذار فرقی نمی کند که کسی از روی هیجان (مثلا عصبانیت) کسی را کشته باشد یا از روی نقشه قبلی.

*چرا کار پسری که اغفال کرده (و قطعا از دختر مقتول تجربه بیشتری داشته ) نقد نمیشه ، مقتول از سادگی در دام اون فتاد ، جرم فریبکار از فریب خورده ، بیشتره ، همه یا اکثرا از عامل فریب ، بی تفاوت رد میشوند .

*برعکس نظر شما، در اکثر موارد قاتلین با علم به قانون عدم قصاص پدر ، اقدام به قتل دختران خود میکنند. اگر بفرض از قانون مطلع نیستند، چرا مرد همراه او را نمیکشند؟ چون میدانند صد در صد قصاص میشوند. در همین مورد رومینای طفلک، چرا پدرش بسراغ نامزد او بهمن نرفت؟

*درسته که کشتن کار اشتباهی بوده ولی کمی هم خودتون را به جای پدری تصور کنید که آبروی خانواده را بر باد رفته میبینه مقصر اون پسریه که با آبروی یه خانواده ویه دختر بچه بازی میکنه به خاطر هوا وهوس اسمش را هم عشق میذاره

*ظاهرا در بسیاری موارد قاتلین مذکر با علم به اینکه مجازات قصاص بخاطر ولی دم بودن در انتظارشان نیست عامدانه اقدام به این کار می کنند. در بعضی موارد، هم برادر و پدر مقتوله با هم تبانی کرده، برادر خواهر خود را میکشد و پدر قاتل را عفو میکند! اگر اینها بخاطر اطلاع از قانون غلط نیست پس چیست؟

*اگه قانون واقعی که رضایت جامعه و خدا باشه به نظر من باید پدر دختره قصاص بشه و اون پسره هم به جرم اغفال دختر زیر هیجده سال چند سال بره زندان. اون بازپرس و دادستانی هم که به حرف دختر بیچاره گوش ندادن بیاید محاکمه بشن. (غیرت) خخ اونایی که میگن غیرت و میگن بخاطر ابرو بگو چرا نرفتی پسر رو بکشی ؟؟ حتما میدونسته اگه پسرو بکشه اعدام میشه . ولی دختر بی پناهش و معصومشو بکشه چند سال میره زندان و قضیه تمام میشه.

*استیصال پدر در چگونگی برخورد و مواجه با مزاحمت های یک جوان و اغفال دخترش توسط مردی که همسن خودش می‌باشد و عدم حمایت قانونی و روند پیچیده بروکراسی دادخواهی در کشورمان عامل اصلی این قتل می باشد.

*چرا دختری 14 ساله به فرار از خانه با پسری که دو برابر سن او را دارد مبادرت می ورزد؟ آیا اگر این پدر به جای غیرت ناموسی رابطه پدر و دختری بهتری با فرزندش می داشت و دوست او می بود، رومینا از منزل فرار می کرد؟

*چطور یک انسان به این درجه از قسی القلبی رسیده که سر دخترش را در خواب با داس ببرد؟ چه عواملی او را به این کار تشویق کرده اند؟ ناموس چیست؟ و چرا مرد خود را حافظ ناموس می پندارد؟

***

گزارشی با عنوان «گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی» در الف منتشر شد که برخی از نظرات مخاطبین درباره این گزارش را می‌خوانید:

*اینکه بالای شهر و پایین شهر و فقیر و غنی باشه تو تمام جهان و تمام ادوار بوده. مشکل الان ما اینه که کسی به فکر فقرا نیست که دستشون رو بکشه بیاره بالاتره. همه به فکر پایین کشیدن ثروتمندان هستند. کاش به دولت سوئد نگاه میکردیم. یک سیستم تلفیقی از لیبرالیسیم و دولت رفاه. یک مکانیزیم بسیار عادلانه در اقتصاد. کسی که درآمدش بیشتر است باید مالیات بیشتری بدهد و این مالیات به قشر ضعیف منتقل میشود نه جیب دولت که منتج به اختلاس های کلان شود.

*مالیات در ایران مفهوم پول زور را دارد. این مفهوم جزئی از فرهنگ این کشور است. هر کس از مالیات دادن فرار کند، زرنگ نامیده می شود. شاید هم مردم راست بگویند، چون هیچوقت اعلام نمی شود که مالیات صرف چه کارهایی می شود!

*من مخالفم ایده های چپ افراطی و کمونیسم هستم اما انقدر هم تضاد طبقاتی اونهم وقتی که اکثر این ثروتمندان از راه تولید ثروت و خدمت به جامعه به این ثروتها نرسیدن وخیلیهاشون حتی مالیات درستی هم نمیدن، میتونه بسیار زیانبار باشه.

