روحانی: از امروز مساجد برای نمازهای یومیه باز است/ سامان دادن به زندگی مردم در شرایط کرونا مهم است

گروه سیاسی الف،   3990310051

رییس جمهوری گفت: امام(ره) برای نجات کشور از استبداد و استعمار انقلاب را به پیروزی رساند و نجات کشور از اشغال و تجاوز دفاع ملی را به انجام رساند و برای تشکیل نظام اسلامی همه نهادهای لازم را با رای و نظر مردم استقرار بخشید.

روحانی: از امروز مساجد برای نمازهای یومیه باز است/ سامان دادن به زندگی مردم در شرایط کرونا مهم است

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسن روحانی روز شنبه در جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا با اشاره به فرارسیدن سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) اظهار داشت: این هفته، هفته ای است که هم در آن روز رحلت امام خمینی(ره) بزرگوار است، در چهاردهم خرداد و هم روزی است که مردم برای حفظ جان امام (ره) فداکاری کردند و روز پانزدهم خردادماه که مردم در شهرهای مختلف در قم و تهران و ورامین و در شهرهای دیگر هم قیام کردند و هم فداکاری کردند و هم کشته‌های فراوانی و شهدای فراوانی تقدیم انقلاب اسلامی کردند.

رییس‌جمهوری یادآور شد: اگر آن حرکت مردمی نبود احتمالا جان امام (ره)هم در خطر قرار می‌گرفت و یا برای مدت‌های طولانی ممکن بود امام (ره) را در حبس و حصر نگه دارند.

روحانی ادامه داد: امام عزیز و بزرگوار ما ۱۶ سال- از سال ۴۱ تا ۵۷- رهبری یک نهضت و انقلاب مردمی بزرگ را برعهده گرفت و به پیروزی نهایی رساند و این یک کار مهم امام (ره) است که نهضتی را پرچمداری و رهبری کرد و  با همه فراز و نشیب و مشکلات، این نهضت را به پیروزی رساند که در تاریخ ایران کمتر سراغ داریم.  

وی با اشاره به اینکه در سده‌های اخیر کمتر مشاهده ‌شده نهضتی به طور کامل به پیروزی نهایی برسد، تصریح کرد: امام (ره) توانست این نهضت را به پیروزی کامل برساند.  کار دوم امام (ره) این بود برابر تجاوزی که به کشور انجام شده و تمامیت ارضی و استقلال ما در خطر بود، یعنی ۸ سال دفاع مقدس یک دفاع پیچیده سخت هشت ساله آن‌ هم نه برابر عراق، بلکه تقریبا مقابل همه قدرت‌های جهانی رهبری کند و به پیروزی برساند.

روحانی گفت: مساله سوم این که امام (ره) حکومت اسلامی را تشکیل داد و همه نهادهای حکومت اسلامی را در همان سال‌های اولیه به انجام رساند. یعنی می‌توان گفت از ۱۰ فرودین ۵۸ حضور مردم در پای صندوق آرا و همه پرسی برای نظام جمهوری اسلامی تا اسفند همان سال که انتخابات مجلس انجام شد و انتخابات خبرگان، همه پرسی، انتخابات برای اصل نظام و انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی در سال ۵۸ صورت گرفت و امام (ره) همه نهادها را در همان سال اول تشکیل دادند و نهادهای اصلی نظام با رای و با اتکا به آرای مردم تشکیل شدند.

رییس دولت تدبیر و امید اضافه کرد: امام (ره) برای نجات کشور از استبداد و استعمار انقلاب را به پیروزی رساند؛ در نجات کشور از اشغال و تجاوز دفاع ملی را به انجام رساند و برای تشکیل نظام اسلامی همه نهادهای لازم را با رای و نظر مردم استقرار بخشید.

وی با اشاره به سالگرد ارتحال امام خمینی، گفت: ۳۱ سال از رحلت امام می‌گذرد و خدا را شکر مردم ما همان عشق را به ایشان دارند، و مسیر پیروی راه امام را ادامه می‌دهند و خلف صالح ایشان مقام معظم رهبری، همان پرچم را با همان صلابت بر دوش نگاه داشته اند و ملت نیز برابر انواع توطئه‌ها ایستادگی کردند تا به پیروزی رسیدیم.

