۹۰۴۳ مجموع بهبودیافتگان مبتلابه کرونا در خوزستان/ ۴۹۰ ابتلای جدید

گروه سلامت الف،   3990304143

سخنگوی علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز با تأکید بر بهبود یافتن ۹۰۴۳ بیمار کرونایی در خوزستان، گفت: طی شبانه‌روز گذشته تعداد ۴۹۰ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در خوزستان شناسایی شد.

به گزارش مهر، علی احسان پور ظهر یکشنبه در خصوص تازه‌ترین آمار ویروس کرونا در استان خوزستان، اظهار کرد: مطابق آخرین اطلاعات دریافتی از آزمایشگاه‌های تشخیص کرونا در خوزستان، با تلاش مضاعف کارشناسان مراکز بهداشتی و درمانی، در شبانه‌روز گذشته (۳ لغایت ۴ خرداد) تعداد ۴۹۰ مورد ابتلای قطعی به کرونا ویروس در خوزستان شناسایی شد.

وی افزود: با احتساب این موارد جدید، کل مبتلایان کرونا در استان به ۱۰ هزار و ۴۱۹ نفر افزایش یافت.

از مجموع ۴۹۰ بیمار جدید، ۳۴۵ بیمار با نظارت مستمر کارشناسان مرکز بهداشت در قرنطینه خانگی و ۱۴۵ بیمار نیز بستری شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز در ادامه گفت: به محض دریافت اطلاعات دقیق محل سکونت افراد جدید شناسایی شده، آمار تفکیکی اعلام می‌شود.

احسان پور بیان کرد: در حال حاضر ۹۲۴ بیمار در بیمارستان‌های خوزستان تحت درمان هستند و ۹۰۴۳ بیمار پس از بهبودی از مراکز درمانی استان ترخیص شدند.

وی خبر داد: متأسفانه در شبانه‌روز گذشته، ۱۶ نفر از مبتلایان به این بیماری، جان خود را از دست دادند تا تعداد فوت‌شدگان ناشی از کرونا به ۴۵۲ نفر در استان برسد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز در پایان مطابق ایام گذشته از مردم گرامی درخواست کرد تا با پرهیز از انجام دید و بازدید عید، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، زمینه ریشه‌کنی این بیماری در استان را فراهم آورند.