قالیباف: هر جا از منطق امام فاصله‌ گرفته‌ایم، مشکلات ما را در بر گرفتند/ رهبر انقلاب، شاخص خط امام است

گروه سیاسی الف،   3990313036 ۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس مجلس در نطقی با تسلیت سالروز رحلت امام(ره)، گفت: امام انسانی به معنای واقعی کلمه الهی بود و جز با امدادهای الهی و همراهی مردمی از جان گذشته نمی‌شد نظامی تا بن دندان مسلح گذشته را از پا درآورد.

قالیباف: هر جا از منطق امام فاصله‌ گرفته‌ایم، مشکلات ما را در بر گرفتند/ رهبر انقلاب، شاخص خط امام است

به گزارش خانه‌ملت، محمدباقر قالیباف در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 13 خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور با تسلیت به مناسبت  سالروز رحلت رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام(ره) به همه مردم ایران و آزادان جهان، گفت: یکی از تمایزات خاص حضرت امام(ره) شخصیت چند بعدی ایشان بود و نکته مهم اینکه بدون ذره‌ای اغراق وجوه شخصیتی ایشان در همه عرصه‌ها در اوج قرار داشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: او عارفی مجتهد، مجتهدی سیاستمدار، سیاستمداری حکیم، حکیمی زمان شناس و زمان شناسی دور اندیش بود که همه این خصوصیات ذیل دو وجهه بارز شخصیتی او تعریف می‌شد.

قالیباف تصریح کرد: اولین اینکه وی انسانی به معنای واقعی کلمه الهی بود و دوم اینکه با همه وجود مردم باور بود و همین دو وجهه اساسی او بود که باعث می شد با باور به سنت های الهی و با تکیه بر مردم هدفی به ظاهر محال را به سرانجام برساند و در مرحله اول حکومت به ظاهر مقتدر رژیم منحوس پهلوی را ساقط کند و در مرحله دوم زیر بنایی چالشی اساسی و مبنایی را برای نظام استکباری در دنیا پایه گذاری کند.

وی یادآور شد: آیا جز با امدادهای الهی و جز با همراهی مردمی از جان گذشته می‌شد نظامی تا بن دندان مسلح گذشته را از پا درآورد. آیا جز با داشتن خدا باوری و مردم باوری ممکن بود وارد جنگی کاملا نابرابر شد و به ظاهر با دست خالی و با راهبرد نه شرقی نه غربی و بدون کمک گرفتن از دو سوی نظام دو قطبی آن زمان به جنگی کاملا نابرابر رفت و در نهایت نیز پیروز و سربلند از آن بیرون آمد؟

وی ادامه داد: آیا اگر جانشین خلف وی حضرت آیت العظمی خامنه‌ای نیز خداباوری و مردم باوری این ابرمرد تاریخ را امتداد نمی‌داد، این امکان وجود داشت که انقلاب اسلامی ایران امروز بتواند با این همه تحریم و تهدید و تخریب، هجمه‌های امنیتی، فرهنگی و سیاسی مقابله کند و امروز به نماد و الگوی مقاومت، ایستادگی و استقلال در برابر نظام استکباری بدل شود؟

قالیباف گفت: همه ما به اشکالات و ناکامی‌های درونی خود اذعان داریم اما انسان منصف و بااطلاع این نیست که امروز بر تأثیرگذاری انقلاب 40 ساله امام بر نظام جهانی اعتراف نکند، انقلاب امام امروز به نخبگان دنیا نشان داده است و ان‌شاء الله در آینده به مردم دنیا نشان خواهد داد. می‌شود در برابر زورگویی‌های پیدا و پنهان سر خم نکرد و ابتدا ابرقدرت‌ها را از برج عاج به پایین کشید و ناتوان بودن آنها را به همه نشان داد و سپس به همه مردم و به خصوص به آزادگان سراسر جهان که جانشان از جنگ‌طلبی و زورگویی و فساد ابرقدرت‌ها به لب رسیده نشان داد که می‌توان بدون پشتوانه مستکبران و با لگدمال کردن خوی استکباری آنان به شرف و عزت و استقلال و آبرو دست پیدا کرد این درسی است که انقلاب امام در طول 40 سال عرضه کرده و تجربه موفق آن امروز دنیا را تحت تأثیر قرار داده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: از این رو است که امام خمینی به تعبیر بلند رهبر حکیم انقلاب، معلمِ اوّل عصر جدیداست. عصرجدیدی که انقلاب اسلامی ایران با راهبرد چالش عقَلایی،آن را آغاز کرده است و قواعد حاکم بر نظام ناعادلانۀ جهانی را تحت تاثیر قرار داده است و امروز موفقیتش با  شکست آمریکا در عین‌الاسد و ماجرای نفت کش‌های استقلال برای بخش بیشتری از جامعه‌ی جهانی، الهام بخش می‌شود.