کرونا قواعد جهانی شدن را زیر سوال برد

روحانی با اشاره مسائل بیماری کووید ۱۹ و ویروس کرونا گفت: این بیماری همچنان به عنوان مسله اصلی و مهم در کشور ظهور و بروز دارد. این ویروس موجب تحولات بسیاری زیادی در مسائل سیاسی، اجتماعی و بهداشتی و حتی در مسائل فرهنگی شده است و کار عظیم و بزرگی را در دوران کرونا و پسا کرونا مشاهده می کنیم.

رییس‌جمهوری اضافه کرد: بسیاری از قواعدی که در دنیا مورد اعتماد جهانی بود و همه به  آن تکیه کرده بودند همه قواعد جهانی شدن را به یک نحوی زیر علامت سوال قرار داد.  مساله مرزها که در دنیا بسیار کمرنگ شده بود و بسیار از اتحادیه‌ها اصلا مرزهای خود را برداشته بودند و مرزی نداشتند، کرونا دوباره مرزها را پررنگ کرد و مساله مهاجرت و سفر را که یک امر بسیار ساده و طبیعی و معمولی شده بود، تغییر داد.

به شرایط پیش از کرونا به این زودی  بر نمی‌گردیم

روحانی گفت: امروز در دوران کرونا و پسا کرونا با یک شرایط جدیدی در جهان مواجه هستیم و شاید این روند برای سال ها ادامه پیدا کند زندگی ما محدودتر شده و بخشی از زندگی ما مجازی شده است. مردم باید باور کنند که به این زودی به شرایط قبل از کرونا نمی توانیم برگردیم، این چنین نیست که مردم فکر کنند ۱۵ روز یا یکی دوماه دیگر به شرایط دی ماه و اوایل بهمن سال گذشته بر می گردیم.  باید برای مدت طولانی سبک زندگی را تغییر دهیم و محدودیت‌ها را بپذیریم و بخشی از زندگی ما باید به فضای مجازی برود.

اجتماعات باید با فاصله باشد

روحانی ادامه داد: ما باید محدودیت‌ها را بپذیریم و بخشی از زندگی ما باید از فضای حقیقی به فضای مجازی برود به این زودی‌ها نمی‌توانیم زمانی که به هم می‌رسیم دست بدهیم. این که وزیر بهداشت ما اظهار نگرانی می‌کند که برخی مکان‌های کشور به گذشته برمی‌گردند، این اشتباهی است که می‌تواند سرنوشت سلامت کشور را خدای نکرده در معرض خطر قرار دهد.

رییس‌جمهوری افزود: دیگر این طور نیست که ما مثل گذشته ده بیست نفری دور هم بنشینیم، برای ماه‌ها باید این کار را ترک کنیم، اجتماعات باید با فاصله باشد اگر کسی مبتلا به این ویروس شد باید به او بگوییم خود را در خانه یا بیمارستان قرنطینه کند.

روحانی گفت: اتفاقا این دوران سخت‌تری از اسفند و فروردین است برای این که در اسفند و فروردین بیشتر با افرادی که علائم ظاهری کرونا مانند تنگی نفس و سرفه داشتند مواجه بودند، ولی هم اکنون شکل آن عوض شده است. اولا تعداد مبتلایانی که کشف می‌کنیم عددش بالا است برخی از مبتلایان با علائم بالینی و ظاهری علامتی نداشته باشد به محض این که تست فرد مثبت می‌شود وقتی به او می گویند، باورش نمی‌شود و می‌گوید اشتباه شده است. بنابراین کار سخت‌تر شده است. باید از یک دوست فاصله بگیرید که هیچ علامتی هم به ظاهر ندارد.

رییس جمهوری یادآور شد: کار ما امروز مقداری سخت تر از گذشته شده و در عین حال بسیاری از چیزها در جامعه در حال تغییر است. قهرمانان جامعه ما امروز کادر پزشکی هستند، امروز قهرمانان ما در گام اول قهرمانان در بیمارستان‌ها هستند. هیچ وقت در جامعه ما نبوده که چند ماه مدارس و دانشگاه به طور کامل تعطیل شود. طبیعی است که مردم برای علم و دانش بچه‌هایشان نگران شوند شرایط کاملا متفاوت شده است.

