افزایش بی‌سابقه مبتلایان به ویروس کرونا در استان کرمانشاه

گروه سلامت الف،   3990304104

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از افزایش بی‌سابقه تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این استان خبرداد.

به گزارش تسنیم، در روزهای گذشته هر روز شاهد ارائه آمارهایی جدید از مبتلایان به ویروس کرونای جدید در استان کرمانشاه هستیم که در دو روز گذشته آمار مبتلایان به این بیماری در کرمانشاه سه رقمی شده است.

براساس آمارها بیماران مبتلا به کرونا ویروس جدید در استان کرمانشاه افزایش بی‌سابقه دارد که بی‌توجهی مردم به پروتکل‌های بهداشتی، عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و شلوغی مجتمع‌های تجاری علت این رویداد است.

‌‌رئیس بیمارستان گلستان کرمانشاه که به درمان بیماران کرونا مثبت اختصاص یافته است درباره برخی باورها مبنی بر تضعیف ویروس با گرما شدن هوا گفت: ویروس کرونا، جدید و کاملا ناشناخته است و هرگونه اظهارنظر قطعی درباره این ویروس اشتباه است.

دکتر سیاوش وزیری نیز اظهار داشت: آمار بالای مبتلایان و نیز فوتی‌های کرونا در استان‌های خوزستان، لرستان، کرمانشاه و غیره نشان داد که نمی‌توان هیچ ارتباطی بین گرما و از بین رفتن این ویروس متصور شد.

وزیری با اشاره به اینکه خدمات پزشکی و تلاش‌های کادرهای درمانی در بحث مبارزه با ویروس کرونا تنها با همکاری مردم موفقیت آمیز خواهد بود، بیان کرد: برخی از مردم رعایت پروتکلهای بهداشتی در زمینه مبارزه با کرونا را فراموش کرده‌اند و همین عامل باعث تشدید فعالیت مجدد این ویروس در سطح استان کرمانشاه شده است.

این متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری با تاکید بر اینکه آمار مبتلایان به کرونا در ماه اخیر نسبت به ماه گذشته پنج برار شده است، اظهار کرد: اکنون شاخص شیوع کرونا در کرمانشاه 1.6 درصد است که بالا و پایین رفتن این آمار بستگی به همکاری مردم و رعایت پروتکلهای بهداشتی دارد.

رئیس بیمارستان گلستان کرمانشاه تاکید کرد: همانطوری که بیان شد، ویروس کرونا، ویروس جدیدی است که دانشمندان اطلاعات چندانی درباره آن ندارند و همین امر باعث شده است که تاکنون واکسنی برای آن ساخته نشود و نیز گمانه زنی درباره آینده این ویروس ابهام دارد.

درخواست مسئولان بهداشتی کرمانشاه از مردم در مواجه با کرونا ویروس جدید رعایت دستورات بهداشتی و طرح فاصله‌گذاری اجتماعی که این روزها کمرنگ شده است تا شاهد افزایش آمار مبتلایان به کووید - 19 در استان کرمانشاه باشیم.