نماینده شهرکرد: از طرح‌های غیرقانونی انتقال آب جلوگیری می‌شود

گروه سیاسی الف،   3990304170

نماینده مردم‌ شهرکرد، بن و سامان در مجلس بر استفاده از همه ظرفیت‌های قانونی برای جلوگیری از اجرای طرح‌های غیرقانونی انتقال آب که تهدید‌کننده حیات چهارمحال و بختیاری است، تاکید کرد.    

به گزارش تسنیم، احمد راستینه در نخستین نشست‌خبری خود با اصحاب رسانه اظهار داشت: حفاظت از آب به‌عنوان ‌یک ‌سرمایه ارزشمند ملی و امانتی از آیندگان، ضروری است.

وی با اشاره به اینکه ‌بالاترین ‌مزیت استان یعنی آب به بزرگترین چالش تبدیل شده است، خاطرنشان‌کرد: طرح‌های انتقال آب فقط برای مصارف شرب مجاز است و در غیر این صورت تهدیدی برای سفره های آب زیرزمینی و چاه‌ها‌ و حیات استان خواهد بود که از همه ظرفیت‌های قانونی برای جلوگیری از اجرای آن بهره خواهیم‌ گرفت.

‌نماینده مردم ‌شهرکرد، بن و سامان در مجلس از چرایی مسکوت ماندن طرح انتقال آب بن - ‌بروجن ‌برای حل مشکلات شرب برخی مناطق استان‌ انتقاد کرد و گفت: در حالی که بیش از 400‌ هزار نفر در استان از مشکلات آب شرب رنج می‌برند، باید با طرح‌های انتقال آب مجاز موافقت شود تا رفع مشکلات استان در اولویت قرار گیرد.

راستینه بر بهره‌مندی از ظرفیت‌های آب استان همچون روان‌آب‌ها برای تمرکز بر بهرهوری آب متناسب با ظرفیت استان تاکید کرد و تشریح کرد: مسئولانی از حمایت نمایندگان و مردم بهره‌مند می‌شوند که برای حل مسئله آب شرب استان و اجرای پروژه بن-بروجن تلاش کنند.

وی افزود: هیچ‌کس حق ندارد منابع ملی را بر طرح‌هایی سرمایه‌گذاری کند که نتیجه آن مشخص نیست، چرا که آسیب‌های جدی اجتماعی و اقتصادی و لطمات جبران‌ناپذیری به بیت المال وارد می‌کند و اعتماد عمومی ‌را کاهش می‌دهد.

نماینده مردم‌ شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با امید به اجرای‌ عدالت، موضوع انتقال آب استان در‌ صورت لزوم ‌در محاکم قضایی پیگیری خواهد شد.

‌راستینه، رسانه‌ها را به‌عنوان چشم‌ بینا و زبان‌گویای مردم در دفاع از حقوق مردم و حافظ بیت المال دانست و گفت: علیرغم شرایط سخت حاکم‌ در جامعه، انعکاس درست مشکلات مردم و بازتاب صحیح فعالیت‌های انجام‌ شده توسط مسئولان در این راستا می‌تواند زمینه‌های موفقیت مجلس یازدهم‌ را فراهم‌کند.

‌وی با تاکید بر مطالبه‌گری از مسئولان و کمک به آن‌ها برای ارتقای اعتماد عمومی گفت: همت برای انتصاب مدیران شایسته استان متناسب با تلاش مسئولان در جهت ارتقای اعتماد عمومی و حل مسائل مردم‌ خواهد بود. مردم خواهان مطالبه مشکلات به‌دور از بازی‌های سیاسی هستند.

وی با اشاره به پاسخگو بودن به عنوان نماینده و منتخب مردم ‌فقط در مقابل قانون و مردم، عنوان کرد: پاسخگویی به مردم‌ به عنوان ولی نعمت مسئولان ضروری است و جریان‌های سیاسی، ایام ‌پس از انتخابات را به‌جای انتقام‌جویی به وحدت  و همدلی و اتحاد برای آبادانی استان و ایران  اختصاص دهند.