سامان دادن به زندگی و اقتصاد مردم در شرایط کرونا مهم است

روحانی اظهار داشت: القای ترس، اضطراب و عدم قطعیت نسبت به آینده زندگی چیز مفیدی نیست ما باید تصمیم را بر این بگیریم که بنا است ماه‌ها با یک ویروس زندگی کنیم و یک زندگی توام با احتیاط کامل داشته باشیم. نمی‌توانیم بگوییم یک سه روز یا دو هفته دیگر این ویروس را از بین می‌بریم. چون واکسن و داروی قطعی برای آن نیست، در حال چرخش است و  از یک استان به استان دیگر می‌رود و در یک استان که دوره اقامت و سفرش تمام می‌شود به استان بعدی می‌رود؛ نوع شیوع و حرکت این ویروس هم در داخل کشور و هم در سطح جهان حرکت خاص و ویژه ای است.

وی افزود: در این شرایط سامان دادن به زندگی و اقتصاد مردم از مسائل مهم است، بنابر آماری که در جلسه امروز اعلام شد، مشاهده کردیم که در بخش تولید دچار یک تفاوت فاحش در اسفند و فروردین نیستیم و بخش تولید فعال است، اما در بخش خدمات این فاصله را مشاهده می کنیم، متاسفانه یا خوشبختانه در ایام مواجهه با این ویروس ما روزهای خاصی داشتیم، یک دوره آن شب عید بود، یک دوره در ماه مبارک رمضان بود و دوره دیگر در تابستان است که مردم به مسافرت می روند و این شرایط را سخت‌تر می‌کند.

روحانی ادامه داد: نمی‌گوییم که سفر نباشد بلکه باید با احتیاط کامل با کرونا زندگی کنیم و استراتژی ما بر این مبنا باشد که احتیاط کامل را با رعایت فاصله‌ها، دستور العمل‌ها و  همان مراقبت‌ها و مواظبت‌ها و دست شستن‌ها و پرهیز از حضور در اجتماعات بزرگ را داشته باشیم.

رییس جمهوری تصریح کرد: پایش و تصمیم‌گیری ما نه هفتگی بلکه به صورت روزانه است و روزانه در حال پایش هستیم که در کجا قرار داریم، بیماری در کجاست، شرایط ویروس و شرایط سلامت مردم چگونه است و برای این کار معیارهایی داریم، دنیا نیز ممکن است شبه این معیارها را داشته باشد؛ این تعداد مبتلا یکی از معیارهای ما است که روزانه اعلام می‌شود.

وی خطاب به مردم ادامه داد: این تعداد مبتلا برای مردم نگران کننده نباشد زیرا تعداد مبتلایان جدید عمدتا بر مبنای تست بوده و ممکن است فرد مبتلا هیچ علائمی نداشته و جوان و حال نیز باشد، اما در عین حال باید در قرنطینه خانگی قرار گیرد که ویروس را منتقل نکند، پس نگران نباشید.

روحانی با بیان اینکه اعلام آمار ابتلا بر مبنای تست به نفع آینده ما است، گفت:  این باعث می‌شود که فرد مبتلا را هدایت کنیم و نگذاریم که دیگری را آلوده کند، خود فرد مبتلا ممکن است دچار هیچ مشکلی نشود، اما ممکن است پدر و پدربزرگ و فردی دارای بیماری زمینه ای در اطرافیان خود را مبتلا کند و آنها را در معرض خطر قرار دهد بنابر این تعداد مبتلا مهم نیست اما در عین حال باید مراقبت سخت را انجام دهیم.

رییس دولت تدبیر و امید در بخش دیگری از سخنانش گفت: معیار دیگر معیاری است که معروف است به آرزیرو، یعنی شدت اپیدمی در چه حالی است. و وقتی این بالای یک است باید کاملا ما را نگران کند. و وقتی زیر یک است، می‌توانیم راحتتر با این بیماری مواجه بشویم. به طور کلی در کشور، ما الان زیر یک هستیم اما بعضی از استان‌ها در شرایط حاد قرار می‌گیرند و می‌روند بالای یک. آنجا که ما بالای یک قرار می‌گیریم همه باید مراقبت شدید کنند و با هم کمک کنیم حتی اگر لازم باشد ممکن است برخی از محدودیت‌ها را اعمال کنیم چاره‌ای نداریم. این معیار آرزیرو یا آرنات برای ما بسیار مهم است که چگونه ما با این ویروس مواجه هستیم و کجا هستیم و یکی از معیارهای خوب است.