وی ادامه داد: آنچه از امامِ بزرگوار ما به یادگار مانده است نشان‌دهنده‌ی این است که روش او و منطق او در واقعیت و در میدان عمل بارها گره‌گشا بوده است. امام، میراث فرهنگی نیست؛ بسیاری تلاش می‌کنند تا امام را در چند جمله تعریف و تمجید و چند عبارت و عکس و خاطره خلاصه کنند و تمام. این بدون شک، بزرگترین ظلم به امام است. راه امام، واقعیتی تجربه شده است و در مقاطعِ مختلف تاریخ به عینه‌ دیده‌ایم که هر جا از منطق او فاصله‌ گرفته‌ایم، مشکلات، ما را در بر گرفته‌اند و هر جا مطابق روش او عمل کرده‌ایم به ناگاه و در عین ناباوری تمام ابرقدرتان پوشالی جهان، توانسته‌ایم راه‌حل‌ها را بیابیم و بر مشکلات فائق آییم.

قالیباف افزود:همه‌ درد آنجاست که چرا ما این دو رکن اساسی مکتب امام یعنی خداباوری و مردم‌باوری را در الگویِ مدیریتی داخلی 40 ساله‌ی خود، به طور کامل پیاده  نکرده‌ایم. مروری کوتاه به موفقیت‌ها و ناکامی‌هایِ انقلابِ اسلامی نشان می‌دهد که ما هرگاه این دو باور را در کنارِ خودباوری، به‌عنوانِ رکنِ سومِ نگاهِ امام ، دخیل کردیم نتیجه‌های درخشانی گرفتیم.

وی ادامه داد: آیا پیروزیِ انقلابِ اسلامی و موفقیت در دفاعِ مقدس، افزایشِ قدرت دفاعی، پیشرفت‌های علمی، افزایشِ قدرت منطقه‌ای، پیروزی جبهه‌ مقاومت و دیگر مثال‌هایِ ریز و درشتِ موفقیت ما، جز بر پایه‌ی این رکن‌ها به نتیجه رسیده است؟ همین رویکرد تجربه‌شده، راه حل ناکامی‌‌های امروزِ ما، در تمام مسائل است. ما برای غلبه‌ بر مشکلات راهی نداریم جز حرکت بر مدار خداباوری، مردم‌باوری و باور راسخ به اینکه ما می‌توانیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بی تردید حرکت بر مدارِ مکتبِ امام، ذیلِ راهبری‌های رهبر الهی و مردمی مقام معظم رهبری باعث قوی‌شدن فرد فرد ایرانی‌های عزیز ما در همه‌ی عرصه‌ها خصوصاً عرصه اقتصادی می‌شود و ایران قوی‌شده از درون، الگوی الهام بخشی برای نظامِ خسته از ظلم جهانی خواهد بود.