‌نماینده مردم‌شهرکرد، بن و سامان در مجلس از تشکیل خرده سیستم‌های مطالبه‌گر برای هدایت خواسته‌های مردمی و پیگیری مسائل و مشکلات و مطالبات مردمی از دستگاه‌های مسئول در دفتر نمایندگی خبر داد و گفت: با تشکیل مجمع نخبگانی در حوزه انتخابیه، حوزه‌های خُرد در 7 شهر از 13 شهر حوزه فعال شده تا با تشکیل شورای پیشرفت ‌‌و تعالی، متشکل از نخبگان ‌اجتماعی، اقتصادی، ورزشی، دانشجویی و دانشگاهی، شخصیت‌های حقوقی، نماینده ائمه جمعه و نماینده حوزه مقاومت بسیج، نماینده سمن‌ها و نماینده شوراهای شهر، مطالبات مردمی ‌احصا و با ارائه راهکار، مورد پیگیری قرار بگیرد.

وی هدف شوراهای پیشرفت را وحدت همگرایی و اعتماد مردمی به منظور تشکیل بانک مسائل و مشکلات و اولویت‌بندی مسائل و ارائه راهکارها مبتنی بر ظرفیت‌های بالقوه موجود درقالب طرح‌های مطالعاتی برشمرد.

نماینده مردم‌شهرکرد، بن و سامان در مجلس تصریح کرد: در گام ‌بعد، کارگاه‌های تخصصی در قالب اندیشکده پژوهشی تشکیل خواهد شد که تاکنون 10 اندیشکده برای واکاوی ‌مسائل و متناسب با ظرفیت دستگاه‌ها و مشارکت مردمی‌ ایجاد شده است.

راستینه با تاکید بر مشارکت‌های مردمی برای دستیابی به توسعه و پیشرفت افزود: مدیریت رصد و تحلیل‌گران سازمانی نیز برای نظارت بر عملکرد دستگاه‌ها تشکیل شده است تا طبق قانون، کم‌کاری‌ها برطرف شود تا بتوان بعنوان بازوان نطارتی، نظارت خود را بر دستگاه‌های مجری افزایش دهیم‌ که این مهم با کمک نقش نظارتی رسانه‌ها مهیا می‌شود.

وی شناسایی و معرفی طرح‌های پربازده و پایلوت ملی را برای حل مشکل اشتغال موثر دانست و گفت: دستگاه‌های استانی می‌توانند فعالیت‌های موفق در‌ نقاط‌ مختلف کشور را متناسب با ظرفیت‌های استان اجرایی کنند که این ‌مهم ‌با بهره‌مندی از نخبگان بومی در ‌استان و خارج ‌از استان‌ برای دستیابی با راهکارهایی عملی جهت عبور از محرومیت در حال اجراست.

‌نماینده مردم‌شهرکرد، بن و سامان در مجلس از مشارکت خود در فراکسیون جوانان و گام‌ دوم با تاکید بر بهره‌مندی از منشور بی‌نظیر گام‌دوم که یک میثاق جدی برای حل مسائل جامعه است خبر داد و گفت: بیانیه گام‌ دوم علاوه بر ارزیابی دقیق از اوضاع،  در یک خودانتقادی انقلابی، علت‌های توقف و مشکلات کشور را نیز در یک ارزیابی دقیق بیان‌ کرده است که می‌توان ‌با استفاده از آن به افق و نگاهی بلند برای حل مشکلات دست یافت که تلاش می‌شود با برنامه‌ریزی برای تحقق طرح‌ها و برنامه‌های مجلس با محوریت گام ‌دوم،‌ گام ‌برداشت.

وی خط مقدم افزایش و ارتقا خدمات اجتماعی به مردم‌ را در قالب شوراها، دهیاری‌ها و شهرداری‌ها دانست و گفت: افزایش خدمات در این بخش موجب جلب رضایت مردم و در نهایت افزایش رضایت از نظام و مسئولان می‌شود.

نماینده مردم‌شهرکرد، بن و سامان در مجلس خاطرنشان‌کرد: تمرکز بر حکومت‌های محلی و خدمات‌دهی اجتماعی توسط شهرداری‌ها و اصلاح رابطه شورا و شهرداری و تدوین اساسنامه جامع برای خدمات دهیاری‌ها در‌ دستور کار است.