روحانی اشغال تخت‌های بیمارستانی را یکی دیگر از معیارها عنوان کرد و افزود: همیشه از آقای وزیر سوال می‌کنم که وضع تخت ما چگونه است و وضع آی سی یو ما چگونه است و او می‌گوید که در فلان استان شرایط ما خوب نیست. می‌گویم تخت چطور و وی می‌گوید الحمدالله تخت خالی ما داریم، و سوال می‌کنم آی سی‌ یو چطور و وزیر می‌گوید که داریم. این برای ما یک معیار است.

رییس جمهوری عنوان کرد: اگر خدای ناکرده اشغال تخت‌های ما به سمت ۹۰ و بالای ۹۰ برود، شرایط بسیار هشدار است و باید ما کاملاً مراقبت کنیم. البته امنیت جمعی ما و اینکه مردم بیشترشان آنتی‌بادی گرفته باشند این هم می‌تواند یکی از معیارهای ما باشد که متاسفانه جز در بعضی از شهرستان‌ها وضع خیلی خوبی نداریم. یعنی اگر ۴۰ درصد جمعیت ما دارای آنتی‌بادی باشند و با همین تست سرولوژی مثبت بشوند، مقداری خیال ما راحت می‌شود که این زنجیره متصل نیست و به‌طور کامل شکسته شده است.

روحانی خاطرنشان کرد: یکی از سوال‌های من همیشه از آقای وزیر این است که آنتی‌بادی‌های ما در فلان شهرستان و استان چه وضعیتی دارد پس بنابراین ما هنوز باید خیلی احتیاط کنیم. الحمدالله چیزی که ما باید خدا را شکر کنیم نشاط کادر درمانی است. علی القاعده کادر درمانی ما باید خسته شده باشند چرا که تمام اسفند و فروردین و اردیبهشت و الان که وارد خرداد شده‌ایم شبانه‌روز فعالیت می‌کنند با آن روحیه بلند و قدرت روحی، ایثار و فداکاری و ما باید اینجا باید از آنها قدردانی کنیم که این راه را ادامه می‌دهند.

 وی عنوان کرد: ما الحمدالله در این زمینه مشکلی نداریم. مشکل تجهیزات هم نداریم.  مردم بدانند تجهیزاتی که پرستار و پزشک ما می‌خواهد ماسک n۹۵ و گانی که پرستار ما می‌خواهد و تمام وسایلی که ما برای تجهیز بیمارستان نیاز داریم و ونتیلاتوری که مورد نیاز است ما در این زمینه‌ها مشکلی نداریم. روحیه پزشک و پرستار بالاست و در زمینه تجهیزات هم وضعیت الحمدالله خوب است.    

رییس دولت تدبیر و امید بیان داشت: آنچه که از مردم عزیزمان می‌خواهیم همراهی بیشتر و اجرای بهتر دستورالعمل‌هاست. اگر مردم مراقبت کنند ما حتماً از این مشکل به سلامت و با حداقل تلفات و با بهترین شکل که ان شاءالله امیدوارم پایان این داستان هر روزی که خداوند مقرر کرده یک داستان پرافتخاری باشد شبیه آنچه که ما در دفاع مقدس، ایثار و فداکاری کردیم و پایان خوشی را رقم زدیم اما هم پایان خوشی را رقم بزنیم.  

روحانی خاطرنشان کرد: در جلسه امروز دو سه تصمیم جدید اتخاذ کردیم این تصمیم‌ها در مسیر بازگشایی‌های جدید است اما در عین حال باید توجه داشته باشیم که این بازگشایی‌ها به این معنا نیست که خطراتی که وجود داشته کاهش پیدا کرده بلکه به این معنا است که با احتیاط باید کارهای روزمره را هم تا جایی که امکانپذیر است البته بعضی چیزها همچنان ممنوع است ممکن است در هفته آینده گشایشی دیگری ایجاد شود بعضی از موارد ممکن است تا پایان خردادماه هم ادامه بدهیم تا ببینیم چه می‌شود و شرایط ما به کجا می‌رسد.   

از امروز مساجد برای نمازهای یومیه به روی مردم باز است/ محدودیت ساعتی پاساژها برداشته شد 

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود درباره تصمیمات امروز ستادملی مقابله با کرونا اظهار داشت: تصمیمی که امروز گرفتیم راجع به مساجد است، که مورد درخواست همه مردم و خصوصا افراد متدین ماست، مردم می‌خواستند مساجد لااقل اگر برای عموم باز نیست برای نمازهای یومیه باز شود که  فرصت داشته باشند اگر نماز جماعت می خوانند فاصله ها را رعایت کنند. از امروز در مساجد به روی مردم در سراسر کشور با اجرای دستورالعمل برای نمازهای یومیه باز می شود.