*متاسفانه زندگیهای اشرافی در تهران برجسته شده و جوانان و افراد ساکن در پایین شهر تهران آن زندگیهای مجلل و تبعات آنرا را می بینند و مقایسه می کنند و این فاصله طبقاتی به تدریج سبب بحرانی ریشه دار توام با خشم و نارضایتی در بین مردم پایین و بالای شهر تهران می شود این موضوع در دراز مدت تبعات منفی و خطر ناکی را در پی دارد که می بایست توسط دوست داران وعلاقه مندان به کشور و نظام اسلامی هر چه سریعتر مورد توجه قرار گیرد.

*چهل سال بعد از انقلاب از کجا سر در آوردیم!!!!! قریب به اتفاق این ثروت های انبوه نه از راه تلاش و کوشش و خلاقیت بلکه که از راه رانت و فساد و اختلاس ورشوه وتباهی حاصل شده است . با چنین وضعیتی کار و تحصیل و کوشش و انسانیت و وجدان و خلاقیت و فداکاری و گذشت و همه و همه به حاشیه رفته و فرهنگ آن گروه ثروت های باد آورده جایگزین خواهد شد وشده است .

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۴۷۲۰۹۸۱۷:۰۳:۰۷ ۱۳۹۹/۳/۱۶
متاسفانه با ورود ماهواره و اینترنت و سست شدن بنیان های خانواده و شبیخون فرهنگی که رهبری هشدارش را داده بودند و عدم عملکرد صحیح اموزش و پرورش که در این30 سال فقط دغدغه حقوق و افزایش حقوق را داشته اند جامعه به تباهی کشیده شد
ناشناس۱۴۷۲۱۳۶۱۷:۴۹:۰۷ ۱۳۹۹/۳/۱۶
ما منتظر دادگاه علنی فریدون و جهانگیری هستیم دادگاه نمایندگان مفسد اقتصادی را هم بصورت ویژه برگزار کنید
علی۱۴۷۲۱۹۹۱۸:۴۳:۵۶ ۱۳۹۹/۳/۱۶
با وجود انتقادها ولی فرهنگیان هنوز مظلومانه بهترین خدمت را با کمترین هزینه به کشور انجام میدهند کاش بقیه بخشهای دولت راندمان بخش آموزش را داشت حقوق نجومی پیشکش!!!
ناشناس۱۴۷۲۲۵۹۱۹:۴۲:۱۳ ۱۳۹۹/۳/۱۶
ایا یکنفر از معلمین شد عنوان کند یکروز از حقوق ما را. ر شرایط کرونا که تقریبا هیچ فعالیتی نداریم به بخش های دیگر کمک کنید
ناشناس۱۴۷۲۳۴۹۲۱:۳۳:۵۸ ۱۳۹۹/۳/۱۶
فعالیت معلمان در دوره کرونا کمتر نشد که هیچ بلکه به مراتب بیشتر از قبل هم شده بود. انصاف را رعایت کنیم.
ناشناس۱۴۷۲۳۸۴۲۲:۲۱:۴۸ ۱۳۹۹/۳/۱۶
یه کم انصاف هم خوب چیزیه. کار معلمین بیشتر شد که کمتر نشد. خیلی هم بیشتر شدولی امان از بی انصافی
ناشناس۱۴۷۲۱۰۲۱۷:۰۷:۴۷ ۱۳۹۹/۳/۱۶
مجلس یازدهم از مدعی العموم بخواهد نمایندگان مفسداقتصادی رد صلاحیت شده و ان رییس کمیسیونی را که اقای میر سلیم در برنامه رادیویی رهیافت اعلام کردند 65 میلیارد رشوه گرفته تا تحقیق و تفحصی مسکوت بماند را محاکمه و برای مردم شفاف سازی کنید تا اندکی از اعتماد از دست رفته مردم بازگردد
ناشناس۱۴۷۲۱۴۰۱۷:۵۴:۳۴ ۱۳۹۹/۳/۱۶
خدایا به حق خودت و قران به حق پنج تن آل عبا و به حق خون پاک شهدا هر کس به این نظام و مردم نجیب خیانت میکند در این عصر جمعه که متعلق به صاحب الزمان است رسوا و نابود گردد آمین یا رب العالمین
معلم امار۱۴۷۲۳۵۰۲۱:۳۴:۲۸ ۱۳۹۹/۳/۱۶
طرفداران اصول گرایان تحت هر شرایطی به انان اعتماد دارند بقیه افراد اینطور نیستندو در شرایط تحریم و درامد محدود دولت را مقصر می دانند و با صندوق رای قهر میکنند.
ناشناس۱۴۷۲۱۲۲۱۷:۲۹:۱۰ ۱۳۹۹/۳/۱۶