رئیس قوه مقننه  تصریح کرد: خط امام هم ضامن استقلال و عزت ماست و هم عدالت و پیشرفت را برای ما به ارمغان خواهد آورد. ما در مجلس یازدهم باید خود را متعهد بدانیم که همه تصمیم‌ها و اقداماتمان مبتنی بر اصول خط امام باشد. اصلی‌ترین و پیشروترین نماد خط امام هم از دید ما رهبر معظم انقلاب اسلامی است. رهبر انقلاب، نماد، شاخص و طلایه‌دار خط امام است. امیدواریم خداوند به ما توفیق استقامت در این مسیر و نهایتا روشن شدن چشمانمان به قدوم حضرت ولی عصر (عج) به عنوان مقصد و مقتدای اصلی این راه نورانی را عطا کند، ان شا الله.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۴۶۸۹۱۰۱۱:۵۶:۴۴ ۱۳۹۹/۳/۱۳
آقای قالیباف سخنرانی کافی است. پیش از تو در این مجلس از این دست سخنان بسیار گفته شده است. آستین بالا بزنید و قوانینی به نفع مردم تصویب کنید. نظارت مجلس را قویتر و موثرتر کنید
محمد معظمی۱۴۶۹۰۵۶۱۳:۱۵:۲۵ ۱۳۹۹/۳/۱۳
جناب دکتر با تصویب قانونی طرحی از سو استفاده کارمندان دولت که کارمند متخلف و ریاکار اخراج شود شروع کن

پربحث‌های دیروز

 1. آيا چين واقعا جزيره كيش را خريده است؟!

 2. چرا خودروسازی ایران از ترکیه عقب افتاد؟

 3. رمزگشایی از پشت پرده مانتوهای جلوباز

 4. چگونه جمهوری اسلامی را از چشم مردم بيندازيم !

 5. ۱۵ استان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا/روایت جدید از همکاری ۲۵ ساله ایران و چین/تابوشکنی احمدی‌نژاد/ روحانی استیضاح می‌شود؟

 6. جوابیه سید میعاد صالحی بر بیانیه دیوان محاسبات

 7. محسن هاشمی: تهران باید ۲ هفته تعطیل شود/ سهم دولت در اوج گیری دوباره کرونا ۷۰ درصد است

 8. آیا سوریه بعد از امضای توافق نظامی با ایران همان سوریه قبل است؟

 9. رختکن کثیف پرسپولیس+عکس

 10. واکنش «آشنا» به حضور «زم» در برنامه تلویزیونی

 11. پایتخت در وضعیت قرمز قرار دارد/ آخرین شرایط بیمارستان‌های کرونا در «استان تهران»

 12. رونمایی از کیفی اعجاب انگیز در اولین جلسه دادگاه برخی از مدیران سابق بانک مرکزی/ رشوه‌های میلیاردی بدهکاران ارزی

 13. دلالتهای مغفول یک نامه

 14. جزئیات تازه از زمان وقوع سانحه بوئینگ اوکراینی/کاربر سامانه دفاعی هدف را هواپیمای تجاری تشخیص نداد

 15. روحانی: کرونا هراسی و عادی‌سازی کرونا هر دو خطرناک است/ راهی جز اجرای دستورالعمل‌ها نداریم

پربحث‌های هفته

 1. یک درس مهم ظریف در سیاست خارجی

 2. آيا چين واقعا جزيره كيش را خريده است؟!

 3. چرا خودروسازی ایران از ترکیه عقب افتاد؟

 4. ايران و چين و بوقچی های آن ور آبی !

 5. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

 6. طرح سؤال از رئیس‌جمهور با ۲۰۰ امضا تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شد + محورهای سوال

 7. ضرب و شتم پزشک متخصص توسط همراهان بیمار + عکس

 8. مدیریت ناکارآمد کرونا در ایران/ اقدامات محدودکننده برمی‌گردند؟

 9. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

 10. رمزگشایی از پشت پرده مانتوهای جلوباز

 11. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

 12. مردم اندونزی حیوانات را در آتشفشان ریختند

 13. حاشیه‌های حضور ظریف در مجلس

 14. شما بگویید به چه قیمتی ؟!

 15. تاجگردون کیفش را از مجلس برداشت و رفت

 16. روایت روحانی از مدیریت دولت بر اقتصاد کشور/جنجال سخنرانی ظریف/ بازداشت عضو تیم سابق مذاکره‌کننده هسته‌ای/افروغ: صداوسیما اسیر نفوذ، تظاهر و ریا شده است

 17. روحانی: اقتصاد کشور تحت مدیریت قرار دارد/ در ماه‌های آینده به ثبات در اقتصاد و بازار ارز خواهیم رسید

 18. پرواز عمودی خلبان ایرانی با بمب افکن F ۴

 19. چگونه جمهوری اسلامی را از چشم مردم بيندازيم !

