جزئیات ثبت نام کلاس اولی‌ها

گروه فرهنگی الف،   3990310068

معاون آموزش ابتدایی گفت: ثبت نام کلاس اولی‌ها در دو مرحله انجام می‌شود و ضرورت دارد دانش آموزان حتما در تست سنجش شرکت کنند.

جزئیات ثبت نام کلاس اولی‌ها

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، رضوان حکیم زاده، معاون آموزش ابتدایی در نشست خبری با اصحاب رسانه درباره چالش‌های نام نویسی دانش آموزان در سال تحصیلی آینده اظهار کرد: با تاکید وزیر آموزش و پرورش امسال با وجود ویروس کرونا، فرایند ثبت نام به تعویق نخواهد افتاد. بر همین اساس ۲۹ اردیبهشت دستورالعمل ثبت نام را صادر کردیم و به امضای وزیر رسید.

او ادامه داد: با توجه به شرایط موجود، در دستورالعمل امسال تاکید داشتیم که نام نویسی صرفا فرایند اداری نیست، بلکه رویدادی تربیتی به ویژه برای نوآموزان ابتدایی و پیش دبستانی است.

معاون آموزش ابتدایی با بیان اینکه اول خرداد زمان شروع ثبت نام بوده است، گفت: با توجه به اینکه ممکن است موج جدید همه گیری کرونا را تا پایان سال داشته باشیم، همزمان با ثبت نام کلاس‌ها در شبکه شاد هم برگزاری کلاس‌ها آغاز می‌شود. در واقع امسال دو نوع ثبت نام یکی در فضای مجازی و یکی در فضای حقیقی داریم.

او افزود: ثبت نام کلاس اولی‌ها در دو مرحله انجام می‌شود و ضرورت دارد دانش آموزان حتما در تست سنجش شرکت کنند. با توجه به اینکه نام نویسی تست سنجش از تیرماه آغاز می‌شود بعد از انجام این فرایند، نام نویسی نهایی انجام خواهد شد.

هیچ مدرسه‌ای حق برگزاری مصاحبه ندارد

معاون آموزش ابتدایی ادامه داد: نوآموزان پیش دبستانی و دبستانی نباید مدرسه را با تجربه تلخ آغاز کنند بنابراین هیچ مدرسه‌ای (دولتی و غیردولتی) برای پذیرش دانش آموزان حق برگزاری مصاحبه ندارد. زیرا این روش به هیچ وجه از نظر جنبه‌های تربیتی مورد تایید نیست.

معاون آموزش ابتدایی درباره طرح خشونت زدایی بیان کرد: با توجه به اینکه آقای وزیر از معاونت‌های مختلف درخواست کردند تا هر معاونت بسته‌ای تحولی داشته باشد بر همین اساس طرح خشونت زدایی را در نظر گرفتیم تا والدین و دانش آموزان با آموزش‌های موجود، شرایط بهتری را داشته باشند.

او تصریح کرد: پیش بینی می‌کنیم امسال یک ‌میلیون و ۵۷۴ هزار و ۲۰۸ دانش آموزان ابتدایی داشته باشیم که نسبت به سال قبل رشد ۴/۲ درصدی داریم، همچنین تعداد نوآموزان پیش دبستانی هم رشد بیش از ۴ درصد خواهد داشت.

حکیم زاده با بیان اینکه امسال هدفگذاری کردیم تا ۶۰ درصد نوآموزان پیش دبستانی را در طرح سنجش شرکت دهیم، گفت: نام نویسی دانش آموزان ابتدایی وپیش دبستانی همزمان انجام خواهد شد.

معاون آموزش ابتدایی تاکید کرد: خانواده هایی که به هر دلیل برای نام نویسی مشکل دارند، می‌توانند در سامانه ثبت شکایات ثبت نام کرده و از طریق پورتال مشکل خود را مطرح کنند.

او ادامه داد: تاکید داشتیم تا افرادی که در ستا‌د ثبت نام فعالیت دارند با حفظ کرامت انسانی و خوشرویی در این فرایند با اولیا همراه شوند.

برنامه‌‎های آموزش و پرورش در سه سطح  پیش رفت

حکیم زاده درباره برنامه ریزی برای سال تحصیلی جدید با احتمال وجود کرونا بیان کرد: امسال هم برنامه‌‎های آموزش و پرورش در سه سطح ملی، منطقه‌ای و مدرسه‌ای پیش خواهد رفت که شامل برنامه‌های مدرسه تلویزیونی، شبکه شاد و ارسال دستورالعمل آموزش برای مناطقی که فاقد دسترسی به اینترنت بودند، انجام می‌شود.

او ادامه داد: در دستورالعمل ابلاغی شبکه شاد ذکر شده است که مدیران مدارس بررسی کنند تا کدام دانش آموزان امکان دسترسی به اینترنت ندارند. آموزش و پرورش، آموزش را برعهده دارد و برای دسترسی به اینترنت، وزارت ارتباطات باید همکاری لازم را داشته باشند.

معاون آموزش ابتدایی درباره نحوه آموزش نوآموزان پیش دبستانی در ایام کرونا اظهار کرد: یکی از برنامه‌ها در این دوران این است که با استفاده از ظرفیت شبکه آموزش، برنامه آموزشی برای مربیان داشته باشیم. اگرچه هیچ چیز جای آموزش حضوری را نمی‌گیرد و تربیت در بستر اجتماعی رخ می‌دهد و فضای مجازی برای آموزش کارایی دارد.