وی در مورد بازگشایی پاساژها هم گفت: مساله دوم پاساژها است که محدودیت داشتیم که تا ۶ بعدازظهر باز باشند که ما محدودیت ساعتی آن را بر می داریم ان شاءالله مشکلی در این زمینه نباشد. مواردی را هم وزیر کشور در خصوص مقرراتی برای ترافیک و سالم سازی دریا بیان کردند که جلسه آن را قبول کرد.

رییس جمهوری گفت: یکسری موارد داریم که در این جلسه درباره آن تصمیم نگرفتیم و ممکن است در جلسات بعد تصمیم بگیریم مانند صحن حرم هایی که صبح ها باز می شود شب‌ها هم باز شود قرار شد بررسی‌ها انجام شود یا مراکزی که استفاده از سالن اجتماعات آن ممنوع است، باید با دقت و سرعت کمتر به سمت گشایش برویم که مشکلی پیش نیاید.

روحانی در پایان سخنانش بار دیگر از مردم خواست دستورالعمل های بهداشتی را به طور کامل مراعات کنند وگرنه ممکن است دچار موج شدید در برخی شهرستان‌ها شویم و مجبور شویم مقررات سخت و ویژه در برخی شهرستان‌ها در نظر بگیریم که برای مردم سخت خواهد بود.

پربحث‌های دیروز

 1. آيا چين واقعا جزيره كيش را خريده است؟!

 2. چرا خودروسازی ایران از ترکیه عقب افتاد؟

 3. رمزگشایی از پشت پرده مانتوهای جلوباز

 4. چگونه جمهوری اسلامی را از چشم مردم بيندازيم !

 5. ۱۵ استان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا/روایت جدید از همکاری ۲۵ ساله ایران و چین/تابوشکنی احمدی‌نژاد/ روحانی استیضاح می‌شود؟

 6. جوابیه سید میعاد صالحی بر بیانیه دیوان محاسبات

 7. محسن هاشمی: تهران باید ۲ هفته تعطیل شود/ سهم دولت در اوج گیری دوباره کرونا ۷۰ درصد است

 8. آیا سوریه بعد از امضای توافق نظامی با ایران همان سوریه قبل است؟

 9. شهاب حسینی در کنار پسر بزرگش

 10. رختکن کثیف پرسپولیس+عکس

 11. واکنش «آشنا» به حضور «زم» در برنامه تلویزیونی

 12. پایتخت در وضعیت قرمز قرار دارد/ آخرین شرایط بیمارستان‌های کرونا در «استان تهران»

 13. رونمایی از کیفی اعجاب انگیز در اولین جلسه دادگاه برخی از مدیران سابق بانک مرکزی/ رشوه‌های میلیاردی بدهکاران ارزی

 14. دلالتهای مغفول یک نامه

 15. جزئیات تازه از زمان وقوع سانحه بوئینگ اوکراینی/کاربر سامانه دفاعی هدف را هواپیمای تجاری تشخیص نداد

 16. روحانی: کرونا هراسی و عادی‌سازی کرونا هر دو خطرناک است/ راهی جز اجرای دستورالعمل‌ها نداریم

پربحث‌های هفته

 1. یک درس مهم ظریف در سیاست خارجی

 2. آيا چين واقعا جزيره كيش را خريده است؟!

 3. چرا خودروسازی ایران از ترکیه عقب افتاد؟

 4. ايران و چين و بوقچی های آن ور آبی !

 5. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

 6. طرح سؤال از رئیس‌جمهور با ۲۰۰ امضا تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شد + محورهای سوال

 7. ضرب و شتم پزشک متخصص توسط همراهان بیمار + عکس

 8. مدیریت ناکارآمد کرونا در ایران/ اقدامات محدودکننده برمی‌گردند؟

 9. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

 10. رمزگشایی از پشت پرده مانتوهای جلوباز

 11. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

 12. مردم اندونزی حیوانات را در آتشفشان ریختند

 13. حاشیه‌های حضور ظریف در مجلس

 14. شما بگویید به چه قیمتی ؟!

