تظاهرات ضد قرنطینه‌ای در اروپا؛ پلیس آلمان ۶۰ نفر را بازداشت کرد

گروه جهان الف،   3990304007

نیروهای امنیتی و پلیس در چند کشور اروپایی با حمله به معترضانی که ضد قوانین و محدودیت‌های مرتبط با شیوع ویروس کرونا تظاهرات کرده بودند، تعداد زیادی را بازداشت کردند.

 

به گزارش فارس، گروه‌هایی مختلفی از مردم در چند کشور اروپایی روز شنبه به خیابان‌ها آمده و علیه تصمیمات دولت‌های خود برای اعمال قوانین و محدودیت‌های مرتبط با ویروس «کووید۱۹»، تظاهرات و اعتراض کردند.
به نوشته خبرگزاری «رویترز»، پلیس آلمان می‌گوید در روز گذشته هزاران آلمانی با تظاهرات در خیابان‌ها، اعتراض خود را نسبت به محدودیت‌‌های اعمالی از سوی دولت نشان دادند.

این در حالی است که دولت آلمان طی روزهای اخیر با توجه به پایین‌تر بودن نرخ تلفات ویروس کرونا در این کشور نسبت به برخی دیگر کشورهای اروپایی، رفع برخی محدودیت‌های کرونایی را آغاز کرده است.

به نوشته رویترز، علی‌رغم اینکه دولت «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان بر لزوم تداوم برخی محدودیت‌ها جهت آهسته شدن شیوع ویروس کرونا تاکید دارد، اما تظاهرات‌کنندگان برای سومین آخر هفته پیاپی به خیابان‌ها آمده و خواستار رفع محدودیت‌ها شدند.

بر این اساس، پلیس آلمان نیز در مقابله با معترضانی که قوانین فاصله‌گذاری را رعایت نکرده و حتی از ماسک نیز استفاده نکرده بودند، ۶۰ نفر از آنها را بازداشت کرد.

روزنامه «تاگ‌اشپیگل» نیز گزارش داد که دو افسر پلیس آلمانی در این زد و خوردها، مصدوم شده‌اند.

این در حالی است که شمار کل مبتلایان ویروس کرونا در آلمان به ۱۷۸ هزار نفر نزدیک شده و تا کنون بیش از ۸ هزار نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

در اسپانیا هزاران نفر از طرفداران حزب راست‌گرای افراطی «وُکس» با خودروهای خود راهپیمایی بزرگی در خیابان‌های شهر مادرید به راه انداخته و علیه قوانین قرنطینه‌ای اعتراض کردند.

به نوشته وبگاه شبکه «دویچه وله» این افراد، «پدرو سانچز» نخست‌وزیر اسپانیا را متهم می‌کنند که درباره تاثیرات این بحران بهداشتی دروغ می‌گوید و با محدود کردن مردم به خانه‌هایشان و بستن کسب‌وکارها به بهانه قرنطینه، حقوق آنها را نقض می‌کند.