مرکل در نشست گروه ۷ شرکت نمی‌کند

گروه جهان الف،   3990310020

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان دعوت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا برای حضور در نشست گروه ۷ را به دلیل همه‌گیری جهانی ویروس کرونا، نپذیرفت.

مرکل در نشست گروه ۷ شرکت نمی‌کند

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پولیتیکو، استفان سیبرت، سخنگوی وزارت خارجه آلمان اعلام کرد آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان دعوت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا برای حضور در نشست گروه ۷ را رد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه آلمان اعلام کرد: «صدراعظم از رئیس‌جمهور ترامپ بابت دعوت برای حضور در نشست گروه هفت در پایان ماه ژوئن در واشنگتن سپاسگزاری می‌کند.»

استفان سیبرت گفت: «تا به امروز، ایشان با توجه به شرایط مربوط به همه‌گیری جهانی ویروس کرونا نمی‌تواند سفر به واشنگتن و حضور شخصی در این نشست را قبول کند.»

سخنگوی وزارت خارجه آلمان گفت با وجود این مرکل تحولات مربوط به این بیماری همه‌گیر را رصد خواهد کرد.

پیش از این دونالد ترامپ و امانوئل مکرون، روسای‌جمهور آمریکا و فرانسه در گفت‌وگویی تلفنی در روز پنجشنبه توافق کردند که نشست سران گروه هفت باید در آینده‌ای نزدیک و به صورت حضوری برگزار شود.

ترامپ در ماه مارس و همزمان با شیوع ویروس کرونا و بسته شدن مرز‌های کشورها، نشست سران گروه ۷ که قرار بود در روز ۱۰ ژوئن (۲۱ خرداد) در آمریکا برگزار شود، لغو کرد.

همزمان کاخ سفید نیز در ماه مارس اعلام کرده بود ترامپ نشست سران گروه ۷ که قرار بود در ماه ژوئن در کمپ دیوید برگزار شود را به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو کرده است.