 20. جزئیات طرح ساخت ۶میلیون مسکن؛ تامین ۶۰درصد هزینه با وام ارزان و زمین رایگان

 21. شهردار تهران: ۹ میلیون دلار ضرر کردیم

 22. نمکی: دلم نمی‌خواست با چنین تاوان سنگینی حرف‌هایم را جدی بگیرند

 23. احمد توکلی: با استیضاح روحانی بیشتر موافقم

 24. ۱۵ استان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا/روایت جدید از همکاری ۲۵ ساله ایران و چین/تابوشکنی احمدی‌نژاد/ روحانی استیضاح می‌شود؟

 25. ظریف: ترامپ فرقی با دولت‌های قبلی آمریکا ندارد/بزرگترین دستاوردم برجام بود

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. یک درس مهم ظریف در سیاست خارجی

 2. آيا چين واقعا جزيره كيش را خريده است؟!

 3. ايران و چين و بوقچی های آن ور آبی !

 4. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

 5. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

 6. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

 7. شما بگویید به چه قیمتی ؟!

 8. روایت روحانی از مدیریت دولت بر اقتصاد کشور/جنجال سخنرانی ظریف/ بازداشت عضو تیم سابق مذاکره‌کننده هسته‌ای/افروغ: صداوسیما اسیر نفوذ، تظاهر و ریا شده است

 9. احمد توکلی: با استیضاح روحانی بیشتر موافقم

 10. ۱۵ استان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا/روایت جدید از همکاری ۲۵ ساله ایران و چین/تابوشکنی احمدی‌نژاد/ روحانی استیضاح می‌شود؟

 11. اولین واکنش تاجگردون به رد اعتبارنامه‌اش

 12. بیانیه رئیس کمیسیون تحقیق مجلس درباره اعتبارنامه تاجگردون: همه مراحل تحقیق را با انصاف و رعایت بی‌طرفی انجام دادیم

 13. دیوان محاسبات اظهارات میعاد صالحی را تکذیب کرد

 14. ایران بزرگ‌ترین نیروی موشکی منطقه است

 15. آیا وزارت صمت همچنان قربانی «لجبازی» است؟!

 16. ضابطین قضایی به توصیه رهبر انقلاب عمل کنند

 17. توضیحات سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس درباره اعتبارنامه تاجگردون و ودیعه مسکن ۲۰۰ میلیونی نمایندگان

 18. نظر زیباکلام درباره سوال از روحانی در مجلس/ انتقاد سلیمی نمین از برخورد مجلس با ظریف/ زیدآبادی: روحانی واقعیت اوضاع اقتصادی را نادیده می‌گیرد/ مجلس دهم بودجه شورای نگهبان را زیاد کرد؟

 19. ظریف: هیچ‌گاه مسائل داخلی را به خارج نبرده‌ام/ آمریکا را قدر قدرت ندانیم/ برجام سند افتخار ایران است

 20. روحانی: اعتراف می‌کنم دولت یازدهم در موضوع مسکن عقب‌ماندگی داشت/ زدن ماسک در حمل‌ونقل عمومی و ادارات الزامی می‌شود/ ظریف سمبل قدرت سیاسی است

 21. توئیت زاکانی خطاب به مردم گچساران

 22. ماجرای تلاش عده‌ای برای تقابل سیداحمد خمینی با رهبری/بیانیه عجیب یک نماینده در حمایت از تاجگردون/کرونا رکورد زد

 23. اختصاصی الف/اسامی ۱۳۴ نماینده امضاکننده طرح سؤال از رئیس جمهور

 24. اینستاگرام پست ضرغامی را حذف کرد / اینبار وحشت از نام دختر سردار سلیمانی

 25. ذوالنوری: امکان اعلام علت رخداد نطنز به دلایل امنیتی وجود ندارد/ سوله آسیب‌دیده مرکز مونتاژ ماشین‌های غنی‌سازی بود

آخرین عناوین