گسترش فساد به جایی رسیده که اختلاسگر ۳۰۰۰ میلیارد تومانی دیگر فراموش شده . آقای قالیباف کشور آلمان در سال ۱۹۴۵ بعد از جنگ جهانی دوم ویرانه ای بیش نبود . ۳۰ سال بعد درسال ۱۹۷۵ آلمان قطب اقتصاد اروپا بود . یکی از ارکان این موفقیت قطعا مجلس آن کشور بوده است . قریب به ۳۲ سال از جنگ ایران وعراق می گذرد . آیا جایگاه ایران این باید باشد ؟
ناشناس۱۴۷۲۱۵۸۱۸:۱۵:۰۷ ۱۳۹۹/۳/۱۶
مجلس محترم یازدهم با توجه گرانی افسار گسیخته مسکن و به تبع ان گرانی رهن و اجاره های نجومی از پایان خردادماه که فصل تمدید قراردادها و اجاره نامه های جدید است شاهد بروز بحران و معضلی اجتماعی هستیم طبق امارها بیش از یک سوم جمعیت کشور مستاجر هستند و با انواع گرفتاری های سخت و معضل حاشیه نشینی و تبعات ان گرفتار خواهند شد مجلس محترم تصمیمات ضربتی و فوری و تصمیماتی بلند مدت هم برای اینده بگیرند
mostafa.kamali95@yahoo.com۱۴۷۲۱۳۰۱۷:۳۹:۱۳ ۱۳۹۹/۳/۱۶
جناب قالیباف به عمل کار برآید به سخندانی و سخنرانی نیست شما در هنگامه تبلیغات و نیاز به رای مردم قول برخورد با 4 درصدی ها را دادید اکنون در جایگاهی هستید که حتی بهتر از ریاست جمهوری که قصدش را داشتید می توانید با همکاری نمایندگان مجلس قوانینی متقن در رابطه مبارزه با فساد و تبعیض و بی عدالتی تصویب کنید شما و سایر نمایندگان مورد امتحان الهی در رابطه با وعده هایی که دادید قرار گرفته اید باشد که انشالله با یاری خدا از این آزمون سربلند بیرون ایید
ناشناس۱۴۷۲۲۵۴۱۹:۳۴:۲۱ ۱۳۹۹/۳/۱۶
چقدر ایت ملت ما ساده هستند. بابا چقدر دیگه وعده باید ببینید تا باور کنید که وعده وعده است و اصلا قرار نیست عملی شود. با این وضع تا ابد میشود شما را گول زد.
ناشناس۱۴۷۲۲۴۱۱۹:۲۴:۲۰ ۱۳۹۹/۳/۱۶
واقعیت این است که با این ساختار ما اگه بهتر شود اوضاع یقینا معجزه ای رخ داده است.
ناشناس۱۴۷۲۳۶۶۲۱:۵۷:۲۱ ۱۳۹۹/۳/۱۶
طنز خوبی بود خندیدیم
امیر - چ۱۴۷۲۴۳۳۲۳:۱۳:۵۱ ۱۳۹۹/۳/۱۶
سلام تنها انتظار از این مجلس اجرای قانون خانه های خالی و مالیات سرمایه است که از زمان تصویب سال 95 باید اجرا شود اگر واقعا اگر به وزیر اجبار شود و از سال 95 این اجرا شود خیلی کار مهمی انجام شده اولین کسی که نصف املاکش را باید مالیات بدهد وزیر سابق است . انشالله

پربحث‌های هفته

 1. یک درس مهم ظریف در سیاست خارجی

 2. آيا چين واقعا جزيره كيش را خريده است؟!

 3. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

 4. طرح سؤال از رئیس‌جمهور با ۲۰۰ امضا تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شد + محورهای سوال

 5. ضرب و شتم پزشک متخصص توسط همراهان بیمار + عکس

 6. مدیریت ناکارآمد کرونا در ایران/ اقدامات محدودکننده برمی‌گردند؟

 7. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

 8. چرا خودروسازی ایران از ترکیه عقب افتاد؟

 9. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

 10. مردم اندونزی حیوانات را در آتشفشان ریختند

 11. حاشیه‌های حضور ظریف در مجلس

 12. شما بگویید به چه قیمتی ؟!