 15. تاجگردون کیفش را از مجلس برداشت و رفت

 16. روایت روحانی از مدیریت دولت بر اقتصاد کشور/جنجال سخنرانی ظریف/ بازداشت عضو تیم سابق مذاکره‌کننده هسته‌ای/افروغ: صداوسیما اسیر نفوذ، تظاهر و ریا شده است

 17. روحانی: اقتصاد کشور تحت مدیریت قرار دارد/ در ماه‌های آینده به ثبات در اقتصاد و بازار ارز خواهیم رسید

 18. یک نماینده مجلس فیش حقوقی‌اش را منتشر کرد + عکس

 19. پرواز عمودی خلبان ایرانی با بمب افکن F ۴

 20. چگونه جمهوری اسلامی را از چشم مردم بيندازيم !

 21. جزئیات طرح ساخت ۶میلیون مسکن؛ تامین ۶۰درصد هزینه با وام ارزان و زمین رایگان

 22. شهردار تهران: ۹ میلیون دلار ضرر کردیم

 23. نمکی: دلم نمی‌خواست با چنین تاوان سنگینی حرف‌هایم را جدی بگیرند

 24. احمد توکلی: با استیضاح روحانی بیشتر موافقم

 25. ۱۵ استان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا/روایت جدید از همکاری ۲۵ ساله ایران و چین/تابوشکنی احمدی‌نژاد/ روحانی استیضاح می‌شود؟

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. یک درس مهم ظریف در سیاست خارجی

 2. آيا چين واقعا جزيره كيش را خريده است؟!

 3. ايران و چين و بوقچی های آن ور آبی !

 4. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

 5. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

 6. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

 7. شما بگویید به چه قیمتی ؟!

 8. روایت روحانی از مدیریت دولت بر اقتصاد کشور/جنجال سخنرانی ظریف/ بازداشت عضو تیم سابق مذاکره‌کننده هسته‌ای/افروغ: صداوسیما اسیر نفوذ، تظاهر و ریا شده است

 9. یک نماینده مجلس فیش حقوقی‌اش را منتشر کرد + عکس

 10. احمد توکلی: با استیضاح روحانی بیشتر موافقم

 11. ۱۵ استان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا/روایت جدید از همکاری ۲۵ ساله ایران و چین/تابوشکنی احمدی‌نژاد/ روحانی استیضاح می‌شود؟

 12. اولین واکنش تاجگردون به رد اعتبارنامه‌اش

 13. بیانیه رئیس کمیسیون تحقیق مجلس درباره اعتبارنامه تاجگردون: همه مراحل تحقیق را با انصاف و رعایت بی‌طرفی انجام دادیم

 14. دیوان محاسبات اظهارات میعاد صالحی را تکذیب کرد

 15. ایران بزرگ‌ترین نیروی موشکی منطقه است

 16. آیا وزارت صمت همچنان قربانی «لجبازی» است؟!

 17. ضابطین قضایی به توصیه رهبر انقلاب عمل کنند

 18. توضیحات سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس درباره اعتبارنامه تاجگردون و ودیعه مسکن ۲۰۰ میلیونی نمایندگان

 19. نظر زیباکلام درباره سوال از روحانی در مجلس/ انتقاد سلیمی نمین از برخورد مجلس با ظریف/ زیدآبادی: روحانی واقعیت اوضاع اقتصادی را نادیده می‌گیرد/ مجلس دهم بودجه شورای نگهبان را زیاد کرد؟

 20. ظریف: هیچ‌گاه مسائل داخلی را به خارج نبرده‌ام/ آمریکا را قدر قدرت ندانیم/ برجام سند افتخار ایران است

 21. روحانی: اعتراف می‌کنم دولت یازدهم در موضوع مسکن عقب‌ماندگی داشت/ زدن ماسک در حمل‌ونقل عمومی و ادارات الزامی می‌شود/ ظریف سمبل قدرت سیاسی است

 22. توئیت زاکانی خطاب به مردم گچساران

 23. ماجرای تلاش عده‌ای برای تقابل سیداحمد خمینی با رهبری/بیانیه عجیب یک نماینده در حمایت از تاجگردون/کرونا رکورد زد

 24. اختصاصی الف/اسامی ۱۳۴ نماینده امضاکننده طرح سؤال از رئیس جمهور

 25. وقتی اقوام ایرانی از نمایندگانشان جلوترند...

آخرین عناوین