راستینه تاکید کرد: انتخاب مدیران در استان ‌بر اساس کار جهادی و روحیه خدمت خواهد بود و هیچ‌ مدیری بر اساس سفارش و خارج ‌از عرف انتخاب نخواهد شد و برای جلوگیری از فرصت‌سوزی، از قانون ‌برای اعاده حقوق مردم استفاده حداکثری خواهد شد تا نماینده  به‌عنوان ناظران دستگاه‌های اجرایی در راستای ارتقای مدیریتی اقدام‌ کنند.

وی در پایان گفت: در جلسات مشترک‌ با سایر نمایندگان استان با تاکید بر وحدت بر ارتقای شاخص‌های مدیریتی و خدمت در استان تاکید شده است و باید انتصاب مدیران به وسیله دستگاه‌ها که حق قانونی آن‌هاست بدون سهم‌خواهی‌های قومیتی و نگاه‌های سیاسی باشد تا مورد ‌قبول واقع شود.

پربحث‌های دیروز

 1. آيا چين واقعا جزيره كيش را خريده است؟!

 2. چرا خودروسازی ایران از ترکیه عقب افتاد؟

 3. رمزگشایی از پشت پرده مانتوهای جلوباز

 4. چگونه جمهوری اسلامی را از چشم مردم بيندازيم !

 5. ۱۵ استان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا/روایت جدید از همکاری ۲۵ ساله ایران و چین/تابوشکنی احمدی‌نژاد/ روحانی استیضاح می‌شود؟

 6. جوابیه سید میعاد صالحی بر بیانیه دیوان محاسبات

 7. محسن هاشمی: تهران باید ۲ هفته تعطیل شود/ سهم دولت در اوج گیری دوباره کرونا ۷۰ درصد است

 8. آیا سوریه بعد از امضای توافق نظامی با ایران همان سوریه قبل است؟

 9. رختکن کثیف پرسپولیس+عکس

 10. واکنش «آشنا» به حضور «زم» در برنامه تلویزیونی

 11. پایتخت در وضعیت قرمز قرار دارد/ آخرین شرایط بیمارستان‌های کرونا در «استان تهران»

 12. رونمایی از کیفی اعجاب انگیز در اولین جلسه دادگاه برخی از مدیران سابق بانک مرکزی/ رشوه‌های میلیاردی بدهکاران ارزی

 13. دلالتهای مغفول یک نامه

 14. روحانی: کرونا هراسی و عادی‌سازی کرونا هر دو خطرناک است/ راهی جز اجرای دستورالعمل‌ها نداریم

پربحث‌های هفته

 1. یک درس مهم ظریف در سیاست خارجی

 2. آيا چين واقعا جزيره كيش را خريده است؟!

 3. چرا خودروسازی ایران از ترکیه عقب افتاد؟

 4. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

 5. ايران و چين و بوقچی های آن ور آبی !

 6. طرح سؤال از رئیس‌جمهور با ۲۰۰ امضا تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شد + محورهای سوال

 7. ضرب و شتم پزشک متخصص توسط همراهان بیمار + عکس

 8. مدیریت ناکارآمد کرونا در ایران/ اقدامات محدودکننده برمی‌گردند؟

 9. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

 10. رمزگشایی از پشت پرده مانتوهای جلوباز

 11. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

 12. مردم اندونزی حیوانات را در آتشفشان ریختند

 13. حاشیه‌های حضور ظریف در مجلس

 14. شما بگویید به چه قیمتی ؟!

 15. تاجگردون کیفش را از مجلس برداشت و رفت

 16. روایت روحانی از مدیریت دولت بر اقتصاد کشور/جنجال سخنرانی ظریف/ بازداشت عضو تیم سابق مذاکره‌کننده هسته‌ای/افروغ: صداوسیما اسیر نفوذ، تظاهر و ریا شده است

 17. روحانی: اقتصاد کشور تحت مدیریت قرار دارد/ در ماه‌های آینده به ثبات در اقتصاد و بازار ارز خواهیم رسید

 18. پرواز عمودی خلبان ایرانی با بمب افکن F ۴

 19. چگونه جمهوری اسلامی را از چشم مردم بيندازيم !

