جزئیات قرارداد بیمه تکمیلی درمان صندوق بازنشستگی کشوری/ افزایش سقف خدمات از خرداد

گروه اجتماعی الف،   3990304055

مدیرعامل صندوق بازنشستگی از قرداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان خبر داد و گفت: در این قرارداد، سقف بستری و هزینه اعمال جراحی عمومی و تخصصی دو برابر شده است همچنین کمک هزینه عینک، عصا، واکر، ویلچر و دست دندان اضافه شده است.

اکبر افتخاری در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به بیمه تکمیلی بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری اظهار کرد: حق بیمه هر بازنشسته تا قبل از خرداد ماه مبلغ  60 هزار تومان در نظر گرفته شده بود که از این رقم 30 هزار تومان از سوی بازنشسته و 30 هزار تومان توسط صندوق بازنشستگی پرداخت می‌‌شد که  البته در این قرارداد پوشش‌ها و تعهدات بیمه‌ای نسبتاً پایین بود که همین امر اعتراض بازنشستگان را به همراه داشت.

وی تصریح کرد: از ابتدای سال جاری اقدامات جدی در ارتباط با افزایش تعهدات بیمه تکمیلی بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری انجام گرفت  تا شرایطی فراهم شود و بتوانیم پوشش‌ها را گسترش دهیم و در این فرایند سرانه حق بیمه تکمیلی از 60 هزار تومان  به 140 هزار تومان در ماه  افزایش پیدا کرد و در حالی این اتفاق رقم خورده است که سرانه پرداختی از سوی بازنشستگان تغییری پیدا نکرد و در واقع 55 هزار تومان از افزایش سرانه توسط صندوق بازنشستگی و 55 هزار تومان نیز توسط سازمان برنامه و بودجه پرداخت می‌شود.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به تعهدات جدید بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ خاطرنشان کرد: با اجرای طرح جدید، تمام پوشش‌های قبلی از بیمه تکمیلی امسال به دو برابر افزایش خواهد یافت. علاوه بر اینکه تعهدات جدیدی به قرارداد بیمه تکمیلی اضافه شده است. به عنوان مثال تعهد بیمه تکمیلی در اعمال جراحی تخصصی که از جمله جراحی‌های پرهزینه است سال گذشته 23 میلیون تومان بود که با قرارداد جدید رقم آن به 44 هزار تومان رسیده است. همچنین تعهدات در رابطه با جراحی عمومی در سال گذشته 11 میلیون تومان بود که با قراداد جدید رقم تعهد به 22 میلیون تومان افزایش یافته است.

افتخاری خاطرنشان کرد: در سایر موضوعات مثل خدمات تشخیص درمانی سرپایی مواردی مثل هزینه خدمات تشخیصی شامل انواع فلورسکوپی، اپتومتری، ادیومتری و ... که سال گذشته تعهد بیمه تکمیلی 850 هزار تومان است، امسال به یک میلیون و 700 هزار تومان افزایش یافته است. همچنین خدمات انواع آزمایشگاهی سال گذشته 400 هزار تومان بوده که امسال به 800 هزار تومان افزایش رسیده است.

وی ادامه داد: همچنین تعهد اعمال مجاز سرپایی سال گذشته 460 هزار تومان بود که رقم آن امسال به 920 هزار تومان افزایش یافته است.  علاوه بر اینکه تعهد خدمات رادیوگرافی سال گذشته 200 هزار تومان بود که  با قرارداد جدید به 400 هزار تومان رسیده است. همچنین خدمات جدیدی به تعهدات بیمه تکمیلی اضافه شده است که از آن جمله می ‌توان به کمک هزینه عینک هر سه سال یکبار تا سقف 120 هزار تومان، کمک هزینه عصا و واکر فقط یکبار هر یک تا سقف 100 هزار تومان، کمک هزینه خرید ویلچر فقط یکبار تا سقف 1 میلیون تومان، کمک هزینه خرید سمعک هر پنج سال یکبار تا سقف 500 هزار تومان و کمک هزینه یک دست دندان هر سه سال یکبار تا سقف 300 هزار تومان اشاره کرد.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری تصریح کرد: قرارداد جدید تعهدات و پوشش‌های بهتری را فراهم کرده است  همچنین این طرح از ابتدای خرداد ماه اجرا شده است و تا سال آینده ادامه خواهد داشت و بازنشستگان و خانواده‌های تحت تکفل آنها نیازی به ثبت‌نام مجدد ندارند و خدمات جدید خود را می‌توانند از مراکز درمانی از خرداد ماه دریافت کنند و اسنادی که از سوی بازنشستگان از یکم خرداد سال جاری در اختیار کارشناسان بیمه‌ای صندوق قرار بگیرد بر اساس تعهدات جدید ارزیابی و براساس آن پرداخت خواهد شد.

