انجام کامل پروازها پس از کرونا شاید ۴ سال طول بکشد

گروه اقتصادی الف،   3990312152

 مدیرعامل کنونی شرکت هواپیمایی امارات اعلام کرد که ممکن است از سرگیری تمام پروازها به تمام مقاصدی که تا پیش از کرونا پروازهای آن برقرار بوده است، ۴ سال طول بکشد.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، تیم کلارک، مدیرعامل کنونی شرکت هواپیمایی امارات،‌ اعلام کرد ممکن است از سرگیری پروازها به تمام مقصدهایی که تا پیش از این، این شرکت اماراتی به آنها پرواز داشته است 4 سال طول بکشد.

هواپیمایی امارات تا پیش از شیوع کرونا به 157 فرودگاه در 83 کشور جهان پرواز داشته اما به خاطر شیوع بیماری از ماه مارس اکثر هواپیماهای خود را زمین‌گیر کرده و تعداد محدودی از پروازهای خود را برقرار نگه داشته‌اند.

کلارک، طی مصاحبه‌ای گفت من فکر می‌کنم ممکن است تا سال 2024 شاهد بازگشت نسبی اوضاع به شرایط پیش از کرونا باشیم و هواپیمایی امارات در این سال بتواند آنگونه که پیش از کرونا فعالیت می‌کرد، عمل کند.

هواپیمایی امارات هشدار داده است که شرایط کنونی بدترین اوضاعی است که این شرکت در 35 سال سابقه فعالیت خود با آن روبرو شده است.

شرکت اماراتی، دیروز گفت که تعدادی از کارمندانش اضافی هستند.

کلارک که این ماه از ریاست بر هواپیمایی امارات کنار می‌رود و قرار است سمت مشاور را در آن  ایفا کند، گفت که به این شرط که در اوایل سال 2021 شاهد تولید موفق و توزیع واکسن کرونا در جهان باشیم صنعت هواپیمایی جهانی ممکن است از تابستان سال آینده روند بهبود را آغاز کند، 

مدیرعامل شرکت هواپیمایی امارات اعلام کرد که در صورت نیاز این شرکت هواپیمایی می‌تواند ظرف 48 ساعت ناوگان خود را مجددا فعال کند.

به گفته وی در آینده شاهد افزایش قابل توجه تقاضا برای مسافرت‌های هوایی خواهیم بود و در صورتی که اقتصاد جهانی درگیر اتفاق خاص دیگری نشود احتمالا روند افزایش تقاضا برای حمل و نقل هوایی تا سال‌های 2023 و 24 ادامه خواهد داشت.

در عین حال کلارک هشدار داد اعمال سیاست‌های فاصله گذاری اجتماعی در هواپیماها از نظر اقتصادی و زیست‌محیطی توجیه ندارد چرا که باعث می‌شود هواپیماها با نصف ظرفیت خود پرواز کنند.

بنا به گفته کلارک هواپیمایی امارات هم اکنون از مسافرانش خواسته تا از دستکش و ماسک صورت در پروازها استفاده کنند.