 13. تاجگردون کیفش را از مجلس برداشت و رفت

 14. روایت روحانی از مدیریت دولت بر اقتصاد کشور/جنجال سخنرانی ظریف/ بازداشت عضو تیم سابق مذاکره‌کننده هسته‌ای/افروغ: صداوسیما اسیر نفوذ، تظاهر و ریا شده است

 15. رمزگشایی از پشت پرده مانتوهای جلوباز

 16. روحانی: اقتصاد کشور تحت مدیریت قرار دارد/ در ماه‌های آینده به ثبات در اقتصاد و بازار ارز خواهیم رسید

 17. پرواز عمودی خلبان ایرانی با بمب افکن F ۴

 18. چگونه جمهوری اسلامی را از چشم مردم بيندازيم !

 19. جزئیات طرح ساخت ۶میلیون مسکن؛ تامین ۶۰درصد هزینه با وام ارزان و زمین رایگان

 20. شهردار تهران: ۹ میلیون دلار ضرر کردیم

 21. نمکی: دلم نمی‌خواست با چنین تاوان سنگینی حرف‌هایم را جدی بگیرند

 22. احمد توکلی: با استیضاح روحانی بیشتر موافقم

 23. ظریف: ترامپ فرقی با دولت‌های قبلی آمریکا ندارد/بزرگترین دستاوردم برجام بود

 24. رئیس کل بانک مرکزی: روند تامین ارز متحول خواهد شد

 25. دولت روحانی رکورددار جهش ارز در تمام دولت‌ها است/ چرخ اقتصاد از کار افتاده/ نتیجه سیاست دلار ۴۲۰۰ تومانی چه بود؟

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. یک درس مهم ظریف در سیاست خارجی

 2. آيا چين واقعا جزيره كيش را خريده است؟!

 3. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

 4. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

 5. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

 6. شما بگویید به چه قیمتی ؟!

 7. روایت روحانی از مدیریت دولت بر اقتصاد کشور/جنجال سخنرانی ظریف/ بازداشت عضو تیم سابق مذاکره‌کننده هسته‌ای/افروغ: صداوسیما اسیر نفوذ، تظاهر و ریا شده است

 8. احمد توکلی: با استیضاح روحانی بیشتر موافقم

 9. اولین واکنش تاجگردون به رد اعتبارنامه‌اش

 10. بیانیه رئیس کمیسیون تحقیق مجلس درباره اعتبارنامه تاجگردون: همه مراحل تحقیق را با انصاف و رعایت بی‌طرفی انجام دادیم

 11. دیوان محاسبات اظهارات میعاد صالحی را تکذیب کرد

 12. آیا وزارت صمت همچنان قربانی «لجبازی» است؟!

 13. ضابطین قضایی به توصیه رهبر انقلاب عمل کنند

 14. ایران بزرگ‌ترین نیروی موشکی منطقه است

 15. توضیحات سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس درباره اعتبارنامه تاجگردون و ودیعه مسکن ۲۰۰ میلیونی نمایندگان

 16. نظر زیباکلام درباره سوال از روحانی در مجلس/ انتقاد سلیمی نمین از برخورد مجلس با ظریف/ زیدآبادی: روحانی واقعیت اوضاع اقتصادی را نادیده می‌گیرد/ مجلس دهم بودجه شورای نگهبان را زیاد کرد؟

 17. ظریف: هیچ‌گاه مسائل داخلی را به خارج نبرده‌ام/ آمریکا را قدر قدرت ندانیم/ برجام سند افتخار ایران است

 18. روحانی: اعتراف می‌کنم دولت یازدهم در موضوع مسکن عقب‌ماندگی داشت/ زدن ماسک در حمل‌ونقل عمومی و ادارات الزامی می‌شود/ ظریف سمبل قدرت سیاسی است

 19. ماجرای تلاش عده‌ای برای تقابل سیداحمد خمینی با رهبری/بیانیه عجیب یک نماینده در حمایت از تاجگردون/کرونا رکورد زد

 20. اختصاصی الف/اسامی ۱۳۴ نماینده امضاکننده طرح سؤال از رئیس جمهور

 21. اینستاگرام پست ضرغامی را حذف کرد / اینبار وحشت از نام دختر سردار سلیمانی

 22. ذوالنوری: امکان اعلام علت رخداد نطنز به دلایل امنیتی وجود ندارد/ سوله آسیب‌دیده مرکز مونتاژ ماشین‌های غنی‌سازی بود

 23. طرح «سوال از روحانی» به ۱۰۰ امضا رسید

 24. یادداشت حسین شریعتمداری/ چرا از خودتان مایه نمی‌گذارید؟!

 25. پرونده اعتبارنامه تاجگردون بسته شد/ توصیه آیت‌الله جنتی به دولت/ اعتراف روحانی/ آیا آخوندی محاکمه می‌شود؟ 

آخرین عناوین