تشکیلات خودگردان: هیچ تماسی با طرف اسرائیلی نداریم

گروه جهان الف،   3990313028

وزیر امورخارجه تشکیلات خودگردان فلسطین تأکید کرد، از زمانی که تصمیم توقف هماهنگی با رژیم صهیونیستی اتخاذ شده، هیچ تماسی، حتی در کمترین حد، با طرف اسرائیلی صورت نگرفته است.

به گزارش فارس، «ریاض المالکی» وزیر امورخارجه تشکیلات خودگردان فلسطین تأکید کرد که رژیم صهیونیستی «عملا اقدامات مربوط به فرآیند الحاق کرانه باختری را آغاز کرده است».

المالکی به شبکه خبری المیادین گفت که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر و سایر مسئولان رژیم صهیونیستی، از تصمیم الحاق کرانه باختری منصرف نخواهند شد و این مسئله را در دره‌ها و شرق قدس کلید زده‌اند.

وی در عین حال گفت که تماس‌های بین‌المللی برای میانجیگری بین طرف فلسطینی و صهیونیستی در جریان است، ولی شرط رام الله برای ازسرگیری هماهنگی با این رژیم، لغو تصمیم الحاق است.

این دیپلمات فلسطینی در پایان خاطر نشان کرد، از زمانی که تصمیم توقف هماهنگی با رژیم صهیونیستی اتخاذ شده، «هیچ تماسی، حتی در کمترین حد، با طرف اسرائیلی صورت نگرفته است».

رژیم صهیونیستی بعد از شناسایی قدس به عنوان پایتخت این رژیم توسط آمریکا و انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به قدس، با حمایت‌های دولت ترامپ قصد دارد ۳۰ درصد از کرانه باختری فلسطین را به قلمرو خود ملحق و آن را رسماً اشغال کند.

مقامات و گروه های فلسطینی این اقدام را بخشی از طرح ضد فلسطینی آمریکا موسوم به معامله قرن می‌دانند و به همین دلیل خواستار قطع همکاری با آمریکا و اسرائیل هستند. تشکیلات خودگردان این هفته اعلام کرد که همکاری امنیتی و اطلاعاتی با تل‌آویو و واشنگتن را به حالت تعلیق درآورده است.

پیش از این نیز برخی منابع صهیونیست گزارش داده بودند که تعدادی از سران کشورهای مهم اروپایی طی روزهای اخیر نامه‌های شخصی به نتانیاهو ارسال کرده و از او خواستند که درباره موضوعات فلسطینی فقط مطابق با قوانین بین‌المللی عمل کند.