افتخاری در پایان با اشاره به افزایش تعهدات بیماران خاص از 45 میلیون تومان به 60 میلیون تومان در قرارداد جدید، گفت: سقف بستری فوق تخصصی 44 میلیون تومان،  سقف بستری عمومی 22 میلیون تومان، سقف خدمات تشخیصی درمانی سرپایی یک میلیون و 700 هزار تومان، سقف خدمات آزمایشگاهی 800 هزار تومان، سقف رادیوگرافی 400 هزار تومان و سقف اعمال مجاز سرپایی 920 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

  1. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

  2. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

  3. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

  4. تاجگردون کیفش را از مجلس برداشت و رفت

  5. دولت روحانی رکورددار جهش ارز در تمام دولت‌ها است/ چرخ اقتصاد از کار افتاده/ نتیجه سیاست دلار ۴۲۰۰ تومانی چه بود؟

  6. مردم اندونزی حیوانات را در آتشفشان ریختند

  7. روحانی: اعتراف می‌کنم که در ساخت مسکن عقب ماندگی داشتیم

  8. اولین واکنش تاجگردون به رد اعتبارنامه‌اش

  9. جهانپور: خیلی از مبتلایان به کرونا در ایران شناسایی نشده‌اند/ تنها ۱۰ درصد تهرانی‌ها نکات بهداشتی را رعایت می‌کنند

  10. وزیر راه: حداکثر سقف قرارداد‌ اجاره در تهران ۲۵ درصد تعیین شد/ هیجانات کاذب‌ بازار مسکن را آرام می‌کنیم

  11. پرواز عمودی خلبان ایرانی با بمب افکن F ۴

  12. اینستاگرام پست ضرغامی را حذف کرد / اینبار وحشت از نام دختر سردار سلیمانی

  13. سقوط خوفناک یک هواپیما در حاشیه بزرگراه

  14. آمار به‌روز جهانی درباره کرونا/ ایران پنجمین کشور دنیا از نظر تعداد فوتی جدید

  15. روحانی: اعتراف می‌کنم دولت یازدهم در موضوع مسکن عقب‌ماندگی داشت/ زدن ماسک در حمل‌ونقل عمومی و ادارات الزامی می‌شود/ ظریف سمبل قدرت سیاسی است

  16. قیمت خودرو در بازار آزاد مشخص شد/ جدول

  17. توئیت زاکانی خطاب به مردم گچساران

  پربحث‌های هفته

  1. یک درس مهم ظریف در سیاست خارجی

  2. اصرار بر تحقیر ایران در ماجراي واکسن کرونا !

  3. از تنور سوال از رییس جمهور نانی گرم ‌می‌شود؟!

  4. پایان شوروی گونه آمریکا ؟

  5. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

  6. به چه قیمت؟

  7. طرح سؤال از رئیس‌جمهور با ۲۰۰ امضا تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شد + محورهای سوال

  8. دوره آموزشی سربازی ۲ ماهه شد

  9. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

  10. حاشیه‌های حضور ظریف در مجلس

  11. شما بگویید به چه قیمتی ؟!

  12. روایت روحانی از مدیریت دولت بر اقتصاد کشور/جنجال سخنرانی ظریف/ بازداشت عضو تیم سابق مذاکره‌کننده هسته‌ای/افروغ: صداوسیما اسیر نفوذ، تظاهر و ریا شده است

  13.  ردپای زنگنه در هپکو به نقل از نماینده تهران/ وزارت نفت: بیژن زنگنه از سال ۸۵ بازنشسته است  

  14. ضرب و شتم پزشک متخصص توسط همراهان بیمار + عکس

  15. روحانی: اقتصاد کشور تحت مدیریت قرار دارد/ در ماه‌های آینده به ثبات در اقتصاد و بازار ارز خواهیم رسید

  16. تهیه طرح تغییر الگوی سهمیه بندی بنزین در مجلس/ اختصاص سهمیه بنزین به خانواده به جای خودرو

  17. معجزه ای که اتفاق نیفتاد!

  18. واکنش همتی به برخی اقتصاددانان؛ نقدینگی موجود نمی‌تواند به تورم بالا منجر ‌شود

  19. سیروس گرجستانی درگذشت

  20. حکم یک دادگاه آمریکایی: محموله نفتکش‌های ایرانی که به ونزوئلا رفته بودند، مصادره شود

  21. نمکی: دلم نمی‌خواست با چنین تاوان سنگینی حرف‌هایم را جدی بگیرند

  22. سیف: بانک مرکزی استقلال ندارد و تابع نظرات رئیس‌جمهور است/ برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد

  23. احمد توکلی: با استیضاح روحانی بیشتر موافقم

  24. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

  25. تاجگردون کیفش را از مجلس برداشت و رفت

  ابر آروان

  آخرین عناوین