او ادامه داد: برای جبران کاهش احتمالی ثبت نام با استفاده از ظرفیت تلویزیون، این خلاء احتمالی را جبران خواهیم کرد.

معاون آموزش ابتدایی با اشاره به اینکه طرح خشونت زدایی در بستر طرح خوانا که بسته تحولی معاونت ابتدایی است اجرا خواهد شد، گفت: آموزش و پرورش می‌تواند نقش پیشگیرانه‌ای در این عرصه داشته باشد.

حکیم زاده درباره ادعایی که برخی مدارس مبنی بر تشکیل یک روز در میان کلاس‌ها در سال تحصیلی آینده خواهند داشت، گفت: چنین ادعایی کذب است و هنوز هیچ دستورالعملی مبنی بر این موضوع در نظر نگرفتیم.

زمان صدور کارنامه دانش آموزان ابتدایی

او درباره زمان صدور کارنامه دانش آموزان ابتدایی هم بیان کرد: این موضوع براساس نظر شورای مدرسه انجام خواهد شد.

معاون آموزش ابتدایی درباره نحوه پرداخت شهریه اظهار کرد: در مدارس هیئت امنایی به جز خدمات ویژه، نباید شهریه اضافی اخذ شود همچنین در مدارس غیردولتی باید تابع الگوی شهریه کار انجام شود.

پربحث‌های دیروز

 1. آيا چين واقعا جزيره كيش را خريده است؟!

 2. چرا خودروسازی ایران از ترکیه عقب افتاد؟

 3. رمزگشایی از پشت پرده مانتوهای جلوباز

 4. چگونه جمهوری اسلامی را از چشم مردم بيندازيم !

 5. ۱۵ استان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا/روایت جدید از همکاری ۲۵ ساله ایران و چین/تابوشکنی احمدی‌نژاد/ روحانی استیضاح می‌شود؟

 6. جوابیه سید میعاد صالحی بر بیانیه دیوان محاسبات

 7. محسن هاشمی: تهران باید ۲ هفته تعطیل شود/ سهم دولت در اوج گیری دوباره کرونا ۷۰ درصد است

 8. آیا سوریه بعد از امضای توافق نظامی با ایران همان سوریه قبل است؟

 9. شهاب حسینی در کنار پسر بزرگش

 10. رختکن کثیف پرسپولیس+عکس

 11. واکنش «آشنا» به حضور «زم» در برنامه تلویزیونی

 12. پایتخت در وضعیت قرمز قرار دارد/ آخرین شرایط بیمارستان‌های کرونا در «استان تهران»

 13. رونمایی از کیفی اعجاب انگیز در اولین جلسه دادگاه برخی از مدیران سابق بانک مرکزی/ رشوه‌های میلیاردی بدهکاران ارزی

 14. دلالتهای مغفول یک نامه

 15. جزئیات تازه از زمان وقوع سانحه بوئینگ اوکراینی/کاربر سامانه دفاعی هدف را هواپیمای تجاری تشخیص نداد

 16. روحانی: کرونا هراسی و عادی‌سازی کرونا هر دو خطرناک است/ راهی جز اجرای دستورالعمل‌ها نداریم

پربحث‌های هفته

 1. یک درس مهم ظریف در سیاست خارجی

 2. آيا چين واقعا جزيره كيش را خريده است؟!

 3. چرا خودروسازی ایران از ترکیه عقب افتاد؟

 4. ايران و چين و بوقچی های آن ور آبی !

 5. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

 6. طرح سؤال از رئیس‌جمهور با ۲۰۰ امضا تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شد + محورهای سوال

 7. ضرب و شتم پزشک متخصص توسط همراهان بیمار + عکس

 8. مدیریت ناکارآمد کرونا در ایران/ اقدامات محدودکننده برمی‌گردند؟

 9. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

 10. رمزگشایی از پشت پرده مانتوهای جلوباز

 11. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

 12. مردم اندونزی حیوانات را در آتشفشان ریختند

 13. حاشیه‌های حضور ظریف در مجلس

 14. شما بگویید به چه قیمتی ؟!

 15. تاجگردون کیفش را از مجلس برداشت و رفت

 16. روایت روحانی از مدیریت دولت بر اقتصاد کشور/جنجال سخنرانی ظریف/ بازداشت عضو تیم سابق مذاکره‌کننده هسته‌ای/افروغ: صداوسیما اسیر نفوذ، تظاهر و ریا شده است

 17. روحانی: اقتصاد کشور تحت مدیریت قرار دارد/ در ماه‌های آینده به ثبات در اقتصاد و بازار ارز خواهیم رسید

 18. یک نماینده مجلس فیش حقوقی‌اش را منتشر کرد + عکس

 19. پرواز عمودی خلبان ایرانی با بمب افکن F ۴

 20. چگونه جمهوری اسلامی را از چشم مردم بيندازيم !

 21. جزئیات طرح ساخت ۶میلیون مسکن؛ تامین ۶۰درصد هزینه با وام ارزان و زمین رایگان

 22. شهردار تهران: ۹ میلیون دلار ضرر کردیم

 23. نمکی: دلم نمی‌خواست با چنین تاوان سنگینی حرف‌هایم را جدی بگیرند

 24. احمد توکلی: با استیضاح روحانی بیشتر موافقم

 25. ۱۵ استان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا/روایت جدید از همکاری ۲۵ ساله ایران و چین/تابوشکنی احمدی‌نژاد/ روحانی استیضاح می‌شود؟

ابر آروان

آخرین عناوین