 20. جزئیات طرح ساخت ۶میلیون مسکن؛ تامین ۶۰درصد هزینه با وام ارزان و زمین رایگان

 21. شهردار تهران: ۹ میلیون دلار ضرر کردیم

 22. نمکی: دلم نمی‌خواست با چنین تاوان سنگینی حرف‌هایم را جدی بگیرند

 23. احمد توکلی: با استیضاح روحانی بیشتر موافقم

 24. ۱۵ استان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا/روایت جدید از همکاری ۲۵ ساله ایران و چین/تابوشکنی احمدی‌نژاد/ روحانی استیضاح می‌شود؟

 25. ظریف: ترامپ فرقی با دولت‌های قبلی آمریکا ندارد/بزرگترین دستاوردم برجام بود

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. یک درس مهم ظریف در سیاست خارجی

 2. آيا چين واقعا جزيره كيش را خريده است؟!

 3. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

 4. ايران و چين و بوقچی های آن ور آبی !

 5. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

 6. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

 7. شما بگویید به چه قیمتی ؟!

 8. روایت روحانی از مدیریت دولت بر اقتصاد کشور/جنجال سخنرانی ظریف/ بازداشت عضو تیم سابق مذاکره‌کننده هسته‌ای/افروغ: صداوسیما اسیر نفوذ، تظاهر و ریا شده است

 9. احمد توکلی: با استیضاح روحانی بیشتر موافقم

 10. ۱۵ استان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا/روایت جدید از همکاری ۲۵ ساله ایران و چین/تابوشکنی احمدی‌نژاد/ روحانی استیضاح می‌شود؟

 11. اولین واکنش تاجگردون به رد اعتبارنامه‌اش

 12. بیانیه رئیس کمیسیون تحقیق مجلس درباره اعتبارنامه تاجگردون: همه مراحل تحقیق را با انصاف و رعایت بی‌طرفی انجام دادیم

 13. دیوان محاسبات اظهارات میعاد صالحی را تکذیب کرد

 14. ایران بزرگ‌ترین نیروی موشکی منطقه است

 15. آیا وزارت صمت همچنان قربانی «لجبازی» است؟!

 16. ضابطین قضایی به توصیه رهبر انقلاب عمل کنند

 17. توضیحات سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس درباره اعتبارنامه تاجگردون و ودیعه مسکن ۲۰۰ میلیونی نمایندگان

 18. نظر زیباکلام درباره سوال از روحانی در مجلس/ انتقاد سلیمی نمین از برخورد مجلس با ظریف/ زیدآبادی: روحانی واقعیت اوضاع اقتصادی را نادیده می‌گیرد/ مجلس دهم بودجه شورای نگهبان را زیاد کرد؟

 19. ظریف: هیچ‌گاه مسائل داخلی را به خارج نبرده‌ام/ آمریکا را قدر قدرت ندانیم/ برجام سند افتخار ایران است

 20. روحانی: اعتراف می‌کنم دولت یازدهم در موضوع مسکن عقب‌ماندگی داشت/ زدن ماسک در حمل‌ونقل عمومی و ادارات الزامی می‌شود/ ظریف سمبل قدرت سیاسی است

 21. ماجرای تلاش عده‌ای برای تقابل سیداحمد خمینی با رهبری/بیانیه عجیب یک نماینده در حمایت از تاجگردون/کرونا رکورد زد

 22. اختصاصی الف/اسامی ۱۳۴ نماینده امضاکننده طرح سؤال از رئیس جمهور

 23. اینستاگرام پست ضرغامی را حذف کرد / اینبار وحشت از نام دختر سردار سلیمانی

 24. ذوالنوری: امکان اعلام علت رخداد نطنز به دلایل امنیتی وجود ندارد/ سوله آسیب‌دیده مرکز مونتاژ ماشین‌های غنی‌سازی بود

 25. طرح «سوال از روحانی» به ۱۰۰ امضا رسید

آخرین عناوین