استاندار قم: ‌حرم حضرت معصومه (س) و مسجد جمکران بدون مشکل ‌‌بازگشایی شدند

گروه اجتماعی الف،   3990307135

استاندار قم با تأکید بر لزوم رعایت پروتکل‌های و مراقبت‌های بهداشتی از سوی زائران گفت: نظارت بر روند اجرای پروتکل‌ها در آستان‌های مقدس باید با جدیت دنبال شود.

استاندار قم: ‌حرم حضرت معصومه (س) و مسجد جمکران بدون مشکل ‌‌بازگشایی شدند

به گزارش تسنیم، بهرام سرمست امروز در جلسه ستاد پیشگیری و پاسخ به بحران استان قم در سالن کرامت استانداری، با اشاره به بازگشایی حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) و مسجد مقدس جمکران اظهار داشت: با هماهنگی‌هایی که بین اعضای ستاد استانی مبارزه با کرونا، کنترل امنیت و تولیت این آستان‌ها وجود داشت بدون هیچ مشکلی این اماکن مقدس بازگشایی شدند.

استاندار قم با تأکید بر لزوم رعایت پروتکل‌های و مراقبت‌های بهداشتی از سوی زائران گفت: نظارت بر روند اجرای پروتکل‌ها در آستان‌های مقدس لازم است که صورت بگیرد، همچنین باید آموزش‌های لازم به خدام و تیم بازرسی در ارتباط با رعایت موازین بهداشتی داده شود.

وی تأکید کرد: باید به تیم بازرسی حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران آموزش‌های لازم داده شود تا درعین‌حالی که دقت و مراقبت می‌کنند که زائرپذیری و مهمان‌پذیری به نحو شایسته انجام شود؛ تبلیغی صورت نگیرد که سبب افزایش مسافر و زائر شده و کنترل را از دست متولیان خارج کند.

سرمست ابراز کرد: برخی صنوف جزو مشاغل آسیب‌پذیر بوده و کارشان تأمین اقلام اساسی در رسته‌ها و صنوف مختلف است، باید خودمان را جای این عزیزان بگذاریم چراکه آن‌ها به خاطر شیوع بیماری کرونا آسیب‌پذیر شده‌اند بنابراین درعین‌حالی که رعایت پروتکل‌های بهداشتی را داریم باید معیشت مردم را هم در برنامه‌ریزی‌ها لحاظ کنیم.

استاندار قم با بیان اینکه فروشندگان روز بازارها جزو اقشار آسیب‌پذیر جامعه به‌حساب می‌آیند، عنوان کرد: مدیران باید بر اساس پروتکل‌هایی که وزارت بهداشت تعیین می‌کند، تمهیداتی اندیشیده شود تا آن‌ها را در بوستان‌ها و محوطه‌های باز مستقر کنیم و از این اقشار آسیب‌پذیر حمایت کنیم.

وی با تأکید بر اینکه باید از کرونا به‌عنوان یک فرصت استفاده کرد، مطرح کرد: گزارشی از آخرین وضعیت دستگاه‌های اجرایی تا سی بهمن سال گذشته و از این تاریخ تا آخر خردادماه نیاز داریم و این گزارش‌ها باید هر سه ماه یک‌بار ارائه شود.

سرمست ادامه داد: هر دستگاه اجرایی باید برنامه اجرایی عملیاتی خود را به‌صورت هدف‌گذاری شده ارائه دهد و مشخص شود که در طول هر سه ماه چه میزان پیشرفت کار حاصل‌شده و رسیدن به هدف دولت الکترونیک محقق شده است.

استاندار قم تأکید کرد: شهرداری قم نیز برنامه‌های خود را در راستای دولت الکترونیک باید ارائه دهد که چه‌کارهایی درزمینهٔ شهرداری الکترونیک باید انجام داد تا این هدف مهم محقق شود و حضور همشهریان در شهرداری‌ها کمتر شود تا نهایتاً منجر به تربیت شهروند الکترونیک شود.

وی بیان کرد: از صداوسیما، دستگاه‌های اطلاع‌رسانی و ارشاد قم انتظار داریم که به تربیت و آموزش شهروندان در زمینه ایجاد دولت الکترونیک اهتمام داشته باشند و برنامه‌های خود را برای تحقق شهروند الکترونیک ارائه دهند.

سرمست در پایان خاطرنشان کرد: بسیاری از بسترهای دولت الکترونیک فراهم است اما شهروندان اقبال به این خدمات ندارند بنابراین باید کمک کنیم که شهروندان از زیرساخت‌های موجود نهایت استفاده را داشته باشند که نیازمند فرهنگ‌سازی و ارائه آموزش‌های لازم است.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. گفتار ظریف؛ اختلال‌‌‌ فهمِ فردی یا بحران دانش سیاسی در ایران؟!

 2. زینب سلیمانی :اگر مذاکره برای فلسطین جواب می‌داد، اکنون فلسطین آزاد شده بود

 3. روحیه‌ قاجاری و دستاوردهای فرنگ در یک فایل صوتی

 4. پایانی بر جنجال یک فایل صوتی

 5. اندکی مسئولیت‌پذیر باشیم!

 6. الگوی بزرگ میدان

 7. توضیحات عجیب غرضی درباره خانه هزارمتری اش در دروس !

 8. چرا بن سلمان کم آورد؟!

 9. نظرات برگزیده مخاطبین الف: ظریف باید پاسخگو باشد چگونه ترامپ به راحتی از برجام خارج شد/ آقای جهانگیری! چه خبر از اقتصاد و تهِ درّه؟/ اصلاح‌طلبان هیچ‌گاه پاسخگو نیستند

 10. رئیس جمهور گارانتی ندارد !

 11. سیاستمداران باتقوا یا سیاستمداران نابغه؟!

 12. یک صندلی و این‌همه نامزد!...

 13. تلاش احمدی نژاد برای نزدیک شدن به رئیسی/به بعضی‌ها گفته‌اند نیا!

 14. شورای رقابت با مردم !

 15. دولت اگر اختیار ندارد، چرا دوباره بر سر کار آمد؟

 16. عراقچی: آمریکایی‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند بخش بزرگی از تحریم‌ها را بردارند

 17. بیژن مقدم:  جهانگیری همان روحانی است 

 18. حرف‌های جنجالی همسر آزاده نامداری در مراسم چهلم

 19. مطرح‌کردن شائبه تقلب توسط نماینده روحانی

 20. نامه سعید محمد به رقبایش: متهم سفره‌های خالی مردم کارگزاران هستند نه انقلاب/ کاهش اعتماد عمومی نتیجه ناکارآمدی‌هاست

 21. «شهید قدس» چگونه اسرائیل را در لاک دفاعی فرو برد؟

 22. رأی رییسی در نظرسنجی خبرگزاری دولت

 23. دولت آینده گریبانش را از عوام‌زدگيِ دانشگاهي و حوزوي رها کند/ مراكز پژوهشي مركز تجمع آقازاده‌ها شده است/ دولتي که نتواند همه مغزها را بكار بگیرد بیمار است

 24. مطهری: افرادی را برای معاون اولی و وزارت در نظر دارم

 25. رد پای جهانگیری در واگذاری‌های غیرقانونی سازمان خصوصی‌سازی

ابر آروان

آخرین عناوین